Annemin yaptığı normal mi? Çok kötüyüm

aysima95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2022
2
1
29
Kızlar sizinle bir konuyu paylaşmak istiyorum. Sizin fikrinize ihtiyacım var lütfen ablalarım, kardeşlerim bana bir şeyler yazın kendimi çooook yalnız hisediyorum. Ben birini çok seviyorum, sevgiliyiz 1 yıldır. Evlenmek istiyoruz. Çok dindar ailelerimiz olduğu için hemen evlenmek istedik yani böyle çok gezip tozmadan. Ikimiz de iyi işler'de çalışıyoruz, aynı kafadanız. Neyse annem'le hiç böyle konular'dan bahsetmeyiz, dedim ya çooook dindar bir aileyiz. Bu arada 2 ay sonra 26 olucağım. Neyse annem'e 1 hafta önce dedim ki ben biriyle konuşuyorum, evlenmeyi düşünüyorum. Sevindi gibi, tabii annem'e sadece birkaç kez gördüm dedim oğlanı, biraz yalan söyledim.
Şimdi annem biliyor, babam'a daha söylemedi. Gelip bana "ben düğünlerden bıktım", "baban ne diyecek", "vayy niye arkadaşına söyledin" "ben seni 30 yaşın'da evlenirsin zanediyordum", "offf evi nasıl temizliyeceğiz"
Morelim bir bozuldu, sanki kötü bir şey yapmışım gibi.. bir de sürekli "sen nasıl kadın olucaksın, yemek yapamıyorsun" falan filan. Ben aslında yemek yapabiliyorum ama hiç bir zaman 40 yıllık ev hanımı olan annem gibi olmuyor. Baba'ma diyebilirsin dedim annem'e (çünkü kendisi çok korkuyor biri bizi görür laf söz olur diye) bana cevabı "bakarız" oldu... Morelim çok bozuk gerçekten benden kadın olur mu? Ben bir hata mı yaptım evlenmek istemekle? Kendimi çok kötü hisetiriyor, sürekli laf çarpmalar. Ne yapmam lazım?

Aslında annenizin bu tavrının karşı tarafın ya da sizin aileniz çook dindar olmasıyla alakası yok. Tamamen size güvenemiyor ve sizin ev işlerinizle de ilgilenmek zorunda kalacağını düşündüğü için onaylamıyor bence. Size karşı zihninde yetersiz olduğunuza dair bir algı oturmuş kolay kolay da yıkamazsınız. Ancak en azından evde daha aktif olarak sorumluluk alabildiğinizi gösterebilirsiniz.

Ne demek cnm kadın olamamak Yemek temizlik iş güç. Mis gibi işiniz var temizliğe düzenli kadın alırsın eşin de yardım eder Yemek desen internette bin tane tarif var. Annen evlenmeden önce böyle mi yemek yapıyormuş Arada dışarda yersiniz kazanan insanlarsınız biz öyle yapıyoruz. Annenin temizliği kimle yapıcam demesi çok tuhaf kadın tutsun ömür boyu yanında mı duracan Yaşın da müsait evliliğe Ama iyice tanı hata yapmamaya çalış

Çok iyi işlerde çalışıyorsunuz. Burdan üniversite mezunu kalifiye eleman olduğunuzu tahmin ederek soruyorum "morel" yazmayı kim öğretti size? Bu furya son zamanlarda başladı . Yazim yanlışı her zaman olurdu. Olabilir. Ama morel de demezsin yani bilemedim.

Çoook dindar aile ile evlenme işleri nasıl oluyor bilmiyorum. Normalde benim ailem de inançlarına bağlıdır ama bizim sevgililerimizin olması onlarla gezmemiz ya da bir yerlerde kalmamız sorun olmazdı. Bu sebeple bu konu hakkında fikrim yok.

Yemek yapmak atla deve değil. Herkesin yapacağı kadar basit bir iş. Ele alinca herkes yapar.

Temizlik düzen vb konular ise tamamen kişinin tabiatı ile alakalı. Tembel , atalet içinde, yerinden kalkmaya kira isteyen bir insan hiç-bir zaman düzenli bir ev hanımı olamaz. Düzenli bir anne olamaz. Ya da düzgün , saati saatine çalışan bir insan da olamaz.

Bunlar biraz da sizin tabiatınız ile alakalı. Bu işler karmaşık değil, sadece süreklilik arz ettiği için zor gelebilir.

Kadın olmanın bir tarifi varsa alalım 😅 kime göre ve neye göre kadın olunabiliniyormuş? benden size nacizane tek önerim, özellikle evlenip evinize girene kadar kulaklarınızı çift olarak herkese tıkayıp kendinize ve kendi isteklerinize odaklanıp birbirinize tutunmanız. Bu süreçte çook yorumlar yapılır, çok konuşulur. Moralinizi yüksek tutun, duymazdan gelin. Güzel günlerin hayalini kurun, hepsi gelip geçiyor. Baktınız anne söylemiyor, uygun zamanda kendiniz konuşun babanızla. Hakkınızda en hayırlısını dilerim🍀

Cidden neden 18 yaşında biri gibi konuşuyorsunuz anneniz haklı sanırım.

Benden kadın olur mu ablalarım falan nedir ya? 26 yaşındasınız kendinize gelin😀

He bir de kadın stres olmuş işte belli ki, evi nasıl temizlicez falan klasik anne tepkisi yani çok da şey yapmayın.

Evlilikte yemek temizlik düzen Bunlar aslında hiçbir zaman Eşler arasındaki ilişki kadar önemli olmadı. Nice arkadaşlarım var dağınık güzel yemek yapamayan temizliğe kadın alan çooook mutlular Nice arklarım var yemekler temizlik düzen ütü mis gibi Ama eşiyle ayrıldı yapamadı Bunu da yazın bi kenara Hakkınızda hayırlısı olsun

Yazım kötü çünkü TR de yaşamıyorum ve TR'de okula gitmedim. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Sizce ben mi abartıyorum? Şimdi de bana küsmüş gibi. Konuşmuyor pek...

Hadi eskiden internet yoktu herkes annesinden yakınından yemek yapmayı öğrenirdi şimdi internet var aç istediğin yemeğin en güzelini yaparsın kadın olmak yemek temizlik yapmakla olsaydı konu uzar gider

Kızlar sizinle bir konuyu paylaşmak istiyorum. Sizin fikrinize ihtiyacım var lütfen ablalarım, kardeşlerim bana bir şeyler yazın kendimi çooook yalnız hisediyorum. Ben birini çok seviyorum, sevgiliyiz 1 yıldır. Evlenmek istiyoruz. Çok dindar ailelerimiz olduğu için hemen evlenmek istedik yani böyle çok gezip tozmadan. Ikimiz de iyi işler'de çalışıyoruz, aynı kafadanız. Neyse annem'le hiç böyle konular'dan bahsetmeyiz, dedim ya çooook dindar bir aileyiz. Bu arada 2 ay sonra 26 olucağım. Neyse annem'e 1 hafta önce dedim ki ben biriyle konuşuyorum, evlenmeyi düşünüyorum. Sevindi gibi, tabii annem'e sadece birkaç kez gördüm dedim oğlanı, biraz yalan söyledim.
Şimdi annem biliyor, babam'a daha söylemedi. Gelip bana "ben düğünlerden bıktım", "baban ne diyecek", "vayy niye arkadaşına söyledin" "ben seni 30 yaşın'da evlenirsin zanediyordum", "offf evi nasıl temizliyeceğiz"
Morelim bir bozuldu, sanki kötü bir şey yapmışım gibi.. bir de sürekli "sen nasıl kadın olucaksın, yemek yapamıyorsun" falan filan. Ben aslında yemek yapabiliyorum ama hiç bir zaman 40 yıllık ev hanımı olan annem gibi olmuyor. Baba'ma diyebilirsin dedim annem'e (çünkü kendisi çok korkuyor biri bizi görür laf söz olur diye) bana cevabı "bakarız" oldu... Morelim çok bozuk gerçekten benden kadın olur mu? Ben bir hata mı yaptım evlenmek istemekle? Kendimi çok kötü hisetiriyor, sürekli laf çarpmalar. Ne yapmam lazım?
Cok onemsiz ama yemek yapamiyorsaniz anneniz yuzunden yapamiyorsunuz, size yol yorfam gostermediginden. Ayrica internette hersey var. annem bana da hic bir sey ogretmemisti videolarla hunkar begendi yapar oldum evliligimin ilk aylarinda. Yapilmayacak hic bir sey yok.

Bir kendinize gelin, mesele yemek falan değil.

Mesele anneniz size çok alışmış şimdi gideceksiniz diye üzülüyor, özlüyor garibim. 😊

Zaten ev işinizi yetersiz bulan birisi oturup evi kim temizleyecek diye şikayet etmez. Dikkat edin dediği laflar hep erteleme ile ilgili, yok 30 yaşında bir evlenecektin yok arkadaşına niye söyledin (arkadaşa söyleyince etrafa yayılacak, sizi ertelettiremeyecek) vb.

Annenizi hiç umursamamınızı öneririm, yarın masaya Osmanlı sofrası dizseniz de umrunda olmaz, asıl mesele yavrusu büyümüş evden uçuyor artık.

Anneniz söylemezse siz gidip direkt babanızla konuşun, dindar bir ailede uzun süre ertelemenizi hoç karşılamayabilirler.

Ne yemekten ne temizlikten ne çocuk bakmaktan anlayan nice kızlar tanıdım, evlilikleri gayet de yürüdü nikahları devam ediyor 😂 annen kadınlık olayını çok yanlış anlamış.devir değişti. Zaten aileler için kızları her zaman bebektir. Onların büyüdüğünü hiçbir zaman kabullenmek istemezler. Gayet doğal..

Evet normal.. Sadece biraz panik olmuş ve kendini ifade edemiyor. Evden ilk defa siz evlenecekseniz deneyimsizlikten ne yapacağını şaşırmış olabilir.

Ev işlerini kesinlikle kafana takma. Ben de bekarken yemek yapmazdım ama nasıl yapılır bilirdim. Ablam toplu ortamda saçma bir şekilde "sen yemek yapamıyorsundur" diye bir yorum yaptı hakkımda. Eşim gerekli cevabı kendisine verdi 🥰

evi nasıl temizleyeceğiz ne demek onu çözemedim. Kendi evini mi temizlemeye üşeniyor anneniz.

Aday beyin bu durumdan haberdar olmamasına özen gösterin. Tahmin ettiğim tipte bir aile yapısına sahipse aday kişi, müstakbel kayınvalideniz sözünden çıkmanız imkansız hale gelecektir. Haftasonu dinlenmeleri olmayan bir sonsuz zaman dilimine adım atıyor olabilirsiniz. Aile yapısını ivedi bir şekilde incelemeye almalısınız.

Ben de babam çok tepki verecek diye korkmuştum. Bütün aile çekinmişti babamdan. Tahminlerinizi aksine, bizi yalancı çıkarır gibi babam desteklemişti görüşmemizi ve tanışmamızı.

yani cok kötü olacak bisey goremedim tipik yuzde 70 anneler gibi konusmus. Ama 26yasinda bir genc kizinda boyle seylere takilmasi yani moralinin bozulmasini anlayamadim. Temizlik icin bir kadin gelir yemek te hazir corba bile yapamayan ben evlenirken sagolsun internetden tatlilar corekler borekler yapabiliyorum. Olmadi hazir yersiniz 2 kisi ne olacak duymayin He anne He deyip gecin. Napalim Allah basimizdan eksik etmesin annelerimizi.

X