Annemle telefonda girdik birbirimize...

canım kusura bakma ama bana kendikendine işkillenmişsin gibi geldi, bu tavırla durup dururken anneni kırmış olabilirsin, elin ayağın buz kesecek bi durum yok bence

bence olay ablanızdan kaynaklanıyor..
konunun nedenini anlayabilmeniz için ablanızla ilgili yakın geçmişinizi bir gözden geçirin derim ben..

bence ortada ''olay'' denilcek birşey yoktur..neticede biri abla biri anne ne olabilirki seninle ilgili en kötü ne diyip ne düşünebilirler ki..

Cnm allah korusun bırınıze bıŞey olsa kÜs mÜ gıdeceksınız ÖbÜr dÜnyaya
kımseyle kÜs kalmamalı helekı anne ve ablanız en yakınlarınızzz

He bu arada hersey bir yana "bir anne evlatlari arasinda ayirim yapmaz "
sozune kesinlikle katilmiyorum,
evet mantiken boyle birsey olamaz olmamali da zaten
ama is fiiliyata donunce oyle bir ayrim yapiliyor ki :nazar:

Bence şuan hassas ve üzüntülü olduğunuz için,
gereksiz tartışmalara istemeden giriyorsunuz...
sakin olun,ablanız annenizin kızıysa,siz de bir evladısınız..
hiçbir anne evlatları arasında ayrım yapmaz,
yani ablanızla oturup,sizi çekiştirecek hali yok ya,
dediğim gibi fazla takılmayın ve kırıcı olmayın...
şu mübarek Ramazan ayında hiç kırıcı olmayın..
keşke annenize "" yardımcı olabileceğim birşey var mı?"" deseydiniz...
inanın hiçbirşey ve hiçkimse için anneler,kardeşler kırılmaz...
bakın sakinleşince,mantıklı düşününce hak vereceğinizi umuyorum...
sevgiler...

Aynen sizin gibi düşünüyor ve yorumunuza katılıyorum...

Belki size bir süpriz hazirlamak icin bir araya gelmislerdir? Dogum gününüz varmis 1 hafta sonra?

bence de Anne ye, abla ya bu denli kızılmaz, anlattığınız gibi olmuş olsa bile aile içinde böyle yanlış anlamalar olabilir....bunda kötü niyet aramak olmamalı...22 yaşındayım demişsiniz bunca yıllık annenizi, ablanızı bu kadar yanlış anlamanız neye yarar gereksiz tatsızlık ve üzüntü stresten başka....
kaldı ki mübarek günlerdeyiz Annenizin değil lafını etmek,onu suçlamak, gidip elini öpüp candan bir sarılıp gönlünü almalısınız....Öfkeye kapılıp duygularınıza yenilmeyin sevdiklerinizin kıymetini yaşarken bilin....Hayat çok kısa...... Annenizin, ablanızın yanında olun ki, onlarda sizin yanınızda olsunlar.....hiç vakit kaybetmeyin.....Ana evinin kapıları daima açık olur.....Davete ne hacet.......

yanlarında olamadıgın için üzülürsün belki diye dememişler işte.sebep bu..ne varki bunda bu kadar kızacak.hemde annenin yüzüne telefon kapatmıssın cok yanlıs.ne olursa olsun telefon kapatılmaz annenin yüzüne.yanlıs anlasılma yüzünden yapılmazki böyle.sende evlat istiyorsun yarın bi gün cocugun oldugunda ve yetiskin oldugunda böyle bi yanlıs anlasılmada telefonu senin yüzüne kapatsa ne hissedersin?bunun cevabını gönülden gecen cümlelerle ver ve annecigini arayerimseniben

Dün annemi aradım nasılsın diye.....açtı telefonu iyiyim sen nasılsın falan filan arkadan ablamın sesi geldi bende ablam sizdemi dedim yoooooook bizde değil dedi....

sesini duydum dedim yanlış duymuşsun televizyondandır dedi......

iyi dedim telefonu kapattık ablamı aradım yiğenim açtı annem annanemlerde dedi......

fıtık oldum bu ne iş anlamadım sinirim acayip bozuldu... annemi geri aradım ablam telefonu açtı.....

sonra ablama dedimki siz ne iş çeviriyorsunuz neden orda olduğunu annem söylemiyor dedim ben ne bilim dedi ......

bende dedimki yani senin orda olduğunu söylese kızıcakmıyım yani neden saklıyor dedim telefonu kapattım....

yemin ediyorum elim ayağım buz kesti....sonra ablam geri aradı...bak canım annem benim burda olduğumu niye söylemedi biliyormusunn

sen üzülüyormuşsun dedi: ???? ablamla annem yanyana ben onların yanında değilim kafama takarmışım........

kim dedi diyorum annem dedi....diyor dedimki ya ben size çok uzak değilimki canım isterse basar gelirim bu ne yalan ya üst üste ....

tabi delirmişim sinirden artık söyledimde söyledim telefonu vermek istediğinde anneme telefonu yüzüne kapattım....

şaşkınım ya.....

neyse bugün yemek veriyor annem tabi ablam orda sabah beni aradı bir nasılsın dedi ablam uykuluyum fazla konuşamadık kapattık...

az önce ben aradım nasılsın diye....

ay bir soğuk bir soğuk tarif edemem...napıyorsun abla diyorum hiiiiiiiç

iyi dedim akşam yemeğe gelicekmisin dedi yoooo hayır dedimmmm

anneme çoook kızgınım dedimmm iyi tamam dedi....

ve kapattık..............

sinirden ölüyorum hem suçlular hem güçlü ......annem anne olup telefonda akşam yemeğe gelsin bile demedi ya................

Gercekten tuhaf dogrusu , sanirim annen cocuklarinin arasinda idare etmeyi bilemedigi gibi bazi anneler vardir cocuklarini birbirlerine karsi doldururlar (bilerek yada bilmeyerek bilemiyecegim ) ama gercekten cok yanlis yapmis annen , ustelik sen telefon acip onun halini atrini soruyorsun ve "ablamin senini duydum ordami "diyorsun o "hayir" diyor benim anne anlayisim bu degil ben anneyin yerinde olsaydim eger vakitde musaitse arardim kisimi (kiskanir ablasi burda diye dusunecegime) "yavrum bak ablanda burda gelebilirsen hadi atla sende gel" derdim tekrarliyorum vakit musaitse ama degilse sen aramisin orda "evet kizim ablanda burda keske sende gele bilseydin hadi gel gelebilirsen aksamda burda yeriz Allah ne verirse "demeliydi yok sen onlar beraberken kiskanirmisin ayol ne kiskanacam demeki siz kiskan insanlarmisiniz diye ayni sekilde bende delirirdim, bunu ben dusunuyorsam herkez dusunur annesine ablasina deliler gibi duskun bir evlat olarak hatda benim ablam benim annem kadar onemli ve degerli benim icin onlarda bunu cok iyi bilir, ben yurt disindayim onlar 10 dk lik mesafede ablam anneme geldimi hemen banada telefon acarlar simdi biz beraberiz senide aramizda hisetmek istedik yavrum diye olmasi gerekende bu bana gore ...

Yazdıklarınızı okurken sanki çok nefret ettiğiniz birinden bahsetmişsiniz gibi geldi...
Üzülmeyin diye söylemiş olamazlar mı...
Biri anneniz diğeri ablanız sizin arkanızdan neden dolap çevirsinler...
Bence olayı siz büyütüyorsunuz... Böyle şeyleri takmayın...

bence yanlis dusunuyorsun canim insan nefret edigi insandan bir yanlis gorse ne uzulur nede sinirlenir sadece ben zaten biliyordum onlarin karekterini der ve gecer ama cok deger verip sevdigin birinden hayal kirikligi yasasan cok buyuk aci verir ve agir gelir ... lutfen biraz empati yapalim kedimize boyle davranilsa ne hisederdik diye!!!!

bence abartıyorsun...bahsettiğin insanlar bir bak biri anacığın diğeri can parçan ablan...kayınvalidemler geldiği zaman ablamlarda anneme gittiğinde bana haber vermezler gelmek isterim tatsızlık olur üzülürüm diye... şahsen gerçekten üzülürüm gidemediğim için...senin içinde böyle düşünmüşlerdir bence... her ne olursa olsun analar evlatlarının kötülüğünü düşünmezler emin ol arkandan iş çevirecek son insanlardan şüphe duyuyorsun...ilerde pişman olacağın keşke yapmasaydım diyeceğin şeyleri yapma anacığının kalbini kırma...

sen zaten en doru kararı vrmişsin bi sure görunmee onlaraa bırak kendi hallerinde tkılsınlar..
uzun bi sure sonra bi fırsat olur göruşırsun arar annen seni...
ben olsam bende kızardım..
uuzak bi yerde olsa hadi anlıcam ben yanlarında deilim die uzulursun die sölemeiklerini ama yarım saatlik yol nedirki??

ben bu işten hiçbişey anlamadım valla, hareketler çok mantıksız, hiçbir anlam yükleyemiyorum :umursamaz:

fazla sıkıntı yapıyosun gülüm ya...
biri annen biri ablan arkandan ne cevirebilirlerki...
belkide cidden annen o sebepten söylemedi...,
tabii haklisin insanin pek inanasi gelmiyo söylediklerine..
ama bence cok kuruntu yapiyosun sen....
düsündügün gibi bisey yoktur ortada....

canım ablanla aranız daha evvel nasıl dı sanki çok iyi değilmiş gibi geldi bana neden böyle düşündüğüme gelince kızkardeşimede aynı şekilde davranıyor demişsin.
sen bence ablana evvelden kızgın ve dolusun yani önyargılısın belkide haklısın ama belki sen hep ablanla ilgili böyle düşünüyor ve sık sık tartışıyorsanız anlaşamıyor yıldızınız barışmıyorsa annen gayri ihtiyarı bir şekilde yalan söylemiş olabilir şöyle ki
annende aranızdaki negatiflikten haberdardır farkındadır onu ablandan kıskanacağını düşündüğünden böyle yapmıştır doğru mu değil kendince doğru olanmış ama kırmayalım derken hem yanlış anlaşılmış hemde kırmışlar.

aileler arasında tepki olur ama önce bir yüz yüze konuşun bence.konuşurken mimikleride görmek çok mühimdir.

bence sacma bisey icin kizmissiniz annenizide üzdügünüzün farkinda degilsiniz. yok yere büyütüp altinda ard niyet aramayin bence.

Annen senin üzüleceğini sanıp minik bir yalan söylemiş ama becerememiş bence. kesinlikle iyi niyetle söylenmiş bir yalan olduğuna eminim. Ama bana yapılsa böyle bir şey çok üzülürdüm ve kızardım.. ama olayı da büyütmezdim.

X