Araba kullanmak ve sorularım :)

Led_BiR_Vele_DisTiri

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Aralık 2009
21.571
80.104
40
Zerreden kürreye hepinize merhaba hanımlar.

Araba kullanmaya fiili olarak başladım.

Acıbadem trafigine girip, Ümraniye trafiginden çıktım ve park konularında daha da dikkatli olmaya başladım diyebilirim.

Eşimden dolayı ciddi anlamda gerildiğim direksiyon başında resmen aşırı rahat hareket edip gerçekten arabayı kullandım.

alışveriş merkezinde park sorunu yaşamadım lakin paralel park konusunda hala kendimi yetersiz görmem ve nedense iki araba arasına park etmek diğer parktan daha zor geliyor bana.

Park sensörüm de var ama görüntülü olarak arabaya taktırmak mantıklı mı sizce ?

Arkayı görmüyorum sonuçta acaba diyorum taktırsam gerçekten bu korkum ortadan kalkar mı ?

Paralel park için çok video izledim, evet bu işi yaparım diyorum ama arası dar olan paralel parka yol ortasında dörtlüleri yakıp girmek istediğimde acaba bana küfrederler mi ne oyalandım bacım ayagına :)

Bana bu işin sırrını çok fazla denemek olarak diyeceksiniz evet biliyorum ama neden diğerini yapabilirken bunda zorlanmak gibi bir saçmalık ediyorum anlamış değilim.

Burada park edebilmek için fazla yer seçenegim olsada millet hemen ufak bir detayda pencerelere dökülüp bakıyor haklı olarak :)

Arabayı ciddi ciddi kullanan hanımlardan cevap istiyorum..

Ekranı taktırmak bana bir maliyet getirecegi için en azından bana ciddi ciddi yardımcı olacaksa taktırmak istiyorum onun dışında olur be doktor diyorsanız taktırmayıp sürekli pratik yaparak bu işi daha mı uzatayım ?

Diğer konu ise yollar..

Yahu İstanbul trafiginde hangi yola girmem gerektigi konusunda bildiginiz beyin mıncıklaması geçiriyorum.

Ezbere bildigim yollardan gitmek kolayken, bilmediğim yerlere girmek aşırı ürkütücü geliyor bana.

Navigasyon takibi yapamıyorum bazen çok geç uyardıgı oluyor..

Kendimde en çok güldügüm şey ise sağdan üçüncü çıkış, ikinci çıkış mevzularında hönkkkkk olup kalmam..

Var mı bir çaresi ?

yaklaşık 6 aydır araba kullanıyorum hala paralel park edemiyorum sdasdsad
bence onu ayrı bir çalışmak lazım
zamanım olmadığından çalışmadım ama çalışırsanız yaparsınız
gerek olmayabilir görüntülü sensöre şahsen ben taktırmadım

Zerreden kürreye hepinize merhaba hanımlar.
Paralel park için çok video izledim, evet bu işi yaparım diyorum ama arası dar olan paralel parka yol ortasında dörtlüleri yakıp girmek istediğimde acaba bana küfrederler mi ne oyalandım bacım ayagına :)
bu arada erkekler kadınlara pek laf etmiyor hatta yardımcı olmaya çalışıyorlar emin ol sandığın gibi olmuyor:)
kaç amca arabasından inip dön dön gel gel filan diye yol gösterdi acıyorlar sanırım şaşkın bir kız çocuğu görünce direksiyon başında sdasdasd

yaklaşık 6 aydır araba kullanıyorum hala paralel park edemiyorum sdasdsad
bence onu ayrı bir çalışmak lazım
zamanım olmadığından çalışmadım ama çalışırsanız yaparsınız
gerek olmayabilir görüntülü sensöre şahsen ben taktırmadım
Yahu arkası dönük iki araba arasına rahat rahat girebilirken digerinde neden zorlanıyorum ki :KK70:

Ekranı taktırmak bana bir maliyet getirecegi için en azından bana ciddi ciddi yardımcı olacaksa taktırmak istiyorum onun dışında olur be doktor diyorsanız taktırmayıp sürekli pratik yaparak bu işi daha mı uzatayım ?

arkaya dönsen?
bu park sensörleri olmadan biz fosiller öyle park ediyorduk:))

Pratik diyorum ve bekleyen sabırsız insanlar da beklemek zorunda diyorum!icinizden bende seni deyin her korna basana....
Yaw geçen birisi resmen üstüme arabayı sürdü, şok geçirdim..
Kornaya asıldım..
Adamın içinden hanzo çıktı bende bütün moral yerle bir oldu.
Üstelik tali yolda olan kendisi iken..
Ben rampa çıkıyorum kendisi düz yoldan giriş yapacak , bekle beni degil mi ama yok !

Pratik diyorum ve bekleyen sabırsız insanlar da beklemek zorunda diyorum!icinizden bende seni deyin her korna basana....
ahaha ya aldırmamak lazım ohoo her korna çalana aldırsak aklıma komik bir anım geldi
bizim otoparkın önüne sürekli esnaf park ediyordu bi türlü giremiyordum ben de her seferinde otopark girişinde öyle bir açıyla duruyordum ki arkama sıra sıra arabalar diziliyordu kornalar ötüyordu filan
öyle öyle öğrendiler otopark kapısını kapatmamayı hıh
çünkü arabadan çıkanlar bana değil esnafa sayıyordu :KK70: :KK70:
hinlik işte bilmediğimden değil de şaşkın beceremeyen kzıım ben rolü sdadasdsad

Yahu arkası dönük iki araba arasına rahat rahat girebilirken digerinde neden zorlanıyorum ki :KK70:
Haa o şekilde parkı mi diyorsun? :) Hemen dibinden dönmeyeceksin,acıyı geniş alıp döneceksin misal arablar solda,sağa yanaşıp sonra sola dön. O park en kolayi,zorlanmaman lazım aslında. Inş.ynlis anlamadım paralel parkı:KK70:

Noptioncum işte varya ben onu hiç yapamıyorum :KK70:
Arkaya dönerek park edemiyorum ya.
Hatta arkamı döndügümde geri geri bile gidemiyorum ki :KK70:

ahaha bu da iyiymiş..
o zaman bol pratik diyorum. açıyı iyi ayarlamak lazım. kaç senedir kullanıyorum bende bazen bir kerede şıp diye girerim bazen tekrar çıkıp açıyı ayarlamam gerekir.

Haa o şekilde parkı mi diyorsun? :) Hemen dibinden dönmeyeceksin,acıyı geniş alıp döneceksin misal arablar solda,sağa yanaşıp sonra sola dön. O park en kolayi,zorlanmamak lazım aslında. Inş.ynlis anlamadım paralel parkı:KK70:
paralal düz duran arabaların arasına girmek..
G.tü bana dönük olanların arasına girmek çok kolay onda sıkıntı çekmiyorum..
Umarım asıl ben yanlış bilmiyorum ahahaha

Yaw geçen birisi resmen üstüme arabayı sürdü, şok geçirdim..
Kornaya asıldım..
Adamın içinden hanzo çıktı bende bütün moral yerle bir oldu.
Üstelik tali yolda olan kendisi iken..
Ben rampa çıkıyorum kendisi düz yoldan giriş yapacak , bekle beni degil mi ama yok !
Hic aldırış etmeyin,dogum kartiyla ehliyetleri basılıydi sanki uyuzlar:63:bu arada direksiyon usta ogreticisiyim bu isler pratikle ve biraz serin kanli olmakla kolaylasiyor!

Son düzenleme:
Bir şey daha sorayım madem :))
Eşimin demesine göre İstanbul'da araba kullanan, her yerde kullanırmış..
Ne diyorsunuz bu duruma ?
Küçük şehirlerde kolay sürenleri duydukça şaşırmayın onlar büyük şehirlerin trafiklerinde ne yapacaklarını şaşırıyorlar :)

X