Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Menüm :kk77:
8.45 sirkeli su
Limonlu su
9.15 4 erik

Kahvaltı

9.25 yulaf+yoğurt+chia tohumu+armut+tarçın

12. 3 salatalık
12.30 kayısılı form çayı
13.30 kaşar krem beyaz inek peynirleri
Az sucuk yumurta siyah ve yeşil zeytin 1 domates bol maydanoz
16. Duble Türk kahvesi

Akşam yemeği

18.55 7 kaşık kabak 4 kaşık baharatlı yoğurt
Su bolca

Spor 25 dk Leslie fitness+7300 adım+15 dk bölgesel

Bugünkü menü 23/1 yaptım

yoğurtlu mantar salata,haşlanmış 2 tavuk baget tavuklu yeşil salata
Maden suyu yeşil çay kahve bol su içtim
7 km yürüdüm
kaptanim yoğurtlu mantar ne?
Kızlar dukan birasında yeşil çay yaprak 🍃 olmak zorunda mı yoksa sallama yeşil çay ile de olur mu?
Ben 2 tane sallamayayi açıp dökmüştü m.
Yaprak için guvenemedim tazeliğine.
Sallama nin da dışındaki poşet distein içerdiği için kısırlık sebebi

Slm canlar..18:6
Öğlen yumurtalı acı marul salatası.. ohhh koca bir leğendi valla :)
Akşam çavdar ekmeği 2 dilim,1 bütün greyfurt 😍 peynir , sahanda yumurta

endikronologda rdv vardı..yağ su kas orantımı ölçüp, artık çok kilo veremeyeceğimi, çünkü kas oranımın yüksek yağ oranımın ise çok az olduğunu , kilo vermek için uğraşmayıp almamaya odaklanmamı söyledi.O zaöan yürüyüşü bırakayım, hatta akşamları haptığım 15 dakikalık sporu bırakayım dedim, çözüm deilki hatta kötü bir düşünce sakın yapmayın dedi..ee ben hep kırmızıdamı olucam ? Biraz üzüldüm :KK43: ama tabiiki devam edicem, dediği gibi artık almamam gerek..ayda 2 kilo versem ne güzel olur

İyi geceler. Bugünkü menüm ; (18/6)
14:00 1 bardak süt, 10 tane zeytin, 2 parça peynir, yarım kapya biber ve salatalık, 1 tane domates, küçük boy tavada çeyrek yufkadan içinde 1 yumurta, salam ve hindi fümeden oluşan börek yapmıştım. Ondan küçük 2 dilim yedim.
16:00 1 kupa sütlü soğuk kahve
19:30 2 servis kaşığı köri soslu tavuk sote, 1 servis kaşığı fırında patates kızartması, 1 dilim kavun.
22:00 şekersiz türk kahvesi

2,5 litre su içtim. Bugün sporda dinlenme günümdü.

Yarın yıldönümümüz. Belli bir planımız yok ama yetiştirebilirsem pasta yapmak istiyorum. Bu yüzden yarın nasıl bir yeme düzenim olacak bilemiyorum.

14:00 1 bardak süt, 10 tane zeytin, 2 parça peynir, yarım kapya biber ve salatalık, 1 tane domates, küçük boy tavada çeyrek yufkadan içinde 1 yumurta, salam ve hindi fümeden oluşan börek yapmıştım. Ondan küçük 2 dilim yedim.
19:30 2 servis kaşığı köri soslu tavuk sote, 1 servis kaşığı fırında patates kızartması, 1 dilim kavun.

Yarın yıldönümümüz. Belli bir planımız yok ama yetiştirebilirsem pasta yapmak istiyorum. Bu yüzden yarın nasıl bir yeme düzenim olacak bilemiyorum.
Nice mutlu huzurlu sağlıklı birlikte geçireceğiniz yıllara.. yarın çok özel o yüzden sen yine aralıklı orucunu yap ama açtıktan sonra pek aman aman yapma.. kutlamanıza yemenize içmenize bakın.. fazlamı kaçtı ? Olsun, ertesi gün toparlarsın..özel bir gün bırak güzel bir gün olsun

Menüm: sabah 3 haşlanmış yumurta,1 dilim siyez ekmeği üstü zeytinyağı acı biber,kekik,yanda domates salatalık tatlı biber yeşil zeytin, sallama rooibos çay
ara türk kahvesi,şekersiz bihterli çoklıt
öğlen tavuk bonfileli mayonezli köz patlıcanlı maydanozlu sirkeli salata
ara yeşil çay,armut ve hindi füme
akşam whey proteinli smoothie
ara dukan birası
spor 9200 adım sadece
su 3 lt

Yaa şimdiden ktlu olsun Allah nice mutlu huzurlu yıllar yaşatsın hep birlikte size tatlım :anne:

Nice mutlu huzurlu sağlıklı birlikte geçireceğiniz yıllara.. yarın çok özel o yüzden sen yine aralıklı orucunu yap ama açtıktan sonra pek aman aman yapma.. kutlamanıza yemenize içmenize bakın.. fazlamı kaçtı ? Olsun, ertesi gün toparlarsın..özel bir gün bırak güzel bir gün olsun
Teşekkür ederim 🥰 Gün içinde aralıklı orucu bırakmam eşim gündüz işte olacak çünkü. Spor yapmaya da zamanım olur. Acaba ne olur ne olmaz diye sadece akşam mı yesem bilemedim.
Yaa şimdiden ktlu olsun Allah nice mutlu huzurlu yıllar yaşatsın hep birlikte size tatlım :anne:
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🥰

Herkese günaydın... :KK24:
Bugün tüm gün arazide olacağım için pek fırsatım olmaz diye hemencecik dünkü menü mü paylaşıp kaçıyorum..:KK39:
16/8
13.00 : kısır+3 adet minik patatesli kurabiye+1 dilim sütlü tatlı+çok az sarma (öğlen arası arkadaşa gittik.. saolsun hazırlamış..:olamaz: bende yemek zorunda kaldım emeğe saygı olsun diye...:KK70:
19.00 : Sebze çorbası + 1 tabak türlü+ 1 kase cacık

Nice saglık mutluluk dolu yıllarınz olsun 💜 bizim de gecenlerdeydi ama ben 10 günlük detokstaydım. Yemeğe cıkarmak istedi Özel bir şey yapmadım 🤭🤭🤭 detokstan sonra gittim yemeği tatlısı VS azıcık kaçırdım şükür ki o gün tartıya etki etmemiş. :KK76:

Hoşgeldiniz 🥰
Aralıklı oruçla ilgili ilk sayfa ilk postta grup kurallarımız ve oruç ile ilgili bilgiler var okursanız yardımı olur
Her gün menü paylaşıyoruz ve pazartesi günleri saat 14.00 e kadar kilo bildirimimiz var uygunsa bekleriz ☺
bu arada biraz tanıyabilir miyiz sizi?
günaydınn.aralıklı oruçla ilgili bilgileri ve grup kurallarını okudum.benim için uygun..dün gruptaki msj ları okudum .motivasyonumu arttırdı diyebilirim.40 yaşındayım çalışıyorum.aralıklı oruç la yeni tanıştım.yaşam tarzımada uygun olduğunu düşünüyorum.ilave olarak haftada 3 gün spora gidiyorum.haftanın 5 günü iş çıkışı 2.5 km lik yolu yürüyerek eve gidiyorum.ekmekle çok aram yok.tatlıya biraz zaafım var ama çoğunlukla kontrol edebiliyorum.çok abur cubur tüketiyordum şimdi kısıtlamaya çalışıyorum.sizlerle beraber daha çok yol kat edeceğimi umuyorum.şimdiki kilom 75 kg boy:158 cm vkı:30 obez sınırındayımm:110:aralık oruca dün başladım.dünkü menüm
12 lorlu dereotlu omlet domates turp biber
14 bir avuç çiğ çerez kuru üzüm
16 bir elma
19 kızarmış balık bol salata biraz kavun günlük 2/2.5 litre su içiyorum.tavsiyelerini beklerim.teşekkürlerr

Canım ya ben ayni zamanda cuma takımlarında da yarışıyorum ya.
Kızlarla detoks Challenge hep bir organizasyon yapıyoruz hafta içi temiz beslenip cuma kilo kaybı iyi oluyor.
Hafta sonunda ödül işte 🤣🤣🤣
Pazartesiden pazartesi ye buraya bildirince de dengelenmiş oluyor sonuçta her hafta kilo veriyorum şükür 😍
[/QUOTE
anlafim canim.ben bilmiyordum.kolayliklar diliyorum.

endikronologda rdv vardı..yağ su kas orantımı ölçüp, artık çok kilo veremeyeceğimi, çünkü kas oranımın yüksek yağ oranımın ise çok az olduğunu , kilo vermek için uğraşmayıp almamaya odaklanmamı söyledi.O zaöan yürüyüşü bırakayım, hatta akşamları haptığım 15 dakikalık sporu bırakayım dedim, çözüm deilki hatta kötü bir düşünce sakın yapmayın dedi..ee ben hep kırmızıdamı olucam ? Biraz üzüldüm :KK43: ama tabiiki devam edicem, dediği gibi artık almamam gerek..ayda 2 kilo versem ne güzel olur
kas oraninin yüksek olmasi yağ oraninin az olmasi kotü bisey degilki.tartı onemli degil
mezura onemli.bak sen simdi 50 kilolarda biri gibi görünürsün.kas sıkıdır.sekilli görünurdün.amac da bu zaten.vücut kitle endesi de hangi boyda hangi kiloda düzgün görünecegimizi hesaplar.ama hekesin vücudu ayni degil.kimisi de 50 kilodur ama 60 gorunur.

Nice saglık mutluluk dolu yıllarınz olsun 💜 bizim de gecenlerdeydi ama ben 10 günlük detokstaydım. Yemeğe cıkarmak istedi Özel bir şey yapmadım 🤭🤭🤭 detokstan sonra gittim yemeği tatlısı VS azıcık kaçırdım şükür ki o gün tartıya etki etmemiş. :KK76:
Teşekkür ederim 🥰 Tartıya yansımamasına çok sevindim. Umarım benim de öyle olur :)

4.ayım dolmadan -20yi görmüş oldum🙈 Bu süreçte kilo dışında bir çok alışkanlıklar ve düzen oluşturdum kendimce, kısa vadede sonuç alamayacağım hedeflerim için bir başlangıç oldu kilo verme sürecim 🌸🤗
tebrikler canim.maşallah iyi vermissin.umarim duzenin ömur boyu devam eder😍

Kızlar selam

Menüleri okudum tek tek dönemedim genelde iyi zaten, kusura bakmayın 🥰
ben hemen menü yazayım
Bugün tek öğün 23/1
Tavuk ızgara bol salata ayran ( dışarıdaydım başka ek yapamadım
Bol su yeşil çay maden suyu kahve içtim
6 km yürüdüm

bana et iyi geliyor.aslinda hergün et ve salata yesem 1 ayda rahat 7 kilo gider.ama bütçe kısmi var.hergün er tavuk yapamam.
sebze yemekleri makarna tavu et karisik yapiyorum.ama öyle bi vücudum varki
sebze yemekleri bile odem yapiyor bazen.
senin işin zor kaptanim.hem cocuklar hem esin yemek seçmesi çok kötü.
benim babam yemek seçerdi.et tavuk balik yiyecek illa.bide yaptigini begenmez.herseye karisir.mutfaga gelir ben yapacam yada şunu getir bunu getir diye emirler verir.annemi bezdirirdi.bende bu hareketlerini gordükçe Allaha dua ederdim.Allahim sen bana mutfağa girmeyen yemeğe karismayan bi eş ver derdim.
duam kabul olmus demekki esim mutfağa zorla bile girmiyor.ben anlamam diyip kaciyor.ne pisirirsem yiyor kalkiyor.sevmedigi yemekler oluyor illa ama yemem demiyor.yiyip kalkiyor.
çocuğu da oyle alistiriyorum.herseyi yapiyorum.et yemeklerini cok yaparsam babam gibi olur diye korkuyorum.yada makarnayi cok yapsam baska bisey yemeyen cocuklardan olur diye endiseliyim.velhasil her yemeği yapmaya calisiyorum.ins cocuklarim ileride seçmez.kadını evde en cok yıpratan şey de yemek zaten.
canım dediğin gibi et tutuyor ama bütçeyi zorluyor arada bir denge bulmak lazım
Dediklerine kayılıyorum çocuklar herseyi yemeli gerçekten elimden geleni yapıyorum umarım değişirler 🙏🥰
Kızlar dukan birasında yeşil çay yaprak 🍃 olmak zorunda mı yoksa sallama yeşil çay ile de olur mu?
Olur 🥰
Selam kizlar selam kaptancim.. kaptanım bana biraz izin verir misin cok misafir ağırlıyorum bu sıra 🙄
Tabi kolaylıklar canım 🥰
Menu sabah 1 haslanmis yumurta 2 wasa avokado peynir ve 1 bardak sut .
Aksam yemegi konserve domates soslu balik ve kucuk bi kase tam bugday makarna . Arada gene jelibon yedim ama bugun dozunu kacirdim 🙈 spor da yok bugun . Biraz sirt agrim var . Dukan birasi (🤢) kahve ve cay ictim . Bu havalar bozdu yeminle yasam enerjim coktu . Bugun bi yagmur yagdi ortalik frlaket bide kapkaranlik hava . Ruhum daraldi . Bide cok usuyen bi tipim ben . Kansizligim da yok ama niye bilmiyorum . Butun gun battaniye altinda yatmak istiyorum .
Hava insanı çok etkiliyor moral olarak eğlenceli şeyler izle belki modunu yükseltir canım 🥰
kaptanim yoğurtlu mantar ne?

Ben 2 tane sallamayayi açıp dökmüştü m.
Yaprak için guvenemedim tazeliğine.
Sallama nin da dışındaki poşet distein içerdiği için kısırlık sebebi
Haşlanmış mantar yoğurt sarımsakLı bi meze 🥰

Canım bu da iyi baksana yağ kalmamış 👏🤩
Bundan sonra vucüd dengene göre hareket edersin 🙏😍

Nice yıllarınız olsun 🥰
Evet hanımlar, 65.9 a düşmüş bulunmaktayım. Şükür 65li rakamlara indim!
:KK9: Gidiyorlarr,bana güzelce elveda diyor kilolarım. :KK72:
Süper 🙏😍🥳🧿 tebrikler canım
günaydınn.aralıklı oruçla ilgili bilgileri ve grup kurallarını okudum.benim için uygun..dün gruptaki msj ları okudum .motivasyonumu arttırdı diyebilirim.40 yaşındayım çalışıyorum.aralıklı oruç la yeni tanıştım.yaşam tarzımada uygun olduğunu düşünüyorum.ilave olarak haftada 3 gün spora gidiyorum.haftanın 5 günü iş çıkışı 2.5 km lik yolu yürüyerek eve gidiyorum.ekmekle çok aram yok.tatlıya biraz zaafım var ama çoğunlukla kontrol edebiliyorum.çok abur cubur tüketiyordum şimdi kısıtlamaya çalışıyorum.sizlerle beraber daha çok yol kat edeceğimi umuyorum.şimdiki kilom 75 kg boy:158 cm vkı:30 obez sınırındayımm:110:aralık oruca dün başladım.dünkü menüm
12 lorlu dereotlu omlet domates turp biber
14 bir avuç çiğ çerez kuru üzüm
16 bir elma
19 kızarmış balık bol salata biraz kavun günlük 2/2.5 litre su içiyorum.tavsiyelerini beklerim.teşekkürlerr
İnsallah burada beraberce veririz ne güzel anlatmışsın 🥰

ben yazarım zaten arkadaşlar da yazar gördüklerini tekrar hoşgeldin🥰
4.ayım dolmadan -20yi görmüş oldum🙈 Bu süreçte kilo dışında bir çok alışkanlıklar ve düzen oluşturdum kendimce, kısa vadede sonuç alamayacağım hedeflerim için bir başlangıç oldu kilo verme sürecim 🌸🤗
Harika harika sonuç çok tebrikler canım
Tüm hayatında hedeflerine yansısın bu başarı 👏😍🤩🥳🧿

X