Annenizle araniz nasil??

pirimses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2016
154
46
26
Kizlar benim annem le aram yabanci gibi yani nasil anlatilir bilmiyorum ama benim bu zamana kadar ki sirrimi filan bilmez hic bizaman yakin arkadas sirdas olamadik oyle iliskisi olan anne kizlari cok kiskanmisim dir kucuklugum den beri boyle masal okudugunu bile bilmem hatta odama gelip uzerimi ortup bi opucuk kondurdugunu da bilmem sevgi sozcugu de soylemez arada kizim der oda bi yere gidilcek se bisey alincak sa filan bazen sevmedigini bile dusunuyorum ama 19 yasindayim teyzem evlilik konusu acti tabi ben dedim yasim kucuk daha erken ama baktim onun gozleri doldu o an seviyo diyorum

Bi gun de mart ayi filan di atesim cikti gribim bakmadi hastayim diyorum iki abim var onlara cok ilgili evin en kucuk kiziyim o gece bile sirke filan yapip iyilesmeye calistim yani aramiz niye boyle anlamiyorum ben de okuldan gelip olan biteni anlatmak istiyorum ama ona ne desem altin da bisey ariyo soylemek konusmak istemiyorum :KK43:

Bi keresin de şakaciktan sevgilim olsa seninle tanistirsam naparsin dedin halbu ki bu zamana kadar bi tane bile olmadi kolay kolay yapmam da ama kadin dedigime pisman ettirdi gelmis olsa sevgili fotograflarini cekip internete koysun oyle boyle yapsin yani hic konusulmuyoda her sey de bisey ariyo kafanizi sisirdim kusura bakmayin ama benim merak ettigim araniz da annesiyle boylr olan var mi varsa duzeldiniz mi yoksa aynimi :mad:

Bizde 2 uzak komşu gibiyiz. Birbirimize gerektikçe bişeyler anlatırız genel ama hiçbizaman derdimi anlatamam genelde sen yaptın sen seçtin sen istedin den baska birşy demez o nedenle en iyisi iyiyim deyip kapatmak .

Bizde 2 uzak komşu gibiyiz. Birbirimize gerektikçe bişeyler anlatırız genel ama hiçbizaman derdimi anlatamam genelde sen yaptın sen seçtin sen istedin den baska birşy demez o nedenle en iyisi iyiyim deyip kapatmak .
Siz gine gerektikce anlatmissiniz bende oda yok. Uzgun oldugumu gorur noldu der bisey yok derim halbuki biliyorum soyliyeceklerime yorum bile yapmaz sen napcagini bilirsin der:KK43:

Him. Ne desem bilemedim ama bazi insanlar sevgilerini belli edemiyor. Oyle olabilir mi? Ama sevgisini belli etmesede icinde yasada hadta oldugunda bakmamasi tuhaf belki cok hasta degilsindir diyedir.
Her anne sever çocuğunu, annende seviyordur ama belki belli edemiyordur. Herkeson karakteri farkli.
Benim annemle aram seninkinden cok farkli....

Him. Ne desem bilemedim ama bazi insanlar sevgilerini belli edemiyor. Oyle olabilir mi? Ama sevgisini belli etmesede icinde yasada hadta oldugunda bakmamasi tuhaf belki cok hasta degilsindir diyedir.
Her anne sever çocuğunu, annende seviyordur ama belki belli edemiyordur. Herkeson karakteri farkli.
Benim annemle aram seninkinden cok farkli....
Bilemiyorum ki kendisi ailenin en buyugu hic ask mesk isi olmamis babamla gorucu usulu evlenmis cok despot biri dedigim dedik gencken kendisi oyle diye davranislarinin sebebi bundandir diye dusunuyorum ama simdi ki devir farkli annem yuzun den 11 sinifa kadar arkadas edinmedim dertlerimi anlatmamak icin 11. Sinifta bi dostum oldu hala da devam ediyo ona anlatarak bi nebze rahatliyorum

Sizin annenizle araniz nasil

Pirimses peki sen adim atmayi denedin mi hicc? Inan benimde annemle aram cok cok iyi degil ama ben bi sicak davransam karsiligini goruyorum birde boyle dene istersen canim.Hoppa

Bilemiyorum ki kendisi ailenin en buyugu hic ask mesk isi olmamis babamla gorucu usulu evlenmis cok despot biri dedigim dedik gencken kendisi oyle diye davranislarinin sebebi bundandir diye dusunuyorum ama simdi ki devir farkli annem yuzun den 11 sinifa kadar arkadas edinmedim dertlerimi anlatmamak icin 11. Sinifta bi dostum oldu hala da devam ediyo ona anlatarak bi nebze rahatliyorum

11 sinifa kadar hayatinsa biri olamasi cok normal. 11. Sinifa kadar geldigimizde hike biz sokaklarda oyun oynuyorduk. Cocuktuk daha.. ask mesk bilmezdik.
Bence sende bu konuda acele etme. Durduk uere agrisiz basini agritma.

Annemle aram cok iyidir. Nasil olduğunu yazmak istemem, ayrintilari yani fazla uzulmeni istemem.

Pirimses peki sen adim atmayi denedin mi hicc? Inan benimde annemle aram cok cok iyi degil ama ben bi sicak davransam karsiligini goruyorum birde boyle dene istersen canim.Hoppa
Denemem mi neler neler yaptim :) misal opmeye calisirim hayatta hemen siler sevmiyorum yapma sunu der sicak davransam da alamiyorum karsiligini..

11 sinifa kadar hayatinsa biri olamasi cok normal. 11. Sinifa kadar geldigimizde hike biz sokaklarda oyun oynuonlara. Cocuktuk daha.. ask mesk bilmezdik.
Bence sende bu konuda acele etme. Durduk uere agrisiz basini agritma.
Annemle aram cok iyidir. Nasil olduğunu yazmak istemem, ayrintilari yani fazla uzulmeni istemem.

Ay yok sen yanlis anladin galiba sevgilim filan bu zamana kadar hic olmafi benim 11. Sinifta ilk dostum kiz kankam oldu yani oyle diyim sevgili filan daha erken onlara:)

Anladim sevindim aranizin oyle olmasina insallah oyle devam eder :)

Tamamen aynı. Sanki benim annemi anlatıyor gibisin. Benim annem aslında çok duygusal, ama duygularını belli etmemeye her şeye mantıkçı yaklaşmaya ve bize de bu şekilde örnek olmaya çalışan biri. Bize karşı bile duygularını belli etmekten kaçınır. İki arkadaş gibi değiliz keşke olsaydık ama onun karakteri bu, mesafeli bir ilişkimiz var ve değişmez bence çünkü ben de böyle alıştım ona karşı.

Tamamen aynı. Sanki benim annemi anlatıyor gibisin. Benim annem aslında çok duygusal, ama duygularını belli etmemeye her şeye mantıkçı yaklaşmaya ve bize de bu şekilde örnek olmaya çalışan biri. Bize karşı bile duygularını belli etmekten kaçınır. İki arkadaş gibi değiliz keşke olsaydık ama onun karakteri bu, mesafeli bir ilişkimiz var ve değişmez bence çünkü ben de böyle alıştım ona karşı.
Evet bende alistim eskisi gibi takilmiyorum buna ama arkadaslarimin anneleriyle olan muhabbetlerini gorduk ce insanin ici bi garip oluyo artik duzelsede anlatamam zaten alistim artik boyle

Anlatma bosver. Arkadasin mi yok onlara anlatirsin.
Anneler hem dinler hem de anlattiklarini burnundan getirir. Hiiic dert etme

Kızımla ve ben çok şükür anlaşabiliyoruz sıkıntılarımızı derdimizi paylaşıyor çözüm bulabiliyoruz ara sıra zıt gitmelerimizde oluyorsada uzatmıyoruz kendi kızımlada dertleşip anlaşamayacaksam elalemle anlaşsam ne olur anlaşamasamda olur .Aynı evde yaşayıp ayrı dünyalar da yaşamak, zorunda kalıyor olmak çok zordur her ikisi içinde inşaAllah bizim vede bütün anne ve kızlarımızında iyi anlaşabilmelerini ebeden yüce Rabbimden dilerim amin.

Kızımla ve ben çok şükür anlaşabiliyoruz sıkıntılarımızı derdimizi paylaşıyor çözüm bulabiliyoruz ara sıra zıt gitmelerimizde oluyorsada uzatmıyoruz kendi kızımlada dertleşip anlaşamayacaksam elalemle anlaşsam ne olur anlaşamasamda olur .Aynı evde yaşayıp ayrı dünyalar da yaşamak kadar zorunda kalıyor olmak çok zordur inşaAllah bizim vede bütün anne ve kızlarımızında iyi anlaşabilmelerini ebeden yüce Rabbimden dilerim amin
Amin :)
Kizinizla boyle olmaniz cok guzel hic degil se okulda basi dertte sıkıntıda oldugun da ilk sizin yaniniza gelir :)

Ben anneme hiçbir şey anlatmıyorum. Hiç anlatmadım. Gerçi kimseye bir şey anlatmıyorum. Herhalde anneme anlatma alışkanlığım olsaydı başkalarına da daha kolay anlatma şansım olurdu.
Anneyle nasıl başlarsa öyle gidiyor bence. Ergenlikte veya çocukluktaki mesafe kaldırılamazsa devam ediyor öylece. Ama bizde ailevi sağlık maddi manevi çok sorunlar vardı. Annemin benimle ilgilenmekten çok bir sürü derdi vardı. Ona kızmıyorum. Şimdi mesela kardeşimle arkadaş gibiler ki kardeşimle aramda bayağı yaş farkı var. Ki beni de erken doğurmamış.
Ama isterdim annemle başka anne kızlar gibi olmak. Olamadık ikimiz de tutuk kaldık. Ama bu sevmeye engel değil.

Evlenmeden önce cok atisirdik kirardik birbirimizi uzerdik evlendim gerçekten kiymetini anladim hic atismiyoruz artik aramiz masaAllah süper yanarim o zamanlarima yanarim bosa gecmis

Ben anneme hiçbir şey anlatmıyorum. Hiç anlatmadım. Gerçi kimseye bir şey anlatmıyorum. Herhalde anneme anlatma alışkanlığım olsaydı başkalarına da daha kolay anlatma şansım olurdu.
Anneyle nasıl başlarsa öyle gidiyor bence. Ergenlikte veya çocukluktaki mesafe kaldırılamazsa devam ediyor öylece. Ama bizde ailevi sağlık maddi manevi çok sorunlar vardı. Annemin benimle ilgilenmekten çok bir sürü derdi vardı. Ona kızmıyorum. Şimdi mesela kardeşimle arkadaş gibiler ki kardeşimle aramda bayağı yaş farkı var. Ki beni de erken doğurmamış.
Ama isterdim annemle başka anne kızlar gibi olmak. Olamadık ikimiz de tutuk kaldık. Ama bu sevmeye engel değil.
Annem boyle davransa da bende onu cok seviyorum annenin iyisi kotusu olmaz zaten sukur ki sevgisini belli etmese de varligi yeter...

Evet annem de beni gec 33 yasinda dogurmus buyuk abim den cok cekmis erken yasta dogurmus onu bi yandan da hak veriyorun ama dedigin gibi kucukten nasilsak oyle gidiyo ben de cok nadir anlatirim..

Evlenmeden önce cok atisirdik kirardik birbirimizi uzerdik evlendim gerçekten kiymetini anladim hic atismiyoruz artik aramiz masaAllah süper yanarim o zamanlarima yanarim bosa gecmis
Cok gecmeden insallah biz duzeliriz yoksa anlami kalmaz :)
Sonun da duzeltmissin massalah insallah hep oyle gider:)

Annem boyle davransa da bende onu cok seviyorum annenin iyisi kotusu olmaz zaten sukur ki sevgisini belli etmese de varligi yeter...

Evet annem de beni gec 33 yasinda dogurmus buyuk abim den cok cekmis erken yasta dogurmus onu bi yandan da hak veriyorun ama dedigin gibi kucukten nasilsak oyle gidiyo ben de cok nadir anlatirim..
Seni eminim seviyordur, hani gözleri doldu demişsin ya. Benimkinde öyle duygusallıklar yoktur, hiç öyle bi an hatırlamıyorum ama ben 18-19 yaşlarındayken bana bi mektup yazdı. Keşke benimle daha çok konuşsan daha yakın olsak vs diye. Uzun duygusal bi mektup. Hala saklarım. Onun dışında çok doğal bi duygu paylaşımımız olmadı hiç. Bana keşke daha yakın olsak yazdı ama kendi olmadı ki bana. Anne davranışı çocuğa yansıyor. Annem can ciğer kuzu sarması olsa ben Nasıl mesafeli olabilirdim ki. Muhtemelen seninki de benimki gibi hayatın başka zorlukları ile uğraşırken çocuklarıyla olan bağı incelttiler.
Dediğim gibi, annelerimiz pek söylemese de bizi seviyorlardır. :)

Son düzenleme:
X