Araba kullanma sorunu

borcam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2014
742
848
Merhaba arkadaslar ehlıyetı yenı aldım hatta cuma geçici ehlıyetımı alıcam
Normalde araba kıllanmayı bılıyordum ama sadece duz park gerı gıtme falan yok
Kursta mantıgı anladım ama tabı kı acemıyım cok
Kurs aracında gayet guzel kullanıyordum bugun kendı aracımla cıktık 2007 atos ve ben cok zorlandım yokus kalkıslar gerı gıtme hepsı korkunctu tabı esım sınırlerımı cok gerdı bana nasıl ehlıyet vermıslerden tutunda daha neler neler
Arabayı kavrayamadım hıc bıde fren ayarı bozukmus el frenı cekıyorum gerı kacıyo.. kavsak ve yokusta durunca tabı kaldıramadım gerı gıdınce korktum panıkledımm tum moralım sıfır sızce alısırmıyım bu arabaya benn :KK43:((
Suan ımkansız gelıyor hersey

tabii ki alışırsın sonuçta ehliyet almak eskisi gibi aşırı kolay değil, zorlu sınavlardan geçiyorsun, en ufak hatada kalıyorsun falan. alışırsın da o hödük kocanın bu süreçte yanında olmaması daha iyi. ilk kez araba kullanan kadına bu laflar edilmez.

Ben esimle bi ara baya calismistim Aracimiz fluence, herkes bu aracta bu sorunu yasiyor mu bilmiyorum ama pedallara zor adapte olmustum gercekten. Bi sure sonra kursa gitim. Kurs araci dacia sandero, kurstaki aracin pedallari cok daha sıkı oturakli, kursta hic stop etirmedim. Debriyajin ayari cok guzel o aracta mesela. Ama fluence bi gevsek yani. Kurs aracindan sonra kendi aracımızda kullanirken daha da cok sorun yasamaya basladim. Benim esim baya sabirlidir ama o bile korkusundan laf etmeye basladi 😄 ama neyse alismaya basladim Yani aractan araca cok degisiyor gercekten

Kurs aracında gayet guzel kullanıyordum bugun kendı aracımla cıktık 2007 atos ve ben cok zorlandım yokus kalkıslar gerı gıtme hepsı korkunctu tabı esım sınırlerımı cok gerdı bana nasıl ehlıyet vermıslerden tutunda daha neler neler
Arabayı kavrayamadım hıc bıde fren ayarı bozukmus el frenı cekıyorum gerı kacıyo.. kavsak ve yokusta durunca tabı kaldıramadım gerı gıdınce korktum panıkledımm tum moralım sıfır sızce alısırmıyım bu arabaya benn :KK43:((
bence özel ders al eşinle çalışma. alışırsın merak etme.
beni babam çalıştırıyordu her seferinde ne ağlardım varya, eve ağlaya zırlaya dönerdim. direksiyona oturunca dizlerim titriyodu psikolojik. Bi daha tövbe ettim babamla çalışmadım. Şimdi çok rahat araba kullanıyorum

Esin yaninda olmazsa ucak bile kullnamaya alisabilirsin bence..
Ablama gıttım zaten arabadan ınıp aynısını söyledi benı cok gerdı boyle ogretıcekmıs bana güya.. dedım asabı olursan gerılıyorum
Ama araba sankı cok zor alısırmıyım acaba ben bu arabaya..kucuk dar tam ıstedıgım gubıydı ama kalkıs vıtes debrıyaj hepsı bi garıp geldıı

Alışırsınız merak etmeyin maksimum 2 hafta aktif araç kullandığınızda tüm stres ve kaygılarınız geçer.
Siz bir tavsiye vereyim pratiklerinizi yanınızda eşiniz olmadan yapın.
İnsan yanında biri olunca birde ondan çekinmenin, aman laf etmesinin stresini yaşıyor.

Tek başınızayken sadece aracın kullanımına odaklanıp daha çabuk adapte olursunuz.

Eşlere arabayı kullanmayı öğret dediğinde
Adam kendini nasada uzay mekiği kulanıyor zannediyor
Bu mereti kimler kullanmıyor canım sen bile kullanıyorsan ben ohoooo ayaklarına yatacaksın

Mümkünse eşinden öğrenme

Eşlere arabayı kullanmayı öğret dediğinde
Adam kendini nasada uzay mekiği kulanıyor zannediyor
Bu mereti kimler kullanmıyor canım sen bile kullanıyorsan ben ohoooo ayaklarına yatacaksın

Mümkünse eşinden öğrenme
Araba kullanmaya başladığımda mottom “ilkokul mezunu beyaz atletli emmiler koca koca kamyonları tırları kullanıyor, ben bu kıç kadar aleti niye kullanamayayım, eksiğim yok fazlam var”dı. Şimdi tır verseler altıma kullanırım muhtemelen 😂

Araba acemiligi deniyor ona. Bazi arabalarin freni daha yumuşak bazilarinin gaz pedali daha sert olur. Siz arabadan kaynakli biraz stres panik yapmissiniz. Bir kac kullansaniz ayaginiz ona da alisacaktir. Esiniz olumsuz etkiliyorsa yaninizda gamsiz korkusuz birini götürün 😂 ablam araba kullanmaya basladiginda ilk. Yaninda kimse gitmiyordu az sonra kaza yapacak gibi olsa bile sesimi cikarmazdim cunku panikleyince daha kötü olcak. En son eksiklerini soylerdim. Ki ben de ilk basta kurs arabasiyla fena sekilde kaza yapmış bir insanım 😂😂

Eş, sevgili ile araba öğrenilmiyor maalesef.
Söylemiş oldukları önemli kısa notları aklınızda tutun onlar yokken de uygulayın.
Arabayla trafiğin olmadığı yerlerde pratik yapın.
Ehliyetim vardı ama işlek trafikte cesaretim yoktu çıkamazdım.Eşim şehir dışında.
Tek başıma hastaneye gitmem gerektiği için çaresizlikten tamamen bu işi ilerlettim.😃

Ehliyeti yeni almışsınız sonuçta ince eleyip sık dokuyorlar siz başarmış almışsınız gayet güzel kullanırsiniz.

tabii ki alışırsın sonuçta ehliyet almak eskisi gibi aşırı kolay değil, zorlu sınavlardan geçiyorsun, en ufak hatada kalıyorsun falan. alışırsın da o hödük kocanın bu süreçte yanında olmaması daha iyi. ilk kez araba kullanan kadına bu laflar edilmez.
Benı usta şoför yapmak ıcınmıs lafta.. sert olmazsa ogrenmezmısım.. suan ıtıbarıyla tım ıletısımımı kestım kendısıylee konusmuyorum.. laf atıyor alısırsın alısırsın dıye .. ders alıcam ozel hocayla konustum ıyısın sen dedı arabaya alısırsın 4 saat sımdılık anlastık .. esımede soylemedım ona soylemeden alıcam derslerımı

Benı usta şoför yapmak ıcınmıs lafta.. sert olmazsa ogrenmezmısım.. suan ıtıbarıyla tım ıletısımımı kestım kendısıylee konusmuyorum.. laf atıyor alısırsın alısırsın dıye .. ders alıcam ozel hocayla konustum ıyısın sen dedı arabaya alısırsın 4 saat sımdılık anlastık .. esımede soylemedım ona soylemeden alıcam derslerımı
Nasıl yani kurstan sonra böyle şeylere mi gerek oluyor? :KK43:

Nasıl yani kurstan sonra böyle şeylere mi gerek oluyor? :KK43:
Kurs aracıyla gayet ıyıydım ama tabı park alanlarının matematıgını ezberliyoruz dubalar ust uste gordun onu yap bunu yap hatasız cok guzel yaptım ama normal sokaklar ıcın cok karısık durum😩😩ya bagajda duba tasımam lazım ya da hıc park etmemem suan için :)
Yanı kursta temelı alıyoruz evet ama yeterlı degıl sanırım yanı benım ıcın degıl

Baba,eş,abi hepsi aynı herhalde. Evet kadınlar daha panik yapıdalar da bunlar niye bu kadar anlayışsız?

Eş, sevgili ile araba öğrenilmiyor maalesef.
Söylemiş oldukları önemli kısa notları aklınızda tutun onlar yokken de uygulayın.
Arabayla trafiğin olmadığı yerlerde pratik yapın.
Ehliyetim vardı ama işlek trafikte cesaretim yoktu çıkamazdım.Eşim şehir dışında.
Tek başıma hastaneye gitmem gerektiği için çaresizlikten tamamen bu işi ilerlettim.😃

Ben eşimden öğrendim valla sağolsun. O zaman sevgilimdi, benim arabam yoktu. Her fırsatta kendi arabasını bana verdi, kullandırdı, öğretti. Hala ara ara püf noktalar anlatır. Kendi arabamı aldığımda sayesinde dört dörtlük sürücüydüm. Her erkek aynı değil.

Ben eşimden öğrendim valla sağolsun. O zaman sevgilimdi, benim arabam yoktu. Her fırsatta kendi arabasını bana verdi, kullandırdı, öğretti. Hala ara ara püf noktalar anlatır. Kendi arabamı aldığımda sayesinde dört dörtlük sürücüydüm. Her erkek aynı değil.
Her erkek tabiki aynı değil. 🙂
Ama çoğunluk böyle.Eşimin de desteği oldu onunlayken heyecan stres yapıyordum yalnız kullandığımda o stresin heyecanın kalmayacagını daha rahat olacağımı söyledi. Nitekim öyle de oldu.
Ama genel anlamda kk'da,dışarıda edindiğim intiba erkek kişisiyle öğrenmenin zor olduğu.
Anlayışlı erkek arkadaşa, eşe sahip olan ender kadınlar da vardır muhakkak. 👍

X