Araba kullanmak zor mu ?

Selam arkadaşlar. 23 yaşındayım. Araba kullanmaya karşı biraz çekimser olduğum için ehliyet almadım henüz. Araba kullanmayı ben mi abartıyorum acaba. Hem zor hem de uğraştırıcı geliyor. İstanbul'da yaşıyorum.
Mesela bir yere gidince metro,marmarayla gitmeye çok alıskınım. Arabayı park etme derdi yok, trafiktekilerle uğraşma derdi yok,arabanın aylık masrafları yok.
Market filan yakınımda. Ona da yürüyüş olsun diye yürüyerek gitmek daha iyi. Araba kullanmak düşündügüm kadar uğraştırıcı mı yoksa yürüyüş yapmayı sevdiğim icin mi böyle düsünüyorum ?
Kesinlikle ehliyetini almaya çalış
Yürüyüşü sevsen dahi ileride evlenince aşırı lazım oluyor
Mesela gecenin 12sinde çocuğun ateşlendi hop hastaneye gidiliyor
Pazar alışverişi, aylık alışveriş için olmazsa olmaz zaten
Bende öğrenmeye çalışıyorum ve yürümeyi bende çoooook severdim fakat artık işler değişti artık
2 çocukla nereye yürüyeyim 🤦🏼‍♀️
Ben sürücü değilim bu arada 😆
Öğrenmeye çalışıyorum inş. Ehliyet alıcam yakın zamanda 🤲

bacım kendıne guven. atla deve değil hepsını zamanla ogrenırsın. pratık yapa yapa uyanık ol. etrafta kı kadınlar orobo kollonmoson dıyen okuzlere bakma kulak asma. herşeyı yapıyoruz maşallah. uçak kullanan değerlı kadın kaptanlarımıza selam olsun. ozguven bebişim .

burada bir kaç konuda anlatmıştım araba serüvenimi :halay: bende başta ufak bir kaza yaptığım için çekimserdim. ama hiç öyle olmuyormuş. şu an arabam ve ben ayrılmaz bir ikiliyiz. yürümeyi de sevsem, koşmayı da sevsem araba her zaman büyük kolaylık ve ihtiyaçmış onu farkettim. gayette kullanabilirsiniz.

İnsan isteyince uçak bile kullanabilir. Keza ben. 1 aya özel pilot ehliyetimi alıyorum. Siz bu kadar uçmayın tabiki ama araba ehliyeti için darısı başınıza...

Yaklaşık 3 buçuk aydır İstanbul'da araba kullanan biri olarak söylüyorum ki araba kullanmak hiç zor değil ama İstanbul'da araba kullanırken sinirlerine hakim olmak çok zor :KK48: Yani sen ne kadar dikkatli olursan ol malesef yeterli olmuyor, sakin kalman ve aceleci olmaman gerek. Eğer çalışıyorsanız ve işiniz uzaksa bence özellikle bu pandemi döneminde hınca hınç dolu toplu taşımaya binmektense arabamın içinde trafikte tin tin gitmeyi tercih ederim :KK53: hiç korkunuz olmasın, ihtiyacınız varsa bir an önce koyulun yola :KK55:

6 yıldır aktif araç kullanıyorum, 5 yıl babamın aracını kullandım, evlendim 1 yıldır da kendi aracımı kullanıyorum. Büyük rahatlık, her kadın kullanmalı bence, kimseye minnetiniz olmuyor.

İstanbul ve Ankara harici bir sehirdeysem alır kullanırım,neden zor olsun kullanmak istedikten sonra. Kendimden örnek vereyim boşanmış bir anneyim ve çocuklardan biri devamlı hastalanıyor yada acil bir telefon geliyor biryere gitmem gerekiyor atlıyorum arabama gidiyorum. Tek başıma olsam belki kullanmadan da olur derdim ama üç küçük cocukla biryere arabasız gitmek benim için işkence,hangi birini tutacaksın. Ayrıcada çok rahat ya hele ki bu pandemi döneminde taksinin t sini görmeden tertemiz gidip geldim işime,her kadının ehliyeti olmalı diyorum

Cocuk olunca cok gerekli oluyor.. genc olunca aranmiyor.. teknik olarak zor degil araba kullanmak
Ama istanbul trafiginde anliyorum ne demek istedigini, haklisin. Yani araba keyfi alinacak birsey degil bence, gerekliyse alinir..

X