Gebeliğe Hazırlık ARALIK 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bayaga 2 ay bizdeydi bunaldım eşim gidecek diye annemler gelecekti belki annemler gelir dedim konuşmadık filan dedi bende tüp bebek durumu var ben annemi yanımda istiyorum dedim annenin yanında rahatcdegilim dedim böyle düşünüyor san uarin doğum olunca çocuk olunca da istemicen annemi dedi
Ya doğal degilmi tüp bebek için kendi annemi yanımda istemem eşim yoksa.

Sonra 2.5 aydır bizdeydi şu gün gidwcegis dedi diye plan yapmıştım ben KV benin onemli isim var birkaç gün sonra gidwcegis dedi ve o süreçte anca evde oturdu bende bunu söyledim ben kalsın dedim dedi . Kalması problem değil ama bana oğlumu özledim desin neden. Önemli isim var diyor yapacaklarım vae diyor.
Sonra 2.5ayda yoruldum ben ayağımı bile uzatamadim.kv bir çorba bile yapmadı gezmekten
Yöruldimben annem gelince dinlenxem dedim şuan konuşmuyoruz esimle
Ben su aileleri anlayamıyorum ya.. evet annedir başımızın üzerinde yeri vardır fakat biraz olsa oğlununun mutluluğu umurunda olsa daha özverili davranırlar gibi geliyor... yani oglunun evinde 2 buçuk ay bir anne ne yapar, benim evimde bir gece kalsa ertesi gün gidince bir rahatlama gelir sonuçta misafirdir .. oturusuna davranisina herseyine dikkat etmek zorundasın.. neden bu kadar alana müdahale ederler cidden anlamıyorum...

Bayaga 2 ay bizdeydi bunaldım eşim gidecek diye annemler gelecekti belki annemler gelir dedim konuşmadık filan dedi bende tüp bebek durumu var ben annemi yanımda istiyorum dedim annenin yanında rahatcdegilim dedim böyle düşünüyor san uarin doğum olunca çocuk olunca da istemicen annemi dedi
Ya doğal degilmi tüp bebek için kendi annemi yanımda istemem eşim yoksa.

Sonra 2.5 aydır bizdeydi şu gün gidwcegis dedi diye plan yapmıştım ben KV benin onemli isim var birkaç gün sonra gidwcegis dedi ve o süreçte anca evde oturdu bende bunu söyledim ben kalsın dedim dedi . Kalması problem değil ama bana oğlumu özledim desin neden. Önemli isim var diyor yapacaklarım vae diyor.
Sonra 2.5ayda yoruldum ben ayağımı bile uzatamadim.kv bir çorba bile yapmadı gezmekten
Yöruldimben annem gelince dinlenxem dedim şuan konuşmuyoruz esimle
Sen esine söyleyeceklerini söylemişsin zaten tavır yapma .. ha içinde tutup söylemeseydin ozaman halin tavrin ile gösterirdin ki böylesi daha açık ve net olmus.. az da olsa saygısızlık olmadan kayinvalideye hissettirmek belki daha iyi olurdu..
Su cok garip değil mi ya bekarken anasının dizinin dibinde oturmayan oglanlarin yanina gidip haftalarca aylarca kalıp aslında oğlundan cok geliniyle kalıp rahatça davranıyorlar 🤔

Ben su aileleri anlayamıyorum ya.. evet annedir başımızın üzerinde yeri vardır fakat biraz olsa oğlununun mutluluğu umurunda olsa daha özverili davranırlar gibi geliyor... yani oglunun evinde 2 buçuk ay bir anne ne yapar, benim evimde bir gece kalsa ertesi gün gidince bir rahatlama gelir sonuçta misafirdir .. oturusuna davranisina herseyine dikkat etmek zorundasın.. neden bu kadar alana müdahale ederler cidden anlamıyorum...
Eşim yurtdışında diye gitmeden geldiler gelince de durdular totalde 2.5 ay ve 2.5 ay boyunca ben işten gelip yemek yaptım birkere salata ile çorba yaptı başka yok
Oğlu geldi oğlum şunu izlemiştir yapayım demedi.

Sen esine söyleyeceklerini söylemişsin zaten tavır yapma .. ha içinde tutup söylemeseydin ozaman halin tavrin ile gösterirdin ki böylesi daha açık ve net olmus.. az da olsa saygısızlık olmadan kayinvalideye hissettirmek belki daha iyi olurdu..
Su cok garip değil mi ya bekarken anasının dizinin dibinde oturmayan oglanlarin yanina gidip haftalarca aylarca kalıp aslında oğlundan cok geliniyle kalıp rahatça davranıyorlar 🤔
Valla hissettirdim planımız vardı gitmiyoruz diyince erteleyim bari dedim. siz gideceğiz dediniz diye bende diye plan yaptm demiştim.

torun sormayı biliyorlar.
Şimdi yine yurt dışına gidecek o gidecek diye annemler gelecekti neymiş kocam ona sormamisim bende annemlere sormuştum dedi. KV giderken birdaha zor geliriz birkaç gelemeyiz biz dedi bende bu lafın üzerine annemlere umut verdim
Ayrıca 2.5ayda yoruldum hen iş hem yemek ev temizlik
Yazık degilm mi bana ? evdeain dışarı çıkıp gezeceğine 2 kap kendinde yap.
Yemek yapincada dışarda mi yesek diyor ama?

Birde tüp bebek için tedavi yapılacak belki eşim yurtdışında olacak ozaman bu bebek olmqSa. yumurta toplama vs niye kayın pederim götürecek beni doktora niye kayinvalidemle ? Annemle gitmek varken
Sacmami düşünüyorum kayın validemle tüp bebek için gitmemek istemekle

Eşim yurtdışında diye gitmeden geldiler gelince de durdular totalde 2.5 ay ve 2.5 ay boyunca ben işten gelip yemek yaptım birkere salata ile çorba yaptı başka yok
Oğlu geldi oğlum şunu izlemiştir yapayım demedi.
Saka gibi 2 buçuk ay nedir ya
Sizin normal olmayan gecen 2 buçuk ayınız, özgür olmadan geçen neyse ben daha xok yazmayayim

Ayyyy yaşasınnn çok sevindim 😍😍😍 kafaya takmamakla olsaydı hiiçbirimiz hamile kalamazdık shahshs beta 6.79la öğrenen bi insan olarak 2.8 değerini kutluyorum zirveyi sana bırakıyorum :KK70:psiko analar yükleniyorrr 🤝😂😂
Ahhahahajahajha aşkooo yerim seni ya inşallah sağlıklıdır bebişim🙏🏻🤗
Valla tam psikouız ahahah

Valla hissettirdim planımız vardı gitmiyoruz diyince erteleyim bari dedim. siz gideceğiz dediniz diye bende diye plan yaptm demiştim.

torun sormayı biliyorlar.
Şimdi yine yurt dışına gidecek o gidecek diye annemler gelecekti neymiş kocam ona sormamisim bende annemlere sormuştum dedi. KV giderken birdaha zor geliriz birkaç gelemeyiz biz dedi bende bu lafın üzerine annemlere umut verdim
Ayrıca 2.5ayda yoruldum hen iş hem yemek ev temizlik
Yazık degilm mi bana ? evdeain dışarı çıkıp gezeceğine 2 kap kendinde yap.
Yemek yapincada dışarda mi yesek diyor ama?

Birde tüp bebek için tedavi yapılacak belki eşim yurtdışında olacak ozaman bu bebek olmqSa. yumurta toplama vs niye kayın pederim götürecek beni doktora niye kayinvalidemle ? Annemle gitmek varken
Sacmami düşünüyorum kayın validemle tüp bebek için gitmemek istemekle
Saçma değil tam aksine bu süreçte sana iyi gelecek kişi annense ki bunu az da olsa anlıyor olmaları lazım annen olmali..

Saka gibi 2 buçuk ay nedir ya
Sizin normal olmayan gecen 2 buçuk ayınız, özgür olmadan geçen neyse ben daha xok yazmayayim
Bu 2.5ayda ayip olmasın diye arkadaşlarla veda yemeklerine gitmedim
Yorgun argın evde yemek yaptım
İsterim stresli hergun ayrı sınırı harbi gün boyunca beynim yanıyor eve gelip istediğim diziyi bile özgürce izleyemedim KV ve kp ayrı odalarda yatıyor diye birtek salon kaldı telefon dan izlemeye çalıştım da ses etmedim.
Ama biryerde benim aylar önce yapılmış planımı bozdurdular ozaman ses ettim
Doktora gideceği tüp bebek için karar verik deneme 2saat işinimi var dedi eşim KV 2saatoni bana ayiramadin. Lafı yapti

Kiz ben de catlatma oldum aşılama oldum kaçıncı günün naptin anlat=)
Askım 11.günüm ahahhaha dün 10.günde 2.8 cıktı bugün 9.2 valla cok farklı bir şey yapmadm 30 kasımda oldum 1-2-3-6aralık iliski oldu bitti onun dısında günde 30 dk yürümeye calıstm ceviz bol tüktettim kahve sigara da tükettim bu arada😂

Bende dua istiyorum janna bir de benim mesajlari görmüyorsun gibi geliyor bana 😔
Insallah hayirlisiyla kalp atışlarını da dinlersin
Kuzum inan cok zor seçiyorum mesajları etrafım çok kalabalıktı hepinize duacıyım canım inşallah Allah hepinizi tez zamanda en hayırlı zamanda kavuşturur bebeklerinize göbüsleriniz dolr🙏🏻🙏🏻🥰

Bu 2.5ayda ayip olmasın diye arkadaşlarla veda yemeklerine gitmedim
Yorgun argın evde yemek yaptım
İsterim stresli hergun ayrı sınırı harbi gün boyunca beynim yanıyor eve gelip istediğim diziyi bile özgürce izleyemedim KV ve kp ayrı odalarda yatıyor diye birtek salon kaldı telefon dan izlemeye çalıştım da ses etmedim.
Ama biryerde benim aylar önce yapılmış planımı bozdurdular ozaman ses ettim
Doktora gideceği tüp bebek için karar verik deneme 2saat işinimi var dedi eşim KV 2saatoni bana ayiramadin. Lafı yapti
En kotusu bu galiba hep kendinden verirsin bir kere hayir deyince kotu olursun hoppa tüm emekler cope

Saçma değil tam aksine bu süreçte sana iyi gelecek kişi annense ki bunu az da olsa anlıyor olmaları lazım annen olmali..
Kaldiki annem sağlıkçı birşey olsa anında müdahale ediyor.
Benim ona ihtiyacım var bu süreçte kayınvalideme değil ben gelmesinde demiyorum kaldiki eşim her yurtdışına gittiğinde onlar geldi gitti gelsinler istedi
Bende busefer gelecekler diye plan yaptım

Sormamisim beyfendiye
Neymiş şuan annemi istiyorsan çocuk olunca da onu isteyecekmisin (ki buda normal degilmi Allah aşkına KV belli yemek yapmayacak uyuşuk kadın zaten lohusa halimle Allah nasip ederse ben mi yapacam? )

X