Arkadaşımın kıyafetimle ilgili uyarısı

Merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Yine siz ablalarımın tavsiyesine ihtiyacım var.
Pazar günü arkadaşlarımla buluşacağım, yakın bir arkadaşımızın doğum günü ama bu sene parti tarzı bir olay istemedi corona olaylarından dolayı bir pubda oturup içeriz teklifi yaptı. Ben de ne giyeceğimi bilemedim eğer doğum günü kızı bile süslenmezse benim etek elbise tarzı bir şey giymem olmaz diye düşünerek siz ne giyeceksiniz diye yazdım gruba. Doğum günü olan arkadaşımın sevgilisi de gelecekti bu arada. Kendisi de 'albertine yarın sevgilim gelecek bak çok dekolte tarzı bir şey giyme' yazmış. Şok oldum açıkcası ve 'daha önce gözüne batan bir durum mu oldu niye böyle bir şey söyleme gereği duydun' diye cevapladım. Bir önceki sevgilisinin de olduğu buluşmada giydiğim kıyafetin göğüs dekoltesinin fazla olduğu için rahatsız olduğunu söyledi ama o buluşmaya erkek arkadaşı sonradan katıldı yani onun kast ettiği gibi sevgilisi gelecek diye öyle giyinmiş olma durumum yoktu. Bu arada ben açık giyinmeyi seven bir insanım zaten, özellikle birinin yanında şöyle giyeyim tarzı düşünmem ama havalar soğudu o yüzden açık giyinmeyi düşünmemiştim. Arkadaşım da bunları söylerken random emoji falan koydu çaktırmadan nasıl söyleyeceğini bilememiş onu anladım. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Arkadaşlarınızın erkek arkadaşının olduğu ortamlarda kıyafetinize dikkat ediyor musunuz? Ben bu konuda ince mi düşünemedim bilmiyorum sadece bu olayla ilgili değil eğer yanlış yapıyorsam bilmek isterim. Belki ileride de böyle düşünen arkadaşlarım olur ama herkes direkt uyaramaz ben de nerede nasıl davranacağını bilmeyen insan konumuna düşmek istemem.
Ne alaka bu çocuk seni tesadüfen yolda bir yerde falan görse saklanacak mısın? 😂 😂 Bugünki açılan başlıklarda arkadaşlar Nirvanayı zorluyorlar 🙃🙃

Kendi arkadaşlarımdan da eşimin iş arkadaşlarından da açık hatta aşırı dekolte insanlar var. Kocamı işe göndermeyim mi yada iş arkadaşlarına ihtar mı çekeyim 🤪
Kendim tesettürlü bir insanım bu arada. Bu şekilde uyarıların birbirimizin kişilik haklarına saygısızlık olarak değerlendiriyorum.
32 yaşındayim 26 yaşımdan sonra bende tesettüre girdim . Şuan o arkadaşının ağzına kürek ile vurasım var nedense çok sinir oldum sanırım ömrümün uzun bir kısmını açık olarak geçirdiğim için olayı içselleştirdim 😂😂😂

Tek bi tavsiyem var hayatinizdan defedin onu.akli basina gelir bi daha kimseye boyle bi hadsizlik yapmaz.boyle insanlari alttan aldikca ses etmedikce amaaan bisey olmaz şoyle huyu var ama iyidir dedikce tepemize cikiyorlar.ben 5 yildir hayatimi sildim supurdum gereksiz kimseyi birakmadim.yerinizde olsam ilk iş o dogumgunune gitmezdim tavrinizi koyun

azcık göğüs dekoltesi varsa sizde , otururken bir onceki buluşmada sevgilinin dikkatini dağıtmis olabilirsiniz, hele bir de memeler guzelse eyvah eyvah :rolleyes: bu da içerlemiş belli ki, sevgiliye değil size ayar çekmiş aklısıra...ben senin yerinde olsam bu kez puba memelerim ateş edecek şekilde gider, inadina masaya koyarim:-)gerisini arkadaşın düşünsün
Ben memelerimi ve bacaklarımı beğeniyorum açıkçası ne yalan söyleyeyim 😂 kendimde sevdiğim yerleri öne çıkarmayı da seviyorum kıyafetlerimle ama birini etkilemek istersem de arkadaşımın sevgilisi ne alaka yani kırk yıl düşünsem aklımdan geçmezdi. Bir de şöyle bir şey var arkadaşım da ince hoş bir kız o da hep crop tarzı şeyler giyer yani göbeği açık gerçekten de çok yakışır. Benim göbeğim güzel olmadığı için orayı saklarım 😢 hep de söylerim arkadaşıma sana yakışıyor diye ama kendisi bana daha önce de senin memelerin dikkat çektiği için kıyafetlerini öyle seçiyorsun demişti o konuşma geçtiğinde hiç art niyet aramadım evet ondan yapıyorum demiştim demek ki önceden de böyle bir düşüncesi varmış. Bu arada özellikle de göğüs dekoltesi veren bir şey aldığımı hatırlamıyorum sadece herkesin giydiği en basitinden ceket içine atlet ben de daha farklı duruyor haliyle ben de o kısmı beğendiğim için giyiyorum aşırı uç bir giyimim yok. Doğum gününe de gitmeyi düşünmüyorum ama bir ortamda sevgilisiyle de denk gelsem aşırı stres olurum artık.

tatlım 42 yaşımdayım, ayıptir soylemesi her giydiğim de yakışır ama şu yaşıma kadar şunu öğrendim ki, memelerin cinsel ve sosyal yaşamda etkisi hiçbir uzuvda yok :-)medeni insanlar güzel bacaga göbege kaşa göze bakar geçerler ama güzel memeye kitleniyorlar resmen:rolleyes:açmana bile gerek yok, tesettürlü olup da taş gibi olduğu belli bir arkadaşım var benim hep takılırım hatta günahtır, saklama bu serveti diye:confused:kadını erkeği yok bu işin, estetik hepimizi çeker, güzellik doğamızda var...seninkiler de böyle büyüleyici kıvamdaysa açmasan bile kıskanmıştır arkadaşın, hepsi bu yani

Her şey bitti de arkadaşımın sevgilisinin yanında nasıl giyineceğim kaldı.
Çüş derdim.
Bak ben tesettürlü bir kadın olarak yazıyorum sana bunu.
Sen ne giyersen giy, bunu o insanlara göre değiştirme.
Ha, elbette yerine ve zamanına göre giyinmek görgü meselesidir ama arkadaş sevgilisine göre giyinmek ne meselesidir ben anlamadım.

Ben memelerimi ve bacaklarımı beğeniyorum açıkçası ne yalan söyleyeyim 😂 kendimde sevdiğim yerleri öne çıkarmayı da seviyorum kıyafetlerimle ama birini etkilemek istersem de arkadaşımın sevgilisi ne alaka yani kırk yıl düşünsem aklımdan geçmezdi. Bir de şöyle bir şey var arkadaşım da ince hoş bir kız o da hep crop tarzı şeyler giyer yani göbeği açık gerçekten de çok yakışır. Benim göbeğim güzel olmadığı için orayı saklarım 😢 hep de söylerim arkadaşıma sana yakışıyor diye ama kendisi bana daha önce de senin memelerin dikkat çektiği için kıyafetlerini öyle seçiyorsun demişti o konuşma geçtiğinde hiç art niyet aramadım evet ondan yapıyorum demiştim demek ki önceden de böyle bir düşüncesi varmış. Bu arada özellikle de göğüs dekoltesi veren bir şey aldığımı hatırlamıyorum sadece herkesin giydiği en basitinden ceket içine atlet ben de daha farklı duruyor haliyle ben de o kısmı beğendiğim için giyiyorum aşırı uç bir giyimim yok. Doğum gününe de gitmeyi düşünmüyorum ama bir ortamda sevgilisiyle de denk gelsem aşırı stres olurum artık.
Ceket içi atlete dekolte mi diyoruz yahu?
Ceket içi çamaşırsızlıktır dekolte olan, ben mi yanlış biliyorum😂
off ne de güzel olur fiziği düzgün olana...

evet ya, dekolte o kadar öznel bir kavram ki, dekolte deyince açık saçıklık geliyor akla ama değil asında, boğaza kadar kapalı tesetturlü bir kadının dekoltesi yüzü veya ayak bilekleridir, mini giyenin dekoltesi bacaktır, boğaza kadar kapalı uzun kollu sadece omuzlarda pencere varsa omuz dekoltesidir....dikkat çeken, hoşa giden, goz okşayan yerdir yani...ben işyerinde prenses yaka (kapalı ) severim mesela , hem işimle ilgili tarzıma uygun ( meme, bacak açamam, ciddiyetim bozulur :-) )hem de boynum güzel diye, al işte boyun dekoltesi...ama özelde severim hem bakmayı hem giymeyi...tabii yakışıyorsa

Ben yanlış biliyormuşum o zaman 😂 Maksimum dekoltem bralet onun da üstüne beyaz gömlek gibi şeyler giyerim bana da hep üst tarafta daha fazlası olmazmış gibi geliyor ne giyilir ki başka zaten

evet ya, dekolte o kadar öznel bir kavram ki, dekolte deyince açık saçıklık geliyor akla ama değil asında, boğaza kadar kapalı tesetturlü bir kadının dekoltesi yüzü veya ayak bilekleridir, mini giyenin dekoltesi bacaktır, boğaza kadar kapalı uzun kollu sadece omuzlarda pencere varsa omuz dekoltesidir....dikkat çeken, hoşa giden, goz okşayan yerdir yani...ben işyerinde prenses yaka (kapalı ) severim mesela , hem işimle ilgili tarzıma uygun ( meme, bacak açamam, ciddiyetim bozulur :-) )hem de boynum güzel diye, al işte boyun dekoltesi...ama özelde severim hem bakmayı hem giymeyi...tabii yakışıyorsa
aynen öyle neresi göze hitap ediyorsa orası dekolte oluyor sanırım ben de sırt ve göbek kısmımı hiç sevmem kıyafetlerde o kesim görürsem koşarak uzaklaşıyorum 😀 Kendim de beğenmediğimden sanırım nerede crop giyen biri görsem yakışmışsa dikkatimi çekiyor güzel olmuş diye

Ben yanlış biliyormuşum o zaman 😂 Maksimum dekoltem bralet onun da üstüne beyaz gömlek gibi şeyler giyerim bana da hep üst tarafta daha fazlası olmazmış gibi geliyor ne giyilir ki başka zaten
Bralet evet dekoltedir de üzerine gömlek giyiyormuşsunuz, ne anladım ben o işten😂

Dün bahsetmiştim mesela yerine göre giyinmek diye, ona güzel bir örnek vereceğim.
Bralet çok moda, yakışan da giysin.
Yeğenim üni öğrencisi, top crop giyiyor, bana göre o da normal, çok güzel fiziği var nasıl da yakışıyor.
Ama bazı arkadaşları mesela braleti direkt giyip deri ceketle(tabii ceket açık) derse geliyor sabah 9.
Bana göre bu abartı bir durum çünkü aynı braleti altına etek ya da jean ile kulübe giderken giyersin.
Bana göstermişti yeğenim ‘bak arkadaşımın giydiği çok güzel ben de böyle bir şey alacağım okula’ diye.
Kendimce öneride bulundum ‘evet çok güzel tatlım sana da inanılmaz yakışır alalım ama istersen okula giyme, orası biraz daha resmi bir kurum dantelli bralet fazla olabilir bence, arkadaşlarınla görüştüğünde giyersin olmaz mı’ diye.

aynen öyle neresi göze hitap ediyorsa orası dekolte oluyor sanırım ben de sırt ve göbek kısmımı hiç sevmem kıyafetlerde o kesim görürsem koşarak uzaklaşıyorum 😀 Kendim de beğenmediğimden sanırım nerede crop giyen biri görsem yakışmışsa dikkatimi çekiyor güzel olmuş diye
zaten işin doğrusu budur...modacilarin da tavsiyesi. her seferinde tek yeri one çikarmak...nereyi gostermek istiyorsan orayi hafifletip, diger yerleri kapaticaksin, yani hem yuzde agir makyaj, hem bacak hem kol hem meme açtıgında şık değil itici oluyor zaten, ayarinda ve akıllıca olduğunda sadece ayak bileği veya boyun bile şık kilabiliyor kadını

Bralet evet dekoltedir de üzerine gömlek giyiyormuşsunuz, ne anladım ben o işten😂

Dün bahsetmiştim mesela yerine göre giyinmek diye, ona güzel bir örnek vereceğim.
Bralet çok moda, yakışan da giysin.
Yeğenim üni öğrencisi, top crop giyiyor, bana göre o da normal, çok güzel fiziği var nasıl da yakışıyor.
Ama bazı arkadaşları mesela braleti direkt giyip deri ceketle(tabii ceket açık) derse geliyor sabah 9.
Bana göre bu abartı bir durum çünkü aynı braleti altına etek ya da jean ile kulübe giderken giyersin.
Bana göstermişti yeğenim ‘bak arkadaşımın giydiği çok güzel ben de böyle bir şey alacağım okula’ diye.
Kendimce öneride bulundum ‘evet çok güzel tatlım sana da inanılmaz yakışır alalım ama istersen okula giyme, orası biraz daha resmi bir kurum dantelli bralet fazla olabilir bence, arkadaşlarınla görüştüğünde giyersin olmaz mı’ diye.
Ben de gece çıktığımda giyiyorum çok da gün içinde giyilecek bir şey değil sanki ama moda olayları sürekli değişiyor takip edemiyorum artık bir sene çirkin dediğimiz şey ertesi sene moda diye herkesin üstünde oluyor

Sana yada sevgiline göre giyinmiyorum deseydiniz. Ne münasebet size kıyafet uyarısı yapıyor. Ben olsam o doğum gününe hiç katılmam.

Ben de gece çıktığımda giyiyorum çok da gün içinde giyilecek bir şey değil sanki ama moda olayları sürekli değişiyor takip edemiyorum artık bir sene çirkin dediğimiz şey ertesi sene moda diye herkesin üstünde oluyor
Şöyle diyeyim, siz dekolte giymiyorsunuz, buna emin olun.
Genç nesil gümbür gümbür geliyor, onların yanında tarzınız bir hiç, mağaradan çıkmadıysa o arkadaş...

Arkadaşınız umarım eski arkadaştır ve kendinizle alakalı şüpheniz olmasın.
Aşırı uç giyinseniz de olmasın, bu sizin seçiminiz.
Yerine uygun olduğu sürece( bence yerine uygunluk çok önemli, aksi türlü bayağı duruyor, kadını aşağı çekiyor) yardır bacım.
O doğumgününe de git, dekoltenin kralını giy, bacağı ayrı göğsü ayrı, sonra bir daha görüşmezsiniz.

Hadsiz ya...

X