Annem ve geçmiş takıntısı..

AlisVolatPropriis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2017
921
1.021
Merhabalar bayadır yazmıyodum ama sanırım şöyle bir okkalı bir dertleşmeye ihtiyacım var hatırlayanlar olur sorun yine annem. Kv ve kp’ye takmış durumda. Asla geçmişi unutmuyor konuşmıcam diyor yine konuşuyor. Kv ve kp’nin bazı düşüncesizce hareketleri olmuştu zamanında. Ama annem o kadar ince şeylere takılıyor ki. Beraber yemeğe gittiklerinde annemi kendinden iki sandalye öteye otutturmuş kv. Kayınpederim biraz değişik bir adamdır. Ananem benim nişanımda 5 dk ugrayıp, biraz değişik davranıp gitmişti herkes şok olmuştu, düğünüme de gelmemişti. (Pek ananelik vasfı yoktur). Düğünden sonra ona ziyarete gittiğimizde kp ben gelmem düğüne gelmeyen insana diye tutturmuştu. Neyse bu ve benzeri şekilde gerilimli durumlar olmuştu. Ama genel olarak bana evliliğime bir müdaheleleri yoktur, izin de vermeyiz eşimle. Aynı şehirde oturuyoruz kvler ile annemlere 1 saatlik uzaklıktayım. Kv lere ayda 1-2 gideriz yemek yer döneriz. Bugün annemle telefonda konuşurken aynı konular açıldı nerden girdi nerden çıktı, senin kocan çok fena da bi gün böyle demişti de şöyle yapmıştı da. Susturdum bana eşimi kötülememesi gerektiğini benim evliliğimin iyi gittigini söyledim. Onlarla sevgi olmasa bile saygı çerçevesinde ilişkimin gittiğini söyledim. Etrafımdaki kv-gelin ilişkilerine bakınca bende yine bir problem yok. Yok ama annem nefret ediyor tabi ki sevmek zorunda değil annemi de hiç kimseye ezdirmem o ayrı ama ben her yolu denedim annemi böyle kabullendim sanırım takmayarak kendimi değiştirmem lazım, bana bir psikolog lazım..

Anlattıklarınızda bir sorun görünmüyor.
Gerekli mesafe konmuş
Annenizi de evliliğinize müdahale etmemesi için konusunda uyarmışsınız. Bu kafi
Kendi ne düşünüyorsa düşünsün
Dünürlerin çok da samimi olması şart değil.
Annem malesef ara ara sürekli aynı konuları açıyor ben uyarmama rağmen bugünde onlardan biriydi. Eskisi gibi takmıyorum ama geriliyorum.🙁

?
"Düğünden sonra ona ziyarete gittiğimizde kp ben gelmem düğüne gelmeyen insana diye tutturmuştu. " mu?

anlamadım kayınpederiniz anneannenize mi gidecekti?
gitmediği için mi değişik adam?

benim etrafımda 67936857654 tane evlilikte ben daha kayınpederi ananesinin evine giden 1 kişi bilmiyorum.

kendi eşiniz ananenize gidiyorsa, (o düğüne hasta masta olmadığı halde gelmemesine rağmen) siz yatın kalkın şükredin.

Çok ilginç.
Rolleri değişmişsiniz.
Normalde anneler yapıcı olur, kızlar kv kp çekiştirirken.
Keşke razı oldupujuz şekline saygı duysa.
Kendisi çok mu çekmiş zamanında, neyin kaygısı ki bu?

Çok ilginç.
Rolleri değişmişsiniz.
Annemin kv ve kp’si olmamış hiç ikiside babam evlenmeden önce vefat etmiş.

Çok ilginç.
Rolleri değişmişsiniz.
boyle anneler var. boyleleri cocugu eziyet etse ayrilmaz pesimden yavrum yavrum diye. ama kizi iyi olunca rahat batiyor iste, kendi egosu yuzunden kizinin huzurunu kaciriyor. Allah islah etsin boylelerini. konu sahibi Allah yardimcin olsun gormeyeceksin duymayacaksin.

Merhabalar bayadır yazmıyodum ama sanırım şöyle bir okkalı bir dertleşmeye ihtiyacım var hatırlayanlar olur sorun yine annem. Kv ve kp’ye takmış durumda. Asla geçmişi unutmuyor konuşmıcam diyor yine konuşuyor. Kv ve kp’nin bazı düşüncesizce hareketleri olmuştu zamanında. Ama annem o kadar ince şeylere takılıyor ki. Beraber yemeğe gittiklerinde annemi kendinden iki sandalye öteye otutturmuş kv. Kayınpederim biraz değişik bir adamdır. Ananem benim nişanımda 5 dk ugrayıp, biraz değişik davranıp gitmişti herkes şok olmuştu, düğünüme de gelmemişti. (Pek ananelik vasfı yoktur). Düğünden sonra ona ziyarete gittiğimizde kp ben gelmem düğüne gelmeyen insana diye tutturmuştu. Neyse bu ve benzeri şekilde gerilimli durumlar olmuştu. Ama genel olarak bana evliliğime bir müdaheleleri yoktur, izin de vermeyiz eşimle. Aynı şehirde oturuyoruz kvler ile annemlere 1 saatlik uzaklıktayım. Kv lere ayda 1-2 gideriz yemek yer döneriz. Bugün annemle telefonda konuşurken aynı konular açıldı nerden girdi nerden çıktı, senin kocan çok fena da bi gün böyle demişti de şöyle yapmıştı da. Susturdum bana eşimi kötülememesi gerektiğini benim evliliğimin iyi gittigini söyledim. Onlarla sevgi olmasa bile saygı çerçevesinde ilişkimin gittiğini söyledim. Etrafımdaki kv-gelin ilişkilerine bakınca bende yine bir problem yok. Yok ama annem nefret ediyor tabi ki sevmek zorunda değil annemi de hiç kimseye ezdirmem o ayrı ama ben her yolu denedim annemi böyle kabullendim sanırım takmayarak kendimi değiştirmem lazım, bana bir psikolog lazım..
Siz zaten konunun sonuna çözümü yazmışsınız : Annenizi böyle kabul etmek.! Başka bir çözümü de yok zaten. Bu yaştan sonra ne takıntılarından vazgeçer insanlar, ne de kızdıklarını unutur. O'nu kırmadan konuyu değiştirmek, annem sen hiç üzülme ben ne seni ezdiririm ne de kendimi demek, eşimle iyiyiz annecim, diğerlerine hiç aldırmıyorum ben demek, sen bunları konuşup sinirlenip hasta olursun diye kapatıyorum konuyu aa sahi filanca ne yapmış filan demek....çözüm. Kv kp konularına da ayda bir yemek yemeye gitmek gibi çözümlerle gereğini sağlamışsınız. O konuda da tebrik ederim sizi. Tek önerim annenizden etkilenmemeyi öğrenmeniz olabilir. Yaş ilerledikçe aynı konulara odaklanıp kalıyorlar. Çocuk idare eder gibi kırmadan idare etmek gerekebiliyor. Aldırmayın. Telefonun ucunda sesini duyup özlem giderebildiğiniz bir anneniz var. O konuşurken siz gülümseyerek bu duruma odaklanın. Yoksa sadece yıpranmış olacaksınız başka da bir şey değişmeyecek. Her şeyi rayına oturtmuş akıllı bir kadın olduğunuz çok belli. Bu durumu da sevgiyle kabullenip anneciğinizi idare edeceğinizden eminim ben :KK51:

boyle anneler var. boyleleri cocugu eziyet etse ayrilmaz pesimden yavrum yavrum diye. ama kizi iyi olunca rahat batiyor iste, kendi egosu yuzunden kizinin huzurunu kaciriyor. Allah islah etsin boylelerini. konu sahibi Allah yardimcin olsun gormeyeceksin duymayacaksin.
Evet malesef öyle hep kırmadan incitmeden konuşmaya çalışıyorum 😢

Siz zaten konunun sonuna çözümü yazmışsınız : Annenizi böyle kabul etmek.! Başka bir çözümü de yok zaten. Bu yaştan sonra ne takıntılarından vazgeçer insanlar, ne de kızdıklarını unutur. O'nu kırmadan konuyu değiştirmek, annem sen hiç üzülme ben ne seni ezdiririm ne de kendimi demek, eşimle iyiyiz annecim, diğerlerine hiç aldırmıyorum ben demek, sen bunları konuşup sinirlenip hasta olursun diye kapatıyorum konuyu aa sahi filanca ne yapmış filan demek....çözüm. Kv kp konularına da ayda bir yemek yemeye gitmek gibi çözümlerle gereğini sağlamışsınız. O konuda da tebrik ederim sizi. Tek önerim annenizden etkilenmemeyi öğrenmeniz olabilir. Yaş ilerledikçe aynı konulara odaklanıp kalıyorlar. Çocuk idare eder gibi kırmadan idare etmek gerekebiliyor. Aldırmayın. Telefonun ucunda sesini duyup özlem giderebildiğiniz bir anneniz var. O konuşurken siz gülümseyerek bu duruma odaklanın. Yoksa sadece yıpranmış olacaksınız başka da bir şey değişmeyecek. Her şeyi rayına oturtmuş akıllı bir kadın olduğunuz çok belli. Bu durumu da sevgiyle kabullenip anneciğinizi idare edeceğinizden eminim ben :KK51:
Ne güzel yazmişsınız bıkmadan Allah razı olsun 🙏🏾💕 ben anneme babama asla sesimi yükseltmem sinirli bir yapım yoktur kırmadan konuşarak çözmeye çalışırım hep. Ablamla erkek kardeşimde tam tersi bağırarak sustururlar. Annem de bu yapımdan feyz alırmış gibi yükleniyor bana hep 😅 eşimle her kalmaya gittiğimizde o kadar geriliyorum ki çünkü her cümlesinden bir art niyet arıyorlar annemin söylediklerinden bunu farkettim. Halbuki bu adamı ben tanıyorum aynı yastığa ben baş koyuyorum çok ağrıma gidiyor her söylediği. Anne boşver eski şeyleri konuşarak birbirimizin paçasından aşağı çekiyoruz kendimizi mutlu olalım huzurlu olalım diyorum. Bugün şimdi yanına gidiyorum 1 haftalığına tekrar konuşmayı düşünüyorum geçmişle yaşamanın sürekli çok düşünmenin onu yıprattığını ve bunu profesyonel destek alarak çözebilceğimizi isterse benim de onunla gelebileceğimi söylemeyi düşünüyorum sizce mantıklı bir hareket mi?

Bir de şu var eklemek isterim, eşimle çocuğumuz olmuyor (eşimden kaynaklı) ama şuan tedavideyiz herşey yolunda giderse olmaması için bir sebep yok Allahımda nasip ederse tabi. Annemin bu konudaki düşüncelerini öğrendiğimde hayal kırıklığına uğramıştım çocugu olmayacağını öğrenseymiş babamla hic evlenmezmis. Ben o yapıda bir insan değilim kimseyi suçu olmadığı birşey için suçlayamam ve terk edemem. Allah benim anne olamayacağımı nasip etmişse, eşimi sadece vesile kılmıştır. Bundan dolayı da eşime tavrı var konuşmalarından anlıyorum. Keşke bana birazcık destek olsaydı kendim bu sorunla yüzleşip ayağa kalktım şimdi mücadele ediyoruz.

Annenin gazina gelip esinin ailesine tavir almazsin insallah. Kayinpederde gariplik goremedim neden senin ananeni ziyaret etsin cok sacma. Annen haksiz tabiki sende farkindasin en son yaptigin gibi onu susturmaya devam et zamanla ogrenir belki kizini doldurmamasi gerektigini

Annenin gazina gelip esinin ailesine tavir almazsin insallah. Kayinpederde gariplik goremedim neden senin ananeni ziyaret etsin cok sacma. Annen haksiz tabiki sende farkindasin en son yaptigin gibi onu susturmaya devam et zamanla ogrenir belki kizini doldurmamasi gerektigini
Yok tavır almıyorum olması gerektiği gibi çokta samimi olmadan ilişkimi ilerletiyorum. Kimse mükemmel değil herkesi olduğu gibi kabullendikten sonra kimse canımı sıkamıyor ama konu annem olunca, Annemin bazı huylarını evlendikten sonra farkettim. Konduramıyorum üzülüyorum

?
"Düğünden sonra ona ziyarete gittiğimizde kp ben gelmem düğüne gelmeyen insana diye tutturmuştu. " mu?

anlamadım kayınpederiniz anneannenize mi gidecekti?
gitmediği için mi değişik adam?

benim etrafımda 67936857654 tane evlilikte ben daha kayınpederi ananesinin evine giden 1 kişi bilmiyorum.

kendi eşiniz ananenize gidiyorsa, (o düğüne hasta masta olmadığı halde gelmemesine rağmen) siz yatın kalkın şükredin.
benim de aklıma bu geldi
ne alaka kp sizin anneannenin evinde konu sahibi
cevaplar mısınız? :) AlisVolatPropriis AlisVolatPropriis

annenize bir uyarı yapın
"hayırdır anne sen benim boşanmamı falan mı istiyorsun.. Sen böyle konuştukça ben eşime kv ye kinleneyim kavga edeyim
sonra da boşanayım falan mı istiyorsun?" diye kızın bir kez

ya da eşin şöyle yapmıştı derse olsun ben onu çok seviyorum Allah da bozmasın diyin

Kayınpederim biraz değişik bir adamdır. Ananem benim nişanımda 5 dk ugrayıp, biraz değişik davranıp gitmişti herkes şok olmuştu, düğünüme de gelmemişti. (Pek ananelik vasfı yoktur). Düğünden sonra ona ziyarete gittiğimizde kp ben gelmem düğüne gelmeyen insana diye tutturmuştu.

kp değişik mi ?

neyi değişik

düğüne gelmeyene gitmem demiş ki makul tepki

ayrıca kp in gelinin anneannesine gitmek gibi bir görevi mi var

dünya annenizin etrafında dönmüyor

tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış der anneme geçer giderim

eşim yahut ailesi hakkında da konuşturmam

X