Annem öldü ben de onunla öldüm :/ :/ :/

Huzur kalplerde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
694
260
33
Merhaba arkadaşlar benim annem geçen sene coronadan ötürü vefat etti çok fazla korundu çok kendini sakladı çok korktu bu hastalığa yakalanırsam diye ben de bilmiş gibi ''anneciğim bak tamam korun dikkat et kendine ama çok abartma ileride olur da yakalanırsan çok üzülürsün çok hem de'' dedim ve bir kaç ay sonra yakalandı nasıl oldu nerden kaptı anlamadık ve öksürük dışında bir belirtisi yoktu hastaneye gitti ki aşırı ilerlemiş ve enfeksiyon üst düzeyde dedi doktor bana ve elim ayağım buz kesti dedim annemi kaybettim ve 12 güne yakın yattı hastanede ilk başta normal odada idi ancak son üç gün iyileşmedi daha daha da kötü oldu ve kaybettik.....................................................................

Gel gelelim ki öğrendiğimde bittim bittim 53 yaşında kaybettim 11 yıl önce de babamı kanserden kaybettik 51 yaşında kardeşimle hem annesiz hem de babasızım aşırı zor anne gidince daha da zor ben evliyim annemle evimin arası 5 durak vardı geçen sene işte evini filan boşalttım eşyalarını verdik ihtiyacı olanlara evini sattık içerisine bile düşünün annem vefat edince uzun süre giremedim sattık ve şuanda hala dolmuş yada otobüsle giderken evinin yakınından geçiyor dolmuşum diyorum '' bundan bir sene önce anneme giderken şimdi aynı dolmuşta o gittiğim evin sokağından geçmez oldum'' çok kötü bişey eşim filan çok severdi çok çok annemi annesinden ayırmazdı ''istersen taşınalım'' dedi taşınsam daha kötü olurdu annemi unutmuş gibi kalıp annemle geçtiğimiz heryerden her çarşıdan artık tek geçiyorum çok zor oluyor ama hayat dayanma gücünü veriyor ilk zamanlara göre daha iyiyim ama annemi asla unutmam babamın üzerine defnettik o şekilde istemişti bir zamanlar isteğini yerine gerçekleştirdik ben sırf evde tek başımayım eşim çalışıyor bebek yok evde kafada kur kur zor oluyor ve psikolojik destek aldım ve şuanda iyiyim biraz daha işe girdim bir tık daha iyi oldum ama annemi her gün çok arıyorum çok özlüyorum sizlerden annem için dua isterim şimdiden Allah razı olsun ismi Hülya ARISAN benim ismim müge buraya yazıp acımı paylaşmak istedim evet hayat devam ediyor eşim var ailem var ama bundan 11 yıl önce babam vefat ettiğinde defnedilirken bir yarım toprağın altında kaldı şimdi annemi de koyduk diğer yarım da orda yani ne yaşayan ne ölüyüm ikisi arası bişey

Rabbim dayanma gücü versin. Tabiki çok zordur yaşamayan bilemez. Allah mekanını cennet eylesin...

Sizde işe girmişsiniz ona odaklanın hayat akıyor bir sekilde unutulmaz ama.
öyle öyle ne çabuk geçti vakit diyorum ben bir ara geçen sene dedim ki tamam annem 27 eylül 2020 tarihinde vefat etti ben de bu tarihte kalıyorum diyip bir kaç hafta hiçbirşey yapmadım çok aşırı kötüydüm o ara çok çok tarifi bile yok

Öncelikle başiniz sağolsun.

Anneniz sizin kendi yuvanızı kurduğunuzu görmüs cocuklarinı belli yaşa getirmis oyle ahirete intikal etmis. Kucucuk cocuklar annesiz babasiz kaliyorda yinede hayat devam ediyor buyuyup serpiliyorlar.

Sizin icinde hayat devam ediyor, etmek zorunda. Bol bol dua edin anneniz babaniz icin. Hem size hem onlara iyi gelir dua etmek.

1 yıl ondu benim de anneme covidden öldü.
Geçmiyor geçirilmiyor geçmeyecek.
Belki bizim de son zamanımızdır diye düşünüp hayatı kaçırmamaya çalışayım derken boğazıma yapışıyor her şey..

Allah rahmet eylesin hepsine

Ben de dua edeceğim Allah sabır versin 🤲🏻
Ama hayat bi şekilde devam ediyor kendinizi bu kadar yıpratmayın ölüm hepimiz için sonuçta

1 yıl ondu benim de anneme covidden öldü.
Geçmiyor geçirilmiyor geçmeyecek.
Belki bizim de son zamanımızdır diye düşünüp hayatı kaçırmamaya çalışayım derken boğazıma yapışıyor her şey..

Allah rahmet eylesin hepsine
amin inşallah şehitlik mertebesindedir yarım kalmışlıklar insanı mahvediyor yani son 1 senedir ne yerdeyim ne gökte babama 11 yıl oldu o zaman vefatında 20 yaşındaydım şimdi anneme de diyorum ilerleyen yıllarda nasip olursa 3 sene oldu 10 sene oldu diyeceğim diyorum ani kayıplar meğersem daha çok can yakıyormuş babam kanserdi o da zor tabi ama kendini biraz biraz hazırlıyormuş ani ölüm daha fenası bir anda gittiğin evine gitmez oluyorsun telefonda çıkmıyor sesi yok kendisi yok sanki hiç yaşamamış gibi kayıplara karışıyor buna adapte olabilmek aşırı zor kolay değil benim babama alışmam 5 yılımı aldı anneme sanırım son nefesime kadar hiç alışmayacağım hiç hem de...............

Allah sabır versin, anneniz ve babanızın da mekanı cennet olsun inşaallah.
İnsanın sevdiklerini toprağa vermesi çok acı, kaç yaşında olursanız olun anne babanızı kaybettiğinizde öksüz yetim küçük bir çocukmuşsunuz gibi içiniz üşüyor, onları unutmak zaten mümkün değil, özlememek imkansız ama acılarımızı yüreğimizde saklayarak yaşamaya devam etmek zorundayız.

Doğmak gibi ölmek de Allah'ın takdiri ve hayatımızın acı da olsa gerçeği.
İnsanların istifade edeceği yerler yaptıranların, ölümünden sonra dahi faydalanılan ilim bırakanların ve hayırlı evladı olanların amel defterleri öldükten sonra bile kapanmaz.

Anne babanız için bol bol dua edip hayır işleyin, bu hem sizi bir nebze olsun avutur hem anne babanızın amel defterine yazılır.

amin inşallah şehitlik mertebesindedir yarım kalmışlıklar insanı mahvediyor yani son 1 senedir ne yerdeyim ne gökte babama 11 yıl oldu o zaman vefatında 20 yaşındaydım şimdi anneme de diyorum ilerleyen yıllarda nasip olursa 3 sene oldu 10 sene oldu diyeceğim diyorum ani kayıplar meğersem daha çok can yakıyormuş babam kanserdi o da zor tabi ama kendini biraz biraz hazırlıyormuş ani ölüm daha fenası bir anda gittiğin evine gitmez oluyorsun telefonda çıkmıyor sesi yok kendisi yok sanki hiç yaşamamış gibi kayıplara karışıyor buna adapte olabilmek aşırı zor kolay değil benim babama alışmam 5 yılımı aldı anneme sanırım son nefesime kadar hiç alışmayacağım hiç hem de...............

Alışırız elbet alışmaya başladık bile ama eksikliği asla geçmeyecek. Annesini 10 yıl önce 30 yıl önce kaybedenlerle konuşuyoruz hala aynı diyolar.
Annesi birden değil 90 yaşında giden var o bile diyor ki eksikliği çok büyük.

Hastane yoğun bakım entübe süreci uyutmadı gecelerce. Bazen de sadece uyumak istedim istiyorum.

Karışık ruh hali hiç bişeyin bi önemi yok her an her şey bitebilir. Yaşayanlarla çok güzel anılarım olsun istiyorum

Allah sabır versin, anneniz ve babanızın da mekanı cennet olsun inşaallah.
İnsanın sevdiklerini toprağa vermesi çok acı, kaç yaşında olursanız olun anne babanızı kaybettiğinizde öksüz yetim küçük bir çocukmuşsunuz gibi içiniz üşüyor, onları unutmak zaten mümkün değil, özlememek imkansız ama acılarımızı yüreğimizde saklayarak yaşamaya devam etmek zorundayız.

Doğmak gibi ölmek de Allah'ın takdiri ve hayatımızın acı da olsa gerçeği.
İnsanların istifade edeceği yerler yaptıranların, ölümünden sonra dahi faydalanılan ilim bırakanların ve hayırlı evladı olanların amel defterleri öldükten sonra bile kapanmaz.

Anne babanız için bol bol dua edip hayır işleyin, bu hem sizi bir nebze olsun avutur hem anne babanızın amel defterine yazılır.
çok haklısınız elimden geldikçe yapılan hayır yapıyorum cami yapılıyor bizim mahalleye ona mesela babam ve annem ruhu için yardımda bulundum vs vs inşallah yerine ulaşmıştır zaten annem öldüğünden haftada 2,3 kere rüyama girer muhakak

çok haklısınız elimden geldikçe yapılan hayır yapıyorum cami yapılıyor bizim mahalleye ona mesela babam ve annem ruhu için yardımda bulundum vs vs inşallah yerine ulaşmıştır zaten annem öldüğünden haftada 2,3 kere rüyama girer muhakak
Allah hayırlarınızı kabul etsin inşaallah, anneciğiniz belki de siz çok üzüldüğünüz için rüyanıza giriyor, geçmeyecek bir acı biliyorum ama bir şekilde kendinizi toparlamanız lazım, eminim ki anne babanız da kızları kendini toparlasın isterdi😌

Merhaba arkadaşlar benim annem geçen sene coronadan ötürü vefat etti çok fazla korundu çok kendini sakladı çok korktu bu hastalığa yakalanırsam diye ben de bilmiş gibi ''anneciğim bak tamam korun dikkat et kendine ama çok abartma ileride olur da yakalanırsan çok üzülürsün çok hem de'' dedim ve bir kaç ay sonra yakalandı nasıl oldu nerden kaptı anlamadık ve öksürük dışında bir belirtisi yoktu hastaneye gitti ki aşırı ilerlemiş ve enfeksiyon üst düzeyde dedi doktor bana ve elim ayağım buz kesti dedim annemi kaybettim ve 12 güne yakın yattı hastanede ilk başta normal odada idi ancak son üç gün iyileşmedi daha daha da kötü oldu ve kaybettik.....................................................................

Gel gelelim ki öğrendiğimde bittim bittim 53 yaşında kaybettim 11 yıl önce de babamı kanserden kaybettik 51 yaşında kardeşimle hem annesiz hem de babasızım aşırı zor anne gidince daha da zor ben evliyim annemle evimin arası 5 durak vardı geçen sene işte evini filan boşalttım eşyalarını verdik ihtiyacı olanlara evini sattık içerisine bile düşünün annem vefat edince uzun süre giremedim sattık ve şuanda hala dolmuş yada otobüsle giderken evinin yakınından geçiyor dolmuşum diyorum '' bundan bir sene önce anneme giderken şimdi aynı dolmuşta o gittiğim evin sokağından geçmez oldum'' çok kötü bişey eşim filan çok severdi çok çok annemi annesinden ayırmazdı ''istersen taşınalım'' dedi taşınsam daha kötü olurdu annemi unutmuş gibi kalıp annemle geçtiğimiz heryerden her çarşıdan artık tek geçiyorum çok zor oluyor ama hayat dayanma gücünü veriyor ilk zamanlara göre daha iyiyim ama annemi asla unutmam babamın üzerine defnettik o şekilde istemişti bir zamanlar isteğini yerine gerçekleştirdik ben sırf evde tek başımayım eşim çalışıyor bebek yok evde kafada kur kur zor oluyor ve psikolojik destek aldım ve şuanda iyiyim biraz daha işe girdim bir tık daha iyi oldum ama annemi her gün çok arıyorum çok özlüyorum sizlerden annem için dua isterim şimdiden Allah razı olsun ismi Hülya ARISAN benim ismim müge buraya yazıp acımı paylaşmak istedim evet hayat devam ediyor eşim var ailem var ama bundan 11 yıl önce babam vefat ettiğinde defnedilirken bir yarım toprağın altında kaldı şimdi annemi de koyduk diğer yarım da orda yani ne yaşayan ne ölüyüm ikisi arası bişey
Basiniz saolsun anneciginizin ve babaciginizin mekani cennet olsun . Ben babami kaybedeli 27 yil oldu. Annem bize hem anne hem baba oldu. Annemin 40. Gunu bugun. Cok aci cekiyorum cok duskundum anneme ozellikle babamdan sonra 5 yil annemle yattim her gece nefesini dinlerdim. Her zmn annemi kaybetme korkusuyla yasadim.yedi yil once meme kanseri atlatti. Kanserden korkarken. Enfeksiyon oldu iyilesti hastaneden cikti seker hastalagi teshisi konud ve kalp krizi gecirdi ve bunu kabullenemiorum. Belkide bunlari yasarken yaninda diilidim acaba biseyleri eksikmi yapildi die kendimi sucluyorumyaninda olmadigim icin ablamlara bisi diyemiroum yanlis anlamasinlar diye. Yasi 80 annemin bu kdr uzulunce garip bakanlar var ama o benim annemdi ve saglikliydi hersey 1 ay icinde oldu bitti. Ben daha kabule gecemedim yuregime bir sizi giriyor o an dunyam duruyor bu bana cok aci veriyor. Anne acisi bambaskaymis. Tek tesellim biz 7 kiz kardesiz evlat acisi gormedi ve elden ayaktan dusmedeb vefat etti. Kendi dusai kabul oldu. Bi arada benimde cocugun yok bende surekli kuruorum. Ablamlar coluk cocuga dalmis durumda

Allah rahmet eylesin. Acinizi anlıyorum ama hayat devam ediyor.inanin anneniz sizi görse cok kızardı. Bi sekilde hayata tutunun. Kardeşinizle birbirinize daha sıkı sarılın. Eger evli de degilse yaşi da küçükse hayat ona daha zor geçiyor olabilir. Kardesinizle ilgilenirken iciniz biraz daha soğur diye düşünüyorum. Anne ve babaniza bolca Mülk suresi okuyun.onlara yapabileceginiz en guzel iyilik bu. Mulk süresi kabirde meleklerle bile kavga eder azabi engellemeye çalışırmış. hayir yapıp sevabını onlara bağışlayın. Insan öldüğünde amel defteri kapanir ama evlatlarin yaptigi sevaplar anne babanin defterine yazilir. Hayirli evlat anne babasinin cennet makamini yukseltir. Siz iyi bir insan oldukca onlar daha mutlu oyle düşünün. Ihtiyaci olan birilerine ufak yardımlar yapın.bunlar sizi daha iyi hissettirecek.Allah yardımcınız olsun 🌷

Başınız sağ olsun mekanı cennet olsun anneciğinizin 😔

Ah ah 6 sene önce bende canım babamı kaybettim. Bugün doğum günü. Ne kadar belli etmesem de içim o kadar buruk ki😢 Seneler geçiyor yokluğuna alışıyorsunuz ama acısı hiç geçmiyor.

Rabbim mekanını cennet eylesin annenizin babanızın çok zordur anlayabiliyorum sizi. Rabbim bol sabır versin inşallah.

Anne ve babanızın mekanı cennet olsun 😔 bende 10 yil once babami kaybettim sanki kiyamet oldu hayatım buyuk evlat olarak anneme kardeşlerime destek olmak icin icime agladim sesimi cikarsam onlar daha çok uzulecek sandim keske ilk gun icimi acimi bagirsaydim acisi hala gecmiyor peşine annem hastalandi defalarca ameliyat tedavi simdi iyi sukur tedavi devam ediyor ama hayat aci tatlı devam ediyor bize sadece tevekkül etmek kaliyor

Başınız sağolsun. Benim de annem 2019 da öldü. Dünyam yıkıldı, hayatımdaki tüm renkler soldu acısı geçmiyor. Aklıma gelmediği an yok. Sanki her şey siyah beyaz. Umutlarım , hayallerim yok oldu. Babam da ben 19 yaşındayken vefat etmişti. Allah rahmet eylesin hepsine.😥

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun inşallah anneciğinizin.

X