Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Selam kızlar 👋
Orucun 42 saatinde dayanamadım ve bozdum
21:40~ bir case mercimek çorbası,sebze kızartması üzerinde sarımsaklı yoğurt ile
Gün içinde bol su
Tebrikler canım şifa olsun inşallah 👏🤩🏆
Aklında olsun uzun oruç açılışında daha sade başlamak lazım sadece az sebze suyu yada taze sıkılmış meyve suyu ya da az meyve gibi
Et süt ürünleri ( kızartma Hiç olmasa daha iyi )filan ertesi güne bırakmakta fayda var mideye bir anda yüklenmemek lazım aklında olsun 🥰

Evet canım maalesef bu hafta öyle oldu haftaya telafi edelim inşallah 🙏

Canım hepimizde biraz. O bezginlik umursamazlık var biraz biraz
Bence başlangıç motivasyonumuzu düşünmeliyiz hedefe tekrar yaklaşmak için 🥰

-20 süper olur hadi inşallah
Menü iyi gelir senden eksi 🤩

Tamamdır canım 👍🥰

Canım oruç penceresinde kalmaya ve bol su içmeye gayret et

Hurma nihai olarak karbonhidrat ve yüksek fruktoz o sebeple verilen kilonun proteinle verilen kadar kalıcı olup olmadığını bilmiyorum o sebeple de yorum yapamıyorum kusura bakma (1 bardak süt/yoğurt günlük protein için bence yeterli değil)
Umarım istediğin sonuçları alırsın 🙏🥰

Canım menünde brokoli salatan dışında protein yok protein alımını arttırmadan kalıcı kilo vermek çok zor ayrıca bu menü ilke açlık çekersin
Protein ( yumurta lor bakliyat badem et Balık tavuk süt kefir yoğurt Hiç farketmez ) ve yanında salata vs tok tutar
ayrıca miktar olarak çok az yemişsin bu da bir süre sonra metabolizmayı kilitler
Karbonhidratlar acıktırır aklında bulunsun🥰
Tesekkur ederim.peynir falan yiyorum ama.yumurta bugunluk yoktu dikkat ederim sagolun

Menü bırakayım

if 14/10

kahvaltı

7.30
yoğurt+chia+yulaf+yeşil elma+tarçın+zencefil karışımı

öğlen

13.10
yumurta,peynir,zeytin,domates, salatalık, yeşil soğan, marul,2 dilim tahıllı, tereyağ, domates sos

1 saat sonra yarım mandalina

akşam

17.40
1 tabak kuru fasulye,3 kaşık bulgur,biber turşusu,ayran, yeşillik

su sayamadim
spor yok ama 6.30 dan beri ayaktayım 🤪

Bizim burda onlar yok onlari yemek icin yarim saat yol gidiyoruz 😂 ama yapmasam da olmuyo . Buzlukta hazir duruyo gelen oldumu atiyorum firina 10 dk da hazir 😂
sen bilirsin canim.ama sen yeme😅
Ayy benim eski ev de öyleydi 😋
Ana caddede karşımda fırın,yanında iki tane baklavaci,ilerisi Oses ,binanın altı ucuzlukcu,onun yani suçu,onun yanı ya tuhafiye, karşısı Malatya pazarı 🤭🤭 marketler gırla bim şok iki tane daha🤪
hep o tükânların suçu dimi😅
gözümüze soka soka duruyorlar önumuzde.iyi dayaniyoruz.madalya taksinlar bize😆

Bugün menü
12: aç karnına şekersiz kahve sonrasında haşlanmış yumurta zeytin peynir köz patlıcanlı sos 1 kase
17: yine şekersiz kahve, etli kuru fasulye ve ev yapımı karışık meyve suyu 1 bardak

Kahve alışkanlığım hiç yok, aç karnına yağ yakımını hızlandırsın diye içiyorum ama günde ne kadar içmeliyim ya da hangi saatlerde tavsiyelerinizi bekliyorum🤗🌸

Nasıl yaptın çorbayı ? Ben kendime bir tencere yapmıştım, ailecek yedik : eşim annem çpcuklarım hepsi çok sevdi.. içine Damak tadına uyacak seveceğin bahartalr kattınmı ? Mesela bir kere salçalı bir kerede salçasız yaptım, salçalısı güzeldi bence..soğanını kavurunca daha hoşuma gitmişti mesela direk haşlamayıp

bulucaz deneye deneye kendimize uyanını bulucaz 😍
Ben tuz zararlı diye tuz bile koymamıştım, baharat koymuştum ama blenderla çekmedim, bilmiyorum çok kötü olmuştu ya 😂Evet deneye deneye en iyisini bulucaz kendimiz için 😍💁‍♀️

Evet canım maalesef bu hafta öyle oldu haftaya telafi edelim inşallah 🙏

Canım hepimizde biraz. O bezginlik umursamazlık var biraz biraz
Bence başlangıç motivasyonumuzu düşünmeliyiz hedefe tekrar yaklaşmak için 🥰

-20 süper olur hadi inşallah
Menü iyi gelir senden eksi 🤩

Tamamdır canım 👍🥰

Canım oruç penceresinde kalmaya ve bol su içmeye gayret et

Hurma nihai olarak karbonhidrat ve yüksek fruktoz o sebeple verilen kilonun proteinle verilen kadar kalıcı olup olmadığını bilmiyorum o sebeple de yorum yapamıyorum kusura bakma (1 bardak süt/yoğurt günlük protein için bence yeterli değil)
Umarım istediğin sonuçları alırsın 🙏🥰

Canım menünde brokoli salatan dışında protein yok protein alımını arttırmadan kalıcı kilo vermek çok zor ayrıca bu menü ilke açlık çekersin
Protein ( yumurta lor bakliyat badem et Balık tavuk süt kefir yoğurt Hiç farketmez ) ve yanında salata vs tok tutar
ayrıca miktar olarak çok az yemişsin bu da bir süre sonra metabolizmayı kilitler
Karbonhidratlar acıktırır aklında bulunsun🥰
Haklısın kaptanım şekerim çıkıyor ben de gün içinde farkediyorum. Bıraksam mı acaba diye düşünmüyor değilim. Arkadaşlar siz en iyisi hiç başlamayın. Yoksa benim gibi tahtalı Village görünüyor bana 😂

Ben tuz zararlı diye tuz bile koymamıştım, baharat koymuştum ama blenderla çekmedim, bilmiyorum çok kötü olmuştu ya 😂Evet deneye deneye en iyisini bulucaz kendimiz için 😍💁‍♀️
E cnm tuz zararlı diye sası sasımı yiyelim.. biz ne zararlı şeyler yedik tuz ne ki? Ekle sen tuzunu

Bugün menü
12: aç karnına şekersiz kahve sonrasında haşlanmış yumurta zeytin peynir köz patlıcanlı sos 1 kase
17: yine şekersiz kahve, etli kuru fasulye ve ev yapımı karışık meyve suyu 1 bardak

Kahve alışkanlığım hiç yok, aç karnına yağ yakımını hızlandırsın diye içiyorum ama günde ne kadar içmeliyim ya da hangi saatlerde tavsiyelerinizi bekliyorum🤗🌸
Canım eğer içebiliyor isen aç karnına ve tam aç karnına yapılacak spor öncesi kahve içimi yap yakımını hızlandırır 🥰
Ben öyle yapıyorum genelde
Haklısın kaptanım şekerim çıkıyor ben de gün içinde farkediyorum. Bıraksam mı acaba diye düşünmüyor değilim. Arkadaşlar siz en iyisi hiç başlamayın. Yoksa benim gibi tahtalı Village görünüyor bana 😂
Allah korusun sadece dikkat 🧿 🙏

E cnm tuz zararlı diye sası sasımı yiyelim.. biz ne zararlı şeyler yedik tuz ne ki? Ekle sen tuzunu

Haklısın canım 😆 işte yanlış yapmışım cidden ondan güzel olmamış 💁‍♀️
Tuz konusu çok abartılmadıkça şeker kadar dert değil
Lezzetten ödün vermeye gerek yok 🥰
Tuz ayrıca içerdiği mineraller sebebi ile uzun oruçlarda bile tüketiliyor
Çok kullanmayın su tutar ama normal yemeğe tadını verecek kadar kullanın 🥰

Tuz konusu çok abartılmadıkça şeker kadar dert değil
Lezzetten ödün vermeye gerek yok 🥰
Tuz ayrıca içerdiği mineraller sebebi ile uzun oruçlarda bile tüketiliyor
Çok kullanmayın su tutar ama normal yemeğe tadını verecek kadar kullanın 🥰
Aynen.. lezzetsiz yiiyip bıkacağınıza lezzetli yiyelim sağlıklı yiyelim canlar
Bak ben buluonu bıraktım evde kimseyede kullandırmıyorum.. onun yerine bol baharat

Yoğunluktan dolayı gündüz siteye giremiyorum eskisi gibi. Ne yediğimi yazıp, kaçıyorum resmen. Çalışmaya başladığımdan beri düzen kalmadı bende. Sabah 10 da bilgisayarın başına bir oturuyorum anca bu saatlerde kalkıyorum. Temizlik, yemek, kişisel bakımım, egzersiz programım, izlediğim diziler, okuduğum kitaplar hep aksadı. Egzersiz yapacak o bir saati bile bulamaz oldum. Umarım uzun süre böyle gitmez, ben de yeni bir düzen oluşturabilirim.
Bugünün menüsü (16/8)
12:00 1 fincan şekersiz filtre kahve, 1 tane nesfit bar
19:00 1 kase tarhana çorbası, 1 tabak yoğurtlu brokoli salatası. Bu aralar helvaya taktım. Bir küçük dilim de helva yedim. Birazdan şekersiz sütlü kahve yapıp kapanışı yapacağım. Bugün de egzersiz yoktu. 2 litre su içtim şu ana kadar.

Bugün menü

Uzun yıllardır kardeşim spor ile uğraşıyor. Ondan edindiğim bilgiye göre spora başlamadan yarım saat- bir saat önce aç karna içilen kahve yağ yakımını hızlandırıyormuş. Sporu da yağ yakımının maksimum seviyede olabilmesi için aç karna yapmak gerekiyormuş. Bazen spor yapıp hemen bir fincan kahve içiyorum. Spor aktivitesi bitse bile bir süre daha vücut yağ yakmaya devam ediyormuş.

42 saat çok iyi..kilonda ciddi bi kayıp oluyo mu..yoksa bu uzun oruclardan sonra yeme patlamaları yaşıyor musun
Valla canım ben bu hafta bu modda gidecegim uzun oruçlarla sonucu ancak pazartesi görebiliriz bakalım ne kadar eksideyim ama öyle yeme patlaması olmuyor bende

Tebrikler canım şifa olsun inşallah 👏🤩🏆
Aklında olsun uzun oruç açılışında daha sade başlamak lazım sadece az sebze suyu yada taze sıkılmış meyve suyu ya da az meyve gibi
Et süt ürünleri ( kızartma Hiç olmasa daha iyi )filan ertesi güne bırakmakta fayda var mideye bir anda yüklenmemek lazım aklında olsun 🥰
Tamamdır kaptanım daha da dikkat edecegim

X