arkadaşım ama artık dayanamıyorum :(

gelbebegim2

BağrımaTaşBastırmaAllahım
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2011
524
2
kızlar benim sorunumda iş arkadaşımla ama işle alakalı bişey değil...
benim evim işyerime ço k yakın ..bu arada evliyim çocuğum yok..öğlenleri yemeğe eve geliyorum..
arkadaşımın evi uzak ilk başlarda eve çağırmaya başladım sonra ben çağırmadığım
halde işyerinden çıktığımız anda arkadaş bnm eve doğru yöneliyor..(4-5 aydır bu durum devam ediyor)
ben bazen evde de yemek de yok falan diyorum ama kız hiiiçççç tınlamıyor sanki yemekhaneye gidiyor....
yemek içmek sorun değil ama kız beni hizmetçi gibi kullanıyor...
eve gideriz o lavobaya falan girer ben o sırada yemeği hazırlarım gelir oturur..
kalkar gider sonra hazırlanır.. hiç bakmaz bu sofra bulaşık ne olacak demez.
geçen de çıldırdım artık..
dışarıdan bişeyler alalım yiyelim dedim..
benim cebimde ne para ne de yemek fişi var dedi..
kız bana dayamış sırtını :KK43:
kızlar maddi yönden değil ama manevi yönden yıprandım ya..
arkadaş olur böle şeyler diorum ama pes yani artık :KK43:
ne dersiniz bu duruma???

Eğer arkadaşlığı senin için kıymetliyse yapacak birşey yok sanki çünkü birşey desen kırılabilir çokmu yakın arkadaşsınız çok kardeş gibiyseniz o yüzdende bu kadar rahat olabilir.

canım sizin işyerininizin yemeği yokmu bide sizin dışınızdaki çalışanlar nerde yiyor. bence bundan sonra evden kendine şöyle sandeviç tarzı bişeyler hazırla getir eve gitme bakalım bir kaç gün belki başının çaresine bakarda sende rahat edersin, çokta rahatmış hee.

ben kardeşime bile bu kadarını yapsam hopp n'oluyo der, kaldı ki iş arkadaşı...
kırılmaz zaten böyle biri tahminimce rahatsızlığınızı dile getirin bi şekilde, kullandırmayın kendinizi..

Eğer arkadaşlığı senin için kıymetliyse yapacak birşey yok sanki çünkü birşey desen kırılabilir çokmu yakın arkadaşsınız çok kardeş gibiyseniz o yüzdende bu kadar rahat olabilir.

canım ben buraya yeni atandım 7 ay önce..
arkadaşta aynı şekilde..6aylık arkadaşız yani..
en yakn arkadaşlarımdan birisi gibi bşey ..6 ayda ne kadar olursa...
düşüncesizlik mi,rahatlık mı bu anlam veremiyorum..

biraz yüzsüz demekki
ben gidiyorum deyin gidin
cabucak cikin gidin
anlayisli olmasi lazim
normalde insanin yüzü kizarir
üc bes sizde sonra onunda biseyler yapmasi lazim
ayip bence

Bir kez bizimde böyle bir komşumuz olmuştu.
Hatta işi abartıp bugün ben sizde, yarın siz bendesiniz ona göre falan demeye başlamıştı.
Küçük kardeşim yeni doğmuştu, onunda minik 2 bebeği vardı.
Bir rahat vermemişlerdi kardeşime.
Sonra annem gelmemesini söyledi.
Çok da iyi etti. Yüz veriyorsun astarını istiyorlar!

Son düzenleme:
ben kardeşime bile bu kadarını yapsam hopp n'oluyo der, kaldı ki iş arkadaşı...
kırılmaz zaten böyle biri tahminimce rahatsızlığınızı dile getirin bi şekilde, kullandırmayın kendinizi..
ya tamamen de kırıp atmak istemiyorum...
ama nasıl hissetrirsem bunu..
ben çok düşünceliyimdir bu konularda bi gün bile gidemem..
onun bu şekilde davranması garip geliyo yaa..

canım sizin işyerininizin yemeği yokmu bide sizin dışınızdaki çalışanlar nerde yiyor. bence bundan sonra evden kendine şöyle sandeviç tarzı bişeyler hazırla getir eve gitme bakalım bir kaç gün belki başının çaresine bakarda sende rahat edersin, çokta rahatmış hee.

yemek yok cnm ama yemek fişi verilir.
herkes kendi imkanları ile yiyor yemeğini evi yakın olan evine.. olmayan lokantaya..
ya bugünde çıkarken ben çıkıyorum evimde işlerim var dedim çıktım ..bakışı nı görmeliydiniz..

İhtiyacı varsa ,durumu yoksa yesin tabii diyeceğim,ama sanmıyorum öyle olduğunu.Rahat biri anlaşılan.Her gün çekilecek dert değil.Sen de bir kaba koy yemeğini gitme evine tek çara o.Ya da kalbini kıracaksın onun,onu da yapmak zor. :KK66:

biraz yüzsüz demekki
ben gidiyorum deyin gidin
cabucak cikin gidin
anlayisli olmasi lazim
normalde insanin yüzü kizarir
üc bes sizde sonra onunda biseyler yapmasi lazim
ayip bence
bugün öyle yaptım..
ama sonrada vicdan yaptım halada öyleyim..
ama ben evliyim evim müsait oluyo olmuyor bilirsiniz evli olan varsa..
ya bi de hep sana geliyoruz ayıp oluyor falan diye dile getirse bubile yetecek..

Bir kez bizimde böyle bir komşumuz olmuştu.
Hatta işi abartıp bugün ben sizde, yarın siz bendesiniz ona göre falan demeye başlamıştı.
Küçük kardeşim yeni doğmuştu, onunda minik 2 bebeği vardı.
Bir rahat vermemişlerdi kardeşime.
Sonra annem gelmemesini söyledi.
Çok da iyi etti. Yüz veriyorsun astarını istiyorlar!

ya öle dese canım kurban..bi gün sana gidelim bi ben san ısmarlayayım falan dese..
hadi onuda bırak bugünde ben hazırlayım hep sen hazırlıyosun dese ama yok kardeşim enayi var nasılsa..

anladigim kadariyla sizi yemesi icmesi rahatsiz etmiyor,
karsiliginda bir tessekur bekliyorsunuz cokta haklisiniz yani,
hergun hergun gitmek fazla rahatlik olur bence arkadasinizda cok
rahatmis yukarda bi arkadasin dedigi gibi bir kac zaman sandivic
tarzi seyler yapip goturseniz is yerine,yada esinizi bahane edin
rahatsiz oluyor falan diye...ihtiyaci olsa her halükarda tamam da
ihtiyacida yok gibi biraz fazla rahat bence:KK31:

bu kadar çok hassas olma canım benim, senin ona karşı bir mecburiyetin yokki.Hem yemek fişide veriliyormuş gidip pekala biryerde yiyebilir, hani çok düşkün,ihtiyaç sahibi olurda bikap yemekten nolur dersin ama sanırım öyle bişeyde değil. sen bence fazla vicdan yapmıssın bukonuda

Bir süre öğle yemeğinizi iş yerinizde yerseniz belki artık o da başının çaresine bakmaya başlar.

arkadasinizi o kadar rahata alistirmissinizki cebinde ne yemek fisi nede para tasiyor bedava yemege iyi alismis:KK53:
yakinda ev yakin diye size tasinir böyle giderse :KK1::KK1:

yüzüne söylemek zor olcaktır o yüzden bencede bi süre işyerinde yiyin yemeğinizi eve gitmek istediğinizde de haber vermeden çıkın gidin.bu kadar üzülmeyin resmen iyi niyetiniz suistimal edilmiş durumu olup olmadığını az çok bilirsiniz yakınsınız madem ki ben alıştığını düşünüyorum işyerinden çıkınca sizin evinize yönelmesinden.

İhtiyacı varsa ,durumu yoksa yesin tabii diyeceğim,ama sanmıyorum öyle olduğunu.Rahat biri anlaşılan.Her gün çekilecek dert değil.Sen de bir kaba koy yemeğini gitme evine tek çara o.Ya da kalbini kıracaksın onun,onu da yapmak zor. :KK66:
yok cnm ne ihtiyacı 2000 tl maaş alıyor..
ama pintidir biraz..
dediğin gibi kalbini kırdım ayıp oldu bugün diye üzüldüm kendi kendime..
eşime bugün ççağırmadım dedimo da ayıp olmuş falan dedi..dahada vicdan yaptırdı bana..
anladigim kadariyla sizi yemesi icmesi rahatsiz etmiyor,
karsiliginda bir tessekur bekliyorsunuz cokta haklisiniz yani,
hergun hergun gitmek fazla rahatlik olur bence arkadasinizda cok
rahatmis yukarda bi arkadasin dedigi gibi bir kac zaman sandivic
tarzi seyler yapip goturseniz is yerine,yada esinizi bahane edin
rahatsiz oluyor falan diye...ihtiyaci olsa her halükarda tamam da
ihtiyacida yok gibi biraz fazla rahat bence:KK31:
cnm yemek içmek sorun değil tabiki ama yani insan bi gün bi ekmek alır gelir ne bilim bişeyler yapar..
ben ekmeğimi almayacağımmı sanki ama ansan bi minnetini göstermek için bişeler yapar...
eşim de tanıyo ..aklıma geldi deiğin ama eşimi töhmet altında bırakmak istemem..
bu kadar çok hassas olma canım benim, senin ona karşı bir mecburiyetin yokki.Hem yemek fişide veriliyormuş gidip pekala biryerde yiyebilir, hani çok düşkün,ihtiyaç sahibi olurda bikap yemekten nolur dersin ama sanırım öyle bişeyde değil. sen bence fazla vicdan yapmıssın bukonuda

mecburiyet yok tabikide ama biz insanın insan gibi düşünüyoz ..karşıdaki düşünmüyo işte..

yok cnm ne ihtiyacı 2000 tl maaş alıyor..
ama pintidir biraz..
dediğin gibi kalbini kırdım ayıp oldu bugün diye üzüldüm kendi kendime..
eşime bugün ççağırmadım dedimo da ayıp olmuş falan dedi..dahada vicdan yaptırdı bana..

cnm yemek içmek sorun değil tabiki ama yani insan bi gün bi ekmek alır gelir ne bilim bişeyler yapar..
ben ekmeğimi almayacağımmı sanki ama ansan bi minnetini göstermek için bişeler yapar...
eşim de tanıyo ..aklıma geldi deiğin ama eşimi töhmet altında bırakmak istemem..

mecburiyet yok tabikide ama biz insanın insan gibi düşünüyoz ..karşıdaki düşünmüyo işte..

ama bi sekilde halletmen lazim canim ihtiyac sahibi degil belliki olsa yine yesin yani bir tabak eksik fazla ne cikar,
ama ne bi minnetini belli etmis nede baska birsey bilmiyorum ben olsam davet ettiginde gelirim ondanda utana skila daha arkadasliginizda oyle ilerde degilki seneyi bile doldurmamissiniz,ben ablamin evinde bu kadar rahat etmem ne bu rahatlik :nazar:

Bir süre öğle yemeğinizi iş yerinizde yerseniz belki artık o da başının çaresine bakmaya başlar.
en iyisi bu galiba .bugünkü biraz kötü oldu ben çıkıyorum demek..
alıştı ya bizimki ondan ayıp oldu..:)
arkadasinizi o kadar rahata alistirmissinizki cebinde ne yemek fisi nede para tasiyor bedava yemege iyi alismis:KK53:
yakinda ev yakin diye size tasinir böyle giderse :KK1::KK1:
sorma ya o laf delirtti zaten beni..
tamam dedim bu yaslanmış bana..
laf ağzıma geldi bana mı güvendin dicektim ama yuttum yine...

yüzüne söylemek zor olcaktır o yüzden bencede bi süre işyerinde yiyin yemeğinizi eve gitmek istediğinizde de haber vermeden çıkın gidin.bu kadar üzülmeyin resmen iyi niyetiniz suistimal edilmiş durumu olup olmadığını az çok bilirsiniz yakınsınız madem ki ben alıştığını düşünüyorum işyerinden çıkınca sizin evinize yönelmesinden.
evet sölemek çok zor gerçekten çünkü 4 aydır böle artık alıştı iice
durumu süper cnm 2000 tl alıyor ve bekar..
alışmış hemde nasıl..
hiç davete gerek yok..
geçen gün ben çarşıya gidicem erken çıkıcam dedim tamam eve gelince çaldır ben gelirim dedi yaa :KK43:
çok yüzsüzmüş ya bence açıkça söyle yada yemeğini işe götür
en iyisi yemek götürmek yada dışarda yemek yemek..
allahım evime gelemiyom ya işe bakın :)

en iyisi bu galiba .bugünkü biraz kötü oldu ben çıkıyorum demek..
alıştı ya bizimki ondan ayıp oldu..:)

sorma ya o laf delirtti zaten beni..
tamam dedim bu yaslanmış bana..
laf ağzıma geldi bana mı güvendin dicektim ama yuttum yine...

evet sölemek çok zor gerçekten çünkü 4 aydır böle artık alıştı iice
durumu süper cnm 2000 tl alıyor ve bekar..
alışmış hemde nasıl..
hiç davete gerek yok..
geçen gün ben çarşıya gidicem erken çıkıcam dedim tamam eve gelince çaldır ben gelirim dedi yaa :KK43:

en iyisi yemek götürmek yada dışarda yemek yemek..
allahım evime gelemiyom ya işe bakın :)

ayy gülesim geldi ya bu kadarinada pes ne demek eve gelince caldir ya:KK53::KK53:

X