Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Canım pazara ben çok erken saatte gidiyorum daha yeni kurulmuş oluyor.Hatta esnaf etiket bile koymamış oluyor ürünlere.Gelince poşetten hemen çıkartıp büyük bir leğen gibi bir şeye boşaltıp bir gün havalandıriyorum.
Buradaki pazarlar öğleden sonra toplanmış oluyor. Sabah da malesef çok kalabalık oluyor. Her gün başka bir semptte kurulurdu ama artık sadece salı günü tek bir pazar kuruluyor. Bakalım başka yol bulmaya çalışacağım. Kalabalık olmasa, aldıklarımı yıkaması, havalandırması gözümde büyümüyor ama iki elma için de hasta olmak istemiyorum açıkçası.

İyi akşamlar herkese, bugünün menüsü;
13:00 biraz peynir, 15 tane zeytin, 1 bardak süt, 1 tane domates, birkaç tutam maydanoz
16:00 1 kupa sütlü soğuk kahve
17:30 şekersiz türk kahvesi ve 1 şişe maden suyu
18:30 1 kase domates çorbası, 4 çorba kaşığı makarna, 1 tane domates.

Sebze yemeyi çok özledim. Buradaki pazarlar virüs açısından çok tehlikeli durumda. Önlem kesinlikle yok, herkes dipdibe, üstelik maske de takmıyor insanlar. Neredeyse iki aydır pazara gidip alışveriş yapamadım. Marketten ne bulursam almaya çalışıyorum ama güzel ürünlere de hiç denk gelemiyorum. Aldığım patatesler, soğanlar çürük çıkıyor hep. Evdeki bakliyatları ve dondurucudaki tüketiyoruz birkaç aydır. Her gün ne yemek yapacağım derdi beni çok strese sokmaya başladı.
Canım manavdan alabilirsin ya da tenha saatte küçük marketlerden.Oralarda daha doğal şeyler bulunabiliyo :)

Buradaki pazarlar öğleden sonra toplanmış oluyor. Sabah da malesef çok kalabalık oluyor. Her gün başka bir semptte kurulurdu ama artık sadece salı günü tek bir pazar kuruluyor. Bakalım başka yol bulmaya çalışacağım. Kalabalık olmasa, aldıklarımı yıkaması, havalandırması gözümde büyümüyor ama iki elma için de hasta olmak istemiyorum açıkçası.
bir arkadas da yazmis ama manav yada marketten alabilirsin.
ben her hafta gidiyorum pazara.kimseye fazla temas etmeden alip geliyoruz.tabi Allah korusun herkesi.

KIZLAR YA BENDE BİR MİDE BULANTISI HASIL OLDU AĞZIMIN HİÇ TADI YOK METALİK BİR TAT VAR ORUÇ YAPAMIYORUM 2 GÜNDÜR UFAK UFAK BİŞİLER ATMAYA ÇALIŞIYORUM AĞZIMA COVİD OLDUGUM ZAMANKİ TADA ÇOK BENZİYOR ONDAN BİRAZ KORKUYORUM İNŞALLLAH REGLDENDİR DİYE KENDİMİ AVUTUYORUM.
DİKKAT EDİYOEUM AĞIR ŞEYLER YEMİYORUM.
BUGÜN SABAH BİRAZ KURU MEYVE YEDİM.BİRAZ BADEM VE CEVİZ YEDİM
ÖĞLEN ÇEYREK ŞEFTALİ BİRAZDA YOĞURT YEDİM.
BOL BOL SU İÇTİM ÇAY KAHVE YOK ZATEN
Cnm iyi hissedene kadar oruç tutma bence de .Öğlen yemeği çıkıyor mu çorba salata filan yesen en azından? Sabah yumurta peynir zeytin akşam da tavuk salata tarzı bol limonlu iyi olur bence :anne:

maşallah cok temiz bi menü.bi dilim ekmek de ekleyebilirdin.geceye inş cok acıkmazsin canim.
Beni düşündüğün için saol canım ekmek tüketmek istemiyorum canım ya karbonhidrat hayatımdan çıkardım bir an önce zayıflamak istiyorum bunun için kendimi kasıp aç kalmam gerekiyor 🤣🤣yediğim günlere sayıyorum yemediklerimi 😀😀

Günaydın kızlar herkese harika bir gün diliyorum 😍
Ben bugün ve yarın bilerek ve isteyerek diyet yapmayacağım kaçamak olsun istemiyorum o sebeple yazıyorum bu kararımın tartıya yansıyacağını da biliyorum bunu da galiba feda edeceğim şimdilik 😫
4 aydır hiç bozmadan devam ettim, sanırım biraz dinlenmek istiyorum gerekirse 1 haftayı da feda edebilirim bilmiyorum ruhum da bedenim de yoruldu galiba 🙄
Abartmayı planlamıyorum ama biraz serbestlik ihtiyacım var menü konusunda bende 2 gün izin istiyorum sizden haberiniz olsun 🥰🙈

herkese günaydın.. :KK36:
pek bi sessiz sakin kalmış buralar.. hayırdır? :KK39:
16/09 tarihli manümü yazayım önce.. Akşam kuzenime gittik. saolsun çayın yanına bişeyler hazırlamış. iyiki evde yemeden gitmişiz.:)
16/8
12.30 : tavada 2 yumurtalı kepek ekmekli klasik kahvaltı.. yanında azcık kaşar peynir+2-3 zeytin+ çok az reçel ile
20.30 : 1 kaşık kadar havuç tarator+8-10 adet karalahana sarması (bulgur ve mısır yarmalı sarılmış) + 2-3 yemek kaşığı kısır+2 adet peynirli pasta bolca çay
Akşam öğünüm azcık tehlikeli gibi görünsede oğlumun peşinde koşturmaktan yediklerimi anında eritmiş olabilirim..:dua: :) neyse artık yapacak bişey yok.. :KK39:

Ben bugün ve yarın bilerek ve isteyerek diyet yapmayacağım kaçamak olsun istemiyorum o sebeple yazıyorum bu kararımın tartıya yansıyacağını da biliyorum bunu da galiba feda edeceğim şimdilik 😫
4 aydır hiç bozmadan devam ettim, sanırım biraz dinlenmek istiyorum gerekirse 1 haftayı da feda edebilirim bilmiyorum ruhum da bedenim de yoruldu galiba 🙄
Abartmayı planlamıyorum ama biraz serbestlik ihtiyacım var menü konusunda bende 2 gün izin istiyorum sizden haberiniz olsun 🥰🙈
valla bence de birazcık dinlenmek iyidir. 4 aydır zaten iradeniz de yorulmuştur haliyle. bence çok iyi yaparsın kaptanım.. hem tartıya yansıması bişey değil.. 2 günde gider o.. bişeycik olmaz..:KK39::KK200:
şöyle bi ferahla bi rahatla gel.. bekliyoruz dört gözle.. :KK36:

Cnm iyi hissedene kadar oruç tutma bence de .Öğlen yemeği çıkıyor mu çorba salata filan yesen en azından? Sabah yumurta peynir zeytin akşam da tavuk salata tarzı bol limonlu iyi olur bence :anne:
maalesef canım kurumda tamamen yemek çay kahve herşey yasaklandı geçn hafta aşçıda korona çıktı herkes evden getirsin denildi daha bir süre herhalde böyle gidecek kurumun çogu ya hasta ya ailesi hasta oldugu için karantinada ama kurum hala açık tutuluyor bende yeniden olmaktan korkuyorum. :KK43: :KK43: :KK43:

kaptanım zaten uzun zamandır yapıyorsun biraz dinlenme normal düzenini bozma suyu ihmal etme bence vucüd bu kiloyu korusa bile yeter bir süre insanız ve yoruluyoruz bide içinde bulundugumuz durum çok yıpratıcı psikolojimizi de etkiliyor siz almazsınız sadece koruyun bir hafta en azından kendinize gelirisniz ve hep beraber kaldıgımı zyerden devam ederiz.

S Sevincoz ve Fitt Muffin Fitt Muffin tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 🙂
rica ederiz canim😍

Beni düşündüğün için saol canım ekmek tüketmek istemiyorum canım ya karbonhidrat hayatımdan çıkardım bir an önce zayıflamak istiyorum bunun için kendimi kasıp aç kalmam gerekiyor 🤣🤣yediğim günlere sayıyorum yemediklerimi 😀😀
rica ederim.canim.
canın nasil istiyorsa öyle yap.dogru aslinda uzadikca insan sinir oluyor.kiş geliyor biz hâlâ sisko😣
bende son günlerde ipin ucunu kacirdim.bugün az yemeye basladim.ama kepek ekmek aldirdim.cünkü kahvaltiliklar tutmuyor beni.illa biraz ekmek yicem.
inş pazartesi iyi bi eksyle geliriz.
gecen hafta iyi bi eksi ile gelmistin.yanlis hatirlamiyorsam 2 kilo vermistin.in bu hafta da güzel verirsin canim.
günaydin kaptanim.
tartiyi düsünme.güzelce bikac gün gecir.ruhunu iyilestir öyle gel.biraz uzak kalinca daha iyi adapte olursun.

İyi akşamlar herkese, bugünün menüsü;
13:00 biraz peynir, 15 tane zeytin, 1 bardak süt, 1 tane domates, birkaç tutam maydanoz
16:00 1 kupa sütlü soğuk kahve
17:30 şekersiz türk kahvesi ve 1 şişe maden suyu
18:30 1 kase domates çorbası, 4 çorba kaşığı makarna, 1 tane domates.

Sebze yemeyi çok özledim. Buradaki pazarlar virüs açısından çok tehlikeli durumda. Önlem kesinlikle yok, herkes dipdibe, üstelik maske de takmıyor insanlar. Neredeyse iki aydır pazara gidip alışveriş yapamadım. Marketten ne bulursam almaya çalışıyorum ama güzel ürünlere de hiç denk gelemiyorum. Aldığım patatesler, soğanlar çürük çıkıyor hep. Evdeki bakliyatları ve dondurucudaki tüketiyoruz birkaç aydır. Her gün ne yemek yapacağım derdi beni çok strese sokmaya başladı.
Canım pazar konusu bizde de problem bende aylardır girmiyorum
Mümkün olan en iyi çözümü bulmaya çalışıyorum market pazar gibi olmuyor ama ne yapayım şu an bende bununla idare ediyorum 🥰
slmlar.bugünkü menümü yazayim da dövün beni😣
saat 10.30 da
2 dilim kariisik tost
domates

saat 13 de
1 avuc kuru dut
1 avuc yer fistigi
1 bardak kola
1 mürdum erigi
1 nektarin

saat 17 de
1 bardak kola
yediklerim az ama zararli seyler.tek artisi hic acikmadim.diğer günlere gore daha tokum.
bolca su ve limonlu çay ictim.
yarindan itibaren kendimi bi frenlicem.bezdim artik bu iradesizlikten.bi gün dikkat ediyorum.3 gün yiyip iciyorum😣
rica ederiz canim😍

rica ederim.canim.
canın nasil istiyorsa öyle yap.dogru aslinda uzadikca insan sinir oluyor.kiş geliyor biz hâlâ sisko😣
bende son günlerde ipin ucunu kacirdim.bugün az yemeye basladim.ama kepek ekmek aldirdim.cünkü kahvaltiliklar tutmuyor beni.illa biraz ekmek yicem.
gecen hafta iyi bi eksi ile gelmistin.yanlis hatirlamiyorsam 2 kilo vermistin.in bu hafta da güzel verirsin canim.

günaydin kaptanim.
tartiyi düsünme.güzelce bikac gün gecir.ruhunu iyilestir öyle gel.biraz uzak kalinca daha iyi adapte olursun.
Canım teşekkürler evet zaten burada olurum da çok kopmamalıyım 😂
Bence kendine iradesiz demek haksızlık sende çok uzun yol geldin arada canın çekmesi normal iradene haksızlık etme 🥰
herkese günaydın.. :KK36:
pek bi sessiz sakin kalmış buralar.. hayırdır? :KK39:
16/09 tarihli manümü yazayım önce.. Akşam kuzenime gittik. saolsun çayın yanına bişeyler hazırlamış. iyiki evde yemeden gitmişiz.:)
16/8
12.30 : tavada 2 yumurtalı kepek ekmekli klasik kahvaltı.. yanında azcık kaşar peynir+2-3 zeytin+ çok az reçel ile
20.30 : 1 kaşık kadar havuç tarator+8-10 adet karalahana sarması (bulgur ve mısır yarmalı sarılmış) + 2-3 yemek kaşığı kısır+2 adet peynirli pasta bolca çay
Akşam öğünüm azcık tehlikeli gibi görünsede oğlumun peşinde koşturmaktan yediklerimi anında eritmiş olabilirim..:dua: :) neyse artık yapacak bişey yok.. :KK39:
Afiyet olsun evet biraz karbonhidrat yoğunluğu olmuş ama biraz dikkatle gider 😉
valla bence de birazcık dinlenmek iyidir. 4 aydır zaten iradeniz de yorulmuştur haliyle. bence çok iyi yaparsın kaptanım.. hem tartıya yansıması bişey değil.. 2 günde gider o.. bişeycik olmaz..:KK39::KK200:
şöyle bi ferahla bi rahatla gel.. bekliyoruz dört gözle.. :KK36:
sağol canım 😍çok coşmazsam Gider 2 güne güveniyorum kendime 🙈
maalesef canım kurumda tamamen yemek çay kahve herşey yasaklandı geçn hafta aşçıda korona çıktı herkes evden getirsin denildi daha bir süre herhalde böyle gidecek kurumun çogu ya hasta ya ailesi hasta oldugu için karantinada ama kurum hala açık tutuluyor bende yeniden olmaktan korkuyorum. :KK43: :KK43: :KK43:
kaptanım zaten uzun zamandır yapıyorsun biraz dinlenme normal düzenini bozma suyu ihmal etme bence vucüd bu kiloyu korusa bile yeter bir süre insanız ve yoruluyoruz bide içinde bulundugumuz durum çok yıpratıcı psikolojimizi de etkiliyor siz almazsınız sadece koruyun bir hafta en azından kendinize gelirisniz ve hep beraber kaldıgımı zyerden devam ederiz.
Canım işyeri durumuna üzüldüm Allah esirgesin hepinizi 🙏 dikkatli ol uzak dur mümkün olduğunca çare yok . Merak etme Allah’ın izni ile birsey çıkmaz inşallah
Sağol canım bir iki gün nefes iyi gelecek evet 🙏🥰

Canım pazar konusu bizde de problem bende aylardır girmiyorum
Mümkün olan en iyi çözümü bulmaya çalışıyorum market pazar gibi olmuyor ama ne yapayım şu an bende bununla idare ediyorum 🥰

Canım teşekkürler evet zaten burada olurum da çok kopmamalıyım 😂
Bence kendine iradesiz demek haksızlık sende çok uzun yol geldin arada canın çekmesi normal iradene haksızlık etme 🥰

Afiyet olsun evet biraz karbonhidrat yoğunluğu olmuş ama biraz dikkatle gider 😉

sağol canım 😍çok coşmazsam Gider 2 güne güveniyorum kendime 🙈

Canım işyeri durumuna üzüldüm Allah esirgesin hepinizi 🙏 dikkatli ol uzak dur mümkün olduğunca çare yok . Merak etme Allah’ın izni ile birsey çıkmaz inşallah
Sağol canım bir iki gün nefes iyi gelecek evet 🙏🥰
benim irade gitti kaptanim.9 aydir diyetteyim.arada bozuyorum arada sıkıyorum.iyice yoruldum.
bu aralar da 78 de takildim kaldim.stres olunca yiyorum iste.sanirim ben hedefe ocaktan evvel ulaşamam.buda toplamda 1 sene yapar.artik ne kadar bunaldim anlarsiniz.

rica ederim.canim.
gecen hafta iyi bi eksi ile gelmistin.yanlis hatirlamiyorsam 2 kilo vermistin.in bu hafta da güzel verirsin canim
Aynen canım artık bir an önce bu şişkoluktan kurtulmam gerek 🤣 kaçamaksız devam edeceğim bakalım inşallah iyi kilo vermiş olurum pazartesiye

İyi aksamlar bugun ilk ve tek öğünümü yazayım 😊😊saat 1de.
1dilim mor buğday ekmeği
1 tane wasa
80 gr süzme peynir
1yk krem peynir
1yk tahin pekmez
Yarım domates
Çeyrek salatalık
2 yumurta
3yk melemen
4 küçük dilim sucuk

Ara
2 kuru kayısı
20gr Çiğ yer fıstığı
1türk kahvesi

Şimdilik 2 bucuk lt su
Aksam 9a kadar 4lt tamamlarım. Ve aksam üzeri yürüyüş yapacağım. Şimdilik benden bu kadar,, 😊✌️

slmlar canlar.bugünkü menum
saat 11.45 de
1 yumurtadan menemen
1 dilim kepekli tost ekmeği
sekerszi cay roka

saat 14.20 de
2 nektarin
2 ceviz

saat 17.de
2 haşlanmis baget
7 yk pirinc pilavi (yağsız pisirildi tavuk suyuna) ama biraz tuzlu olmuş.ins ödem olmaz
roka

bolca su ve yürüyüş yapicam aksama.

Valla canim servisteyim suan eve gidiyorumcok aciktigimi düşünürken son sözün iyi geldi bana dogru diyorsun

X