Arkadaşlar eşim özgürlüğüne cok düşkün ne yapabilirim

Tek diyecegim sey:
Kisi kiskancim ben diyerek kisitlamaya gidiyorsa (cinsiyet fark etmez) güven problemi vardir. Soru şu olmalı: kendine mi güvenmiyorsun, bana mı? Cevap da c şıkkı olacaktır hic şaşmaz, "ben sana güveniyorum etraftakilere güvenmiyorum."

burda konu bence eşim özgürlüğüne düşkünden çok eşim beni kısıtlıyor olmalıydı..
kendi fikrimce bir ilişkide güven olduktan sonra, adamın ve ya kadının nereye gittiği, ne giydiği sıkıntı olmuyor. benim eşim de spor salonuna gidiyor, benim de nereye gittiğime karışmıyor. acaba ben alımlı ve çekici biri değil miyim :-)
yani birbirini zincire vurmayı mantıklı bulmuyorum, eğer aldatmadan korkuluyorsa aldatan adam ve ya kadın zincire vurulsa da vurulmasa da aldatır. eğer aldatılmıyorsam da zorla evde tuttuğum için değil kendi isteğiyle aldatmıyor olsun. bu daha kıymetli.

Bile bile lades demişsiniz. Elinizdeki mal bu. Bişey yapamazsınız. Bu deveyi gütmekten başka 🤷‍♀️

Kisi kendinden bilirmiş işi 😂😂 kisitlayamiyorsam kisitlanmamam da gerek değil mi ? Adil olmak gerekir bunun için yorum.fikir istedim zaten. Ama sizin aklınız size yetmiyor yada yazdıklarımı algılaamıyorsunuz konuşmak için konuşuyorsunuz. Ama yapmayın harcanirsiniz...

Sizin aklınız size yetiyorsa kimsenin sizi kısıtlamasına izin vermeyin. Niye eşinizin aklıyla hareket ediyorsunuz ki?
O sizin aklınızı kâle almadan canının istediğini yapıyor sonuçta :KK66:

"Ben erkegim her seyi yaparim, sen kadinsin yapamazsin" nedir ya? Hödüge bak.
Esinizin spor salonu uyeligi ve oyun oynamasi oyle "ozgurluge cok duskun olmak" degil bence bu arada, normal seyler bunlar. Anormal olan esinizin zihniyeti. Hangi cagda yasiyor bu arkadas, siz neden bu kisitlamalari kabul ediyorsunuz?

Hayır böyle öküzlerde ne buluyorsunuz da evleniyorsunuz anlamıyorum ki. Her insanın bir dünya görüşü vardır, kişi muhafazakardır kadın erkek ayrı spor salonuna gidebilir ancak karısını ortamı bahane ederek karma salona göndermeyip, kendi seçeneği varken karma spor salonuna giden adamın niyetini temiz bulmam ben. Demek ki orada kendisi kadınlara yazıyor ya da kızlar ona yazıyor ki o yüzden istemiyor derim. Madem kendide gidiyor beraber gidin, eşi ile beraber gelen parmağında alyans olan kadına kim bakacakmış orada, tabi niyet ve amaç spor yapmaksa. Aynı şey oynanan oyun içinde geçerli. Siz böyle kocanıza sahibinizmiş gibi davrandığınız sürece hiçbirşeyi düzeltemezsiniz. Kocanızdan kendi yaptığı ve kendine hak gördüğü şeyler için izin istemekten vazgeçin.

Bak buna katılıyorum. Çiftlern tercihleri birbirlerini kıskanma ölçüleri bizi çok bağlamaz da spora beraber gidilebilir. Yalnız gitmek istemesindeki niyet çok tehlikeli olabilir.
Kıskanan erkek sevmem ama onun da seveni vardır bir şey diyemem yani. Ama bu tiplerden korkarım uzak durulmalı.

Neden izin istiyorsunuz ki? Çocuk musunuz, izin ne eşler birbirine haber vermeli ama izin olayı çok saçma geliyor ki genç kız olduğum yaşlarda ailemden izin istemeyi bıraktığım da özgür olmuştum :) izin isteyince farklı olur ayrıca evlisiniz siz ve sana karşı, evine karşı sorumlulukları var özgürlük kavramı bunlarsa olmaz, olmamalı seninle de ilgilenmesi, evi ile ilgili sorumluluk alması gerekli her işi üstlenmeyin

Sevgili konu sahibi,
BDV'de açılan her konuya, feyk değilse şayet, saygılı yaklaşmaya çalışırım.
En azından bir süredir buna özen gösteriyorum.
Dert derttir.
Dalga geçerek derinleştirmek hadsizlik.
Ben başta eşinizin sizi kıskanmasına gerekçe olarak alımlı olmanızı yazmanıza tepki gösterdim.
Yalnız bugün gelip konuya bakınca herkesin burdan vurması beni üzdü.
O nedenle özür dilerim.
Yani hala mantığınızın yanlış olduğunu düşünüyorum, ama bu kadar yüklenilmesi yersiz.

Ban yemişsiniz ama şayet ziyaretçi olarak okuyosanız şunu bilin ki eşiniz çifte standartlı.
Size yarım insan gibi muamele etmesi alçaltıcı.
Konuyu kıskançlıktan bağımsız olarak burdan ele alın lütfen.
Bu antidemokratik tavrına üzüldüğünüzü gösterin.
Belki anlar.
Kolaylıklar🍀

Evet ama o gittiğinde de ben kızıyorum. Bende kitap mi okusam diyorum. O oyun oynarken veya çıktığında müsait değilim kitap okuyorum gibi. Yada erkenden yatmak gibi.. annem de iyice soğur bak evliliğiniz yapma öyle diyor.
12 yaşında evlenmiş snrm

X