Apartman İçinde Bitmek Bilmeyen Kediler ve Pislikleri

bende kedilerin bu kadar çok yaptığını hiç görmedim ya..
ki zaten zor durumda kalmadıkça ortalık yere hiç yapmazlar diye biliyorum.
bizde de kedi var azıcık yapıyor :stop:
başka bişey olabilir gibi geldi.. :110:

bir de kediler gıcık oldukları kişilerin kapısına inat olarak yapıyorlar kızlar, artık adım gibi eminim ondan.. 7 yaşımdan beri hem evimde, hem apartmanda kedi besliyorum ve kediler kim onları istemiyorsa, kovuyorsa, yavrularına zarar veriyorsa direkt onun kapısının önüne yapıyorlardı :KK53: sadece son baktığım 3 tane her kapıya yaptılar annemin kapısı hariç :KK53: çok zekiler ya tam aşık olunacak hayvanlar..
yazın bahçedeki yavru kedilere mama veriyordum; acaba orada tipimi mi beğenmediler? :KK70:

Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?

Düzenleme:
DİKKAT! MİDESİ KALDIRMAYAN LÜTFEN FOTOĞRAFI AÇMASIN:
Arkadaşlar, ne kadar işediğine dair sorular olmuş, gölcük diyerek abarttığımı düşünenler olmuş, buyrun bir örnek ektedir

Bizimde evde kedimiz vardı. Annem sürekli çamaşır suyuyla silerdi evi kedi sürekli çişini yapmaya başladı bizde mecburen barınağa verdik kaç yıl öncesi . Sonra öğrendik ki kediler çamaşır suyu kokusuna yaparmış çamaşır suyu kullanıyorsanız apartmanı silerken ondan olabilir. Çamaşır suyu kullanmadan silmeyi deneyin

Bizim aptde de var 6 kocaman kedi ve maalesef kapımızın önüne çişte yapıyorlar kakada. Apt.de herkesin ayakkabısı terliği kedi çişi kakası...

Hayvan sevmek "hayvan sevmek" değil sadece; onların bakımını da üstlenmektir. Onları üşümesinler diye içeri almak çok güzel tamam ama ya gerisi? Var mı öyle başıboş bırakıp ondan sonra da "aaa ben çok seviyorum, karışamazsınız siz" diye cazgırlık yapmak? Bu sadece diğer insanları bu canlara karşı soğutur, hatta sevmeyen birileri de kalkıp zarar bile verir masumlara, daha çok günahlarına girersiniz. Sen yap temizliğini, koy müsait yerlere kum kaplarını, sık pire ilacını, kısaca önlemini al, ondan sonra hala rahatsız olanlar varsa panter emel kesil :KK67: Çocuklarınız bir yerleri kirlettiği zaman temizliyorsunuz değil mi, işte bu da o hesap, sorumluluğunuzu bilen hayvanseverler olmak lazım.

Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?

Düzenleme:
DİKKAT! MİDESİ KALDIRMAYAN LÜTFEN FOTOĞRAFI AÇMASIN:
Arkadaşlar, ne kadar işediğine dair sorular olmuş, gölcük diyerek abarttığımı düşünenler olmuş, buyrun bir örnek ektedir
İyi de kediler ortalığa işemezki. Bunu yapanın insan olmadığına eminmisiniz?

Kusura bakmayin ama ben de Mersin Soli Sitesinde yazliktayim.Sitenin apartman kapıları yok maalesef hergun çiş ve kakalarını dairelerimizin tam onune yaptıkları gibi apartmanın her yerine de yapıyorlar. Bıktım artik kim demis yapmaz diye.Pislik temizlemek zorunda değiliz .Hayvanları seviyoruz tamam ama lutfen yazanlara da inanın yalan mı söylüyorlar? Bizleri elestirmek yerine çözüm odaklı olalım.Pislikten kokudan durulmuyor biz buna mecbur degiliz.

merhaba canım bende de aynı sorun var evimde balık muhabbet kuşu ve kedim var. ama ne yazık ki kapımın önüne hem idrar hemde büyük tuvaletlerini yapan kediler var buraya yeni taşındım ev sahibim bu konu hakkında bilgi vermemis ti o kadar pişmanım ki spreyler denedim olmadı sirkeler yağlar olmadı Gine aynı tekrar lıyor herkesin evinde kedi var dışardaki kedileri binaya alıştırmalar ne yazık ki güzelim k ediler mecbur kaldıkları için içeri yapmak zorunda kalıyor insanlar vicdansız ve insafsız kedilerin yaşamini bozmuslar o kadar kızgınım ki bu na sebep olan insanlara dedim alıştırmissiniz evinize neden alıp bakmiyorsunuz yazık değil mi umurlarinda değil açıkçası belediyeyi aradım biz bise yapamayız dediler ve şuan korona var hayvanların ya dışkısından yada salyasindan hastalık bulaşıyor hasta olmayı bekliyorum belki o zaman bir çare bulurlar mid m kaldırmıyor artık hamile kalınca napacam onu düşünüyorum internette salatalık duydum onu koydum bugün kediler kapıma gelmedi bu seferd merdivene yapmışlar artık ne yapacam bilmiyorum daha taşına li bir ay olmadı evden bile zevk almıyorum aklım hep kapı önünde ayakkabılık koyamiyorum misafir gelicek biri öyle gorucek diye haftada bir silmem gereken kapı önümü gund 3defa siliyorum seni çok iyi anlıyorum inşallah herşey düzelir tek suçlu bina sakinleri Gine hayvanları bu duruma getiren Gine insan nasıl bir yaratigiz yazık değil mi onlarda can alıstirip kapılarını örtüp hicbirsey olmamış gibi davranmak ne acı hoşçakal kardeşim 😥

X