Annem günlüğümü okumuş

ivaus

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
372
200
29
Gerçekten aptalin tekiyim. Uzun süredir günlük tutuyordum. Aslında günlüğe günlük yaşadığım olaylardan çok mutlu eden, üzen şeyleri yazıyordum ama tek bı sayfasına geçen yıl erkek arkadaşımla birlikte bı apartta kalmıştık onu yazmışım bı de güzel güzel detay vermişim yok evden okula çıkıyorum diye çıktım da yanına gittim vs diye. Günlüğün içine de kendimce manevi değeri olan bı sürü şey koymuştum. Kitap ayraclari, fotoğraflar vs. Dün akşam aceleyle evden çıkarken çantamı açık bırakmisim günlük de çantamın içindeydi annem almış ve okumuş hatta tek o detaylı detaylı yazdığım sayfayı. Anneme şimdiye kadar o konu dışında yalan söylemedim kandirmadim. O yalanı da erkek arkadaşım askere gidecekti 6 ay gorusemeyecektik hiç ayrı şehirlerdeyiz ozlem gidermek, vakit geçirmek için söyledim. Günü birlik gidip gelince en fazla 2-3 saat görebiliyorum vakit olduğu günü yolda geçiyor. Bu tabi beni haklı çıkarmaz ama annemin güvenini alt üst ettim, çok kırdım. Karnıma doğru şiş sapliyorlar sanki. Annem bana çok inanıyordu. Dediğim şeyleri sorgulamazdi bile. O olay dışında bende anneme yalan söylemedim kandirmadim. Dün akşam konuştuk öyle bağırıp cagirmadi düzgünce sordu bana neden yalan söyledin benim sana güvenim sonsuzdu onurumu gururumu kırdın. Ben sana artık güvenmem su saatten sonra vs dedi. Ben düzgünce anlattım her şeyi yaptığım şeyin savunulacak bi şey olmadığını ama bundan önce hiç yalan söyleyip kandırmadigimi söyledim. Ama çok utandım. Aklına kötü bı şey gelmesin birlikte vs olmadık zaten annem de bunu düşünmedi (bunun açıklamasını yapmak zorunda olmak iğrenç bir şey.) Her yaptigik şeyin arkasındayım çünkü kötü hiçbir şey yapmadım. ya da pişman olacağım şeyleri yapmadım. Yalan soylememi hiçbir şekilde haklı çıkarmaz tabi. Annemle sevgilim tanışıyorlardi hatta annem iyi birisine benziyor, dürüst, efendi birisi, içim rahat etti diye ovuyordu tabi. Bu olaydan sonra ikimize de inanıp güvenmez. Bana eğer bu kadar çok seviyosaniz soyleyim ben babana aileler tanışsin dedi. Annem önceden de babana diyim artık diyordu sürekli. Annem böyle diyince korktum bende ben istemiyorum babama söyleyince kısa sürede her şey resmiyete dökülür ben daha dün mezun oldum böyle bı şey için daha erken 22 yasindayim diye çıkmıştım. Sürekli böyle tehdit edeceksin ben ayrılıyorum dedim. Annemi biliyorum sürekli bana öyle diyecek. Şimdi de ben sana ayrıl mı dedim diyip duruyor. Kafam allak bullak oldu. Tamam haklı güvenini çok kırdım çok üzdüm su saatten sonra mümkün değil eskisi gibi güvenmez bana ama direkt aileler tanışsin demesini anlamıyorum. Hem ben bunun zoruyla tanıştırmak istemem ki. Suç bastırmak için değil ama günlüğümü okuduğu için de acayip utanıyorum kendimi tacize uğramış gibi hissediyorum kafamda biriktirip kimseye demedigim bir sürü şey yazıyordu. Benim dikkatsizligim.
Böyle zor durumda kalmak istemiyosan yalan söylemeyecektin ivaus

Annen okuduğu için utansın senin annene olan güvenin sarsılması lazım çünkü burda hatalı olan izinsiz birinin günlüğünü okumaktır bu evlat dahi olsa

Birlikte aynı yerde kaldigimizi öğrendikten sonra buna takılacağını sanmıyorum ki

Bence anneniz de olsanız siz reşit bir bireysiniz ve özel hayatınız var.Her şeyi söylemek zorunda değilsiniz.Bazen ben bazı şeyleri kendime bile tekrar söylemiyorum.
Siz suçlu olduğunuzu düşünüyorsanız ona bir şey diyemem, o zaman üstünüze gelir.
Benim de günlüğümde kimsenin bilmediği bana özel şeyler yazıyor ve biri okusa kimseye hesap vermek zorunda değilim açıkçası annem bile olsa, kendi kendine kızabilir.

Anneler dedektif gibi ,yaptığı hiç hoş değil .siz neden delilleri ortada bırakıyor sunuz ki , ben yalan söylesem o olayla ilgili tüm delilleri yok ederim.:KK70:
Siz belgelenmiş siniz .
Sıkıntı büyük.
Bundan sonra arkanızda iz bırakmayın.

Son düzenleme:
Annenin yerine kendimi koydum. Okuyabilirdim bende kızımın günlüğünü.
Babana söyleyeyim kısmı ilk kızgınlıkla söylenmiştir diye düşünüyorum.

Umarım öyledir aslında taniyosam annemi demez babama ama sürekli bununla tehdit eder beni

annen üste çıkacağına sen üste çık.

"sen benim günlüğümü izinsiz okuyacak kafada biri olduğun için bazı şeyleri gizliyorum" de

zaten hemen baskı kurmasından belli neden gizlediğin...

ama annenin umru olmaz sen kızsın çünkü namus falan önemli şeyler senin psikolojin önemsiz.

Birlikte aynı yerde kaldigimizi öğrendikten sonra buna takılacağını sanmıyorum ki
Hayat tarzınız değerleriniz aldığımız eğitimimiz bazen duygularımızın önüne geçemiyor
Ben genede annenizi hatalı buluyorum

Hayat tarzınız değerleriniz aldığımız eğitimimiz bazen duygularımızın önüne geçemiyor
Ben genede annenizi hatalı buluyorum

Annemin yaptığı da yanlış kesinlikle kendimi gerçekten tacize uğramış gibi hissediyorum anlatamadigim şeyleri yaziyodum hep ama güven kırmak daha büyük bir ayıp bence

annen üste çıkacağına sen üste çık.

"sen benim günlüğümü izinsiz okuyacak kafada biri olduğun için bazı şeyleri gizliyorum" de

zaten hemen baskı kurmasından belli neden gizlediğin...

ama annenin umru olmaz sen kızsın çünkü namus falan önemli şeyler senin psikolojin önemsiz.

Doğrum zaten ilk onun açıklamasını yapmak zorunda kaldım ama annem öyle düşünmemiş Allah'tan. Zaten yanlış bir şey pişman olacağım bı şey yapmadım gerçekten yapmadım

Yinede ikiniz de olayı gayet medenice konuşmuşsunuz. Annen hatalı ama sen daha büyük hatadasın ve farkındasın. Yine iletişimle halledilir.

Sizce sevgilimden ayrilsam uzun bı sure evden cikmasam güveni gelir mi geri?
Bana ayrıl demedi aksine ben o çocuğa da guvemiyodum efendi birine benziyordu vs dedi

X