Arkadaşımı silmekte haklı mıyım?

dipsiz kuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2014
2.320
4.998
38
İyi akşamlar herkese beni içten içe kemiren bir konu var ve bu konuda sizden yardım istiyorum çünkü ikilemdeyim. Benim bir arkadaşım var kendisi ev hanımı eşi bizim kurumdan (eşimle ben aynı kurumdayız) aynı binada komşu olarak başladı zamanla arkadaşlığa dönüştü çok sıcak kanlı herkes tarafından çok sevilen biridir. Yalnız şöyle bir durum var ben artık onun bu herkese karşı çok iyi güler yüzlü hallerini herkesle iyi olayım kime işim düşer belli olmaz mantığı ile yaptığını düşünüyorum. Benim onunla yaşadığım olaya gelirsek benim elim her işe yatkındır ve erkek işi kadın işi farketmez. Bu arkadaşımın misafiri gelir beni çağırır dipsiz kuyu pasta yapsana çocuklarının dikiş işi olur ben kendi capimda dikiş dikiyorum işte kızının elbiselerini kıyafetlerini getirir diksene, oğlunun okul ödevi olur el işi ödevi eşi yapmaz dipsiz kuyu becerir bu işi der bana getirir yapar mısın bunun gibi bir sürü şey ve ben hepsinide yaptım hiç gocunmadım art niyet aramadım ta ki oğlunun doğum gününe kadar. Oğlunun doğum gününe her sene beni çağıran arkadaşım bu sene pandemiden dolayı açık alanda bir yer tutmuşlar orda yapmışlar ve bizi çağırmadı ben çağırdığı kişileri görünce şok oldum çünkü bizim kadar samimi değildi onlarla tabi bu duruma bende eşimde çok üzüldük çünkü ailece görüşüyorduk. Ben mesafe koymaya karar verdim oda pek arayıp sormadı bi gün aradı beni açmak istemedim eşim aç konuş belli ki hatasını anladı dedi açtım ne dese beğenirsiniz senin dondurucun var ya birkaç malzememi getirip koyayım dedi tamam dedim getirdi o günde moralim çok bozuktu çünkü troidimde kitle tespit edilmişti o gün doktordan gelmiştim kötü huylu olma ihtimali var demişti bana gelince moralimin bozuk olduğunu görünce bende anlattım biyopsiye gircem dedim bikac gün sonra. O birkaç gün geçti hatta bir ay geçti insan bi arayıp sormaz mı yeni tanıdığım komşum bile sordu arkadaşlık bu mu ben böyle üzülürken beni aradı tamam dedim beni soracak herhalde ve dediği dondurucuna birkaç malzememi daha getirebilir mıyım. Ben ikinci kez şok oldum ben bu arkadaşımı sildim ama bi yanım hep acaba diyor kaç yılın hatrı var diyor diğer yanım ancak işi düştüğünde aklına geliyorsun diyor. Kusura bakmayın uzun oldu ama siz ne dersiniz haklı mıyım haksız mıyım?

Son düzenleme:
ben artık onun bu herkese karşı çok iyi güler yüzlü hallerini herkesle iyi olayım kime işim düşer belli olmaz mantığı ile yaptığını düşünüyorum
Hakkında böyle düşündüğüm insanı hayatımda asla tutmam. Siz de iyi yapmışsınız, dostunuz olsa arar sorar zor günde destek olur demek ki dost değilmiş.

İyi akşamlar herkese beni içten içe kemiren bir konu var ve bu konuda sizden yardım istiyorum çünkü ikilem arkasindayim. Benim bir arkadaşım var daha kendisi ev hanımı eşi bizim kurumdan (eşimle ben aynı kurumdayız) aynı binada komşu olarak başladı zamanla arkadaşlığa dönüştü çok sıcak kanlı herkes tarafından çok sevilen biridir. Yalnız şöyle bir durum var ben artık onun bu herkese karşı çok iyi güler yüzlü hallerini herkesle iyi olayım kime işim düşer belli olmaz mantığı ile yaptığını düşünüyorum. Benim onunla yaşadığım olaya gelirsek benim elim her işe yatkındır ve erkek işi kadın işi farketmez. Bu arkadaşımın misafiri gelir beni çağırır dipsiz kuyu pasta yapsana çocuklarının dikiş işi olur ben kendi capimda dikiş dikiyorum işte kızının elbiselerini kıyafetlerini getirir diksene, oğlunun okul ödevi olur el işi ödevi eşi yapmaz dipsiz kuyu becerir bu işi der bana getirir yapar mısın bunun gibi bir sürü şey ve ben hepsinide yaptım hiç gocunmadım art niyet aramadım ta ki oğlunun doğum gününe kadar. Oğlunun doğum gününe her sene beni çağıran arkadaşım bu sene pandemiden dolayı açık alanda bir yer tutmuşlar orda yapmışlar ve bizi çağırmadı ben çağırdığı kişileri görünce şok oldum çünkü bizim kadar samimi değildi onlarla tabi bu duruma bende eşimde çok üzüldük çünkü ailece görüşüyorduk. Ben mesafe koymaya karar verdim oda pek arayıp sormadı bi gün aradı beni açmak istemedim eşim aç konuş belli ki hatasını anladı dedi açtım ne dese beğenirsiniz senin dondurucun var ya birkaç malzememi getirip koyayım dedi tamam dedim getirdi o günde moralim çok bozuktu çünkü troidimde kitle tespit edilmişti o gün doktordan gelmiştim kötü huylu olma ihtimali var demişti bana gelince moralimin bozuk olduğunu görünce bende anlattım biyopsiye gircem dedim bikac gün sonra. O birkaç gün geçti hatta bir ay geçti insan bi arayıp sormaz mı yeni tanıdığım komşum bile sordu arkadaşlık bu mu ben böyle üzülürken beni aradı tamam dedim beni soracak herhalde ve dediği dondurucuna birkaç malzememi daha getirebilir mıyım. Ben ikinci kez şok oldum ben bu arkadaşımı sildim ama bi yanım hep acaba diyor kaç yılın hatrı var diyor diğer yanım ancak işi düştüğünde aklına geliyorsun diyor. Kusura bakmayın uzun oldu ama siz ne dersiniz haklı mıyım haksız mıyım?
Menfaati bitince selamı da biten bi tip daha. Onun selamı bitmeden siz menfaat ipini kesip atın derim.

İyi akşamlar herkese beni içten içe kemiren bir konu var ve bu konuda sizden yardım istiyorum çünkü ikilemdeyim. Benim bir arkadaşım var kendisi ev hanımı eşi bizim kurumdan (eşimle ben aynı kurumdayız) aynı binada komşu olarak başladı zamanla arkadaşlığa dönüştü çok sıcak kanlı herkes tarafından çok sevilen biridir. Yalnız şöyle bir durum var ben artık onun bu herkese karşı çok iyi güler yüzlü hallerini herkesle iyi olayım kime işim düşer belli olmaz mantığı ile yaptığını düşünüyorum. Benim onunla yaşadığım olaya gelirsek benim elim her işe yatkındır ve erkek işi kadın işi farketmez. Bu arkadaşımın misafiri gelir beni çağırır dipsiz kuyu pasta yapsana çocuklarının dikiş işi olur ben kendi capimda dikiş dikiyorum işte kızının elbiselerini kıyafetlerini getirir diksene, oğlunun okul ödevi olur el işi ödevi eşi yapmaz dipsiz kuyu becerir bu işi der bana getirir yapar mısın bunun gibi bir sürü şey ve ben hepsinide yaptım hiç gocunmadım art niyet aramadım ta ki oğlunun doğum gününe kadar. Oğlunun doğum gününe her sene beni çağıran arkadaşım bu sene pandemiden dolayı açık alanda bir yer tutmuşlar orda yapmışlar ve bizi çağırmadı ben çağırdığı kişileri görünce şok oldum çünkü bizim kadar samimi değildi onlarla tabi bu duruma bende eşimde çok üzüldük çünkü ailece görüşüyorduk. Ben mesafe koymaya karar verdim oda pek arayıp sormadı bi gün aradı beni açmak istemedim eşim aç konuş belli ki hatasını anladı dedi açtım ne dese beğenirsiniz senin dondurucun var ya birkaç malzememi getirip koyayım dedi tamam dedim getirdi o günde moralim çok bozuktu çünkü troidimde kitle tespit edilmişti o gün doktordan gelmiştim kötü huylu olma ihtimali var demişti bana gelince moralimin bozuk olduğunu görünce bende anlattım biyopsiye gircem dedim bikac gün sonra. O birkaç gün geçti hatta bir ay geçti insan bi arayıp sormaz mı yeni tanıdığım komşum bile sordu arkadaşlık bu mu ben böyle üzülürken beni aradı tamam dedim beni soracak herhalde ve dediği dondurucuna birkaç malzememi daha getirebilir mıyım. Ben ikinci kez şok oldum ben bu arkadaşımı sildim ama bi yanım hep acaba diyor kaç yılın hatrı var diyor diğer yanım ancak işi düştüğünde aklına geliyorsun diyor. Kusura bakmayın uzun oldu ama siz ne dersiniz haklı mıyım haksız mıyım?
kullanmaya çalışmış sizi resmen mesafe koyun. bir de hayır diyemeyen bir yapınız mı var?

Peki neden kabul ettiğim için mi eşimde çok kızdı çünkü ama maalesef ben sanırım hayır diyemiyorum insanlara
bakın ben sizi anlıyorum,kolayca insan silebilen birisi değilsiniz,narin bir kalbiniz var,görebiliyorum.

ben de sizin gibiydim,ancak bundan dolayı çok zarar gördüm,değiştim,değişmeye zorladılar beni.

aslında bu değişmek de olmuyor,normale dönmek oluyor. siz kendinizden vermeye öyle alıştırmışsınız ki bunun normal olduğunu kanıksamışlar. yani aslında siz eksi (-) deyken bunu nötr (0) olarak görmüşler. ancak ne zaman siz eksiden nötre çıkacak olsanız ''sen çok değiştin bla bla''

hayır efendim,aslında olması gereken hale geldim.

karşınızdaki insanın niyeti apaçık belli,bencil,çıkarcı... bazen öyle insanlar olur ki hayatımızda,seve seve kendimizden verip eksiye ineriz. ancak bunu normalleştirmemek lazım,çünkü bunu her insan hak etmez.

o sizin için değil iyilik yapmak,insanlık bile yapmayıp,vefa dahi göstermezken,siz ne diye kendinizden veresiniz?

Ama bir görseniz herkesin sevgilisi sürekli mavi boncuk dağıtır bir gün burda bir konuda bir üye bisey yazmıştı herkesle iyi olan insan samimi değildir çünkü oynuyordur herkesle iyi olamaz bir insan demişti gerçekten de çok doğru
Tahmin edebiliyorum ama neyse ki gerçek yüzünü görmüşsünüz
Ne kadar umursamayın desem de olmuyor biliyorum bende kıskanc bir arkadaşımı sildim aylardır görüşmüyorum ama aklıma geldikçe sinir basıyor 😂

Of çok gıcık bir kadınmış .inanın ondan arkadas olmaz insan bir arar sorar gerçekten iyi bir insan bile değil bırakın arkadaşlığı

X