arkadaşlar bi akıl verin okul konusunda

Pinklovepink_20

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2016
16
2
30
arkadaşlar ben açık öğretim fakültesinde okuma kararı aldım ilk defe okuyucam daha once bı unv okumadım ıkıncıye gırcem sınava çocuk gelişimi ve sosyolojı hakkında bılgsı olanlar varmı bır an önce iş sahıbı olmak istiyorum ıkı yıllık cocuk gelışiminden sonra iş imkanı varmıdır yada sosyolojı olunca noluuo hanımlar hayalımdekı meslek ana okulu ögretmenlıgı 20 yasındayım sınav korkum var ya tutturamazsam dıye yardım edın bana

Evet sagol ama iş imkanı hemen varmı bir an önce çalışmam lazım para için degil evde yim sürekki yani benim yaşındakiler ellerine aldı meslegini

2 yıllıklarda çok imkan yok diye biliyorum. Ben liseden çocuk gelişimi bitirdim şimdi açıktan sosyoloji okuyorum. Sosyoloji önü açık bir bölüm. İnsan kaynaklarında çalışabiliyorsun, rehber öğretmenliği var , bakanlıklarda çalışabiliyorsun.

kızımın gittiği özel anaokulunda 2 yıllık mezunları yardımcı öğretmen olarak çalışıyorlar, eğer dikey geçiş yapıp okul öncesi öğretmenliğine tamamlarsanız anaokulu öğretmeni olabilirsiniz.

açık öğretim olması zorunlu mu

çalış ygs ile 4 yıllık okul öncesi öğretmenliği kazan

yaşın genç

güzel güzel oku

hatta bak bazı yerlerde ikinci öğretim de var

bir kaç yıl sonra özelde yardımcı ablalık vs de bulup gündüz çalışır akşama da okursun

açık öğretim olması zorunlu mu

çalış ygs ile 4 yıllık okul öncesi öğretmenliği kazan

yaşın genç

güzel güzel oku

hatta bak bazı yerlerde ikinci öğretim de var

bir kaç yıl sonra özelde yardımcı ablalık vs de bulup gündüz çalışır akşama da okursun
çok yuksek ya babam yollamıyo öyle bnde böyle bı karar aldım guzel dusuncelerın ıçın sagol

kızımın gittiği özel anaokulunda 2 yıllık mezunları yardımcı öğretmen olarak çalışıyorlar, eğer dikey geçiş yapıp okul öncesi öğretmenliğine tamamlarsanız anaokulu öğretmeni olabilirsiniz.
o zamman zarfındada calışabılırım anaokullarında demekkı dgs de acıktan yerlesebılırmıyım kı

o zamman zarfındada calışabılırım anaokullarında demekkı dgs de acıktan yerlesebılırmıyım kı

şöyle düşün açıköğretim okul öncesini bitren herkes dgs ye giriyor, senin fark yaratıp tüm rakiplerini geçmen lazım, bunun için de herkesten çok çalışman lazım, ben senin yerinde olsam ilk hedefim direk 4 yıllığı kazanmak olurdu, ygs yi kazanmak dgs yi kazanmaktan daha kolay.

bu arada yardımcı öğretmen normal öğretmen gibi çalışmıyor, çocuklara tuvalette ve yemekte yardımcı oluyor, üzerlerini değiştiriyor, saçlarını yapıyor vs bakımlarıyla ilgileniyor yani, ayrıca öğretmene de etkinliklerde falan yardım ediyor. maaşları da öğretmenlerinkine göre epey düşük diye biliyorum.

şöyle düşün açıköğretim okul öncesini bitren herkes dgs ye giriyor, senin fark yaratıp tüm rakiplerini geçmen lazım, bunun için de herkesten çok çalışman lazım, ben senin yerinde olsam ilk hedefim direk 4 yıllığı kazanmak olurdu, ygs yi kazanmak dgs yi kazanmaktan daha kolay.
ama normal olarak gıdemem sehır dısınada bursadada yuksek çok çaresuzım ıkı yıldır bıktım ya

Hiçbir şey için geç değil yasin çok genç korkma yapamam diye insan istesin yeterki herşeyi yaparsın ben 30 yaşındayım bende sınava giricem çocuk gelişimi istiyorum bende kendime güveniyorum iki bolumu de oku iş alanın fazlalasir

Hiçbir şey için geç değil yasin çok genç korkma yapamam diye insan istesin yeterki herşeyi yaparsın ben 30 yaşındayım bende sınava giricem çocuk gelişimi istiyorum bende kendime güveniyorum iki bolumu de oku iş alanın fazlalasir
ALLAH razı olsun guzel düşüncelerınız için

ama normal olarak gıdemem sehır dısınada bursadada yuksek çok çaresuzım ıkı yıldır bıktım ya

bursa mı yüksek değil bursa

nereden biliyorsun dersen 36 yaşında geçen sene sınava girdim YGS ile alan tüm bölümlere çok rahatlıkla yerleşebiliyordum

ben LYS ile bir bölüm tercih ettim

çalışırsan olur ki senin başka kurtuluşun yok gibi görülüyor gerekirse uyuma yeme içme çalış

X