arkadaşlar çok acil fikirlerinize ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız??

tuanamevsim

canım kardeşim gülşah
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
856
6
arkadaşlar bu konuyu buraya açmak ne kadar doğru bilmiyorum ama acilen fikirlerinize ihtiyacım var iki aylık bir bebeğim var emziriyordum... ne yazıkki dün ve bugün sütüm çok çok azaldı hatta kesilmek üzere diyebilirim.....sebep ise şu geeçtiğimiz hafta içinde mide bulantısı şiddetli ishal ve kusmalar yüzünden hastanelik oldum kan tahlili vs bir sürü test yapıldı doktor bağırsak enfeksiyonu olduğunu söyledi ve büyük bir olasılık verdi bunun sebebinin içtiğimiz damacana sudan kaynaklı olduğunuda ekledi... o gün serum bağlandı ama ne fayda hastaneden çıktık gece evde gene rahatsızlandım bu sefer başka bir hastaneye gittik elimde test sonuçlarımla birlikte hemen serum bağlandı bu doktorda aynı şeyden şüphelendi SU... ben o günden beri yemek bile yiyemiyorum ciddi anlamda iştahsızlık var zaten yediğimde midemde kalmıyor ya istifra ederek yada dışkı yolu ile her yediğim gidiyor malum bu durumdada sütüm azaldı ve kesildi denilecek kadar az..evimin içinde eşim annem ben ve bizde kalan misafirlerimizde dahil ard arda gelen günlerde aynı şikayetlerle hastanelik olduk. hepimizede söylenen durum aynı sudan kaynaklı.... normal zamanda olsam emzirme döneminde olmasam inanın hiç takmam kafama..şimdi diyorumki bu içtiğimiz suyu analiz ettirip gerekli yerlere şikayette bulunsammı diye düşünüyorum genede kararsızım siz olsanız ne yapardınız..:uhm: :a015: anneliğimin daha baharını yaşarken emzirmekten mahrum kalmak canımı çok sıkıyor ne yazıkki bebeğime doktor tavsiyesi üzerine mama vermeye başladım senağlama senağlama

ya canım benım cok uzuldum.gecmiş olsun.boyle bırşey olamaz ya.tabıkı şikayetını yap.su aldıgın fırmayı ara durumu anlat.bakalım onlar ne yapacaklar.ilgilenmez sallamazlarsa sen de o zaman suyu dedıgın gıbı analız ettırıp sıkayet et tabı.ya acaip gıcık oluyorum bole seylere.neyse en cok ta bebegın için uzuldumçdu bakalım iylesınce tekrar gelebılır.tekrar geçmış olsun

ya canım benım cok uzuldum.gecmiş olsun.boyle bırşey olamaz ya.tabıkı şikayetını yap.su aldıgın fırmayı ara durumu anlat.bakalım onlar ne yapacaklar.ilgilenmez sallamazlarsa sen de o zaman suyu dedıgın gıbı analız ettırıp sıkayet et tabı.ya acaip gıcık oluyorum bole seylere.neyse en cok ta bebegın için uzuldumçdu bakalım iylesınce tekrar gelebılır.tekrar geçmış olsun

çok sağol canım mafoldumben yani inan kendime değil bebeğime üzülüyorum dilerim dediğin gibi iyileşince gelir tekrar sütüm senağlama senağlama

sen üzme kendini bebegın etkilenmesin.Buna sebep olanı da arkadasın dedıgı gibi şikayet et peşini bırakma

sen üzme kendini bebegın etkilenmesin.Buna sebep olanı da arkadasın dedıgı gibi şikayet et peşini bırakma

evet canım üzmemek en iyisi bebeğim için dediğin gibide peşini bırakmamak lazım bu durumunda bakalım analiz için sudan aldıkk göndericem yarınn bakalım sonuç ne olucakk

bacım dur hemen salma kendini rabbim acil şifa versin çok geçmişelr olsun
nasıl böle olmuş ya bebiş olmasa diye bişey olamaaz can bu sen bencede bun u bi araştır allah allah ansıl oldu nerden alıyodunz suyu aynı yerdenmi alıyonz suyu çok dikkat et inş.süt durumu düzelir çok üüzldüm yaa Çok üzgünüm çoook

geçmiş olsun bu arada eger makinan varsa sık sık sütünü sağ...çoğaltır diye söylüyolar...hangi suydu o canım...

geçmiş olsun bu arada eger makinan varsa sık sık sütünü sağ...çoğaltır diye söylüyolar...hangi suydu o canım...

sağol canımmmm berrak diye bir su hemen değiştirdim sularıda sağıyorum bende sürekli olarakkk yavaştan çoğalmaya başladı gibi ama hala az sayılır mafoldumben

canim gecmis olsun. tabii ki gereken yerlere sikayetinde bulun. ama sutunu kesme bir sure kesebilirsin ama bebegin emdigi taktirde yeniden basla emzirmeye. bende kizimda ciddi anlamda rahasizlik gecirdim. çok agir ilaclar kullandim rahatsizligim gecince de tekrar kizimi emzirmeye basladim 2 bucuk yasinda da biraktirdim. tekrar gecmis olsun. insallah sagligina kavunsunca tekrar emzirmeye baslarsin.

canim gecmis olsun. tabii ki gereken yerlere sikayetinde bulun. ama sutunu kesme bir sure kesebilirsin ama bebegin emdigi taktirde yeniden basla emzirmeye. bende kizimda ciddi anlamda rahasizlik gecirdim. çok agir ilaclar kullandim rahatsizligim gecince de tekrar kizimi emzirmeye basladim 2 bucuk yasinda da biraktirdim. tekrar gecmis olsun. insallah sagligina kavunsunca tekrar emzirmeye baslarsin.

sağol canım yavaştan emzirmeye başladım zaten ama bakalım sütümün yağ oranı çok düşük çok cıvık halde her emzirme sonrası kusuyor yavrum bakalım toparlıycaz inşallah doktorumuzlada sürekli iletişimdeyiz tek isteğim hiç olmazsa altı ay en azından emzirebilmekkk opuyorumnanaktan

öncelikle geçmiş olsun cnm
bence analiz ettirip ne gerkli ise yap tatlım bebeğin onlar yüzünden senin sütünden mahruö kalacak
tanıdık bir marka su al bence ve kaynatmadan içme onu da bu aralar dikkat et kendine ki bi an önce toparlanasın

slm canım öncelikle geçmiş olsun.bebegıne sütünü veremeyen anne nın nekadar ızdırap çektıgını ıyı bılırım.ama şunu unutma tek emzıremeyen yada sutu yetmeyen anne sen degılsın.allahtan formul mamalar var eskıden onlarda yoktu dusunsene şanslı dönemdeyız bız.bende emzıremedım 2ay zar zor.sen bunu kafana takıp sorun etıkçe sutun varsada azalır.iyi ve olumlu dusun senı çok ıyı anlıyorum ben ama olmayınca veremeyınce elden gelen bısey yok.umarım en kısa zamanda saglıgına kavusursun canım.süreklı sağ göğüslerini.gereken yerlere elbette şikayette bulun durman kabahat.bebegıne mama verıyor olsaydın osudan kullansaydın ne olurdu dersın allah korusun hiç durma bence.

canim büyük gecmis olsun acil sifalar diliyorum
nasil cizladi icim okurken
daha anneligin baharindayken emzirmekden mahrum kalmak söün beni bitirdi
bende 1ay kadar anca emzirebildim
o günlerim geldi aklima
seninle ayni seyleri yasamadim ama basima gelenlerden dolayi ve icdigim haplardan dolayi sütüm kessilmisdi malesef
elimde olmayan nedenlerden kizim anne sütü icemedi
ama bu benim canimi cok yakdi
seni cok cok iyi anlayabiliyorum
ve kiyamam sana canim benim
üzme tatli canini
ama bu olayinda pesini brakma derim ben

öncelikle geçmiş olsun cnm
bence analiz ettirip ne gerkli ise yap tatlım bebeğin onlar yüzünden senin sütünden mahruö kalacak
tanıdık bir marka su al bence ve kaynatmadan içme onu da bu aralar dikkat et kendine ki bi an önce toparlanasın

evet canım aynen öyle bir su yüzünden bebeğimin mahrum kalması üzücü gerekli yerlere başvurdum sonuçları bekliyorum analizler çıksın bakıcam hemen sonuçlara görede gerekli işlemlere başlıycammm kaynatmadan içmiyorum artık en kaliteli suyu aldığım halde dediğin gibi :bbo:

slm canım öncelikle geçmiş olsun.bebegıne sütünü veremeyen anne nın nekadar ızdırap çektıgını ıyı bılırım.ama şunu unutma tek emzıremeyen yada sutu yetmeyen anne sen degılsın.allahtan formul mamalar var eskıden onlarda yoktu dusunsene şanslı dönemdeyız bız.bende emzıremedım 2ay zar zor.sen bunu kafana takıp sorun etıkçe sutun varsada azalır.iyi ve olumlu dusun senı çok ıyı anlıyorum ben ama olmayınca veremeyınce elden gelen bısey yok.umarım en kısa zamanda saglıgına kavusursun canım.süreklı sağ göğüslerini.gereken yerlere elbette şikayette bulun durman kabahat.bebegıne mama verıyor olsaydın osudan kullansaydın ne olurdu dersın allah korusun hiç durma bence.

haklısın canımmm tek emziremeyen anne ben değilim sütümüde arttırmak için elimden geleni yapıyorum dilerim allahtan düzeliicek...ama bu işinde peşini bırakmıycam
:1closedeyes: sağolun valla moralim yerine geliyor biraz tek benmişim bu durumda gibi düşündüm sanırım

canim büyük gecmis olsun acil sifalar diliyorum
nasil cizladi icim okurken
daha anneligin baharindayken emzirmekden mahrum kalmak söün beni bitirdi
bende 1ay kadar anca emzirebildim
o günlerim geldi aklima
seninle ayni seyleri yasamadim ama basima gelenlerden dolayi ve icdigim haplardan dolayi sütüm kessilmisdi malesef
elimde olmayan nedenlerden kizim anne sütü icemedi
ama bu benim canimi cok yakdi
seni cok cok iyi anlayabiliyorum
ve kiyamam sana canim benim
üzme tatli canini
ama bu olayinda pesini brakma derim ben

offf canım ya cidden bunu yaşayan iyi anlıyor gerçekten değilmii destekleriniz için çok çok teşekkür ederim inanın morallerim düzeldi bir an kendime gelmeliyim dedim kendime çok ama çokkkk sağolunnnn opuyorumnanaktan

canım ben de 15 gün kadar mastit yüzünden emziremedim.. sütümü sağdım sağdım attım.. ama bu sütü sağmam sütümü artırdı.. şimdi mastit geçmişi olan göğsümden daha çok süt geliyor.. sen de sağ bence sağdıkça çoğalıyor..

hem bebek mamayı aldı diye memeyi unutmuyor korkma :) eğer unutsa bile silikon başlıklar hatırlatabilir sıkma canını..

çok geçmiş olsun

offfffffffffff aynı şeyi bende yaşadım.üstelik seninkine çözüm bulunmuş benimkine sebep de bulunamadı.10 günde 10 kilo verdim.hem de ilk 10 gün.çocuk doktora götürülecek,giydrilecek falan.kafamı kaldıramıyordum.su içsem kusuyordum.zorla 1 yemek kaşığı kadar sütlaç yiyerek 2 haftada yemek yemeye başladım.2 ay sonra da normale döndüm.tabii süt müt hak getire.3.gün başladık mamaya.hep emzirdim hep.saat başı.hiiç artmadı sütüm.şimdi 4,5 aylık sütüm hala aynı.çok güzel emen bi oğlum var ama annesinin sütü yok ne kötü.herkes memesini aldırmaya uğraşırken benim oğluşum hep boş memeyi çekiyor hala....((((

canım ben de 15 gün kadar mastit yüzünden emziremedim.. sütümü sağdım sağdım attım.. ama bu sütü sağmam sütümü artırdı.. şimdi mastit geçmişi olan göğsümden daha çok süt geliyor.. sen de sağ bence sağdıkça çoğalıyor..

hem bebek mamayı aldı diye memeyi unutmuyor korkma :) eğer unutsa bile silikon başlıklar hatırlatabilir sıkma canını..

çok geçmiş olsun

çok sağol canım bende sağıp sağıp atıyorum zaten doktorumda sütün gelse dahi 1,5 ay kadar emzirme yada az az verdikten sonra mama ver demiştiii opuyorumnanaktan

offfffffffffff aynı şeyi bende yaşadım.üstelik seninkine çözüm bulunmuş benimkine sebep de bulunamadı.10 günde 10 kilo verdim.hem de ilk 10 gün.çocuk doktora götürülecek,giydrilecek falan.kafamı kaldıramıyordum.su içsem kusuyordum.zorla 1 yemek kaşığı kadar sütlaç yiyerek 2 haftada yemek yemeye başladım.2 ay sonra da normale döndüm.tabii süt müt hak getire.3.gün başladık mamaya.hep emzirdim hep.saat başı.hiiç artmadı sütüm.şimdi 4,5 aylık sütüm hala aynı.çok güzel emen bi oğlum var ama annesinin sütü yok ne kötü.herkes memesini aldırmaya uğraşırken benim oğluşum hep boş memeyi çekiyor hala....((((

canım ya sanada çok ama çok geçmiş olsun gerçekten bunu yaşayan daha iyi biliyorrr ne yapalımmm en azından bebişlerimizin sağlığı yerinde çok şükür allah sağlıklarını eksik etmesinnnn :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

X