Annem herkes evine dedi

SagYanimSolYanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2021
97
77
35
Surekli siddete maruz mutsuz bir anneyle mi duzelecekmis psikolojileri?
1seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alıp seni şikayet ederim dediğim için korktu. Annemde adam artık dövmüyor dovemez de diyor.Dovmemesi bana dövdüğü zamanları mi unutturacak??Ve ben bunu söylediğim zaman sen geçmişe çok takılıyorsun önüne bak diyorlar yine ben suçlu oluyorum.

SagYanimSolYanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2021
97
77
35
Kötü günde tabi ki destek olurum
Şiddet gördüğü eve geri dön de demem
Ama çocuğumdan da en azından bir mesleği olmasını, zor günlere dair bir planı olmasını beklerim doğrusu
Sadece günü yaşayan iyiyken çocuk yap kötüyken duruma göre bakarız kafasında olması verdiğim terbiyeyi sorgulatır bana

Gerçi konu sahibinin annesinin o bilinçte biri olmadığı da ortada 🙄
Yok zaten ben üni mezunuyum ve çalışmayı da evliyken de istedim kocam hep engel oldu.Calismayi da çok severim onun verdiği özgüveni ekonomik özgürlüğü bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu ben çok iyi biliyorum.Kimseye yük olma gibi bı düşüncem yok.Sadece bı sure çocukların bakımı açısından desteğe ihtiyacım var.

gggooozzz

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2021
275
180
27
Dün annem yine söylendi artık burama geldi evde temiz bı yer kalmadı bende depresyondayim beni düşünen yok benim hiç mi kendime ait zamanım olmayacak vs vs.. Bende ona söylendim zor durumda olan benim kendi evladını kendi keyfin için ateşlere atıyorsun senin artık bı kızın yok dedim.Siginma evini aradım valiz hazırladım o zaman çok büyük tepki gösterdi valizimi boşalttı.
Anama cok benziyor annen.ama sorsan en fedakar o

nelluniverso

Her birimiz kendimize ait bir Evrenin içinde
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
4.575
11.170
Dün annem yine söylendi artık burama geldi evde temiz bı yer kalmadı bende depresyondayim beni düşünen yok benim hiç mi kendime ait zamanım olmayacak vs vs.. Bende ona söylendim zor durumda olan benim kendi evladını kendi keyfin için ateşlere atıyorsun senin artık bı kızın yok dedim.Siginma evini aradım valiz hazırladım o zaman çok büyük tepki gösterdi valizimi boşalttı.
tepkiniz çok güzel ve tam yerinde olmuş.
tamam şimdi anneniz istemezse , boşanmanızı başınıza kalkarsa gidecek yeriniz var ,hem de çok güvenli. isteseler bile sizi bulamazlar. annenize bile o kadar muhtaç değilsiniz. bi de iş bulup kendi evinize kavuşunca hiçkimseye muhtaçlığınız kalmayacak

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.709
6.560
Bilmiyorum bir sinir krizi geçirin gitmiyorum mecbur bakıcaksın yoksa akrabalara kadar rezil ederim deyin. Etik mi hayır kesinlikle. Başka seçeneğiniz yoksa yapacak birşey yok. En kötü sığınma evini araştırırsınız olmadı

Poyrazkedi

Zemheri 😁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
8.477
15.070
Harikasınız, yapılması gereken tam da buydu

SagYanimSolYanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2021
97
77
35
Bilmiyorum bir sinir krizi geçirin gitmiyorum mecbur bakıcaksın yoksa akrabalara kadar rezil ederim deyin. Etik mi hayır kesinlikle. Başka seçeneğiniz yoksa yapacak birşey yok. En kötü sığınma evini araştırırsınız olmadı
Sinir krizi de geçirdim. Tövbe estağfurullah put gibi beni izledi. Ben şok.Benim de evladım var. Bırak sinir krizini ayağı bı yere çarpsa sarılıyorum.Cidden koklerimi hiç bu kadar sorgulamamıştım.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
47.291
162.754
49
1seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alıp seni şikayet ederim dediğim için korktu. Annemde adam artık dövmüyor dovemez de diyor.Dovmemesi bana dövdüğü zamanları mi unutturacak??Ve ben bunu söylediğim zaman sen geçmişe çok takılıyorsun önüne bak diyorlar yine ben suçlu oluyorum.
Affınıza sığınıyorum annenizdir ama annenize ve size geçmişe takıldığınızı söyleyenlere akıl fikir diliyorum.

Sonu cinayetle biten bir haberi izleyeli en fazla 15 dakika olmuştur, 2 çocuklu bir kadın 10 yaşındaki kızının doğum gününü kutlayacağı gün, eşi tarafından evin kömürlüğünde katledilmiş.
Koca olduğunu sanan kişi eşine bugüne kadar hiç şiddet uygulamadığını iddia etmiş, bu iddiaya ölen kadının annesi "Yalan söylüyorsun, benim gözümün önünde kızımın boğazını sıkmıştın" cümlesiyle itiraz etmiş.

Bir kadın daha bir erkek tarafından hayattan koparıldı, yıllarca şiddet gördü belli ki, belki çocukları için katlanmayı seçti veya ailesi öldürüleceğini düşünmeden kocandır bir daha yapmaz deyip sabretmesini söyledi, bu olayda kimler ne kadar sorumlu bilmiyorum ama sizin konunuzda anneniz yüzde yüz sorumlu.

Asla ama asla annenize hak verip boyun eğip şiddet gördüğünüz eşe geri dönmeyin, genelde maalesef hiç şaşmadı eli bir kere vurmaya alışan erkek bunu hep yapıyor ve ne acıdır ki artık çoğunlukla sonu kadınlarımızın ölümüyle sonuçlanıyor.

Siz siteyi ne kadar zamandır biliyor, konuları ne kadardır takip ediyorsunuz bilmiyorum, siteden içimizden biri, neredeyse her gün haberlerden takip ettiğimiz koca şiddeti sonucu öldürüldü, 2 evladı vardı öksüz kaldılar.

Kendiniz ve evlatlarınız için annenize dahi direnin, direnin ki çocuklarınızda aynı şiddetin kurbanı olmasınlar.

SagYanimSolYanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2021
97
77
35
Affınıza sığınıyorum annenizdir ama annenize ve size geçmişe takıldığınızı söyleyenlere akıl fikir diliyorum.

Sonu cinayetle biten bir haberi izleyeli en fazla 15 dakika olmuştur, 2 çocuklu bir kadın 10 yaşındaki kızının doğum gününü kutlayacağı gün, eşi tarafından evin kömürlüğünde katledilmiş.
Koca olduğunu sanan kişi eşine bugüne kadar hiç şiddet uygulamadığını iddia etmiş, bu iddiaya ölen kadının annesi "Yalan söylüyorsun, benim gözümün önünde kızımın boğazını sıkmıştın" cümlesiyle itiraz etmiş.

Bir kadın daha bir erkek tarafından hayattan koparıldı, yıllarca şiddet gördü belli ki, belki çocukları için katlanmayı seçti veya ailesi öldürüleceğini düşünmeden kocandır bir daha yapmaz deyip sabretmesini söyledi, bu olayda kimler ne kadar sorumlu bilmiyorum ama sizin konunuzda anneniz yüzde yüz sorumlu.

Asla ama asla annenize hak verip boyun eğip şiddet gördüğünüz eşe geri dönmeyin, genelde maalesef hiç şaşmadı eli bir kere vurmaya alışan erkek bunu hep yapıyor ve ne acıdır ki artık çoğunlukla sonu kadınlarımızın ölümüyle sonuçlanıyor.

Siz siteyi ne kadar zamandır biliyor, konuları ne kadardır takip ediyorsunuz bilmiyorum, siteden içimizden biri, neredeyse her gün haberlerden takip ettiğimiz koca şiddeti sonucu öldürüldü, 2 evladı vardı öksüz kaldılar.

Kendiniz ve evlatlarınız için annenize dahi direnin, direnin ki çocuklarınızda aynı şiddetin kurbanı olmasınlar.
Size ve herkese desteği için çok çok ama çok teşekkür ediyorum inanın okurken öyle duygulaniyorum ki😔 Kan bağım olmayan insanlar beni anlıyor destekliyor.Bu kadar baskının içinde bana çok iyi geliyor güç veriyor.İyi ki varsınız KK Bdv💐💐💐💐

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
47.291
162.754
49
Size ve herkese desteği için çok çok ama çok teşekkür ediyorum inanın okurken öyle duygulaniyorum ki😔 Kan bağım olmayan insanlar beni anlıyor destekliyor.Bu kadar baskının içinde bana çok iyi geliyor güç veriyor.İyi ki varsınız KK Bdv💐💐💐💐
Sizde iyi ki varsınız, kendinizin kıymetini bilin anneniz dahi olsa kimsenin baskısına boyun eğmeyin, gerekirse kendiniz ve çocuklarınız için tırnaklarınızı çıkarın yine de hayatınızın dizginlerini annenize veya şiddet yaşam biçimi olan eşe itaat etmeyin.

Bazen hayata karşı güçlü durabilmek için duyguları da kenara bırakmak gerekir, anneye duyulan sevgi duygusu da dahil.
Annenizdir sevin ama söylediklerini dinleyip pes edecek kadar duygularınıza yenilmeyin çünkü sizde artık bir annesiniz, boşanmaya karar vererek yalnızca kendinizi değil çocuklarınızı da kurtarıyorsunuz zira emin olun dövmeye alışmış bir erkek gün geliyor çocuklarına da düşmana vurur gibi vuruyor, şiddetin içinde büyüyen çocuklar ömür boyu izini taşıyor.

cikom

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2011
7.058
5.460
Tüm güçlü kadınlara merhaba!
Ben bı cikmazdayim. Artık kendim ne duygularımı ne düşüncelerimi ayırt edemiyorum.O yüzden size ihtiyacım var.Ben iki çocuklu bir anneyim. 9yillik fiziksel şiddet psikolojik şiddet baskı paronayak kıskançlık aile tartışmaları ve bir yığın hakaretle geçen bı evliliğim oldu.Her yolu denedim hep affettim ama içimden affedemedim o ayrı.Bosanmayi defalarca istedim.Cocuklar ne olacak korkusuyla vazgeçtim. Eşim de tehdit etti gidersen öldürürüm vs ama yapacağından değilmiş hep manipüle edilmisim.Cok korktum gecelerce öldürülür muyum korkusuyla.Evliliğimi anlatmaya sayfalar yetmez ayrıca bı soru gelirse cevaplarım.Ben şuan ki durumdan bahsedeyim.Guc bela evden çocuklarımla ayrılıp nihayet başka şehre anneme geldim.Kesin kararlıydım bu sefer bitecekti. Ama eşim geldi bir yığın vaatler..Ne istersen o olacak, tedavi olucaz,istediğin yerden ev tutucam, istersen ise de girersin.Sana çok baskı yaptım.Hatami anladım.Cok büyük ders aldım.Eger bi daha aynı şeyleri yaşarsak kendi elimle bosanicam söz dedi Annem de geldiğimden beri yuvana dön bu çocuklara günah babalarından ayırıyorsun o adam da baba onu da düşün ben emekli maaşıyla nasıl yetisicem, evde düzen diye bir şey kalmadı, çocuklar hiç durmuyor terbiye ver,herkes kendi evine hadi hadi dedi en son dün gece 😔Allah aşkına bana bir şey söyleyin ben ne yapıcam çok kötüyüm nefes zor alıyorum 😔Siz olsanız ne yapardınız?
Yazıp yazıp siliyorum vallahi. Allah yardımcın olsun. Bende 3 gün kalmıştım annemde. Bunları duymadım ama nasıl battı baba o ev

tomvejerry

Love is.. <3
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2011
6.468
3.024
Walla insanin annesinden destek gormemesi ne kadar zor. Ise girsen, annen cocuga bakmazmis, cocugu yuvaya yazdirsan maasinin yarisi oraya gidecek.

Bence annenizi cocuga bakmaya ikna edip, ise yazilmaya bakin. O eve donulmez

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-06-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 182 gün kaldı.

Bebeğiniz artık oldukça aktif hareket ediyor ve hareketleri artık yeni doğmuş bir bebek gibi daha akıcı ve yumuşak. Bugün gebeliğinizin üçüncü ayını doldurdunuz. Eğer hala karar vermediyseniz, bebeğiniz için isim aramaya başlayabilirsiniz. Erkek bebek için Ali Galip, Kız bebek için Safiye Sultan :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın