araba aldık kötü olduk iyi mi?

dertanasi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
merhabalar,

eşimde bende çalışıyoruz, işe gidip gelelim diye araç aldık, ama eşim dolmuşçuları geçti resmen, yani isteyene veriyor arabayı, siz olsanız sorun yapar mısınız?

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
6.602
2.949
ben araba almadan önce eşimle konuşmuştum. kimseye vermiyecekti. verecekse bile yanında onun olması şartıyla... sonra dediğim gibi kuzeni istemiş arabayı. bizim arabamızda araba kullanmayı öğrenecekmişmişmiş... kesinlikle olmaz dedim...

3 şey paylaşılmazmış. at, avrat, silah. eskinin atı şimdi arabası olduğu için paylaşamaz:KK52:...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1694 gün geçti.

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
6.602
2.949
birde şöyle birşey var. verdiği kişi kırmızıda geçti mesela. hopp araba sahibine ceza... biri arabayı çarptı sizinda kaskonuz var. kaskodan yararlanamazsınız... biri sizin arabanızı alkollü yada değil başkasını yaraladı yada öldürdü (Allah korusun). araba sahibi mahkemelerde sürünür. vurup kaçtı mı hele ayvayı yediniz. plaka tespit edilince siz suçlu olursunuz.... benim için kesinlikle sorun...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1694 gün geçti.

nehirnil111

Guru
Pro Üye
19 Ekim 2012
47.800
78.657
Eşinize net konuşun çalışıyorsunuz işe gidip geliyorsunuz büyük ihtimal hangi ara boşlukta veriyor ki herkese arabayı ne gerek var ihtiyaç olur acil durum olur anlayışla karşılanır ama bazı insanlara elini versen kolunu kurtaramıyorsun :KK19:herkes başının çaresine bakmalı sizin arabanız olmasaydı ne yapacaklardı ben istemem kimsenin bir şeyini kaza olur bir şey olur onunlamı uğraşıcam o yüzden herkes kendine :KK14:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 559 gün geçti.

dertanasi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
ben araba almadan önce eşimle konuşmuştum. kimseye vermiyecekti. verecekse bile yanında onun olması şartıyla... sonra dediğim gibi kuzeni istemiş arabayı. bizim arabamızda araba kullanmayı öğrenecekmişmişmiş... kesinlikle olmaz dedim...

3 şey paylaşılmazmış. at, avrat, silah. eskinin atı şimdi arabası olduğu için paylaşamaz:KK52:...

at benzetmesi iyi tespit..
bende öyle deneyeceğim , vermemesi konusunda anlaşmaya çalışacağım

candeger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2013
204
39
merhabalar,

eşimde bende çalışıyoruz, işe gidip gelelim diye araç aldık, ama eşim dolmuşçuları geçti resmen, yani isteyene veriyor arabayı, siz olsanız sorun yapar mısınız?

Vermeyin, ve eşinizle konuşun ciddi ciddi. Bir arkadaş yazmış o arabayla her hangi bir kaza vs durumda direkt araba sahibinin başına patlıyor olay. En azından önüne gelene vermesin

dertanasi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
birde şöyle birşey var. verdiği kişi kırmızıda geçti mesela. hopp araba sahibine ceza... biri arabayı çarptı sizinda kaskonuz var. kaskodan yararlanamazsınız... biri sizin arabanızı alkollü yada değil başkasını yaraladı yada öldürdü (Allah korusun). araba sahibi mahkemelerde sürünür. vurup kaçtı mı hele ayvayı yediniz. plaka tespit edilince siz suçlu olursunuz.... benim için kesinlikle sorun...

Aynen öyle, bu ihtimallerde var, vermek mantıklı gelmiyor bana ama eşim, basit şeylere takılma, verdik de ne oldu bak bişey oldu mu diyor,
istiyor ki herkesin işini göreyim

guz_cadisi

EcE Ece EcE :)
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2013
431
94
benim de inanılmaz sinir olduğum bir şeydir bu 'at avrat silah' benzetmesi de tam yerini bulmuş :KK53: Ben bu güne kadar kimseden istemedim araba istenmesine de karşıyım zaten ki eşimin ailesinde çok var bu olay malesef arabayı istemezseler özel şoförlük istiyorlar. Biz şuraya gitcez bizi götür, burdan gelecez bizi al... daha bunun gibi sonsuz durum sırf bu yüzden kendime smart alacağım :KK52:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2108 gün geçti.

BenIpek

en sevdiğim....
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
33.160
17.603
Ben kardeşimden bile arabasını kesinlikle isteyemem. Çok önemli bir işim varsa arabam yoksa/tamirdeyse vs gidip kiralarım. Yani araba bana göre özel bir durum.
Bir de her önüne gelen eşini mi buluyor? Demek ki genel anlamda hayır demeyi bilmeyen biri.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1351 gün geçti.

dertanasi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
benim de inanılmaz sinir olduğum bir şeydir bu 'at avrat silah' benzetmesi de tam yerini bulmuş :KK53: Ben bu güne kadar kimseden istemedim araba istenmesine de karşıyım zaten ki eşimin ailesinde çok var bu olay malesef arabayı istemezseler özel şoförlük istiyorlar. Biz şuraya gitcez bizi götür, burdan gelecez bizi al... daha bunun gibi sonsuz durum sırf bu yüzden kendime smart alacağım :KK52:

evet o durumda var bizde, vermenin dışında şoförlük te yaptığı oluyor..

alone2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2013
3.850
417
merhabalar,

çapkın erkeklere verdirmezdim heralde ne halt yemekiçin kullandıkları belli değil erkeklerin yapacağı şeylerde sınır kalmadı artık eşleri anlamasın diye başkalarından isterler arabayıkaçamak falan için :KK4::KK4::KK4:

dertanasi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
çapkın erkeklere verdirmezdim heralde ne halt yemekiçin kullandıkları belli değil erkeklerin yapacağı şeylerde sınır kalmadı artık eşleri anlamasın diye başkalarından isterler arabayıkaçamak falan için :KK4::KK4::KK4:

Yok o kadar da değildir artık :KK53: