Aşılama arkadaşlar canım sıkılıyor anne olamayacagım diye çok korkuyorum

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

cigdem02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
35
0
40
birkaç gün oldu bu siteye üye olalı kimseyi tanımıyorum konu açıyorum kimsede cvp vermiyo ama bnm konusmaya okadar çok ihtiyacım var ki mafoldumben

Merhaba canım hosgeldın sıteye oncelıkle benımde cok ıhtıyacım var gercekten allahın ıznıyle olucaz ınsallah bızde anne bebıslerımızde olucak umudunu yıtırme kotu dusunme hıc ben ole yapıyorum ıyı dusunelım ıyı olsun dımı

öncelikle tsk ederim cvp yazdıgın için kendi kendime hep sabret bu bi sınav diyorum ama saniye aklımdan çıkmıyor bebek konusu rabbim kimseyi bu şekilde sınamasın çok zor bi durum inş tez zamanda hepimizin bebegi olur

birkaç gün oldu bu siteye üye olalı kimseyi tanımıyorum konu açıyorum kimsede cvp vermiyo ama bnm konusmaya okadar çok ihtiyacım var ki mafoldumben

hosgeldin bende yeni sayılırım sitede.böyle zamanlarda insanın paylaşmaya o kadar ihitiyacı oluyor ki biliyorum.
kaderimize ne yazıldıysa onu yaşıcaz.biz çabalıyoruz ama bi yere kadar

bu konuda rahat olanlar daha cabuk bebek sahibi oluyor ben artık buna inanıyorum.mesela benim bi arkadasım cocuk sahibi olmaya karar verdik korunmayı bırakıyoruz dedi ve o ay şıp hamile kaldı.

haklısınız benımde cıkmıyo olmayan bebegım bazen kendıkendıme bebegımle konusuyorum olmayan nazlı bebegımle bende 1.5 senedır ıstıyorum olmuyo bebegım cok nazlı ama ınanıyorum olacagına sabır versın allahım hepımıze sınavdan gecıyoruz hepımızın farklı oysakı evlenmeden once hemen flmlerdekı gıbı hemen hamıle olacakmısım gıbı gelıyodu ama beklemek cok zor ınıanın bırbırımızı cok ıyı anlıyoruz aynı duyguları yasadımız ıcın bıde cevremızde bebek yokmu yokmu demelerı hergorduklerınde ınanın cevreden sogudum evden dısarı cıkmak ıstemıyorum bırısı gorcek bos bos konuscak dıye bende dusunmuyoruz daha dıyorum nayıyım ama herseferınde ardıardına sormaları delıedıyor ınsanı

malesef bende kimseyle görüşmüyorum saçma saçma konusup daha beter canımı sıkıyorlar aslında haklısınız psikolojik olarak rahat olmak lazımmış bunu doktorlarda söylüyor bakalım hayırlısı allahtan

haklısınız benımde cıkmıyo olmayan bebegım bazen kendıkendıme bebegımle konusuyorum olmayan nazlı bebegımle bende 1.5 senedır ıstıyorum olmuyo bebegım cok nazlı ama ınanıyorum olacagına sabır versın allahım hepımıze sınavdan gecıyoruz hepımızın farklı oysakı evlenmeden once hemen flmlerdekı gıbı hemen hamıle olacakmısım gıbı gelıyodu ama beklemek cok zor ınıanın bırbırımızı cok ıyı anlıyoruz aynı duyguları yasadımız ıcın bıde cevremızde bebek yokmu yokmu demelerı hergorduklerınde ınanın cevreden sogudum evden dısarı cıkmak ıstemıyorum bırısı gorcek bos bos konuscak dıye bende dusunmuyoruz daha dıyorum nayıyım ama herseferınde ardıardına sormaları delıedıyor ınsanı

insanlar halden anlamazlar.bi sorununun varlığı belki cocuğunun olamıyacağını düşünmezler.onlara dedikodu gerek.bekarken nezaman evlencen derler evlenirsin cocuk nezaman derler.sonra ikinci nezaman derler.sonra sünnet nezaman derler.anlıcağın bitmez.en iyisi onlara karsı içinden geldiği gibi davranmak.ben oyle yapıyorum.kendini eve filan kapama hayat hızla akıp geçiyo zaten...

canım hoşgeldin allah sabır versin güç versin dediğin gibi bu bi sınav biz bu hayata sınav için geldik allah o kadar büyükki kimisine zenginlik kimisine fakirlik verir ve dengeyi sağlar kimine çocuk verir kimine vermez buda bi dengedir ama allah isteyen herkese bu duyguyu zamanla tattırıyo olmıcak diye üzülme olucak olurda sen hiç pes etmeden umudunu yitirmeden yola devam et allaha yaklaş ona dua et o hiç kimsenin duasını geri çevirmez hemen karşılığını alamazsın ama zamanla duan yerine gelir yeterki gönülden iste ona yakın ol yeter bide şuda doğru gerçekten bişeyi çok istersen o olmuyo bişeyi kafana çok takmıcaksın sonra olmadığını görünce çok üzülüyosun biz mesala iki sene bekledik çocuk için hem kendimizi tarttık hem evliliğimiz yerine oturdu hem evliliğin tadını çıkarttık hiç aklımdanda geçmedi olmıcak diye ve korunmayı bıraktık o ay hamile kaldım hep dedim allahım hayırlısını versin bizi öyle sınamasın korkma canım olmıcak diyede kafana böyle bi girişimde bulundunuzda dr size olmıcakmı dedi kardeşim kendi kendine kurma sakın içinden çıkamazsın psikolojin bozulur zamanla olur

olan neden olmayanın halinden anlamaz neden içinde kopan fırtınayı azcık olsun hissetmez ama çok haklısın ( bebing) zaman hızla akıp gidiyo en azındn çok sevdiğimiz sevildiğimiz eşlerimiz var olanlarla mutlu olmaya çalışmamız lazım

ceemrecim çok saol güzel şeyler yazmışsın herkezin aklı mantıgı var tabi ama bazen bildiği seyleri başkalarından duyması çok rahatlatıyor dr olmıycak demedi şükür olur diyor bnm tek yumurtam var onda da dermoid kist var korkum o yinede taktir allahın tabi

bende eylulde asılama denıcem hayırlısı allahımdan one derse o olur YARABBIM bu ayın hurmetıne ınsallah olur herkes hamıs kalır saglıklı bebekler dogurur kucaklarına alır

olan neden olmayanın halinden anlamaz neden içinde kopan fırtınayı azcık olsun hissetmez ama çok haklısın ( bebing) zaman hızla akıp gidiyo en azındn çok sevdiğimiz sevildiğimiz eşlerimiz var olanlarla mutlu olmaya çalışmamız lazım

bu süreçleri yaşamayan hissedemez içinde yandığın ateşi.bekleyemezsin zaten.tok açın halinden anlar mı? anlamazzz.eşinle problemin yoksa aslında mutlu olucaksın.şanslı sayıcaksın kendini.cocuk yapmak için evlenmedik sonuçta.olursa tabi çok güzel olur.olmazsa üzülürüz.ama hayata devam ederiz.benimde canım cok yanıyo.zaten sürekli hamilelerle birlikteyim.ama hayat bu.elinden geleni yapıcaksın, beklemekten baska care yok.öyle evlilikler varki çocukları var ama birbirlerinin kıymetini bilmiyorlar birbiriyle mutlu değiller...o daha kotu...

bende eylülde aşılama olucam umarım tutar hepizin ki az öncede söyledim ( bebing) haklısın şükürler olsun eşimle çok mutluyum dünyalr tatlısı biri gerişside artık allahın takdiri son mesaja gelince saol özlemcim umutsuzda değilim aslında sadece korkum var biraz kısacası karmasık yüreğim burdaki herkezin zaman zaman oldugu gibi napalım birbirimize destek olup bi nebze rahatlıyoruz

Bu duyguları anlayan insanlarla beraber olmak çok güzel,ezik değiliz dimi,sadece sabır sabır,hoşgeldin bende yeniyim yalnız değilizkaydirigubbakcemile5

arkadaşlar umutsuz olmayın ben de sizinle aynı durumdayım mart sonunda aşılama yaptık tutmadı derken eşim de varikosel olduğu anlaşıldı haziran 24 te ameliyat oldu bekliyoruz bi umut düzelecek diye önceleri çok takıyodum şimdi alıştım ameliyat oldu ya düzelecek olacakmış gibi geliyo Allah hepimize bu mübarek günlerde gönlümüzün muradını versin

(maviumutluolsun) cnm geçmiş olsun umarım eşin de iyileşmiştir.inş dediğin gibi allahım bütün bekleyenlerin muradını verir.... yasemincim evet burda yanlız değiliz şükür herkezin sorunu hemen hemen aynı paylaştıkça rahatlıyoruz

canım benim yakınımdan bir örnek vereyim benim eltimin 11 sene çocuğu olmadı dr lar oluyo bir sorun yok dedi ama olmadı allah vermedi 11 sene sonra tüp bebekle bebekleri oldu ve şimdi 2 yaşında ve daha dün öğrendik normal yolla hamile kaldığını o kadar sene olmuyo diye ne yollara başvurdu allahım o kadr büyükki eğer o verecekse veriyo vermiceksede vermiyo üzülsende ağlasanda bi faydası yok sadece dua ederek beklemekten başka çaren yok ki dr da olmuyo dememiş allahım ol derse olur sen yeterki içini ferah tut ve dua et inşallah en kısa zamanda verirsin haberini bize ama moralde çok önemli eğer kendini motive edebiliyorsan ve benim çocuğum olucak diyede umut edersen olur sadece sabırla beklemek gerek başka çare yok

haklısın cnm hersey allahtan bnm dayımın kızınında 9 senedir olmuyo ondada sorun yok tüp bebek bile denediler tutmadı dediğn gibi sabretmekten başka çare yok

X