Elektrikli Süpürgeler Aranızda bu robot süpürgelerden kullanan var mı?

Merhabalar, robot süpürge arayışına girdim.
Arastirmalarim sonucunda 3 model buldum.
Bu modelleri, kendisi ya da ailesinden, çevresinden biri deneyen var mı diye sormaya geldim.

1) Xiaomi 2in1 Essantial
Emiş Gücü: 2200Pa
Haritalama yok
17mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 420mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 1500TL civarı

2) Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner
Emiş Gücü: 2100Pa
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 500mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2700TL civarı

3) Xiaomi Viomi SE Vacuum Cleaner
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor
Toz haznesi kapasitesi: 300mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2100TL civarı

1. ve 2. Model arasında 1000 liradan fazla bir fark var. Bu farkın sebebi, 2. Modelde haritalama özelliği olması. 1. Model emiş gücü olarak bile yüksek hatta. Sadece haritalama olmasi bile 1200 tl fark koyabiliyor.

Haritanin nasıl bir yarari olur diye mağaza çalışanına sorduk. Unuttuğu yerler varsa döner orayi süpürür dedi. Ben evde yokken de süpürebiliyor sanırım.

Internet yorumlarinda da haritasiz süpürgelerde genel şikayetler, pisliği atlayıp geçmesi idi.

Harita,Süpürme,silme özellikli ve daha uygun fiyatlı bir model olarak 3.yü önerdi mağaza çalışanı.

Ben de canım ciğerim kadınlar kulübüne sormak istedim.

Bu 3 modelden birini birkaçını deneyimlemiş olup, olumlu olumsuz fikir ve yorumlarını yazacak kadınlara ihtiyacım var.

"Ben haritasız xxx marka modeli kullanıyorum, çok memnunum."
Şeklinde bir yorum da beni çok mutlu eder. Çünkü haritasız süpürge sanki çöpmüş gibi bir algı oluştu bende.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim. 🧡
Merhabalar ben 1.ürünü kullanıyorum yaklaşık olarak 4 aydır çok memnunum tek kelimeyle harika

Merhabalar, robot süpürge arayışına girdim.
Arastirmalarim sonucunda 3 model buldum.
Bu modelleri, kendisi ya da ailesinden, çevresinden biri deneyen var mı diye sormaya geldim.

1) Xiaomi 2in1 Essantial
Haritalama yok
17mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 420mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 1500TL civarı

2) Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner
Emiş Gücü: 2100Pa
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 500mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2700TL civarı

3) Xiaomi Viomi SE Vacuum Cleaner
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor
Toz haznesi kapasitesi: 300mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2100TL civarı

1. ve 2. Model arasında 1000 liradan fazla bir fark var. Bu farkın sebebi, 2. Modelde haritalama özelliği olması. 1. Model emiş gücü olarak bile yüksek hatta. Sadece haritalama olmasi bile 1200 tl fark koyabiliyor.

Haritanin nasıl bir yarari olur diye mağaza çalışanına sorduk. Unuttuğu yerler varsa döner orayi süpürür dedi. Ben evde yokken de süpürebiliyor sanırım.

Internet yorumlarinda da haritasiz süpürgelerde genel şikayetler, pisliği atlayıp geçmesi idi.

Harita,Süpürme,silme özellikli ve daha uygun fiyatlı bir model olarak 3.yü önerdi mağaza çalışanı.

Ben de canım ciğerim kadınlar kulübüne sormak istedim.

Bu 3 modelden birini birkaçını deneyimlemiş olup, olumlu olumsuz fikir ve yorumlarını yazacak kadınlara ihtiyacım var.

"Ben haritasız xxx marka modeli kullanıyorum, çok memnunum."
Şeklinde bir yorum da beni çok mutlu eder. Çünkü haritasız süpürge sanki çöpmüş gibi bir algı oluştu bende.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim. 🧡
Konuyu actigindan bu yana fiyatlarda patladı demi😅

Ben de çok kararsızım hala. Haritalama özelliği olmayanı alsam mesela sadece tek bir oda mı süpürür? Açık kapıdan çıkıp hole falan gitse olmaz mı?
Annemle birlikte alacağız. O her gün evde ve yaşlı. Zaten uygulama haritalama vs çok beceremem ben koltukta uzanırken başlatayım süpürüp silsin derdinde. Sanırım 1 numara annrme uygun.
Ama ben kararsızım.
Ev dubleks 160mt2 bebekli ve çalışan bir aileyiz. Uzaktan yönetebilmem gerek sanırım.

Ben de çok kararsızım hala. Haritalama özelliği olmayanı alsam mesela sadece tek bir oda mı süpürür? Açık kapıdan çıkıp hole falan gitse olmaz mı?
Annemle birlikte alacağız. O her gün evde ve yaşlı. Zaten uygulama haritalama vs çok beceremem ben koltukta uzanırken başlatayım süpürüp silsin derdinde. Sanırım 1 numara annrme uygun.
Ama ben kararsızım.
Ev dubleks 160mt2 bebekli ve çalışan bir aileyiz. Uzaktan yönetebilmem gerek sanırım.
Dubleks buyuk evler icin cift haritalama özelliği olan baska modeller var sanirim. Benim yazdiklarim dışında. Simdi hatırlayamadım hangisi oldugunu.
Haritalama olmayanlar da kapiyi kapattigin an her yeri süpürüyormuş. Uzaktan yonetemiyorsun tabii onu.

Bende 1. Yi kullaniyorum . Bi sorum olacak sarji bitince kendimi gidiyo benimki eger o odadaysa gidiyor deyilse gitmiyor kaliyor. Bi bilginiz varmi bu durumda

Bende 1. Yi kullaniyorum . Bi sorum olacak sarji bitince kendimi gidiyo benimki eger o odadaysa gidiyor deyilse gitmiyor kaliyor. Bi bilginiz varmi bu durumda
Harita ozelligi olmadığı için şarj standini bulamıyor demek ki. Mi vacuum mop aldim ben. Haritalamasi var. Baska bir odada da olsa gidip yuvasini buluyor.

X