Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

mervecelikmii

Boy: 173. B.K: 75 - Güncel: 62 - Hedef: 55
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
142
594
26
Bugün 8. Günüm bitti sukur canım. 6 kg.ı geçti şükür. Buyur gellllllll beklerimmmmmmmmm bi arkadaşla dsha güzel :KK55:
Yaa çok güzel Beste :nazar::KK68:
Maşallahhh, ben de deneyeceğim bugün başlayayım ama senin kadar dayanabilir miyim bilmiyorum,nefsime hakim olmam gerek :) bugünden başlasam bir de cmt günü de çalışıyorum iş yerinde bayılmam değil mi :-):-)

sudem34

🐝Güçlü Kadınlar Zayıflıyor !!!🐝
Kayıtlı Üye
17 Mart 2010
10.401
33.349
merhaba canim.bende merak ediyorum.en son burdan msj yazdim.cvp alamadim.ins kötu bisey yoktur.cocugu da kendi de sağlıklıdır inş.
Canım ben sosyal medya kullanmıyorum.
Profilinde sosyal medya hesabı varsa biri ulaşabilir aslında.
Burayı bırakacak biri değildi.
Yesede yemesede mutlaka gelirdi.
İnşallah sağlıgi yerindedir.

zehra1809

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2018
2.468
3.195
Günaydın hanımlar ya ben de haftaya ızınlı olucam acaba haftasonu öğünlerde kabak detoksu yapıp gelecek haftaya da tek ogunle korusam mı dıyorum bugün dayanamadım tartıldım 100,8 çıktım ben 97,7 ye düşmüştüm kaçamaklarla kilo aldım 2li rakamlara düşmüşken şimdi yine 3lü rakamlarda olmak hoşuma gitmedi. Detoksla ödem vs hızlıca atıyorum ama genelde eski düzenime geçince bir kısmını alıp sonrasında kaçamakla hepsini geri alıyordum şimdi aklıma tek gelen detokstan sonra tek öğün yapmak ama saati nasıl yapmalıyım bilmiyorum 2 öğünde bile akşamları öncekine göre fazla yemeye başlamışken tek öğüne dayanabilir miyim ondan da emin değilim.
Aranızda belki detoks deneyip koruma sağlayanlar vardır fikirlerinizi bekliyorum :)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :90.4 Kg.

mavikara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.380
4.028
Bugün ilk ve tek öğünüm

2 yumurta
100gr şekersiz fıstık ezmesi
50gr örgü peynir
1wasa
Yerli muzun yarısı 45 gr
30gr elma Kurusu
2salatalık

1tane Türk kahvesi

şimdilik 2 Lt su ve yürüyüş yapacağım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zehra1809

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2018
2.468
3.195
Ben cok yiyorum nedense napcam.bilmiyorum 😭😭

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :90.4 Kg.

Duku

B: tarih 16.11.2020 b.k.85 gnc.k:73.5 hede:60
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
479
1.337
Selam kızlar. Dün menü yazamadım. Dün ben niyetliydim. Akşam yediğimle oruç tuttum.
Dün akşam menüsü çorba, sebze yemeği, salata ve yoğurt.
Bu sabah Haşlanmış yumurta, kaymak, zeytin, ceviz kayısı kusuru.
Akşam balık ve bol salata.👌😍🥰

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :73.5 Kg.

birbeste

🌹🌻🌹🌻🌹🌻 Çiçeğin açtığı yerde umut vardır!!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
3.714
14.547
Yaa çok güzel Beste :nazar::KK68:
Maşallahhh, ben de deneyeceğim bugün başlayayım ama senin kadar dayanabilir miyim bilmiyorum,nefsime hakim olmam gerek :) bugünden başlasam bir de cmt günü de çalışıyorum iş yerinde bayılmam değil mi :-):-)
Sagol canim valla herşey beyinde bitiyo sirf sürecimi hızlandırdigima sevonoyorum en cok. Saglik anlaminda ayak parmağımda bir agri vardi o geçti saç dökülmem azaldı. Cildim cok degil biraz daha güzelleşt. Zayiflamam zaten süper. Anlayacagin faydasi cidden var. Tabi bunlar hissettiğim faydalar. Ama bugün cok acıktım mesela bu kadar hic olmamisti.
Dayanamazsan 3 gun yap pazartesi tartilirken aklina geleyim:) sonra her hafta pazar yap tartiya bak nasol yansıyo. Cumartesi pazar da iyi tabi:) zorlanirsin ama bayılmazsın emin ol:) ani kaljista bas dönüyo tansiyon değişebilir bende sorun olmadi bu.. basin agrir ki bende ilk 3 gün feci ötesiydi işte böyle. Hayırlı olsun açlığın cok mutlu oldum hoşgeldinnnnnnn :KK49: :21::KK24: bulunduğun acıktığın anı sakın önemseme valla hepsi geciyo hemen aksam oliyo hemen sabah oluyo saka gibi

birbeste

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
3.714
14.547
Günaydın hanımlar ya ben de haftaya ızınlı olucam acaba haftasonu öğünlerde kabak detoksu yapıp gelecek haftaya da tek ogunle korusam mı dıyorum bugün dayanamadım tartıldım 100,8 çıktım ben 97,7 ye düşmüştüm kaçamaklarla kilo aldım 2li rakamlara düşmüşken şimdi yine 3lü rakamlarda olmak hoşuma gitmedi. Detoksla ödem vs hızlıca atıyorum ama genelde eski düzenime geçince bir kısmını alıp sonrasında kaçamakla hepsini geri alıyordum şimdi aklıma tek gelen detokstan sonra tek öğün yapmak ama saati nasıl yapmalıyım bilmiyorum 2 öğünde bile akşamları öncekine göre fazla yemeye başlamışken tek öğüne dayanabilir miyim ondan da emin değilim.
Aranızda belki detoks deneyip koruma sağlayanlar vardır fikirlerinizi bekliyorum :)
Sonrasinda yemege saldirmazsan drneyebilirsin canim. Salata diyetide guzel bak.

birbeste

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
3.714
14.547
Ben cok yiyorum nedense napcam.bilmiyorum 😭😭
Miden küçülene kadar acıkma sesini dinlemeyeceksin canım. Dinlersen dahada çok ister genişliyo çünkü. Zsten aralıklı oructada en büyük avantaj midryi küçültmesi. Tek öğün bu konuda cok ideal. Sen zannetmeki bizler acıkmıyoruz. Acıkmalarimizi dinlemesek buralarda olmazdikki :KK70::KK70:

M1601B

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
478
689
Iyi geceler kizlar ,
Bugün tek öğün yapamadim malesef . Çok yorgun hissediyorum kendimi.
Sabah ceviz suyu içtim midemi duzeltsin diye.
Kahvaltı 10.30da bi ceviz , zeytin , lor peynir , 3 dilim domates, 1 haslanmis yumurta , maydanoz, 3 wasa (36kalori tanesi 🙄🙄)
Saat 13.00 de leslie boosted 30 saat , 20 jumping jack, 140 karin altı hareketi, 80 mekik yaptım .
8000 yürüyüş
Akşam 5de çok kötü olunca 6 7 kasik yogurt ile 2 wasa yedim. Birazda siyah zeytin aldım ..
2 lt su , yesil cay, siyah kahve .

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 199 gün geçti.

mervecelikmii

Boy: 173. B.K: 75 - Güncel: 62 - Hedef: 55
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
142
594
26
Sagol canim valla herşey beyinde bitiyo sirf sürecimi hızlandırdigima sevonoyorum en cok. Saglik anlaminda ayak parmağımda bir agri vardi o geçti saç dökülmem azaldı. Cildim cok degil biraz daha güzelleşt. Zayiflamam zaten süper. Anlayacagin faydasi cidden var. Tabi bunlar hissettiğim faydalar. Ama bugün cok acıktım mesela bu kadar hic olmamisti.
Dayanamazsan 3 gun yap pazartesi tartilirken aklina geleyim:) sonra her hafta pazar yap tartiya bak nasol yansıyo. Cumartesi pazar da iyi tabi:) zorlanirsin ama bayılmazsın emin ol:) ani kaljista bas dönüyo tansiyon değişebilir bende sorun olmadi bu.. basin agrir ki bende ilk 3 gün feci ötesiydi işte böyle. Hayırlı olsun açlığın cok mutlu oldum hoşgeldinnnnnnn :KK49: :21::KK24: bulunduğun acıktığın anı sakın önemseme valla hepsi geciyo hemen aksam oliyo hemen sabah oluyo saka gibi
Evet ya :) müthişsin ,motive oldum cidden,başlayacağım ben de . Sağlığa aşırı faydaları varmış ,saç dökülmesi,ağrı.. Müthiş. Hoş buldum güzelim. :) Dediğin gibi önce 3 gün yapayım sonra bakarım dayanabilirsem devam ettiririm :KK70: Pazartesi yemeye başlarım. En mantıklısı şuan için o , sonra onu da arttırırım yavaş yavaş, mantıklı . Dediğin gibi gün bir şekilde geçiyor zaten ama kilom efsane tıkandı bir de şişlik yaptı vücudumda. Hem bu şekilde atlatmış olurum :halay: Çok teşekkür ederim canım . :KK36::KK36:

Zeynepguness

Mina'nin Annesi
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
155
440
30
Merhaba ben if ile 75 den 62 ye düştüm. Hedefim 59 ancak durdurdu kilo vermem. Bu arada 4 ayda 62 ye ulaştım. Hala devam ediyorum bırakamadım durdu diye , duraklamalarda neler yaptınız acaba teşekkürler 🌺🌺

Elizan-seyma

1.63 boy güncel kilo 70.9 hedef kilo 60
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
773
2.046
24
Merhabalar bende 2 hafta gibi kısa bir sürede ıf yapmıştım 5 kilo kadar verdim ama öncesindede hep diyet kafası yaşadığım için yorulup bıraktım tatil vs derken bidaha dönemedim şimdi güncel kilom 70.1 hedefim de 57 olmak