Antisperm antikor (sperm alerjisi) olanlar yardımcı olabilir mi ?

BeHappy06

İnanmak başarmanın yarısıdır ^.^
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2014
142
28
Arkadaşlar merhaba, sebepsiz infertilite nedeniyle tüp bebekle uğraşırken, detaylı araştırmak için laparoskopi ameliyatı olmama günler kalmışken sperm alerjim olduğunu öğrendim. Henüz doktorumla görüşme imkanım olmadı, bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi? Tüp bebekle de kimyasal gebelik yaşadım bu arada... Alerjisi olup anne olmayı başaranlar hikayenizi paylaşır mısınız? Hem laparoskopinin stresi hem bu alerji beni bitirdi...

Hiç kimse böyle bir durumla karşılaşmadı mı cevap veren olmamış :KK43:
bende varmı bilmiyorum ama benimde eşimden kaynaklı yaptığımız 4 başarısız tüp denememiz var.ve araştırdım bu konuyu istanbulda seval taşdemirin merkezinde aşısı yapılıyormuş.lenfosit aşısı deniyor,varmı öğrenmek istedim yaşadığım yerde bunun için gerekli teknoloji yokmuş ankaraya git falan dediler.
Yalnız birkaç ay ilişkiye girmeyince herşey normale dönüyormuş.yani böyle Bi ara verdikten sonra yapılan tüp bebişler tutuyormuş.

bende varmı bilmiyorum ama benimde eşimden kaynaklı yaptığımız 4 başarısız tüp denememiz var.ve araştırdım bu konuyu istanbulda seval taşdemirin merkezinde aşısı yapılıyormuş.lenfosit aşısı deniyor,varmı öğrenmek istedim yaşadığım yerde bunun için gerekli teknoloji yokmuş ankaraya git falan dediler.
Yalnız birkaç ay ilişkiye girmeyince herşey normale dönüyormuş.yani böyle Bi ara verdikten sonra yapılan tüp bebişler tutuyormuş.

aycan21 aycan21 cevabın için çok teşekkür ederim. Doktorla görüştüm alerji olmasa normal yolla olurdu ama aşlıma yapalım gibi bişey söyledi. Benimde tüp bebek tutmadı niye tekrar aşılamaya dönüyoruz bilemedim. Embriyoya karşıda antikor ürettiğim için mi tutmadı tüp bebek acaba kafamda bir sürü soru var.İnşallah bizde anne oluruz canım Allah yardımcımız olsun.

X