araba aldık kötü olduk iyi mi?

dertanasi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2012
169
1
merhabalar,

eşimde bende çalışıyoruz, işe gidip gelelim diye araç aldık, ama eşim dolmuşçuları geçti resmen, yani isteyene veriyor arabayı, siz olsanız sorun yapar mısınız?

ben araba almadan önce eşimle konuşmuştum. kimseye vermiyecekti. verecekse bile yanında onun olması şartıyla... sonra dediğim gibi kuzeni istemiş arabayı. bizim arabamızda araba kullanmayı öğrenecekmişmişmiş... kesinlikle olmaz dedim...

3 şey paylaşılmazmış. at, avrat, silah. eskinin atı şimdi arabası olduğu için paylaşamaz:KK52:...

birde şöyle birşey var. verdiği kişi kırmızıda geçti mesela. hopp araba sahibine ceza... biri arabayı çarptı sizinda kaskonuz var. kaskodan yararlanamazsınız... biri sizin arabanızı alkollü yada değil başkasını yaraladı yada öldürdü (Allah korusun). araba sahibi mahkemelerde sürünür. vurup kaçtı mı hele ayvayı yediniz. plaka tespit edilince siz suçlu olursunuz.... benim için kesinlikle sorun...

Eşinize net konuşun çalışıyorsunuz işe gidip geliyorsunuz büyük ihtimal hangi ara boşlukta veriyor ki herkese arabayı ne gerek var ihtiyaç olur acil durum olur anlayışla karşılanır ama bazı insanlara elini versen kolunu kurtaramıyorsun :KK19:herkes başının çaresine bakmalı sizin arabanız olmasaydı ne yapacaklardı ben istemem kimsenin bir şeyini kaza olur bir şey olur onunlamı uğraşıcam o yüzden herkes kendine :KK14:

ben araba almadan önce eşimle konuşmuştum. kimseye vermiyecekti. verecekse bile yanında onun olması şartıyla... sonra dediğim gibi kuzeni istemiş arabayı. bizim arabamızda araba kullanmayı öğrenecekmişmişmiş... kesinlikle olmaz dedim...

3 şey paylaşılmazmış. at, avrat, silah. eskinin atı şimdi arabası olduğu için paylaşamaz:KK52:...

at benzetmesi iyi tespit..
bende öyle deneyeceğim , vermemesi konusunda anlaşmaya çalışacağım

merhabalar,

eşimde bende çalışıyoruz, işe gidip gelelim diye araç aldık, ama eşim dolmuşçuları geçti resmen, yani isteyene veriyor arabayı, siz olsanız sorun yapar mısınız?

Vermeyin, ve eşinizle konuşun ciddi ciddi. Bir arkadaş yazmış o arabayla her hangi bir kaza vs durumda direkt araba sahibinin başına patlıyor olay. En azından önüne gelene vermesin

birde şöyle birşey var. verdiği kişi kırmızıda geçti mesela. hopp araba sahibine ceza... biri arabayı çarptı sizinda kaskonuz var. kaskodan yararlanamazsınız... biri sizin arabanızı alkollü yada değil başkasını yaraladı yada öldürdü (Allah korusun). araba sahibi mahkemelerde sürünür. vurup kaçtı mı hele ayvayı yediniz. plaka tespit edilince siz suçlu olursunuz.... benim için kesinlikle sorun...

Aynen öyle, bu ihtimallerde var, vermek mantıklı gelmiyor bana ama eşim, basit şeylere takılma, verdik de ne oldu bak bişey oldu mu diyor,
istiyor ki herkesin işini göreyim

benim de inanılmaz sinir olduğum bir şeydir bu 'at avrat silah' benzetmesi de tam yerini bulmuş :KK53: Ben bu güne kadar kimseden istemedim araba istenmesine de karşıyım zaten ki eşimin ailesinde çok var bu olay malesef arabayı istemezseler özel şoförlük istiyorlar. Biz şuraya gitcez bizi götür, burdan gelecez bizi al... daha bunun gibi sonsuz durum sırf bu yüzden kendime smart alacağım :KK52:

Ben kardeşimden bile arabasını kesinlikle isteyemem. Çok önemli bir işim varsa arabam yoksa/tamirdeyse vs gidip kiralarım. Yani araba bana göre özel bir durum.
Bir de her önüne gelen eşini mi buluyor? Demek ki genel anlamda hayır demeyi bilmeyen biri.

benim de inanılmaz sinir olduğum bir şeydir bu 'at avrat silah' benzetmesi de tam yerini bulmuş :KK53: Ben bu güne kadar kimseden istemedim araba istenmesine de karşıyım zaten ki eşimin ailesinde çok var bu olay malesef arabayı istemezseler özel şoförlük istiyorlar. Biz şuraya gitcez bizi götür, burdan gelecez bizi al... daha bunun gibi sonsuz durum sırf bu yüzden kendime smart alacağım :KK52:

evet o durumda var bizde, vermenin dışında şoförlük te yaptığı oluyor..

merhabalar,

çapkın erkeklere verdirmezdim heralde ne halt yemekiçin kullandıkları belli değil erkeklerin yapacağı şeylerde sınır kalmadı artık eşleri anlamasın diye başkalarından isterler arabayıkaçamak falan için :KK4::KK4::KK4:

çapkın erkeklere verdirmezdim heralde ne halt yemekiçin kullandıkları belli değil erkeklerin yapacağı şeylerde sınır kalmadı artık eşleri anlamasın diye başkalarından isterler arabayıkaçamak falan için :KK4::KK4::KK4:

Yok o kadar da değildir artık :KK53:

2012 de dişimizden tırnağımızdan arttırıp bi araba aldık. hemde 6 taksitle :KK53: eldendi taksitleri. tanıdık aracılığıyla olduğundan... araba da renault brodway :KK1: zar zor ödedik çünkü bi sürü borcumuz vardı. almamız için tek gerekçemiz kocamın ailesi köyde yaşıyordu ve köye dolmuş vb olmadığından oraya gidebilmek için aldık. haziranda taksitler bitti, temmuzda arabayı aldığımız arkadaşımız arabayı istedi. sonuç: araba çöp :KK47::KK47::KK47: o gece hızlı bir gece yaşamış arkadaşımız. alkol gibi :KK24:

arabayla beraber emeklerimde çöp oldu :KK14:

2012 de dişimizden tırnağımızdan arttırıp bi araba aldık. hemde 6 taksitle :KK53: eldendi taksitleri. tanıdık aracılığıyla olduğundan... araba da renault brodway :KK1: zar zor ödedik çünkü bi sürü borcumuz vardı. almamız için tek gerekçemiz kocamın ailesi köyde yaşıyordu ve köye dolmuş vb olmadığından oraya gidebilmek için aldık. haziranda taksitler bitti, temmuzda arabayı aldığımız arkadaşımız arabayı istedi. sonuç: araba çöp :KK47::KK47::KK47: o gece hızlı bir gece yaşamış arkadaşımız. alkol gibi :KK24:

arabayla beraber emeklerimde çöp oldu :KK14:

öncelikle çok geçmiş olsun, üzüldüm yazık olmuş.
bizim de öyle borcu daha bitmemiş, kasko yok, çapran olsa arkadaşı yada ailesinden hasarın parasını isteyecek halimiz yok, sinir oluyorum ey Allahım.

tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış. eşinizi ikna etmek zorundasınız. vermemesi için... burada bahsedilen ihmallerden yola çıkabilirsiniz :KK17: kolay gelsin :KK34:

tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış. eşinizi ikna etmek zorundasınız. vermemesi için... burada bahsedilen ihmallerden yola çıkabilirsiniz :KK17: kolay gelsin :KK34:

teşekkürler,
diyorum ama huzursuz oluyor, vermemesi anormal geliyor ona, bu sefer beni de nasıl düşünüyosun neyin hesabını yapıyosun gibi laflarla boyuyor..
lanet olsun demiyim bişey diyorum ama bu sefer de ben huzursuz oluyorum..

Eşin pollyannacılık oynaya dursun biri dişiyle tırnağıyla aldığı arabayı pert edip, başına iş açtığında anlar hatasını (Allah korusun)
Hastalık, doğum vb şeyler dışında araba istenmez ayıptır, paran varsa tüm arabalar sizindir zaten isteyen de bariz enayi yerine koyduğu için istiyodur.
Babamın hep arabası vardı 2 yıldır yok ve sadece geçen gün istemek zorunda kaldık çünkü babam gece fenalaştı telaştan direk onu aradık yani yine biz bile sürmediğimiz halde mahçup olduk.

Zamanında babama abi diyen bi'tanıdığımız almıştı arabayı babamın hayır deme tarafı pek gelişmemiş resmen utanır hayır demeye:KK1: Arabayı adam çarpmış ve kaçmış karşı tarafın aracıyla ilgili her şey bize kaldı, satarken de çok zorlandık malum kimse çarpılmış araba istemiyo.

Ayrıntı: Babam artık en yakınına bile araba vermiyo:KK14:

Son düzenleme:
X