Annemle ilgili

1+1 eşyalı ev tutun yakıninizda varsa ,onun da düzeni olsun sizin de
Ne istediğini bişmiyorki
Kaçıncı ayrılığı, en son bu adam beni kandırıyor boşanıcam deyip hüngür hüngür ağlatarak geldi. Mutlu olsun diye elimizden gelen herşeyi yaptık

Şu aralar bana adamla ilgili şeyler söylüyor, sakinleşmiş
Her defasında aynı şey bir düzen kuramadık.ayrılıcam bu sefer diyerek geliyor. Düzenimizi ona göre kuruyoruz. Ardan geçince barışıyor. Çocuk oyuncağına döndü

Adamdan bahsedince, bana onunla ilgili birşey anlatma dinlemek istemiyorum artık dedim. Suratını astı
Dinlemek zorundamıyım anlamıyorum.

Annemin mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz
Hatanız burda zaten. Ben çocuklarımın bile mutlu olması için elimden geleni yapmıyorum. Doğru kelimeyi bulamıyorum ama kaba tabirle şımartmışsınız, sizden emin olduğu için üzülür müsünğz kırılır mısınız, yoruluyor musunuz görmüyor bunları

Hatanız burda zaten. Ben çocuklarımın bile mutlu olması için elimden geleni yapmıyorum. Doğru kelimeyi bulamıyorum ama kaba tabirle şımartmışsınız, sizden emin olduğu için üzülür müsünğz kırılır mısınız, yoruluyor musunuz görmüyor bunları
Kimsesi olmadığı ve bu yaşına kadar çok çektiği için üzülüyorum ona
Ama o herşeye surat asıyor bende yoruldum artık
Ayrılıyorum, bu sefer boşanıcam dediği adamı, siniri geçince anlatmaya başlıyor. Ee bu seferde ben dinlemek istemiyorum çünkü çok soğudum.
Dinlemek istemiyorum dedim diye bozuldu

Yine annemle ilgili sıkıntım var. 2.evliliği eşinden ayrıldı. Geliri olmadığı için bizle kalıyor. Yapıcak birşey olmadığı için. Ev iki katlı o üst katta kalıyor. Yemek ve çay saatlerinde bir aradayız onun dışında kendi odasında duruyor.
Bizde kalmasını sıkıntı yapmıyoruz. Eşimde bende ancak benim herşeyime çok karışıyor. Bazen kendi evim değilde sanki biz annemin evindeyiz gibi.
Mesela, temizlik yapılacak eve sürekli dertleniyor nasıl olucak diye, enerjim düşüyor yanında. Sürekli mutsuz.
Hayatım zaten yeterince zor işten yorgun geliyorum,birde annemi dinliyorum

Bazen üzülüyorum bizden başka kimsesi yok diye ama bazen hiç dinlemek istemiyorum.
Bunların dışında iyi anlaşıyoruz sıkıntı yok

Ne yapıcağımı bilmiyorum bazen.
Derdiniz bu olsun. Dinlemeyin o zaman dinlemek zorunda değilsiniz. anne yorgunum diyin geçin

Anneniz kaç yaşında ? Bir velim vardı torunlarına bakıyordu . Anne baba ayrılınca çocukları babaanneye getirmişler. Babaanne çocuklar için erişte makarna yapan ,yufka satan bir yerde çalışmaya başladı, geçen gün sınav sonucunda büyük torun %2’lik dilime girdi maşallah. Güzel bir liseyi burslu okuyacak . Çalışma ortamımız çok güzel derdi . Belki sizin mahallede de vardır öyle yerler . Annenizle konuşun , kafa dağıtmak için gitsin gelsin bence .

Ne istediğini bişmiyorki
Kaçıncı ayrılığı, en son bu adam beni kandırıyor boşanıcam deyip hüngür hüngür ağlatarak geldi. Mutlu olsun diye elimizden gelen herşeyi yaptık

Şu aralar bana adamla ilgili şeyler söylüyor, sakinleşmiş
Her defasında aynı şey bir düzen kuramadık.ayrılıcam bu sefer diyerek geliyor. Düzenimizi ona göre kuruyoruz. Ardan geçince barışıyor. Çocuk oyuncağına döndü

Adamdan bahsedince, bana onunla ilgili birşey anlatma dinlemek istemiyorum artık dedim. Suratını astı
Dinlemek zorundamıyım anlamıyorum.
Rolleri değişmiş gibisiniz ..
Bı şeylerin eksiği var gibi annede ..
Yoksa bu yaşta bir adam için değil salça ,tarhana zamanini düşünmesi lazımdı ..
Nitekim 35 yaşındayım benden bile geçti bazı şeyler .
Evime gelip sakin kafayla bir kaç şey izleyip ,yatıp uyurdum o yaşta sanırım ..
Ama o yasayamadiklarini yaşamak isteyip ,yasayamayinca da agresiflesiyor gibi ..
Bence siz ondan daha şikayetçi bir kimlige burunun ..Her zaman gergin imajı verin , en azından kendine ait bir düzeninin olması gerektiğini anlatmaya çalışın .
Ve gerçekten yakınınızda yine her gün görerek ama ayrı evlerde yaşayın .
Bı saatten sonra aynı evde yaşamak olmuyor ..

Meyve ağacından uzağa düşmez diyen atalarımızın bunu gerçek manada kullandığını sanmiyorum ama siz agacin dibinde yaşadıkça agacin mutsuzluğu size sirayet edecek diye endişe etmedim desem yalan olur

X