Anneme karşı hareketim

portakalcicegi41

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2016
226
244
İyi akşamlar herkese. Bugün bir tartışma yaşandı ve de sonucunda çok üzüldüm.
Şöyle ki annem kardeşim ve ben arabayla bir yere gidecektik. Yeni yeni araba sürüyorum bu arada 1buçuk-2 ay anca olmuştur. Neyse evin otoparkından aracı zor çıkarttım bir araca da ufak değdim ama hiç hasar vs yok. Neyse çıktık yola normal gidiyorum ama annem zaten başından beri söyleniyordu ve söylenmelerin dozunu arttırdı. Zaten acemiyim kulağımı tıkayıp yoluma devam edemiyorum hem dikkatimi dağıtıyor hem moralimi de bozuyor. Neyse sonra araba sürüşüm hakkında söylenmesi bitti bu sefer bana sallamaya başladı. Neyi doğru dürüst yaptığın var ki de şu arabayı sürebilesin falan filan. Benim de psikolojim bozul bence şu sıralar. Herkeste olduğu kadar gelecek kaygısı 24-25 yaşında hala ana babayla liseli hayatı vs vs bunalıyorum artık. Bir de böyle konuşunda arabayı durdurdum s.ktr git arabamdan bir daha binmezsin olur biter gibi bir laf ettim. Normalde hiç yapacağım bir çıkış değil ama her şey üst üste geldi gibi oldu birden sinirlendim. Annem indirdiğim yerden ağlaya ağlaya eve dönmüş ben biraz kafamı toparlamak için erkek arkadaşımla konuştum sakinleştim akşam eve döndüm. İzah ettim özür diledim ama çabuk düzelecek bir olay değil gibi. Ne yapmalı nasıl davranmalı ?

Ah bu anneler... Öncelikle hareketleri konusunda sizi çok iyi anlıyorum benim annemde öyle keza ben onun sürüşünü beğenmem o Benim sürüşümü ilk kullanmamda söylenirken sinirlenip ona bağırdığım sırada kaldırımın üstüne çıkıp inmiştim... 2 yıl olacak hala beğenmez sürüşümü benle biryere gidecekse arkaya oturur konuşmaz artık öğrendi laf söylememeyi. Sizin hareketiniz biraz fevri olmuş yolda bırakmanız çok üzücü bir durum gönlünü almak için çabalayın sonrasında sakin kafayla araba sürerken konuşmaması gerektiğini güzelce anlatın derim bol şans👍🏻

Şöyle ki annem kardeşim ve ben arabayla bir yere gidecektik. Yeni yeni araba sürüyorum bu arada 1buçuk-2 ay anca olmuştur. Neyse evin otoparkından aracı zor çıkarttım bir araca da ufak değdim ama hiç hasar vs yok. Neyse çıktık yola normal gidiyorum ama annem zaten başından beri söyleniyordu ve söylenmelerin dozunu arttırdı. Zaten acemiyim kulağımı tıkayıp yoluma devam edemiyorum hem dikkatimi dağıtıyor hem moralimi de bozuyor. Neyse sonra araba sürüşüm hakkında söylenmesi bitti bu sefer bana sallamaya başladı. Neyi doğru dürüst yaptığın var ki de şu arabayı sürebilesin falan filan. Benim de psikolojim bozul bence şu sıralar. Herkeste olduğu kadar gelecek kaygısı 24-25 yaşında hala ana babayla liseli hayatı vs vs bunalıyorum artık. Bir de böyle konuşunda arabayı durdurdum s.ktr git arabamdan bir daha binmezsin olur biter gibi bir laf ettim. Normalde hiç yapacağım bir çıkış değil ama her şey üst üste geldi gibi oldu birden sinirlendim. Annem indirdiğim yerden ağlaya ağlaya eve dönmüş ben biraz kafamı toparlamak için erkek arkadaşımla konuştum sakinleştim akşam eve döndüm. İzah ettim özür diledim ama çabuk düzelecek bir olay değil gibi. Ne yapmalı nasıl davranmalı ?
Durup indirmek nedir? Annedir barışır ama sizin yaptığınızı siz hiç unutmayın.

Sevgiliniz ile ilişkiniz ciddiyse olayı keşke ona anlatmasaydınız. Yarın öbür gün atıyorum annesiyle bir olay yaşarsınız 'sen annene bile böyle laflar eden birisin' gibisinden konuşabilir.

Normalde küfürü çok mu kullanan bir insansınız? Yani sürekli argo konuşan biriyseniz o an sinirle ağzınızdan çıkmış olabilir diyeceğim ama çok izahı olan bir durum değil. Yapacak bir şey yok o yüzden telafi etmeye çalışın artık.

kında söylenmesi bitti bu sefer bana sallamaya başladı. Neyi doğru dürüst yaptığın var ki de şu arabayı sürebilesin falan filan. Benim de psikolojim bozul bence şu sıralar. Herkeste olduğu kadar gelecek kaygısı 24-25 yaşında hala ana babayla liseli hayatı vs vs bunalıyorum artık. Bir de böyle konuşunda arabayı durdurdum s.ktr git arabamdan bir daha binmezsin olur biter gibi bir laf ettim.
O biraz zor duzelir bence.Cok ayip olmus.İnsan birisiyle tartisirken bile cumlelerini tartarak soyluyor.Secerek kullaniyor.
Bir dusun bakalim kizin sana bu cumleleri sarf etseydi ne yapardin?
Anne kiz arasinda sitem olur,zaman zaman fikir ayriligida olur ama bu olmamis.Cok tatsiz cok nahos..
Duzelir mi duzelir,ama ben anne olsam bunu hatirlardim.

[/QUO
ne kadar iğrenç bir kelime herşeyden önce bayansiniz siz..bırakın anneyi kavgada arkadaşınıza bile kullanmamalısınız böyle bı kelimeyibiraz geçsin aradan sonra tekrar özür dileyin..ve ne olursa olsun tartissanizda bunalsanizda annenize böyle çirkin bir kelime kullanmayın ..

Ahh annem.. ağzıma s.çsa ağzımı açıp tek laf etmem edemem o benim cennetim. Anadır yahu. Kim türlü zorluklarla 9 ay karnında taşır da dayanılmaz acılarla doğurur sonrada ne uyku kalır ne vücut güzelliği ne sosyal hayat vs vs. Ne yapın edin annenizin gönlünü alın. Bazen anneler öyle oluyor. Benim annem de öyle. Gaza getirmek amaçlı mı nedir olur olmaz konuşurlar. Ama küfretmek bir daha arabama binme demek ne demektir yahu.. ayağına kapansanız yeri var..

Annenize S***** G** (Defol) diyip neden sevgilinize anlatıyorsunuz? Ben olsam böyle birşeyi anlatmaya utanırdım.
Öte yandan benim annem bana neler neler diyor gülüp geçiyorum, annemin her dediğine takılacaksam ohoo bu evde yaşanmaz. Annenizi yarı yolda bıraktınız peki anneniz sizi hiç yarı yolda bıraktı mı? Hiç sanmıyorum. Yaptığınız yanlış, sağlam özür dilemelisiniz.

X