Apple Servisi Yeni Telefon Veriyor Mu??

atmivararkamda

Guru
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2012
445
386
Merhaba kızlar benim derdim iphone'um.
Batarya sıkıntısı yaşıyorum telefonumu günde en az 3 kez şarj etmem gerekiyor bazen de şarjı bitmeden kendiliğinden kapanıyor..(6s plus)
Servise göndermeyi düşünüyorum ve birçok kişiden yeni telefon verildiğini duydum.
Böyle bir şey yapan var mı, yada ne gibi durumlarda yenisi gönderiliyor merak ediyorum.
Garantisinin bitmesine 9 ay var bu arada.
Tecrübesini paylaşan olursa çok memnun olurum :KK36:

Servise vermen için randevu Alman gerekiyormuş bu ara çok sıra varmış.
Eğer tamir edilemeyecek(zaten içini açmıyorlar iPhone da) birşeyse evet yenisini veriyorlar. Telefonu aldığın yere götür onlar hallediyo genelde. Bi form dolduruyorlar. Bazen eski modellerde üstüne para verip Yeni model istermisiniz dedikleri oluyor 6s te sorarlarmı bilmiyorum.

Servise vermen için randevu Alman gerekiyormuş bu ara çok sıra varmış.
Eğer tamir edilemeyecek(zaten içini açmıyorlar iPhone da) birşeyse evet yenisini veriyorlar. Telefonu aldığın yere götür onlar hallediyo genelde. Bi form dolduruyorlar. Bazen eski modellerde üstüne para verip Yeni model istermisiniz dedikleri oluyor 6s te sorarlarmı bilmiyorum.

Ben yaşadığım şehirdeki yetkili servise vericem sanırım istanbuldaki apple storelar randevu ile çalışıyormuş..
Batarya ömrüm sınıra yaklaşmak üzereymiş, telefondaki destek hattı öyle söyledi. :KK61:
Acaba biraz daha beklesem tamamen ömrü bitince mi götürsem :KK70:

Tamir edilemeyecek durumdaysa değiştirirler, herkesinkini değiştirmiyorlar. Çoğu servis değişim uyguluyor hatta, ben Samsung kullanıyorum, yeni bir modelini aldım. Sorun çıkardı, ben de yetkili servise götürdüm. Direkt yeni telefon verildi.

Tamir edilemeyecek durumdaysa değiştirirler, herkesinkini değiştirmiyorlar. Çoğu servis değişim uyguluyor hatta, ben Samsung kullanıyorum, yeni bir modelini aldım. Sorun çıkardı, ben de yetkili servise götürdüm. Direkt yeni telefon verildi.
Apple telefonu tamir etme yoluna gitmiyor diye duydum ben de.. Yazılımsal sorunları çözüyorlarmış sadece. İnşallah benimki de öyle olur zira 4 bin lira verdiğim telefon 1 senede çöp oldu çok üzülüyorum :KK35:

Haklısınız. Yazılım sorunlarını çözüyor sadece. Bende bir hafta içinde randevu almıştım. Akasyadan alma şansınız daha yüksek eğer almak istiyorsanız zira Zorlu sürekli dolu. Netten araştırın aynı problemi yaşayanlar nelerle karşılaşmış..

Haklısınız. Yazılım sorunlarını çözüyor sadece. Bende bir hafta içinde randevu almıştım. Akasyadan alma şansınız daha yüksek eğer almak istiyorsanız zira Zorlu sürekli dolu. Netten araştırın aynı problemi yaşayanlar nelerle karşılaşmış..
Peki sonuç nasıl oldu sorununuz çözüldü mü ? Ne kadar sürüyor acaba geri gelmesi..
Ben istanbulda yaşamıyorum o yüzden bulunduğum şehirdeki yetkili servise vermek durumundayım :KK43:

Peki sonuç nasıl oldu sorununuz çözüldü mü ? Ne kadar sürüyor acaba geri gelmesi..
Ben istanbulda yaşamıyorum o yüzden bulunduğum şehirdeki yetkili servise vermek durumundayım :KK43:

Canım ben direk Akasya'ya gittim randevu alıp üst tuşu takılmıştı. Aldı telefonu garanti ve telefon bilgileri ile ilgili bir araştırma yapıcam dedi içeri götürdü yenisini getirdi imza atıp belgeyi ve telefonu aldım çıktım. 10 dk sürmedi.

Bire bir yasadim, esimin dayi kiziyla.. Onunda telefonu birden kapaniyordu sarji yuzde 50 oldugu halde.. Baska sehirden geldigi icin istanbulda ben yardimci oldum.. Zorlu centera gitik randavu almamizi istediler, sitesine baktik randavular doluydu.. Sonra geri iceriye girdi , besiktasta apple in KVK servisini onerdiler. Hemen ordan dolmusa binip besiktas yonune dogru, KVK servisine gitik hemen onundede indirdiler.. Orda telefonunun sikayetlerini anlatip verdi telini 10 gun sonra yani 11 gunde almiya gitik ve yeni tel verdiler.. Hic randavuya filan gerek kalmadan.. Telefonun darbe almadiysa, daha sansin yuksek oluyor yeni tel almana..

Bire bir yasadim, esimin dayi kiziyla.. Onunda telefonu birden kapaniyordu sarji yuzde 50 oldugu halde.. Baska sehirden geldigi icin istanbulda ben yardimci oldum.. Zorlu centera gitik randavu almamizi istediler, sitesine baktik randavular doluydu.. Sonra geri iceriye girdi , besiktasta apple in KVK servisini onerdiler. Hemen ordan dolmusa binip besiktas yonune dogru, KVK servisine gitik hemen onundede indirdiler.. Orda telefonunun sikayetlerini anlatip verdi telini 10 gun sonra yani 11 gunde almiya gitik ve yeni tel verdiler.. Hic randavuya filan gerek kalmadan.. Telefonun darbe almadiysa, daha sansin yuksek oluyor yeni tel almana..
Açıkcası bende gözümü karartıp zorlu yada akasyaya gitsem mi diyordum 2-3 saat mesafede çünkü, ama sizin başınıza geleni duyunca rahatladım :halay:
Her servis zorlu kadar kolay değişim yapmaz diye düşünüyorum çünkü.. :KK51:
Demek ki oluyormuş :)) Çok teşekkür ederim :KK36:

Telefonun darbe almadıysa kenarlarında çizik ezik yoksa ve dediğin sorunlar varsa hemen yenisini veriyorlar.15 gün bekliyorsunuz.

Telefonun darbe almadıysa kenarlarında çizik ezik yoksa ve dediğin sorunlar varsa hemen yenisini veriyorlar.15 gün bekliyorsunuz.

Bir de bazı servisler daha çok telefon yenileme yapıyorlar yukarıdaki arkadaşların dediği yerlere gidin.

Şimdiye kadar hiç darbe almadı gözüm gibi baktım :KK70: Ama içten içe bozuldu malesef ona engel olamadım :KK61:
Dediğiniz servisler hangisi zorlu ve akasyadaki mi ?

X