arkadaşımın doğumgünü beklentisi

MilkCoffe

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2015
93
63
30
merhabalar... ben yurtta kalıyorum ve birkaç gün sonra yakın sayılabilecek oda arkadaşımın doğumgünü. kendisini 4 yıldır tanıyorum son 2 senede eskiye nazaran arkadaşlık ilişkimiz daha iyiye gitti. fakat şöyle bi sorun patlak verdi, aynı şeyi geçen sene de yapmıştı. şimdi doğumgünü yaklaştığı için benim ona hediye almamı, doğumgünü için bir kutlama falan düzenlememi bekliyor. gün yaklaştıkça bununla ilgili şakalar falan yapmaya başladı gülüp geçiyorum. geçen sene de benzer şeyi yapmıştı. arkadaşımın karakteri güzel ama biraz ilgi çekmeyi seven bir insan yani zaten kendi ağzıyla bunu söylemişti ilgi görmek çok hoşuma gidiyor falan diye yani genel anlamda kendisiyle ilgilenilmesini çok seviyor. ben mesela onun kadar ilgi görmekten hoşlanan biri değilimdir ki zaten kesinlikle ilgi odağı olmak bana göre olamaz. neyse 2 gün önce de bana "ee beni hangi mekana götüreceksin, nasıl bi parti yapacaksın şu arkadaşına, son senemizdeyiz zaten" falan dedi gülerek,ben de gülerek "fakirliğin gözü kör olsun, en güzel partileri ayarlamak isterdim ama durum belli" falan dedim konu öyle kapandı. ve bugün odadan lavaboya gitmek için çıkmıştım, odaya geri döneceğim vakit kapının önüne geldiğimde arkadaşımın diğer oda arkadaşımla olan konuşmasına kulak misafiri oldum. benden bahsettiğine eminim, "2 sene boyunca hiçbir şey yapmadı benim için, insan bi pasta alıp getirir, hediye vermese de olur ama kuru kuru doğum günün kutlu olsun diyor sadece" falan dedi. ben içeri girince ikisi de sustu. ben arkadaşıma bişey belli etmedim ve arkadşım benimle hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya falan devam etti. fakat benim çok canım sıkıldı. benim doğumgünüm bizim sömestr tatilimize denk geliyor ve 2 senedir onun tabiriyle "kanka" olmamıza rağmen bir kere bile benim doğumgünümü kutlamadı. zaten tatil olduğu için bir arada olmuyoruz, o memleketinde ben memleketimde oluyorum falan yani kutlamak istese ancak telefon edebilir ya da face'den mesaj yazabilir. ki benim doğumtarihimi de biliyor yani. ben hiçbir zaman kendi doğumgünümle alakalı tek laf etmedim ama o kendi doğumgününü günler öncesinden haber veriyor, sürekli bişeyler ima ediyor falan şakayla karışık... ben de bilirdim arkadaşıma doğumgünü partisi düzenlemeyi ama öyle bişey yapmak istesem maddi imkanım el vermez, 2 hafta aç gezmem gerekir yani. ben paramı ucu ucuna yettirmeye çalışan bir öğrenciyim. üstelik kendisi benim doğumgünümü bir kere dahi kutlamadı ve ben tek kelime etmedim bununla ilgili ona çünkü ben önemsemem yani kutlansın yada kutlanmasın. 2 sene boyunca ben ona manevi anlamda çok şey yaptım gönül ister ki zengin olalım, saraylarda yaşayalım, en güzel hediyeleri alalım ama yok yani ben ne yapabilirim ve ettiği her imada ben onu kırmadan "ben ileride işe girince sana en güzel doğumgününü yapıcam, söz" falan diyorum. iyilikleri karşılık bekler gibi yapmış gözükmek istemem ama o öyle 2 sene boyunca hiçbişey yapmadı benim için derken bende bi düşündüm acaba o bana 2 sene boyunca ne yaptı? benim ona yaptığım fedakarlıkların haddi hesabı yok yani yine de canı sağ olsun

Nedir sizin şu arkadaşlarınızdan çektiğiniz ya :KK70:
Yapmayiverin süpriz,o size yapmis mi ki sizden bekliyor?
Gerçekten arkadaş konularinizin içinde en haklı olduğunuz bu arkadasiniz, araya mesafe koyun bence.

Arkadaşın bana çok itici geldi ben birine süpriz yapacaksam bile sürekli bana arkadaşım bir beklenti içerisinde olduğunu belli etse benim için bu ters teper yapacaksamda yapmam hiç birşey yapmazsan bozulur diye düşünüyorsan gücün yetiyorsa ufak bir hediye bir pasta al gitsin eğer yapamayacak durumdaysan sende ona kız benimde okadar doğum günüm oldu bırak süpriz yapmayı arayan bile olmadı dersin tabi direk ona değil ima ederek

En iyiiisini yapıyorsun insanları hakikaten anlamak zor yaa. Kendisi yapmıyor ama kendi doğum günü olunca Aman Allah,imm yok sunu yapmadı bunu yapmadı. Arkadaşım sen ne yaptinnn?

En sevmediğim insan modeli. Böyle şeyler yapılacaksa içten gelerek yapılmalı, emrivakiyle falan değil.

merhabalar... ben yurtta kalıyorum ve birkaç gün sonra yakın sayılabilecek oda arkadaşımın doğumgünü. kendisini 4 yıldır tanıyorum son 2 senede eskiye nazaran arkadaşlık ilişkimiz daha iyiye gitti. fakat şöyle bi sorun patlak verdi, aynı şeyi geçen sene de yapmıştı. şimdi doğumgünü yaklaştığı için benim ona hediye almamı, doğumgünü için bir kutlama falan düzenlememi bekliyor. gün yaklaştıkça bununla ilgili şakalar falan yapmaya başladı gülüp geçiyorum. geçen sene de benzer şeyi yapmıştı. arkadaşımın karakteri güzel ama biraz ilgi çekmeyi seven bir insan yani zaten kendi ağzıyla bunu söylemişti ilgi görmek çok hoşuma gidiyor falan diye yani genel anlamda kendisiyle ilgilenilmesini çok seviyor. ben mesela onun kadar ilgi görmekten hoşlanan biri değilimdir ki zaten kesinlikle ilgi odağı olmak bana göre olamaz. neyse 2 gün önce de bana "ee beni hangi mekana götüreceksin, nasıl bi parti yapacaksın şu arkadaşına, son senemizdeyiz zaten" falan dedi gülerek,ben de gülerek "fakirliğin gözü kör olsun, en güzel partileri ayarlamak isterdim ama durum belli" falan dedim konu öyle kapandı. ve bugün odadan lavaboya gitmek için çıkmıştım, odaya geri döneceğim vakit kapının önüne geldiğimde arkadaşımın diğer oda arkadaşımla olan konuşmasına kulak misafiri oldum. benden bahsettiğine eminim, "2 sene boyunca hiçbir şey yapmadı benim için, insan bi pasta alıp getirir, hediye vermese de olur ama kuru kuru doğum günün kutlu olsun diyor sadece" falan dedi. ben içeri girince ikisi de sustu. ben arkadaşıma bişey belli etmedim ve arkadşım benimle hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya falan devam etti. fakat benim çok canım sıkıldı. benim doğumgünüm bizim sömestr tatilimize denk geliyor ve 2 senedir onun tabiriyle "kanka" olmamıza rağmen bir kere bile benim doğumgünümü kutlamadı. zaten tatil olduğu için bir arada olmuyoruz, o memleketinde ben memleketimde oluyorum falan yani kutlamak istese ancak telefon edebilir ya da face'den mesaj yazabilir. ki benim doğumtarihimi de biliyor yani. ben hiçbir zaman kendi doğumgünümle alakalı tek laf etmedim ama o kendi doğumgününü günler öncesinden haber veriyor, sürekli bişeyler ima ediyor falan şakayla karışık... ben de bilirdim arkadaşıma doğumgünü partisi düzenlemeyi ama öyle bişey yapmak istesem maddi imkanım el vermez, 2 hafta aç gezmem gerekir yani. ben paramı ucu ucuna yettirmeye çalışan bir öğrenciyim. üstelik kendisi benim doğumgünümü bir kere dahi kutlamadı ve ben tek kelime etmedim bununla ilgili ona çünkü ben önemsemem yani kutlansın yada kutlanmasın. 2 sene boyunca ben ona manevi anlamda çok şey yaptım gönül ister ki zengin olalım, saraylarda yaşayalım, en güzel hediyeleri alalım ama yok yani ben ne yapabilirim ve ettiği her imada ben onu kırmadan "ben ileride işe girince sana en güzel doğumgününü yapıcam, söz" falan diyorum. iyilikleri karşılık bekler gibi yapmış gözükmek istemem ama o öyle 2 sene boyunca hiçbişey yapmadı benim için derken bende bi düşündüm acaba o bana 2 sene boyunca ne yaptı? benim ona yaptığım fedakarlıkların haddi hesabı yok yani yine de canı sağ olsun
bu anlattığın durumu ona ve diğer arkadaşına açık ve net bi şekilde anlatamazsın. ne zaman başka insanların konusu geçer o zaman sen kendi fikirlerini bu konuyu baz alarak açıklarsın. ama kişiler üzerinden değil. mesela konu açılır ve ona benzer durumu şu şekilde uyarlarsın "aaaayyy ben de o kadar şey yaptığım insanların ikiyüzlü vs bilmem ne ( burada gayet aşağılaıcı ve küçük düşürücü kelimeler kullanılabilir) bir şey yapmak içimden gelmez.." böyle cümlelerle öyle insanlara ayna tutmuş olursun. çünkü bahsettiğin tarzda kişiler karşısına geçip de ne kadar konusursan konuş yine aynı şeyi yapacaklardır. bu benim fikrim.

Kutlamak isteyen arkadaş tatilden sonra da kutlardı.Yani tatil falan bahane...Boşverin bir şey yapmayın.

Arkadaşların burada çok meşhurlar zaten.doğum gününde kap arkadaşını buraya getir onu ilgi manyağı yapalım.hoş bir sürpriz olur ona.
Dip not:bir insanın bir tane bile normal arkadaşı olmaz mı yada dert küpü yapmayacak bir arkadaşı olmaz mı yahu? manyak sorunlu arkadal paratoneri gibisiniz valla.

canım aynı tarz ilgi manyağı arkadaş bende de var.Doğum gununden önce hediyem hazır dmı aldın dmı bilmem ne bir sürü tripler yedim aldım artk hediyesini fakat benm doğum gunumde kendisi hiçbirşey almadı.Ben normalde hediye isteyen biri değilim ama kendisi o kadar lafını yapınca insan bekliyor.Seninde arkadaşın da aynı kafa anladığım kadaryla ya hiçbirşey yapma sana laf sokarsa da deki sen neden bana yapmıyosun ama bekliyorsun de.Ya da küçk bir pasta alıp konuyu kapatabılırsın kırgınlık olmaması için tartşmaya gerek yok .Şimdi düşününce dilim pasta bile alabılırsın sonuçta hatırlıyorsun en azından yetinsin onunla yaptıgı ayıp.

Buna benzer bi durum bizim okulda öğretmenler arasında da var erkek hocalar ne yapıp edip kendi arkadaşlarının doğum günü nisan düğün bebek gibi durumlarda herkesten 10-15 tl toplayıp hediye ve pasta alıyorlar. 5 senedir aynı okuldayım düğünüm yazın oldu doğum günüm yazın bebek zaten yok velhasıl 1 kez bile hediye görmedim diğer hocalara en az 3 kez organizasyon yapilmisken çok zoruma gitmesine rağmen ufak ufak toplanıyor diye ses çıkarmıyorum ama tayinim çıkıp giderken bi yemek organizasyonu yapmazlarsa hepsine söyleyeceğim içlerine dert olsun bana dert olacağına. Bence sende söyle gitsin kibarlık yapmanın alemi yok bencillik yapmadan düşünecek onu.

O kutlamazsa ben onun doğum gününü asla kutlamam
Gene kuru kuru kutlayın bişey derse sen hangi doğum günümü kutladında benden birşeyler bekliyorsun derim.

X