Antibiyotik sebebiyle adet gecikmesi yaşayan var mı?

Daydream_

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
3.549
5.606
40
kızlar selam, 38 yasındayım kasımdan beri cocuk istiyoruz bir oglum var. ocak ayında klomen catlatma ignesi kullandım gebelik olusmadı ve maalesef 2 kucuk kist oldu. ben de hsg cekilmeyi düşünüyordum kist sebebiyle klomen tedavisine ara verdigimiz icin hsg cektirdim cok sukur temiz cıktı. martın basında bogaz enfeksiyonu icin 3 günlük bir antibiyotik kullandım normalde 7 mart ta adet olmam gerekiyordu 10 gün kadar gecikti. bu p.esi doktora gittim kan testi yapıldı negatif, kistler de kaybolmus, tarlusal kullanmaya basladım ancak halen gelmedi. bu tür birsey yasayan varmı? ek olarak gecen ay doktorum over rezerve faydalı oldugunu soylediği icin dim plus diye bir takviye önerdi onu kullanmıstım, int.te baktım bunu kullananların cok az bir kısmında adet düzensizliği yasanabiliyormus. şimdi benim adeti hsg mi, antibiyotik mi, dim plus mı geciktirdi bilmiyorum ama kafayı yemek üzereyim. bir haftadan fazladır bir akıntı var, kasık agrısı var, sökülecek gibi ama sökülmedi.
ortalama döngüm 26,27 gün hic sasmaz, progestan kullandıgımda 31 gün olmustu, cok nadir günü gecer. tarlusal a ragmen hamile oldugunu ogrenenler de varmıs ama hiç ihtimal vermiyorum cok az ilişki oldu, olsaydı da cıkardı kan testinde. bu durumda olan varmı?

Amh degerinize bıktırdınız mı? Menapoz söz konusu olabilir, yaşa bağlı değil çünkü. Gebelik olsa o da cikardi. Anlayamadim gecikme nedenini.

Amh degerinize bıktırdınız mı? Menapoz söz konusu olabilir, yaşa bağlı değil çünkü. Gebelik olsa o da cikardi. Anlayamadim gecikme nedenini.
amh düşük ama menapoz oldugunu sanmıyorum doktorum da oyle birşeyin lafını yapmadı, 4 aydır kendisine kontrole gidiyorum. ilk kez bu kadar gecikiyor ben de gecen ay farklı birşeyler kullandıgım icin onlara yordum

Konuya daha sonra bakan olursa diye yazıyorum, dün ogleden sonra Ebru Ceylan (birgebeningunlugu) ın adet söktürücü masajını ve Burcu Alkan ın adet söktürücü egzersizlerini yaptım, bu sabah kalktıgımda regl oldum. farklı olarak civanpercemli karısık bitki cayı icmiştim 2 gün. dilerim kimsenin basına bu tarz gecikmeler gelmez :)

kızlar selam, 38 yasındayım kasımdan beri cocuk istiyoruz bir oglum var. ocak ayında klomen catlatma ignesi kullandım gebelik olusmadı ve maalesef 2 kucuk kist oldu. ben de hsg cekilmeyi düşünüyordum kist sebebiyle klomen tedavisine ara verdigimiz icin hsg cektirdim cok sukur temiz cıktı. martın basında bogaz enfeksiyonu icin 3 günlük bir antibiyotik kullandım normalde 7 mart ta adet olmam gerekiyordu 10 gün kadar gecikti. bu p.esi doktora gittim kan testi yapıldı negatif, kistler de kaybolmus, tarlusal kullanmaya basladım ancak halen gelmedi. bu tür birsey yasayan varmı? ek olarak gecen ay doktorum over rezerve faydalı oldugunu soylediği icin dim plus diye bir takviye önerdi onu kullanmıstım, int.te baktım bunu kullananların cok az bir kısmında adet düzensizliği yasanabiliyormus. şimdi benim adeti hsg mi, antibiyotik mi, dim plus mı geciktirdi bilmiyorum ama kafayı yemek üzereyim. bir haftadan fazladır bir akıntı var, kasık agrısı var, sökülecek gibi ama sökülmedi.
ortalama döngüm 26,27 gün hic sasmaz, progestan kullandıgımda 31 gün olmustu, cok nadir günü gecer. tarlusal a ragmen hamile oldugunu ogrenenler de varmıs ama hiç ihtimal vermiyorum cok az ilişki oldu, olsaydı da cıkardı kan testinde. bu durumda olan varmı?
Bana doktorum antibiyotik regli geciktirmez demişti sanmıyorum yani stresden olabilir, mevsimsel olabilir, vitaminsizlikten olabilir vs vs hsg çekildiyseniz erken yada geç regl olabilirsin

Banada maxijuno verdi Dr.

Bunu içtikten sonra değerlerin iyilesti mi baktrmş mıydın tekrar?
Benim fsh yüksek çıkınca 25 filan doktor trisequens diye bir ilaç vermişti onunla düştü. Kasımda başladım ilaca, 2 ay kullanıp fsh dusunce ara verdim sonra takviyelere devam ettim Nisan da fsh yine 30 cikti moralim bozuldu ama takviyelre devam ettim Haziran da hamile kaldım. Muhtemelen fsh düştü yani faydası olduğuna inanıyorum canım

Regl olmuşsunuz fakat bilgi olması açısından paylaşayım. Antibıyotiklerin bir kısmı adet gecikmesine sebep olur bir kısmı olmaz. Kullandığımız antibiyotiğin öyle etkisi olup olmadığını doktorumuz bilir.
Kendimden örnek vereyim adetim 1 gün geçti doktor kuzenime sordum antibiyotik kullanıyordum o sebeple olur mu diye. Bası antibiyotikler yapabilir. Hepsi yapmaz dedi. Benden görsel istedi bakayım dedi o sırada başka sebeple Doktora gidiyordum yoldaydım atamadım. Gittiğim Doktor hamilelik şüphesi var mı dedi. 1 gün geçti ama antibiyotik kullandım onla alakalı olabilir mi acaba dedim? Doktor sistemden kullandığım antibiyotiğe baktı bu antibiyotik regl gecikmesi yaşatmaz. Önce beta alalım ona göre seni işleme alalım dedi. Ve hamileymişim bu sırada.

Benim fsh yüksek çıkınca 25 filan doktor trisequens diye bir ilaç vermişti onunla düştü. Kasımda başladım ilaca, 2 ay kullanıp fsh dusunce ara verdim sonra takviyelere devam ettim Nisan da fsh yine 30 cikti moralim bozuldu ama takviyelre devam ettim Haziran da hamile kaldım. Muhtemelen fsh düştü yani faydası olduğuna inanıyorum canım
trisequens ilaç mı, takviye gıda mı?
2 ay sonunda 25 den kaça düşmüştü?

trisequens dışında başka ne takviyeler kullanmıştın?

trisequens ilaç mı, takviye gıda mı?
2 ay sonunda 25 den kaça düşmüştü?

trisequens dışında başka ne takviyeler kullanmıştın?
Meraba bana da trisequens verildi ama benim fsh normal prolaktin yüksek ve adet olmuyorum çocuk istiyorum bu ilaçla gebelik oluşur mu bı bilginiz var mı

X