Anti-Aging Anti-aging haplar ( Kollajen ,Hyaluronic acid vb.)

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
bende anti-aging kullanmak isdiyorum ama ne kullanıcamı bilmiyorum ne iyi gelir kremlermi haplarmı bilgi verilirse cok sevinirim

Maritsacım .....inan hiçbir işe yaramazlar.......genç kalmak tamamen hormonlarla alakalı bir durum.......genç kalmak istiyorsan sabah kahvaltısını pasgeç ki büyüme hormonu salgılanabilsin.........günün en az 13 14 saat aç kalıp insulin hormonu salgılatmaman gerekiyor.....tıpkı atalarımız gibi.........intermittent fastig konusunu internetten araştırabilirsin.........düzenli uykuda hafife alınacak gibi değil........rahatsız olduğun yerleri sadece estetikle halletmelisin

Maritsacım .....inan hiçbir işe yaramazlar.......genç kalmak tamamen hormonlarla alakalı bir durum.......genç kalmak istiyorsan sabah kahvaltısını pasgeç ki büyüme hormonu salgılanabilsin.........günün en az 13 14 saat aç kalıp insulin hormonu salgılatmaman gerekiyor.....tıpkı atalarımız gibi.........intermittent fastig konusunu internetten araştırabilirsin.........düzenli uykuda hafife alınacak gibi değil........rahatsız olduğun yerleri sadece estetikle halletmelisin

Yanlış mi okuyorum yoksa sen mi yanlış yazdın canım ?
Sabah kahvaltısı yapmadan güne başlamayın diyor uzmanlar .Sen de tam tersini yazmışsın .
Gerekli besinleri almadan güne başlarsak ,olası hastalıklara da davetiye çıkarmış olmaz mıyız ?

Uyku düzenim fena değil .12'de yatıp ,8.30 da kalkıyorum .9 da iş başı yapıyorum .
7 saat uyku yetmiyor bana .

Bu konu uzun zaman benim de gündemimdeydi. Koenzim Q10, Alfalipoik asit ve buna benzer antioksidanları kullanmak gerekli midir diye dahiliye uzmanı olan doktorumuza danıştım. Omega 3 dışında hiç birisini kullanmamızı onaylamadığını söyledi. Günlük sağlıklı beslenme kurallarına uyduğumuz takdirde ihtiyacımız olan tüm antioksidanları zaten alıyormuşuz. Bendeki bilgi bu yönde, paylaşmak istedim..

13-14 saat aç kalmak mı! Karatay bile 4-5 saat aç kalmak gerekiyor diyor.

ben bir süre antiaging olarak bilinen bazı ürünler kullandım, ve katiyen sonuç verdiğine inanıyorum
karar verme konusunda deneyimlerimin sonuçlarına bakıyorum
kim ne derse desin hiçbirşey kullanmayan ile bu tarz ürünleri kullananlar arasında en az 5-8 yaş görünüm farkı oluyor

kolajen alan bir üye vardı nerden aldınız diye sordum yanıt vermedi
bulabilirsem ben de alırım

çünkü bu da vucudun yaşla kaybettiği maddelerden biri

ben bir süre antiaging olarak bilinen bazı ürünler kullandım, ve katiyen sonuç verdiğine inanıyorum
karar verme konusunda deneyimlerimin sonuçlarına bakıyorum
kim ne derse desin hiçbirşey kullanmayan ile bu tarz ürünleri kullananlar arasında en az 5-8 yaş görünüm farkı oluyor

kolajen alan bir üye vardı nerden aldınız diye sordum yanıt vermedi
bulabilirsem ben de alırım

çünkü bu da vucudun yaşla kaybettiği maddelerden biri

Kolojen nasıl desem hap olarak yoksa dışardan sadece cilde sürmek için mi olanından alıyormuş. Bilmediğim için saça oldu biraz ama anlatabilmişimdir umarım. Kuşburnu çayının kolojeni arttığı hep söylenir...

kolajen tablet olarak suyla yutuluyor
dısarıdan surmesı de ıcmesı de faydalı
kanla bırlıkte beden dokusuna karısıyor

bende bu kahvaltıyı atlama olayını beslenme bülteni sitesinde ahmet aydından öğrendim ve kesinlikle inanıyorum. az ve sık beslenmek son yüzyılın uydurduklarından bence. eskdien kahvaltı diye bişey zaten yokmuş osmanlı zamanında falan, geç kahvaltı ve akşam yemeği varmış sadece, hatta daha gerilere taş devrine gidince insanlar bi öğün besleniyormuş araştırmalara göre, ilgili makaleleri besleme bülteni sitesinden okuyabilirsiniz

Omega 3 tablet ve b12 vitamini dışında bir hap almanın erken yaşlarda zararlı olacağını düşünüyorum.Koenzim ya da kolojen tarzı haplar 40 yaş üstü kişilere uygundur diye biliyorum.
Paylaşmak istediklerim şunlar: Siyah çay ve nescafe içiyorsanız şeker kullanın,günde bir kez şekersiz türk kahvesi için,sabah uyandığınızda ilk yiyeceğiniz c vitaminli bir besin olsun(limon,portakal,mandalina), gece yatmadan mutlaka bir kase yoğurt yiyin,su içmeyi ihmal etmeyin,c ve e vitaminini bol tüketin(krem ya da besinlerden),cildiniz solgunsa mutlaka kırmızı et tüketin(ton farklılığı ve cilt soluklugunun nedeni kırmızı et tüketmemekmiş),maden suyu için,yeşilçaydan vazgeçmeyin. :))))

Omega 3 tablet ve b12 vitamini dışında bir hap almanın erken yaşlarda zararlı olacağını düşünüyorum.Koenzim ya da kolojen tarzı haplar 40 yaş üstü kişilere uygundur diye biliyorum.
Paylaşmak istediklerim şunlar: Siyah çay ve nescafe içiyorsanız şeker kullanın,günde bir kez şekersiz türk kahvesi için,sabah uyandığınızda ilk yiyeceğiniz c vitaminli bir besin osun(limon,portakal,mandalina), gece yatmadan mutlaka bir kase yoğurt yiyin,su içmeyi ihmal eteyin,c ve e vitaminini bol tüketin(krem ya da besinlerden),cildiniz solgunsa mutlaka kırmızı et tüketin(ton farklılığı ve cilt soluklugunun nedeni kırmızı et tüketmemekmiş),maden suyu için,yeşilçaydan vazgeçmeyin. :))))

B 12 unutkanlik için değil mi ?

B12 vitamini sırf unutkanlık için değildir. Gençken kullanmaya başlamak, yorgunluk,kansızlık, halsizlik,depresyon, ve ruh halini iyi tutmak için gereklidir.İlerki yaşlarda artılarını görürsünüz.

ben bir aydır Koenzim Q10, Alfalipoik asit haplarıyla beraber imedeen 30 yaş için olanını kullanıyorum (bir daha ki sefer 40 yaş olanını alıcam çünkü içinde likipen gibi istediğim diğer maddeler var)
fark derseniz zaten 2. aydan sonra belli oluyor diyorlar ama ilk belirtiler yüzüm inannılmaz yumuşak ve pamuk gibi oldu. elleyince kadife gibi.hatta geçen bir arkadaşım yanağımdan makas aldı ve şaşırarak ne kadar yumuşak deyip baktı dikkatle :)
biraz haplar pahalı tabi bakalım nereye kadar dayanıp devam edebilicem

Arkadaşlar, antiaging hapları kesinlikle önermiyorum. konuştuğum bütün doktor arkadaşlarım kesinlikle fayda etmeyeceğini ve vücuda ciddi zararlar verebileceklerini söylüyorlar. ilerde ne olur bilinmez ama çok araştırmadan, doktorunuza danışmadan kullanmayın derim..

Arkadaşım uzun zamandır bende collagen hapları konusunda araştırma yapıyorum cildimde bir sorun yok çok şükür .Ben cildim için doğallıktan yanayım diyenleri hiç anlamıyorum ne doğallığından söz ediyorlar anlayamıyorum.Yediğimiz,içtiğimiz,hava sanki doğal duruyodabiz cidimizi doğaya bırakalım(bence doğaya korumasız bırakmayalım güneş cilde çok zararlı) işte bu anlamda yapabileceğimiz en iyi adım natural cilt bakım ürüleri kullanmak,natural kozmetik kullanmak olabilir.

Bu arada ben cildi (sadece yüz için değil tabi bütün vucut derisi,saç,tırnak )içinde çok gerekli .Bunun için araştırmalar yaptım collagen hapı için çok onaylanan iki ürün tespitvettim biri japon markası Türkiyey daha gelmemiş Shıseıdo EX tablet ben amazondan aldım.bide CAlergen kapsül ama bu çok pahalı olduğu için kullanamadım.arkadaşlar bu konudaki araştırmalarınızı paylaşırsanız sevinirim.

X