aöf sınavına az kaldı nasıl calısıyorsunuzz

blackeyes06

egeli bayaan:)
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2013
333
54
merhaba arkadaslar oncelıkle merak ettıgım konular var bunun ıcın actım konuyu ben aofde 2 yıllık bır bolume gırdım daha 1. sınıfım ve nısanda sınav var evlıyım cocugum var vakıt buldukca calısmaya calısıyorum netten ve kıtaptan falan sorum su sız nasıl calısıyorsunuzz özellıkle cocuklu bayanlar ve netten falan buldugum cıkmıs sorular a calısıyorum sızce faydası olurmu cıkarmı bu sorulardan aceba bazen korkuyorum derslerı veremessem dıye benı aydınlatırmısınızz

Ben henüz başlamadım, pazartesi başlayacağım inşallah. Öncelikle planlı çalışmanı öneriyorum, mesela ben kendi planımı söyleyeyim, toplam 18 gün kalacak ben çalışmaya başladığımda, toplam kaç bölüm var onu hesapladım. Toplam ingilizce hariç 7 dersim var o da 28 bölüm ediyor. Çalıştığım için hafta içi her gün 1 ya da 2 bölüm bitirmeyi planlıyorum. Bölümün uzun ya da kısa olmasına göre değişir. 2 tane de hafta sonu var toplam 4 gün. 3 tane büyük dersim var, büyük derken kredisi yüksek ve ders biraz daha karmaşık, o 3 dersi hafta sonu hallederim. 4 günde hayli hayli bitiririm. Ben sadece AÖF'ün kendi kitaplarından çalışıyorum, bölüm sonu çıkmış soruları çözüyorum. Sınavdan 1-2 gün önce de geçen senelerin çıkmış sorularına bakıyorum. Yardımcı kitaplar açıkçası zaman ve para kaybı. Kitaplara çalışmak yeterli, özellikle kitapların yan kısımlarında koyu renkle yazılmış kısımlara dikkat edin ve çalışma bitince mutlaka tekrar yapın. Derslerden geçmek sanılandan daha kolay, yeter ki günde en azından 1 saat ayırmaya çalışın. Hiç stres de olmayın, şimdiden başlamışsınız çalışmaya eminim biraz daha disiplinle tüm derslerden geçersiniz.:KK9:

Ben henüz başlamadım, pazartesi başlayacağım inşallah. Öncelikle planlı çalışmanı öneriyorum, mesela ben kendi planımı söyleyeyim, toplam 18 gün kalacak ben çalışmaya başladığımda, toplam kaç bölüm var onu hesapladım. Toplam ingilizce hariç 7 dersim var o da 28 bölüm ediyor. Çalıştığım için hafta içi her gün 1 ya da 2 bölüm bitirmeyi planlıyorum. Bölümün uzun ya da kısa olmasına göre değişir. 2 tane de hafta sonu var toplam 4 gün. 3 tane büyük dersim var, büyük derken kredisi yüksek ve ders biraz daha karmaşık, o 3 dersi hafta sonu hallederim. 4 günde hayli hayli bitiririm. Ben sadece AÖF'ün kendi kitaplarından çalışıyorum, bölüm sonu çıkmış soruları çözüyorum. Sınavdan 1-2 gün önce de geçen senelerin çıkmış sorularına bakıyorum. Yardımcı kitaplar açıkçası zaman ve para kaybı. Kitaplara çalışmak yeterli, özellikle kitapların yan kısımlarında koyu renkle yazılmış kısımlara dikkat edin ve çalışma bitince mutlaka tekrar yapın. Derslerden geçmek sanılandan daha kolay, yeter ki günde en azından 1 saat ayırmaya çalışın. Hiç stres de olmayın, şimdiden başlamışsınız çalışmaya eminim biraz daha disiplinle tüm derslerden geçersiniz.:KK9:

cok saolun benı gercekten motıve ettınız ben konuların hepsını hemen hemen bıtırdım sayılır koyu renk yerlerede baktım cıkmıs sorulara da bakıyorum su an ama korku ıste kalırım dıye korkuyorum sız kacıncı sınıfsınızz

Ben 1. sınıf 2. dönemdeyim, adalet okuyorum, ne güzel bitmiş bile konular. Tebrik ederim ben daha başlamadım bile :KK55: O zaman siz de tekrarlara başlayın, ben çalışırken önemli gördüğüm yerlerin altını çiziyorum, notlar alıyorum kitap üzerinde, tekrar ederken onları okuyorum. Kitap sonundaki soruları 2-3 defa çözüyorum, çıkmış sorulara da bakarsanız oh bitti gitti işte darısı başıma :KK31:

merhaba.
bende bu hafta basladım gunduz calısıyorum ve işlerım cok yogun bu hafta zar zor 2 konu bıtırebıldım. konu sonundaki testlerı cözuyorum yanlış yaptıysam soruyu sadece o konuyu tekrar okuyorum. renklı kalemlerle daha eglencelı yapmaya calısıyorum cunku fazla sıkıcı kitap. sınava 1 hafta kalınca butun kıtaplardakı cızdıgım yerlerı tekrar okuyup cıkmıs sorulara bakıyorum. 3. sınıftayım. strese gırmeyın ınsan zaman yalastıkca daha cok panık oluyor konularınız bıttıgı halde lutfen panık yapmayın biz calısmaya tam olarak baslamadıgımız halde rahatız ınsan kendını ne kadar sıkarsa o kadar anlamıyor konuyu bence

X