Annem, Babam iftar

ARKADASS

kocasının bebeği
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
656
1
annemleri iftara alıcam yarım işten cıkınca beraber gidicez eve bende dedimki anneme akşam ordaydım eşim şirket iftar yemeğinde yarın ne yapayım size köfte istermisiniz babam cok seviyor (ben yeni taşındım kasaplara güvenemiyorum annemlerin ordan alıcam kıymayı) yada dedim ciğer mi alalım babam başladı söylemeye işte bana kıyma alma yarın öbür gün eşim laf edermiş işte annenler geldi kıyma aldın köfte yaptın diye bizim eve hiç kıyma almıyorum sankide ki eşim asla laf etmez geçmişte yaşanan bir olayda yok kendi düşüncesi hepsi annemde onu onaylıyor dedimki kime sorcam ne alıp almıcamı eşim laf etmiyorki nerden cıkardınız şimdide tutturdular balık diye biz alıcaz diye mübarek ramazan kalplerinide kırmak istemiyorum allahım yardım et yarabbim gören derki bu adam yediklerinde içtikleri gözü var da zorla iftara cağırdık zannederler bir iftar için cıkan 1 kilo kıyma için cıkan tantanaya bak ya salaklık bende ne sorarsın ne istersiniz diye alp yap aptalım ben ya nasıl sinirlendim ki anlatamam

Ama arkadaşım..
Ben hatırlıyorum daha önce de kendi ailenden yana dert yanmıştın..
O zaman da dedim yine diyorum.
Kendi ailen de olsa mesafen olacak,her muhabbete girmicen diye..
Şimdi yapılacak en güzel şey; ailenle konuş "siz bir şey getirmeyin,gerçekten üzülüyorum,ben bildiğim gibi alıcam,pişircem,özeniyorum" demelisin.
Üzüldüğünü görürlerse belki getirmezler balık ya da başka bişiy..

Ama arkadaşım..
Ben hatırlıyorum daha önce de kendi ailenden yana dert yanmıştın..
O zaman da dedim yine diyorum.
Kendi ailen de olsa mesafen olacak,her muhabbete girmicen diye..
Şimdi yapılacak en güzel şey; ailenle konuş "siz bir şey getirmeyin,gerçekten üzülüyorum,ben bildiğim gibi alıcam,pişircem,özeniyorum" demelisin.
Üzüldüğünü görürlerse belki getirmezler balık ya da başka bişiy..
[

konuştum ama nuh dediler peygamber demediler bizim paramız yok mu dedim bi balık almaya dilimin ucuna geldi tamam herkes kendi evinde yesin diye ama dedim sus ama bi yarın geçsin diceklerimi biliyorum her geldiklerinde aynısını yapıyorlar sıkıldım artık

yeni evlisiniz heralde.ne bileyim aileniz yük olmayalım masraf çıkartmayalım diye düşünmüş heralde..olacağından değil ama anne baba işte laf söz gelmesin istemiş..bu arada fena halde el oğlu muamelesi yapmışlar eşinizee kaydirigubbakcemile3 ne düşündülerse artık..anne baba olmadan anlayamayacağımız konulardan biri daha işte...
şimdilik onların dediklerini yapıp olayı büyütmeyin.birdaha küpe olur zaten kulağınıza sormazsınız onlara...bu arada balık çok susatır yaa ramazanda bi hal çaresine bakın barii afiyet olsun canım

konuştum ama nuh dediler peygamber demediler bizim paramız yok mu dedim bi balık almaya dilimin ucuna geldi tamam herkes kendi evinde yesin diye ama dedim sus ama bi yarın geçsin diceklerimi biliyorum her geldiklerinde aynısını yapıyorlar sıkıldım artık

Aslında anlıyorum inan ki ben seni..
İşte o yüzden çok muhabbete girme diyorum..
Ailen koruma içgüdüsü ile yanlış hareket ediyor,ama bunu anlamıyorlar..
İnşallah bir çözüm bulursun canım ya..:teselli:

Aslında anlıyorum inan ki ben seni..
İşte o yüzden çok muhabbete girme diyorum..
Ailen koruma içgüdüsü ile yanlış hareket ediyor,ama bunu anlamıyorlar..
İnşallah bir çözüm bulursun canım ya..:teselli:

inşallah inşalah canım

yeni evlisiniz heralde.ne bileyim aileniz yük olmayalım masraf çıkartmayalım diye düşünmüş heralde..olacağından değil ama anne baba işte laf söz gelmesin istemiş..bu arada fena halde el oğlu muamelesi yapmışlar eşinizee kaydirigubbakcemile3 ne düşündülerse artık..anne baba olmadan anlayamayacağımız konulardan biri daha işte...
şimdilik onların dediklerini yapıp olayı büyütmeyin.birdaha küpe olur zaten kulağınıza sormazsınız onlara...bu arada balık çok susatır yaa ramazanda bi hal çaresine bakın barii afiyet olsun canım

yeni değilim ki düşünsün böyle eşime söylesem vallah sinirlecek adam durduk yere bişey demicem tabi ama şimdilik balığı alan suyunuda yanında getirsin

Ben de bizimkileri iftara çağırırdım, onlar daha ben işten çıkmadan eve gitmiş, yemeği yapmış, sofrayı kurmuş beni bekliyor olurlardı :roflol: boşver be güzelim, sana yük olmamak için biz alalım demişlerdir, kötülüğüne değil, o kadar detaya girme, boğulursun. Allah kabul etsin şimdiden.

annemleri iftara alıcam yarım işten cıkınca beraber gidicez eve bende dedimki anneme akşam ordaydım eşim şirket iftar yemeğinde yarın ne yapayım size köfte istermisiniz babam cok seviyor (ben yeni taşındım kasaplara güvenemiyorum annemlerin ordan alıcam kıymayı) yada dedim ciğer mi alalım babam başladı söylemeye işte bana kıyma alma yarın öbür gün eşim laf edermiş işte annenler geldi kıyma aldın köfte yaptın diye bizim eve hiç kıyma almıyorum sankide ki eşim asla laf etmez geçmişte yaşanan bir olayda yok kendi düşüncesi hepsi annemde onu onaylıyor dedimki kime sorcam ne alıp almıcamı eşim laf etmiyorki nerden cıkardınız şimdide tutturdular balık diye biz alıcaz diye mübarek ramazan kalplerinide kırmak istemiyorum allahım yardım et yarabbim gören derki bu adam yediklerinde içtikleri gözü var da zorla iftara cağırdık zannederler bir iftar için cıkan 1 kilo kıyma için cıkan tantanaya bak ya salaklık bende ne sorarsın ne istersiniz diye alp yap aptalım ben ya nasıl sinirlendim ki anlatamam

canım benım annenelre kızma bence onalr duusncesizlık etmemişlerkı iyi niyetelrindne oyle demişler bızımkilerde derler ole seyler ustuste gelmezler emsela aa bbaak bak annesigil hep geliyor derlerse diye ama ben buna kızmamkı senı arada bırakmak istememişleridr sıkma canını bunda bişey yokbee
babanın dıkkat etmesının sebebı akşam yemekte eşin olmuycak galiba abk ben yokken neler yapmış yedirmiş annesine der diye dusunmuştür kı bu örnekler cevremzde çokk var babanada tecrubesinie olgunluguna dayanarak böle dmeiştir canım sen sıkma kendını guzelguzelhazırla iftarını tadını çıkart buarada yenı mı evliisn canım

eşine anlatma olanları....

ailen seni düşündüğünden demiş olabilir....

yani kızımız masrafa girmesin diye....

belki eşinin masraf edeceğin için sana kızacağını düşünmüşlerdir....

boşver sen yinede güleryüzünü eksik etme kırma kalplerini....

allah kabul etsin....

eşine anlatma olanları....

ailen seni düşündüğünden demiş olabilir....

yani kızımız masrafa girmesin diye....

belki eşinin masraf edeceğin için sana kızacağını düşünmüşlerdir....

boşver sen yinede güleryüzünü eksik etme kırma kalplerini....

allah kabul etsin....

eşim masraftdan dolayı asla laf etmez daga da fazlasını ister yapayım anlatmam asla yok evime geliyorlar asla bişey söylemem

eşinin ailenin gözünde bu durumda olmasının nedeni nedirkii.ailen o yzden bu şekilde davranıyo..bence bi yere yemeğe gidilecekse karşı taraf kim olursa olsun misafiri ağırlayacak olan o olduğu için yemeği kendi imkanlarıyla hazırlar..haksızmıyım??

Yaa hakikaten ben ortada bu kadar büyütülecek, buralara konu açılacak kadar dert olacak bir konu göremiyorum açıkçası. Yarın geçsin ben diyeceğimi biliyorum diyorsunuz, ne gerek var bunlara. Aileniz sizin kötülüğünüze konuşmamış ki, şu anda balık mevsimi değil, balıklar çok pahalı, size masraf olmasın istemişlerdir. Siz onların evladısınız ya, kötülüğünüzü hiç isterler mi? Kaç yıllık evli olursanız olun, isterseniz 60 yaşında olun, siz onların çocuğusunuz ve her zaman koruma kollama içgüdüsüyle hareket edeceklerdir. Ben cidden anlamadım neyi bu kadar dert ettiniz, ortada bir şey yok, yapmayın nolur, canınıza yazık.

aynı sorunlar bendede oluyor babalar birazdaha damatların ne ? diyeceğini düşünüyor.bende böyle şeylerde artık sormadan kafama göre yapıyorum benim babamda aynı seninki gibi,hem damadını seviyor,hemde laf olmasın diye hiç alakası yokken kuruntu çıkarıyorlar.eşine söylemeni bende tavsiye etmem nasıl olsa baban değişmeyecek ama eşini üzmelerinede müsade etme.....ben ne kadar anlattımsada eşimin öyle laf söyleyecek biri olmadığını anlatamadım..önyargılı ailen varsa işin gerçekten çok zor...aaahhhh evlenene :uhm: kadar ne çektim bir ben bilirim..

X