Annem beni hep ikinci plana atıyor.

Esiniz normal hayatındadami üst düzey yönetici .?
Normal hayat derken.
İşi mesleği bu.
Yası 50. Toplum içinde de aile içinde de saygıyı hürmeti hakediyor.
Hani insan itibarsız olur gelişi güzel davranır anlarım da eşim gercekten beyefendidir. Oturması kalkması düzgün kibar beyefendi bir adamdır. Buna karsılık bu davranışlar olunca utanıyorum
Abim yeni tanıştığı birine daha nazik.
Ya da iş yerinden biri evine gelse ince nazik olurdu ama eşime nasılsa yabancı değil diye gelişigüzel davranınca ben eşimin yerine sinir oluyırum

İyi yönden bakmaya çalışıyorum. Kimse olmasa da calismyacagim bir süre ve kızımla birlikte olacağım. Evimi taşıdıktan sonra buzluguma stok yapmayı düşünüyorum. Esim yarim gün çalışacağı için o da destek olacak. Sadece son iki ayımda tasinmaydi yerlesmeydi derken fazlasıyla yorulacagim. Kendim olmasa da artik kızımın şansına güveniyorum bir şekilde yardımcı olacak insanlar kapımı çalacaktır umarım
16 aydır tek bir gün bile annemden destek almadım . Kızım 16 aylık. Oluyor bi şekilde Allah yardım ediyor kimse etmese de ☺️

Normal hayat derken.
İşi mesleği bu.
Yası 50. Toplum içinde de aile içinde de saygıyı hürmeti hakediyor.
Hani insan itibarsız olur gelişi güzel davranır anlarım da eşim gercekten beyefendidir. Oturması kalkması düzgün kibar beyefendi bir adamdır. Buna karsılık bu davranışlar olunca utanıyorum
Abim yeni tanıştığı birine daha nazik.
Ya da iş yerinden biri evine gelse ince nazik olurdu ama eşime nasılsa yabancı değil diye gelişigüzel davranınca ben eşimin yerine sinir oluyırum
Ben genc zannettim tabi orta yasda bir insan girdigi aile ortaminda ciddiyet ister ama abilerinde belki yabancı gormedikleri icin rahat davraniyorlardir.

Ben genc zannettim tabi orta yasda bir insan girdigi aile ortaminda ciddiyet ister ama abilerinde belki yabancı gormedikleri icin rahat davraniyorlardir.
Basından beri diyorum
Abim çok rahat. Sıradan davranıyor. Mesela davet ediyorlar. Gidiyoruz dedikleri saatte. Masa Bi yerde sandalye Bi yerde. Biti sehpa kapıp getiriyor biri ortada hiç yok. Evlerindeyiz ses etmeyin çocuk ders yapıyor falan. Öyke sacma ki. Cagırmayın ya da cagırıyorsanız adam gibi oturalım. Kalkarken de ugurlama yine bu biçim. Yemegi tatlısı tuzlusu var ama saygı itibar göstermiyorlar.
Benim cocuklarım da küçük. İnanın temizliğe gelen hanım giderken bile gecirmeye gelin diyorum kapıdan ailecek ugurluyoruz. Bazısı kaldırma diyor olmaz diyorum. Misafir karsılanır. Beraber oturulur. Keske hiç yemek yapmasalar ama temiz efendi giyinip düzgün düzgün otursalar bizle.

Basından beri diyorum
Abim çok rahat. Sıradan davranıyor. Mesela davet ediyorlar. Gidiyoruz dedikleri saatte. Masa Bi yerde sandalye Bi yerde. Biti sehpa kapıp getiriyor biri ortada hiç yok. Evlerindeyiz ses etmeyin çocuk ders yapıyor falan. Öyke sacma ki. Cagırmayın ya da cagırıyorsanız adam gibi oturalım. Kalkarken de ugurlama yine bu biçim. Yemegi tatlısı tuzlusu var ama saygı itibar göstermiyorlar.
Benim cocuklarım da küçük. İnanın temizliğe gelen hanım giderken bile gecirmeye gelin diyorum kapıdan ailecek ugurluyoruz. Bazısı kaldırma diyor olmaz diyorum. Misafir karsılanır. Beraber oturulur. Keske hiç yemek yapmasalar ama temiz efendi giyinip düzgün düzgün otursalar bizle.
Tek kelimeyle HAKLISINIZ .

Tek kelimeyle HAKLISINIZ .
Protokol severim dediğimde yanlış anlasıldım.
Eşim kendi kardeşlerine de sık gitmez
Senede iki kez gideyim ama karsılanır ugurlanayım der. Çok haklı gercekten
Gittiğin evde neden geldim ki hissi çok kötü.
Hayır yabancı olsa kesersin iletişimi ama kardes olunca o da olmuyor. Cenderede gibi. Gitsen dert gitmesen dert.

Ben tamamen katılmıyorum buna. Elbette annemize güvenerek evlenip çocuk yapmıyoruz ama annelerden de biraz yardım ilgi beklemek her çocuğun hakkı, ister 3 yaşında olsun ister 30.
Anne baba imkanı el verdiğince çocuğuna yardım etmeli bence.
Diğer torunun anneannesi de bakabiliyorsa konu sahibinin annesi bu hafta sen bak da ben biraz kızımla ilgileneyim diyebilmeli.

Ayrıca siz son haftaya kadar çalışabilmişsiniz, evinizi yardım almadan taşıyabilmişsiniz ne mutlu size ama bunu yapamayan insanlara da “bakın ben ne kadar güçlüyüm, siz de bu kadar mızmızlanmayın” der gibi olmuş. Herkes sizin kadar “güçlü” olmak zorunda değil, aileden yardım istemek de ayıp değil.

Konu sahibi sizi çok iyi anlıyorum. Annenizle aynı şehirde misiniz? Doğumunuza gelebilecek mi anneniz?
Teşekkür ederim hassasiyetiniz Ve duanız için. Hayır her iki aileyede uzakta farklı sehirlerdeyiz. Doğuma geleceğini söylüyor ama o kadar çok hayal kırıklığı üst üste yasadimki gelmem dese šaşmam
Eş konusunda iyi insan çıkarmış Allah karşınıza. Inşallah sağlıklı bir şekilde doğum yapıp evladınıza da kavuşursunuz.

Size verebileceğim tek tavsiye aileniz yokmuş gibi düşünün. Ailenize onlar olmadan da nasıl başardığınızı gösterin. Eminim onu da oğulları veya torunlarıyla kıyaslayacak bir şey bulurlar. Ama yapacak bir şey yok. Siz çekirdek aileniz ile yolunuza bakın. Allah evladınızla mutlu güzel bir ömür yaşamayı nasip etsin inşallah.

Ama eşinizş
Valla eşimin davranışından ziyade ben eşime karsı mahcup oluyorum.
Abilerin eşime davranışından da utanıyorum. Bak niyetleri kötü değil belki. Eşimi çok seviyorlar. Ama ben de eşim de protokol severiz. Abimler de tam tersi o kadar gelişi güzel ki. Daralıyorum onlarda. Harala gürele her vakit. Davet ediyorlar. Bin tane hazırlık yapıyorlar. Ama eve gidiyoruz kapıyı biri acıyor öteki Baska yerde. Surata oturun diyen yok. Üst bas desen eşofman. Eşim öyle bir duruma düşüyor ki. Benim eşim üst düzey yönetici. Adam kimlerle oturup kalkıyor ne muamele görüyor. Ama abimin evinde . t gibi kalınca ben mahcup oluyorum. Görüşmesen olmaz görüşsen olmuyor.
Ama eşinizin mevkisiyle ailenizi kıyaslamayın siz ailenizi küçümsemiş olursunuz iş ortamı başka ev ortamı başkadır

Ben sizin alınmanızı anlayabiliyorum. Ama yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Belki bir gün uygun bir anda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ama şu an gerginliğinizi arttırmaktan başka işe yaramak.

Ben hayatımı kimseden beklentim olmayacak şekilde kurgularım hep. Destek bulursam sevinirim, bulamazsam sorgulamam. Ama ailem hep destek olduğu için de bunu kolay yapıyor olabilirim. Başkalarından beklentisiz olmak daha kolay çünkü.

Canım bende gurbetteyim hamileyim burda bir eşim birde ben varız kimsemiz yok annemi aradım bazen erkek kardeşlerimle gelinlerimizle pikniğe giderler akşam yemekleri gezmeler toplanmalar benim de içim gider burda insan gurbette daha bı duygusal oluyor annem hep derki keşke sen de burda olsaydın. Şimdi kardeşim nişanlı gelinimiz için o kadar şey yapıyor ki ben kaynanamdan görmedim gelinim benden görsün diyor ben daha memnun oluyorum işte tek sorun onlardan uzakta olmak

X