Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

canim ben sporu 1 gün 2 gün yapiyorum sonra birakiyorum.benim sorunlu bölgem simitler😣
bide doğumdan sonra alt karin.sarkti galiba.asagi dogru bi meyil var.durumumu gorüyorum yine de spora üseniyorum.
hayırlı olsun bu arada yeni cicilerin.M beden çok güzel.darisi S bedene inş.
bende 44 beden takiliyorum hala.incelme pek yok.tartida degisim oluyor o da az bisey.
benim ölcülerim ise fecaaat😣
göğüs 104
bel 87
karın 104
kalça 107
kum saati gibi tipim var.ama şu simitler olmasa sikayet etmicem.en nefret ettiğim yer vücudumda.
bacak ve kolu ölçmedim.
3 haneli rakamlar çok bende.
aslinda benim chloe ting yapmam lazim ama çok zor geliyor hareketler😣
Kalça hariç ölçülerimz yakın seninle
Gogus 110
Bel 92
Karın bilmiyorum
Kalça 120 🙊

Merhaba. Bugün 19/5 uyguladım

14:30 6 tane ince dilim sucuktan ve 1 yumurtadan oluşan sucuklu yumurta, 1 bardak süt, 1 orta boy domates, yarım kapya biber, 10 tane zeytin, 3 parça peynir, 2 tutam maydanoz
17:30 şekersiz türk kahvesi
18:45 1 kase yayla çorbası, patates yemeği, 1 kase yoğurt, yarım domates
Saat dilimini hatırlamıyorum ama 2 fincan şekersiz çay

2 litre su. Hala motivasyon eksikliği yaşadığım için spora başlayamadım.

Bugün arkadaşım kahvaltıya davet etmek için aradı. Gitmek istemiyordum, ben kahvaltıyı öğleden sonra yapıyorum ya da atlıyorum dedim. Kendini niye açlıkla cezalandırıyorsun dedi. Gerçekten dışarıdan görünen bu mu diye düşündüm gün boyu. Çok uzun süreli oruçlar yapmadığım için aslında şimdiye kadar hiç aç hissetmedim kendimi. Sabah da aç uyanmıyorum. Yemek yapmayı sevmediğim için böyle beslenmek işime geliyor hatta. 🙂 Bilemiyorum, böyle bir şey duymak biraz moralimi bozdu galiba.

Canım bence biraz zamanla gevsemeler oluyor farkında olmadan ilk günkü motivasyon ve dikkat olmuyor rahatlıyoruz verdikçe ufak ufak kaloriler birikiyor bence
İklnci sebep ki spor konusunda aksamalarımız olması bence bu ikisi üzerine eğilince sorunun yarısı çözülür 🥰
o baştaki ciddiyetimizi bozmdan gitsek herşey daha kolay olacak zaten de... farklı bişeyler yapmam lazım demek ki... beni tazeleyecek..yeniden havaya sokacak bişey.. :KK39:

rejim kısmı kolaydı 1 hafta normla beslenmeye geri kilomu alacagım ben ya nasıl koruyacagız biz bu durumu ya +3 nedir 1 hafta normal beslendim diye ya abartmadımda neden böyle oluyor ya :KK43: :KK43: :KK43:
gunaydin canim.
belki de yumurtlama yada regl ömcesi şişliktir.
bende 2 gündür az yememe rağmen tartida ayniyim.dün farkettim ki cok su içmeme rağmen wc ye pek cikmadim dün.vücut ödem topluyor.farkettim.
kücuk wc ye pek cikmiyorsan sende ödem olmuşsundur.

gunaydin canim.
belki de yumurtlama yada regl ömcesi şişliktir.
bende 2 gündür az yememe rağmen tartida ayniyim.dün farkettim ki cok su içmeme rağmen wc ye pek cikmadim dün.vücut ödem topluyor.farkettim.
kücuk wc ye pek cikmiyorsan sende ödem olmuşsundur.
regl yeni bitti ,bol su içiyorm wc çıkmadada bir sıkıntım yok ama 1 hafta da +3 beni dağıttı resmen bide halsizim uykum var gibi hep çok bişide yemiyorum eminim ama sonuç ağlanası resmen bir ömür rejim yapsam anca ya çok moralim bozuldu :KK43: :KK43:

rejim kısmı kolaydı 1 hafta normla beslenmeye geri kilomu alacagım ben ya nasıl koruyacagız biz bu durumu ya +3 nedir 1 hafta normal beslendim diye ya abartmadımda neden böyle oluyor ya :KK43: :KK43: :KK43:
Geçtiğimiz haftalarda ben de aynı durumu yaşadım. Üstelik sadece iki gün annemdeydim ve iki öğün yediğim halde +3 olarak eve döndüm. Pazartesi günü fazla çıktım bu yüzden. Normal beslenmeye geri dönünce ben annemin yaptığı gibi devam etmeyi deneyeceğim. Ben küçükken çok fazlası vardı annemin şimdi 15 yıldır aynı kiloda. Pasta, kek, çikolata, ekmek vs her şeyden yiyor. Hiç kendini kısıtlamıyor ama mesela kek yiyecekse sadece 1 dilim yiyip bırakıyor, tamam o benim nefsimi köreltiyor daha fazla yemeye ihtiyacım olmuyor diyor. Babam işten geç geldiği için akşam yemekleri sekizi de buluyor üstelik. Hala yürüyüşünü ve sporunu yapar aksatmadan. Diyetteyken keskin sınırlar çiziyoruz aslında ve bence insan vücudu yıllarca o sınırlara ve kurallara göre hareket etme eğiliminde değil.

X