Annemin sürekli beni aşağılaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

karamsargirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2022
176
60
Nereden başlasam bilemiyorum..
Annemin bir arkadaşı var gençliğinden beri görüştüğü,aynı zamanda da dedemin arkadaşının kızı epey ailecek samimiler. Bu dostlukları bugüne kadar gelmiş.
Arkadaşının kızı var iki tane. Bir tanesi benden bir yaş büyük. İlk başlarda ben onları sevmezdim. Açık konuşayım hoşuma gitmiyordu hareketleri vs. Sonra annem sık sık görüştükçe alıştım. Haftaiçleri sabahları kahvaltıya gelmeler gitmeler.Öğlenleri çay sofraları vs siz anladınız o derece bi samimiyet oluştu.
Yaşlarımız 20 lerin başı ve ehliyetlerimiz var. O kızın ve benim araba hayalleri var nasip olur da alırsak diye. Neyse bir gün babamdan istedim, çok yoruluyorum okula gidip gelirken uzak diye yakınırken babam küçük ufak markası çok pahalı olmayan bir araba aldı. Ama o kadar mutluyum ki lüks olmasa bile o benim için büyük bir zenginlik oldu. Ben hikaye paylaşımı yapmayı çok severim . Ara ara arabada müzik paylaşımları yapıyordum ve bir gün fark ettim ki o kız beni sona almış. Artık hikayelerimi izlememeye başladı. Bundan anneme bahsedince demek ki kıskanıyor seni dedi. Onun olmadığı için görmeye tahammül edemediğini düşündüm ister istemez . Belki yanlış düşünüyorumdur olabilir. Bu olaydan sonra annem dile getirmişti laf arasında ve geri hikayelerimi izlemeye başlamıştı. Sonrasında ben tabii ki alındım ve soğuk davranmaya başladım.
Bir gün bize geldiklerinde kardeşi ve kuzeni her yeri batırdığında ben sinirlendim biraz ve anneme batıran toplasın diye söylenirken onlarda duydu ve kalkıp temizlemeye başladılar. Evet yaptığım yanlış olabilir kabul ediyorum.
Her neyse dünde annem sanki kıskançlığı ben dile getirmişim gibi babama karşı beni azarladı.Şimdide onlar araba alacakmış. Lüks bir markaya bakıyorlar.Annem bunu yüzüme vuruyor seni kıskandığını düşündün ama bak araba bakıyorlar falan diyor.Halbuki kız bir kere benim yanımda sanki ima ediyormuş gibi marka araba bakıcam diyordu. Sanki beni eziyormuş gibi hissetmiştim. Annemin bana dediği şeyler de onlar özgüvenliymiş ben ezikmişim. Sürekli beni küçüklüğümden beri bu şekilde ezikledi. Yok yürüyüşün şöyle içe basıyorsun. Yok çatalı tutuşum ezik gibiymiş. Yok duruşum şöyle böyle. Hep böyle beni ezdi. Lisede okul 2.cisi Önlisans mezuniyetimde ise yüksekokul ve bölüm birinciliği ile bitirdim. Hep başarılarımla gururlandı övündü ama hep de beni ezdi durdu.
Dün de çok sinirlendim.
Sürekli eziyor kötülüyor kıyaslıyor. Keşke herkes anne olmasa. Gerçekten çok isteyenler anne olsa. Annem doğurduğu için bazen pişman oluyormuş. Keşke doğurmasaymış.

Son düzenleme:
İlk başta sosyal medya kullanıyorsan yok hikayeme baktı bakmadı olaylarına girmeyeceksin. Yaşın küçük zamanla oturacak bunlar. Annene yardım etmeyecekmişsin ama o evde sende yaşıyorsun yardım değil zaten yapman gereken görevler var. Diğer konu için yorum yapamadım

Anneniz sizi ezmemiş gibi görünüyor. Siz kıskandığını düşündüğünüz için neyini kıskanacak kızım demiş. Ki onlara karşı hoş olmayan davranışları olan hep siz olmuşsunuz.
hayır ilk başta annem demek ki kıskanıyor dedi.

Gerçektende oturup hikayeme kim baktı kim bakmadı diye tek tek bakıyor musun? 😳 Kim olursa olsun uğraşıp bakmam kimin baktığına. Kendim için çekip atarım çünkü. Belki hoşlandığım biri varsa bakarım o kadar.
Bana biraz siz kendi kendinizi kuruyormuşsunuz gibi geldi. Sizi anneniz o kadar eleştirmiş ki siz kendinizi artık "ezik" görmeye başlamışsınız. Bir araba markası bu kadar mı önemli? Aslında siz kendi arabanızı alırken bile biraz ona takılmışsınız içten içe. Öğrenci halde arabaya sahip olduğun için şükret. İnsanların odak noktası sen değilsin. Neden seni ve arabani kıskansın?
Ayrıca annenizin de sizinle konuştuğu hikaye olayını hemen kızın annesine söylemesi de çok yanlış.

Annemin bir arkadaşı var gençliğinden beri görüştüğü,aynı zamanda da dedemin arkadaşının kızı epey ailecek samimiler. Bu dostlukları bugüne kadar gelmiş.
Arkadaşının kızı var iki tane. Bir tanesi benden bir yaş büyük. İlk başlarda ben onları sevmezdim. Açık konuşayım hoşuma gitmiyordu hareketleri vs. Sonra annem sık sık görüştükçe alıştım. Haftaiçleri sabahları kahvaltıya gelmeler gitmeler.Öğlenleri çay sofraları vs siz anladınız o derece bi samimiyet oluştu.
Yaşlarımız 20 lerin başı ve ehliyetlerimiz var. O kızın ve benim araba hayalleri var nasip olur da alırsak diye. Neyse bir gün babamdan istedim, çok yoruluyorum okula gidip gelirken uzak diye yakınırken babam küçük ufak markası çok pahalı olmayan bir araba aldı. Ama o kadar mutluyum ki lüks olmasa bile o benim için büyük bir zenginlik oldu. Ben hikaye paylaşımı yapmayı çok severim . Ara ara arabada müzik paylaşımları yapıyordum ve bir gün fark ettim ki o kız beni sona almış. Artık hikayelerimi izlememeye başladı. Bundan anneme bahsedince demek ki kıskanıyor seni dedi. Onun olmadığı için görmeye tahammül edemediğini düşündüm ister istemez . Belki yanlış düşünüyorumdur olabilir. Bu olaydan sonra annem dile getirmişti laf arasında ve geri hikayelerimi izlemeye başlamıştı. Sonrasında ben tabii ki alındım ve soğuk davranmaya başladım.
Bir gün bize geldiklerinde kardeşi ve kuzeni her yeri batırdığında ben sinirlendim biraz ve anneme batıran toplasın diye söylenirken onlarda duydu ve kalkıp temizlemeye başladılar. Evet yaptığım yanlış olabilir kabul ediyorum.
Her neyse dünde annem sanki kıskançlığı ben dile getirmişim gibi babama karşı beni azarladı.Şimdide onlar araba alacakmış. Lüks bir markaya bakıyorlar.Annem bunu yüzüme vuruyor seni kıskandığını düşündün ama bak araba bakıyorlar falan diyor.Halbuki kız bir kere benim yanımda sanki ima ediyormuş gibi marka araba bakıcam diyordu. Sanki beni eziyormuş gibi hissetmiştim. Annemin bana dediği şeyler de onlar özgüvenliymiş ben ezikmişim. Sürekli beni küçüklüğümden beri bu şekilde ezikledi. Yok yürüyüşün şöyle içe basıyorsun. Yok çatalı tutuşum ezik gibiymiş. Yok duruşum şöyle böyle. Hep böyle beni ezdi. Lisede okul 2.cisi Önlisans mezuniyetimde ise yüksekokul ve bölüm birinciliği ile bitirdim. Hep başarılarımla gururlandı övündü ama hep de beni ezdi durdu.
Dün de çok sinirlendim.
Sürekli eziyor kötülüyor kıyaslıyor. Keşke herkes anne olmasa. Gerçekten çok isteyenler anne olsa. Annem doğurduğu için bazen pişman oluyormuş. Keşke doğurmasaymış.
Annenizin bu kadarcık söylediğine "keşke herkes anne olmasin"diyebiliyorsaniz annelik hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.Ben ailenizin sizi simarttigini düşünüyorum. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyorum.Su üniversiteye giden sanki dünyayı kurtarıyormuş gibi davranan çocuklarınıza lütfen kendi emekleri çabaları olmadan araba çok lüks telefon falan almayın. Çok acısını cekersiniz .14yillik bir eğitimci olarak söylüyorum. Bir şeyler kazanırken ter akmıyorsa emek olmuyorsa o malın da onu alan kişinin de kıymeti olmuyor.Anneniz adına o kadar uzuldumku.2 kizim var ne şartlarda büyütüyorsun.Bir siz sözlesin diye kalkıp herkes anne olmasın diyor. Düşünmedi bile korkunc

Annenizin bu kadarcık söylediğine "keşke herkes anne olmasin"diyebiliyorsaniz annelik hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.Ben ailenizin sizi simarttigini düşünüyorum. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyorum.Su üniversiteye giden sanki dünyayı kurtarıyormuş gibi davranan çocuklarınıza lütfen kendi emekleri çabaları olmadan araba çok lüks telefon falan almayın. Çok acısını cekersiniz .14yillik bir eğitimci olarak söylüyorum. Bir şeyler kazanırken ter akmıyorsa emek olmuyorsa o malın da onu alan kişinin de kıymeti olmuyor.Anneniz adına o kadar uzuldumku.2 kizim var ne şartlarda büyütüyorsun.Bir siz sözlesin diye kalkıp herkes anne olmasın diyor. Düşünmedi bile korkunc
küçüklüğümden beri yererek ezerek büyüttü. bu gerçekten hoş bir şey mi? sadece soruyorum

Bana sanki sen kizi kiskanmissin gibi geldi. Minnak arabanla hava atamayinca gerilmissin. Hikayene kim bakmis kim bakmamis diye takintili bir sekilde takip etmissin. Kiz da daha iyi bir araba alacagini ogrendigin zaman kayisi koparmissin. Bu davranislar zaten ozguven eksikliginin isareti. Konunun annenle hic alakasi yok.

küçüklüğümden beri yererek ezerek büyüttü. bu gerçekten hoş bir şey mi? sadece soruyorum
Sizi ezen anneniz emin olun size o arabanın alınmasına da ünite gitmenize de engel olurdu.Evde bütün işi yapan anneniz.Bir de onun gözünden bakin hayata.Cok tosunuz.Hayat arabada hikaye paylaşmak kadar kolay değil.

Dün de çok sinirlendim.
O zaman keşke doğurmasaymış, siz mi paçasına yapışıp lütfen cinsel ilişkiye gir ve hamile kal demişsiniz gayet isteyerek zevkle olmuş. Bu durumlara karşı tavrım keskince ve çok nettir. Bu kafayı asla anlamıyorum asla da anlamayacağım. Aşağılama seansları başladığında alan değiştirin eğer alan değiştiremiyorsanız kibarca ama orta sertlikte kendilerini uyarın. Olmuyorsa evleri ayırın veya konuşmayın. Belki linçleneceğim lakin bu ebeveyn terörünü çok yaşamış biri olarak gerçekten sıktı. Bir alan ve sınır çizmediğinizde inanın anne babalar bile bir piranhaya dönüşüyor. Kıskanma ve kıskançlık mevzusuna gelince bilemiyorum kıskandınız mı insanlık hali olabilir. Duygularınızı biraz daha kontrol edip annenizden bu durtulerınızı onaylama isteğinizi bırakırsanız bence sorun kalmaz

annen %50 ezmiş seni yani iyi kötü polisi iyi oynuyor.açıkcası bunlar çok önemli dertler detaylar değil ama yaşın gereği takılman normal kıskanmış olabilir bunu farkedince sende bundan keyif almışsın neyse özetle ikiniiznde araba hayali zaten varmış ve onunda oluyor artık kazasız belasız kullanın

Hikaye paylaşımlarından karakter tahlili kısmına çok takıldım.
Demek o araba içinde müzik dinleyip otoyol çizgilerini izletenlerden birisiniz. Çok merak ettiğim bir konu bu.
Asla kötü niyetim yok, sadece merak ediyorum.
Neden?

Bir de hâlâ o 20'li yaşların başında iseniz, duygularınız normal. 30'dan sonra o beğenmediğiniz annenize benzeyecek ve ona teşekkür edeceksiniz yüksek ihtimal.

Hikaye paylaşımlarından karakter tahlili kısmına çok takıldım.
Demek o araba içinde müzik dinleyip otoyol çizgilerini izletenlerden birisiniz. Çok merak ettiğim bir konu bu.
Asla kötü niyetim yok, sadece merak ediyorum.
Neden?

Bir de hâlâ o 20'li yaşların başında iseniz, duygularınız normal. 30'dan sonra o beğenmediğiniz annenize benzeyecek ve ona teşekkür edeceksiniz yüksek ihtimal.
Ssvdiğim müzikleri koyuyorum sadece başka bir nedeni yok

Dün de çok sinirlendim.
Arabada şarkı storysi atanları tek tek engelledim, çok kırosunuz bu yüzden izlemiyoruz :KK70: olayın araç kıskanmakla en ufak bir alakası yok. Storynin konsepti çok saçma. Annenin de seni ezdiği falan yok. Senin ergenliğin bitmemiş

Sürekli araba storysi atmak aşırı kıroca, üstelik kim baktı diye detaylı bir araştırma içine girmek daha büyük görmemişlik. Kızların suçu yok. Sen hava atmaya çalışmışsın onlar da bunu anlayıp sana karşılık vermişler. Gerçekten özgüvensiz olduğunu düşünüyorum yani marka araba ya da değil sen bunu okula gitmek için almışsın zaten.
Annen de sen de büyümelisiniz asla normal davranışlar değil bunlar.

Millet otobuse bincek para bulamiyor yeri geldiginde size araba alinmis farkinda misiniz? Oturup ne kadar sansliyim diye dusuneceginize anneniz sizi eziklemis arkadasiniz sizi kiskanmis vah vah ne kadar acikli hayat hikayesi oturup hep beraber aglayalim. Dagittigi yeri misafire toplatmakta cok kotu misafir sonucta o kizlarin yerinde olsam asla sizinle gorusmezdim kiskanc gicik bir tipsiniz. Universiteye gidiyosunuz ilkokula degil azicik degistirin kendinizi.

Sürekli kocasını, çocuğunu, araba hikayesini görmek istemediğim herkesi ben de sona aldım. Bi zaman sonra böğğ geliyor insana. Hepsini kiskanmis olamam di mi? :) Annenin buradaki tutumu garip gelmedi. Ama yıllardır şöyle böyle diye kizdigin şeyleri bilemedim. Ufak anne kız kavgalarını buyutuyorsun gibi geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X