Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Merhaba kizlar bana yardimci olurmusunuz bende aralik orucuna basladim kilom 61 hedef 55 ama ben hergun cok kalori hesabi yapiyorum ya buda beni yoruyor herseyin kalorisine bakiyorum.ve mesela oruc tutarken sut ve portakal suyu icebiliyozmu herkese bol eksiler
Merhaba sormak istediğiniz bir soru varsa bana sorabilirsiniz...ben ilk dönemimde hiçbirşeye dikkat etmeden başladım...sadece saatlere dikkat ettim..ve asla ara öğün yapmadım...akşam saat 19.00 dam sonrada asla bir fındık bile ağzıma atmadım..önce yarım saat..sonraki haftalarda sabah akşam bir saat yürüdüm...ve 30 kilo verdim 4 ayda

Duku

B: tarih 16.11.2020 b.k.85 gnc.k:76.5 hede:60
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
326
955
Merhaba sormak istediğiniz bir soru varsa bana sorabilirsiniz...ben ilk dönemimde hiçbirşeye dikkat etmeden başladım...sadece saatlere dikkat ettim..ve asla ara öğün yapmadım...akşam saat 19.00 dam sonrada asla bir fındık bile ağzıma atmadım..önce yarım saat..sonraki haftalarda sabah akşam bir saat yürüdüm...ve 30 kilo verdim 4 ayda
Çok güzel vermişsiniz tebrik ederim. Bende 2 aydır yapıyorum. Ama daha 6 kilo verdim. Bu da benim motivemi bozuyor biraz. Bende bir hafta çok dikkat ediyorum bir hafta poğaça mantı börek çikolata gibi şeyler yiyorum. Bu da kilo vermemi yavaşlatıyor. Spor pilates ve bazen yürüyüş yapıyorum. Vücudumda incelmeler var. Ama tartıda çok eksi çıkmayınca biraz morivem düştü. Neler yaptınız biraz anlatırmısınız.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :76.5 Kg.

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Çok güzel vermişsiniz tebrik ederim. Bende 2 aydır yapıyorum. Ama daha 6 kilo verdim. Bu da benim motivemi bozuyor biraz. Bende bir hafta çok dikkat ediyorum bir hafta poğaça mantı börek çikolata gibi şeyler yiyorum. Bu da kilo vermemi yavaşlatıyor. Spor pilates ve bazen yürüyüş yapıyorum. Vücudumda incelmeler var. Ama tartıda çok eksi çıkmayınca biraz morivem düştü. Neler yaptınız biraz anlatırmısınız.
Ama ben poğacça yemedim..pirinç bulgur pilavı yemedim..ekmek arada yedim.benim vazgeçilmezimiz tatlı idi...tatlı mı yedim...eğer daha çabuk kilom vermek istiyorsan pohaçadan vazgeçeceksin...ama yok pohaçadan vazgeçmek istemiyorum diyorsan...haftada iki kez ye...bu arada 6 kilo bile vermen başarı..aralıklı orucun en önemli kuralı kortizon hormonunu devreye sokmamak...bazı günler 23+1 yap daha hızlı verirsin...haftanın iki günü istediğini ye 23+1 yap..diğer günler 18+6 yap...

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Ben neler yaptığımı anlatayım arkadaşlar..sabah kalktığımda elma sirkesi ve çörek otu yağı içtim bir 0,5 lt su içtim..sonra üstüne bir Türk kahvesi yine 0,5 litre su ile...günde 4 litre su içtim..bir saat yürüdüm....öğlen 12.00 de iş yerimde ne çıkıyorsa yedim pirinç pilavı hariç...patates,havuç ve ekmek haricinde herşeyi yedim..onları ayırdım ..akşam en geç 19.00 da yemek yedim ve kapattım..yemekten bir saat sonra 1 saat yürüdüm...bazen günde sadece 1 saat yürüdüm...stres yapmadım...çörek otu yağını çok acıktığım da 1 çay kaşığı içtim...beni tok tutuyordu...açlığım bitiyordu...bana çok yardımcı oldu çörek otu yağı...herkese tavsiye ederim..

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Ama en önemlisi herkes kendi çalışma ve ev düzenine kendisini ayarlayacak stres yapmayandan kilo vereceksiniz....o kadar diyetisyenle çalıştım ki..10 kilo verdiysem 20 kilo geri aldım...bu yöntem hayatımı kurtardı..şu an çok mutluyum..

Duku

Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
326
955

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

Duku

Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
326
955
Ama ben poğacça yemedim..pirinç bulgur pilavı yemedim..ekmek arada yedim.benim vazgeçilmezimiz tatlı idi...tatlı mı yedim...eğer daha çabuk kilom vermek istiyorsan pohaçadan vazgeçeceksin...ama yok pohaçadan vazgeçmek istemiyorum diyorsan...haftada iki kez ye...bu arada 6 kilo bile vermen başarı..aralıklı orucun en önemli kuralı kortizon hormonunu devreye sokmamak...bazı günler 23+1 yap daha hızlı verirsin...haftanın iki günü istediğini ye 23+1 yap..diğer günler 18+6 yap...
Bende şuana kadar poğaça 2 aydır 2 tane yedim. Pilav makarna 2 aydır bir kase dolusu kadar yemedim.Ekmeği haftada 2-3 dilim ancak yiyorum. Şerbetli şekerli tatlılarıda kestim. Çikolata gibi paketli gudalarda yemiyordum. Ama 2 haftadır çikolataya düşkünleştim. Evet hafta da birgün normal oruç tutuyorum ama sahur yapmıyorum. Onun için 23/1 felan oluyor. Normalde 16/8 ve 18/6 yapıyorum. Sabahları aç karna limonlu su karbonatlı su sirkeli su içiyorum. İlk öğüne kadar 1lt su içiyorum. Günde 2,5 lt su içiyorum. Hafta da 3-4 gün pilates ve yürüyüş yapıyorum. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

1kubrae

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
30
22
28
Merhaba arkadaşlar ben de aranıza kayılmak istiyorum :)
9 ocak günü 78,6 idim
16 ocak bugün itibariyle 76,4 kiloyum

hedefim ise mayıs ayına kadar 55 olmak.

bir haftadır yarım yamalak aralıklı orucu deniyordum ama dün akşam itibariyle tamamen bu programı denemeye karar verdim ve diyetim yarım yamalakken bile sıkıydı şimdi daha fazla sıkmaya karar verdim.

umarım hepimiz hedefimize ulaşırız

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :78.6 Kg. Şimdiki Kilom :73.7 Kg.

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Arkadaşlar tam 2 hafta oldu . Sonunda ödemlerim inmeye başladı 5 kilo ödemim gitti bile😍 size örnek olması amaçlı before after yaptım isteyenlere gönderebilirim

Bende şuana kadar poğaça 2 aydır 2 tane yedim. Pilav makarna 2 aydır bir kase dolusu kadar yemedim.Ekmeği haftada 2-3 dilim ancak yiyorum. Şerbetli şekerli tatlılarıda kestim. Çikolata gibi paketli gudalarda yemiyordum. Ama 2 haftadır çikolataya düşkünleştim. Evet hafta da birgün normal oruç tutuyorum ama sahur yapmıyorum. Onun için 23/1 felan oluyor. Normalde 16/8 ve 18/6 yapıyorum. Sabahları aç karna limonlu su karbonatlı su sirkeli su içiyorum. İlk öğüne kadar 1lt su içiyorum. Günde 2,5 lt su içiyorum. Hafta da 3-4 gün pilates ve yürüyüş yapıyorum. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Peki kilo veremedin mi..bunları yaparak

mayra350

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
18
20
50
Eğer veremiyorsan Plato dönemine girdin...bu da denektir ki bir yerde yanlış yapıyorsun...suyu fazlalaştırman lazım...20 kiloya karşılık 1 litre su içmen lazım..örneğin .80 kg isen 4 litre su içmen lazım...çörek otu yağını hayatına katmayı ihmal etme.plato döneminden çıkman için ketojenik beslenme yap bir hafta...vücudun hemen reaksiyona girecek ...ve hemen kilo vermeye başlayacaksın...sakın pes etme...zamana Bırak ve sen devam et....stres yapma

sudem34

🐝Güçlü Kadınlar Zayıflıyor !!!🐝
Kayıtlı Üye
17 Mart 2010
10.010
31.788
Eğer veremiyorsan Plato dönemine girdin...bu da denektir ki bir yerde yanlış yapıyorsun...suyu fazlalaştırman lazım...20 kiloya karşılık 1 litre su içmen lazım..örneğin .80 kg isen 4 litre su içmen lazım...çörek otu yağını hayatına katmayı ihmal etme.plato döneminden çıkman için ketojenik beslenme yap bir hafta...vücudun hemen reaksiyona girecek ...ve hemen kilo vermeye başlayacaksın...sakın pes etme...zamana Bırak ve sen devam et....stres yapma
Plato dönemi nedir?

Duraklama evresi gibi bir şey mi?

4 ayda 30 kilo çok değil mi?

Kaç kilodan düştünüz gerçi ona göre de değişir?

Sarkma filan oldu mu?

Benim aylık kilo verme rutinim 3.5 kilo.

Oda haftada ortalama 750 gram.

Çok kasıp sporu kokleyince 1.8 kilo verdiğim de oldu haftada bir ama mesela diğer hafta veremedim.

Duku

Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
326
955
Merhaba arkadaşlar ben de aranıza kayılmak istiyorum :)
9 ocak günü 78,6 idim
16 ocak bugün itibariyle 76,4 kiloyum

hedefim ise mayıs ayına kadar 55 olmak.

bir haftadır yarım yamalak aralıklı orucu deniyordum ama dün akşam itibariyle tamamen bu programı denemeye karar verdim ve diyetim yarım yamalakken bile sıkıydı şimdi daha fazla sıkmaya karar verdim.

umarım hepimiz hedefimize ulaşırız
Merhaba . Bende daha önce bu gruba yazıyordum. Fakat epeydir kimse yazmıyor. Bende aralıklı orucun buraya benzer sayfası olan ıf diyeti ile birlikte zayıflayalım adlı konuya katıldım. İsterseniz sizde gelebilirsiniz. Orada birlikte motive oluyoruz.