Anneme giderken kayınvalide ve görümce.

Merhaba arkadaşlar. Sizden aldığım tecrübelerle dahada rahatladım ve sakinleştim. En sonda eşimle birlikte tatil konusunu konuştuk yıllık iznini almış otel bile bakıyoruz. Asıl konuya gelirsek size ufak birşey sormak istiyorum ön yargılı yaklaşmak istemem. Pandemiden dolayı bayadır annem ve kayınvalidem görüşmüyor yani gelip gitmiyoruz normal olarak. Şuanda aşı oldular. En son kayınvalidem annemleri çağırmıştı annem kendni mahçup hissediyor borçlu hissediyor laf ederler kızım diyor. Annemde memlekete gidicek gitmeden çağırıyım dedi. Kendi evi kendi düşüncesi sorun şu kayınvalidem her yere kızını ve damadınıda takıyor. Şöyle örnekliyim diyelim ki kayınvalidemi çağırdım annemler var diye kaynanam eşime der ki kardeşinide çağır. Şahit oldum bizzat. Bunu kahvaltılarda ve herşeyde yapar. Tepkimi koyuyorum lakin annem kayınvalidemi aricak çağırmak için anneme demese bile kaynanam eşime kardeşini çağırmadı o da gelsin dicektir. Günah almak istemem ama genelde hep böyle dediği için aklıma düştü. Annem derse gelsinler kızım ne yapayım ne olcak birşy deme kocana aranı bozma 2 tabak fazla koyarım dedi. Mesela tabak değil anne davet edilmeyen yere böyle yapmaya alışmamaları gerekiyor eşiminde bunun normal olmadığını öğrenmesi gerekiyor bugün gelirse yarında gelicek dedim. Annem deme bişey kızımda gelsin derse gelsin o da dedi. Siz ne düşünüyorsunuz yakın oturuyorlar aile yapıları böyle ama beni alakadar etmez aile yapıları. Olurda böyle bişey olursa eşim kardeşimde gelsin mi derse ne demeliyim? Muhtemelen ben “ yani sürekli ne bu kardeşimde gelsin mevzusu anlamıyorum geldiği zamanlarda oldu neden araya giriyorsun neden davet ettiriyorlarki hiç hoş değil” diye çıkışabilirim çünkü bana göre normal değil. Sizce normal mi ? Annemde kayınvalidende yılda 1 kere geliyor kızım gelsin görümcende olsun bişey olmaz diyor. Kafam karıştı canlar ❤️
Yılda 1 kez görüşüyorlarsa bu konuya karışmayın. Sürekli size toplu halde gelinmesi konusunda rahatsızsanız eşinizle kendi adınıza konuşabilirsiniz. Biz de buna benzer bir şey yaşadık. Kayınvalidenin evine kim gelse bizi de davet ediyordu. Aslında bizi hiç davet etmemiş insanlar için sizi de çağırdılar diyordu mahcup oluyorduk. En son kendi yeğeni tepki göstermişti “ seni görmek istiyorum sana geliyorum, abimi görmek istesem abime giderim, seni görmek istiyorum seni çağırıyorum, abimi görmek istesem abimi çağırırım. Siz ayrı iki ailesiniz onların evi düzeni ayrı bunu kabul et demişti kız”. Böyle böyle biraz rahat bıraktı bizi. Biraz ama 😂😂😂

Yılda 1 kez görüşüyorlarsa bu konuya karışmayın. Sürekli size toplu halde gelinmesi konusunda rahatsızsanız eşinizle kendi adınıza konuşabilirsiniz. Biz de buna benzer bir şey yaşadık. Kayınvalidenin evine kim gelse bizi de davet ediyordu. Aslında bizi hiç davet etmemiş insanlar için sizi de çağırdılar diyordu mahcup oluyorduk. En son kendi yeğeni tepki göstermişti “ seni görmek istiyorum sana geliyorum, abimi görmek istesem abime giderim, seni görmek istiyorum seni çağırıyorum, abimi görmek istesem abimi çağırırım. Siz ayrı iki ailesiniz onların evi düzeni ayrı bunu kabul et demişti kız”. Böyle böyle biraz rahat bıraktı bizi. Biraz ama 😂😂😂
Demekki bu sorun sadece bende yokmuş çok rahatldım 🙈 bizim kayınvalide de çağırıyor akrabası gelince ama çok rahatsız edici bi durum. Çok sık olsa pandemi olmasa tepki gösterirdim herhalde. Bi de sürekli eşimin kardeşi geldiğinde çağırıyor bizi ve gitmediğimizde gitmek istemediğimizde tepki gösteriyorlar analı kızlı. Nasıl başedicem bilmiyorum.

Bu olayi neden tatilden sonrasina ertelemiyorsunuz? Gunler kacmiyor. Annen de memlekete giderse gitsin. Kışın cagirirsiniz olmadi. Simdi yemege gorumce de gelirse tatilde de yaniniza kaynak olur yuz bularak. Hazir bazi seyler duzelmisken agiz tadiyla bir tatilinizi yapin gelin. Yemek kacmiyor.

Bu olayi neden tatilden sonrasina ertelemiyorsunuz? Gunler kacmiyor. Annen de memlekete giderse gitsin. Kışın cagirirsiniz olmadi. Simdi yemege gorumce de gelirse tatilde de yaniniza kaynak olur yuz bularak. Hazir bazi seyler duzelmisken agiz tadiyla bir tatilinizi yapin gelin. Yemek kacmiyor.
Büyük gelişmeler oldu yemeğe sadece eşimle gittik.

X