Annesi tarafindan gosterilmeyen cocuk

Aliyorum ve benim cocugum babasini taniyor gitmek isterse veya babasi almak isterse istedigi zaman aliyor gorus gunu gorus saatine takilmiyoruz olmasi gerektigi gibi
Yok çalışmayıp çocuklarını rahatca büyütüyor demissiniz de ne alaka onun için sordum
Eşimden çocuğun nafakasını alıyor kocası da çalışıyor kendi çalışmıyor rahatca çocuklarına bakıyor ve biz cok zor durumda kalıyoruz diyorsunuz
Siz de çocuğun nafakasını babasından alıyorsunuz eşiniz de çalışıyor siz de çalışıyorsunuz anlamadım ne battı derdinizin çocuğu görememek olduğunu düşünmüyorum açıkçası ne kadar gizleseniz de dikkatle yazsanız da aralarda çok şeyler kaçırmışsınız ağzınızdan.
Çocuğu görememek sizi rahatsız etmiyor ahh bir de nafaka istemeseler hiç yok gibi olsalar eşinizin çocuğunu görmek isteyip görememesi umrunuzda olmaz

Ev adresleri belliydi icra yoluyla esim o adrese gidiyordu ama evlenince tasinmis ve guncelleme yapmadgi icin cikmiyor adresi de sosyal medya kullanmiyor veya baska bir isimle kullaniyor olablir telefonu deseniz zaten yok kendisinin avukatina ulasiyoruz icra ile gidin gostermek istemiyor diyor durum bu sekilde

Yok çalışmayıp çocuklarını rahatca büyütüyor demissiniz de ne alaka onun için sordum
Eşimden çocuğun nafakasını alıyor kocası da çalışıyor kendi çalışmıyor rahatca çocuklarına bakıyor ve biz cok zor durumda kalıyoruz diyorsunuz
Siz de çocuğun nafakasını babasından alıyorsunuz eşiniz de çalışıyor siz de çalışıyorsunuz anlamadım ne battı derdinizin çocuğu görememek olduğunu düşünmüyorum açıkçası ne kadar gizleseniz de dikkatle yazsanız da aralarda çok şeyler kaçırmışsınız ağzınızdan.
Çocuğu görememek sizi rahatsız etmiyor ahh bir de nafaka istemeseler

Çocuğu görememek sizi rahatsız etmiyor ahh bir de nafaka istemeseler hiç yok gibi olsalar eşinizin çocuğunu görmek isteyip görememesi umrunuzda olmaz
Oyledir hanimefendi sirf umrumuzda degil diye senelerdir arastirmadigmz basvurmadgn yer kalmadi bunlar hep umursamazliktan siz ne sartlarda calistgmz ne kadar ugrastgmz ne yasadgmz hakkinda ne kadar bilgi sahibisinizde bu kanaata variyorsunuz anlamadim agzimdan kaciracak bir durum yok burda neyden cekinipte gizli sakli konusablirim sizce normal olan cocugun gosterilmemesi heralde nasilki nafaka bi yukumlulukse gerceklestirilmediginde bir cezasi varsa ayni sekilde cocugun kacirilmasininda bir cezasi olmali bunun icin danismak istedim o cocuk bizi tanisa evimize gelse bizimle vakit gecirse maddi manevi elimden gelen ne varsa yaparim zaten kucucuk bi cocuk sonucta cok gozume batsa keske olmasaydi desem zaten evlenmezdim oyle degil mi sadece kimse kimseye haksizlik yapmasin kimse madur duruma dusmesin istiyorum

Konu sahibini tanımıyorum. Niyetleri hakkında bir fikrim yok. Ama söylediğine göre her yolu denemişler. Çocuğu göstermeyen taraf suç işlese bile hapis cezası veya başka tür bir ceza almıyor. Yani uygulanmıyor. İcra parasının çocuğu göstermeyen taraftan alınması gerektiğini düşünüyorum. İcra kalkacak deniyor peki çocukları göstermeleri konusunda bir yaptırim olacak mı?

Psikolog değilim ama dava açsa e devletinizde görünür. UYAP vatandaş portal'dan giriş yapıp hakkınızda açılan davaları görüntüleyebilirsiniz. Ha bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim annenin sırf evlenmiş olması velayet değiştirme davasının haklılığını gerektirmez. Anne evlenmiş olacak ve çocuğun bakımını da büyük ölçüde ihmal edecek ancak o zaman velayetin değiştirilmesi gündeme gelebilir.
Peki farklı bir ile taşınma durumunda karşı tarafa velayet değişimi konusunda avantaj olur mu

Peki farklı bir ile taşınma durumunda karşı tarafa velayet değişimi konusunda avantaj olur mu
İncelenir. Yani çocuk alışık olduğu düzenden koparılmışsa ve bu durum onun zararına olacaksa veya karşı tarafla iletişimini kesme amaçlı bile isteye şehir değişikliği yapılmışsa bunlar velayet hakkının kötüye kullanımına örnek olabilir ve velayetin değiştirilmesi hususunda akrşı tarafın elini güçlendirebilir.

İncelenir. Yani çocuk alışık olduğu düzenden koparılmışsa ve bu durum onun zararına olacaksa veya karşı tarafla iletişimini kesme amaçlı bile isteye şehir değişikliği yapılmışsa bunlar velayet hakkının kötüye kullanımına örnek olabilir ve velayetin değiştirilmesi hususunda akrşı tarafın elini güçlendirebilir.
Anladım teşekkürler

Oyledir hanimefendi sirf umrumuzda degil diye senelerdir arastirmadigmz basvurmadgn yer kalmadi bunlar hep umursamazliktan siz ne sartlarda calistgmz ne kadar ugrastgmz ne yasadgmz hakkinda ne kadar bilgi sahibisinizde bu kanaata variyorsunuz anlamadim agzimdan kaciracak bir durum yok burda neyden cekinipte gizli sakli konusablirim sizce normal olan cocugun gosterilmemesi heralde nasilki nafaka bi yukumlulukse gerceklestirilmediginde bir cezasi varsa ayni sekilde cocugun kacirilmasininda bir cezasi olmali bunun icin danismak istedim o cocuk bizi tanisa evimize gelse bizimle vakit gecirse maddi manevi elimden gelen ne varsa yaparim zaten kucucuk bi cocuk sonucta cok gozume batsa keske olmasaydi desem zaten evlenmezdim oyle degil mi sadece kimse kimseye haksizlik yapmasin kimse madur duruma dusmesin istiyorum
Artık susmayacağım,adı üvey anne olunca neden kimse inanmıyoro kadına ? Söylediği iyi şeylerin bile altinda bir şeyler aranıyor.İnsan gerçekten üvey çocuğun iyiliğine bir şeyler yapamaz mı

Bunuda sorduk esim ve ben ikimizde calisiyoruz diye size vermezler dedi birde babasini cocuk hic tanimadigi icin sizi secmez annesini secer dedi cocuk 8 yasinda ve babasini bebekken toplasan 3 3 defa gormustur annesi calismiyor ve 2. Evliliginden bir cocugu daha var biz maddi anlamda kendimize guvenipte cesaret edip bir cocuk daha bu zamana kadsr dusunemedik o calismiyor cocuklarini rahatca buyutuyor wsimden parasini aliyor ve cocuktan mahrum birakiyor gercekten cok can skici bir durumdayiz cevabiniz icin tesekkur ederim

Nafaka ne kadar ödüyor ?

Evet ocak ayinda degisiklikler olucakmis cocugun velayetini alabilmemiz icin evde ona bakicak birinin olmasi gerekiyormus ama bende esimde alistigimiz icin evde kimse yok avukat isterseniz acin ama cok dusuk sansiniz dedi

İyi de çocuk bebek değil ki 7 yaşındaymış
İlkokula gitmeli yani . Etütle birlikte Tüm gün olan okullar var , ona yazdırılırsa sıkıntı olmaz .

Sizin çocuk kaç yaşında ?
Sizin çocuğun babası ne kadar nafaka ödüyor?

Merhabalar ben de bir soru sormak istiyorum kızım 5 yasinda ve ben 2.5 senelik evliyim kizim kendi babasini tanimiyor simdiki esini babasi olarak biliyor ikimizde ayri illerdeyiz çocuğu gosterme gibi durumum yok ve kendisi de gormek ve konusmak icin cabalamiyor zaten ve 5 senedir nafakasinj hic odemiyor simdi sirf evlendigim icin velayet davasi acmis alma ihtimali var mi sizce buradaki psikologlardan da yardim alabilir miyim acaba

Nafakayı ödemediği için dava neden açmadınız ?

Evet ocak ayinda degisiklikler olucakmis cocugun velayetini alabilmemiz icin evde ona bakicak birinin olmasi gerekiyormus ama bende esimde alistigimiz icin evde kimse yok avukat isterseniz acin ama cok dusuk sansiniz dedi
Çocuk okul çağında zaten. Neden bakacak birine gerek var? Bu tarz durumlarda tek kişiyle kalmamak lazım. Başka avukatlarla da görüşün bence.

X