Ekmekler Pideler arçelik ekmek makinesinde beyaz ekmek tarifi mukemml oluyo

kpss_23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2011
122
0
1 cup su
4 cup un
2 büyük olçek yoğurt
2 büyük olçek sıvıyağ
1 küçük olçek tuz
1 küçük olçek şeker
1 küçük olçek maya
ölçekler arçelik ekmek yapma makinesinin içinden çıkan kaplarla yapılcak ekstra kendimizden bişe katmadığımızda süper ekmek oluyo
standart 1 beyaz ekmek modunda çalıştırdığımızda süper otesi oluyo herkese önenerim
sıralama once su+sıvıyağ+yoğurt+un+tuz+şeker+ortası hafif açılarak çukur yapılır maya dökülür hepsi bu

1 cup su
4 cup un
2 büyük olçek yoğurt
2 büyük olçek sıvıyağ
1 küçük olçek tuz
1 küçük olçek şeker
1 küçük olçek maya
ölçekler arçelik ekmek yapma makinesinin içinden çıkan kaplarla yapılcak ekstra kendimizden bişe katmadığımızda süper ekmek oluyo
standart 1 beyaz ekmek modunda çalıştırdığımızda süper otesi oluyo herkese önenerim
sıralama once su+sıvıyağ+yoğurt+un+tuz+şeker+ortası hafif açılarak çukur yapılır maya dökülür hepsi bu

yapıyorum şu anda makinede ama ben bişi sorcam =) açıp baktım biraz sert bi hamur gibi geldi gözüme çewirmekte zorlanıo makina..normalmi yoksa ben bişeyler eklesemmi yağ su fln ?? :26:

yo olçüleri bire bire boyle başka bişe ilave etmenize gerek yok ben beyaz ekmek modunu seçip büyük ekmek orta kızarmışı seçiyorum gayet güzel oluyo inşalla sizinde hoşunuza gider

Konuyu hortlamak gibi olacak ama uyarmak zorundayım, sakın bu tarife göre ekmek yapmaya kalkmayın, neredeyse Bi cup daha su ekledim, acemiyseniz kıvamı ayarlayamazsınız

X