Arkadaşlar evliliğimi böyle yıpratmak istemiyorum ne yapabilirim lütfen bana akıl verin ?

040419

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2019
48
-39
Evlilik sürecinden çok kısa özet geçeceğim, biz 6 yıldır sevgiliydik. Evlenmeyi çok istiyordu ve ben üniversite okuyordum o zaman hep mazeret buluyordum. En sonunda annesine ağır bir laf söyledim ameliyat olacaktı o zamanlar git annenle evlen dedim. Ve bizim ipler o noktada koptu. Nikahı kıymadan önce beni aradı gel kaçalım burdan bak dönüşü olmayan yola giriyorum dedi. Reddettim. Hiç tanımadığı bir kızla 4. Görüşmeden sonra evlendi. Çok şaşırdım, üzüldüm tabi ama zamanla alıştım. Mutlu olsun, ben hak etmedim onu dedim. Evliyken 2,3 kere aradı (3 ay ara ile) bir ihtiyacın var mı para gönderdi hep. Benim okulum bitti, bir yıl 2 ay süren evliliğini bitireceğini beni çok sevdiğini helallık istediğini yazdı. Konuşmak istedi telefondan. İlk başta reddettim ağır konuştum ama yılmadı. O kıza beni anlatmış, eski fotoğraflarımızı yakalamış atmış. Yarısınıda şaklamış eşim ona yazdığım mektupları , resimleri, kız beni takıntı haline getirmiş. Hesaplar açıp profilime bakmalar eşim ona bazen benim adımla hitap edince, iyice araları açılmış. Sürekli beni anar kavga eder olmuşlar. Ben inanmadım beni etkilemek için diyor dedim. Ve boşandıktan sonra karşıma çık şuan seninle konuşmak istemiyorum dedim. (Facebooktan bakıyordum tatiller birlikte fotolar çok mutlu gözüküyorlardı. Ama beni asla unutmayacağını biliyordum. Her ilki birlikte yaşadık lisede çok anılarımız oldu çok saf temiz sevdik ve her evlenmeyi çok istiyorduk. Evini yaptırdı o zamanlar ama ben üni. Ye gitmek istiyordum. Hatta evlendiği zaman benim için yaptırdığı evi abisine sen otur demiş ve o eve hiç dokunmamışlar.) Sonra anlaşmalı boşandılar para karşılığında. Kız benim numaramı bulmuş boşandıktan 2 ay sonra arkadaş olmak istediğini eşimin Benim hakkımda dediklerini anlattı. Tabi ben arkadaş olmak istemediğimi söyledim engelledim. Benim adıma fake hesap açıp eşime yazmalar vs. Her neyse , biz 8 ay sevgili olarak konuştuk sonra beni kaçırdı ve evlendik 6 ay oldu. 2. Ayımızda eşimi aradı hakaretler etti, sonra ben senden güzelim herkes de öyle diyor bizim boşanma senedimiz de sensin dedi. Videosunu atmış , al canım izle demiş. Sonra numarayı değiştirdik. Eşim iyi bir insan bir dediğimi asla iki etmez. Beni sevdiğini biliyorum o kadar borcun içinde en güzel düğünü , evi , isteklerimi karşıladı. Ama bazen acaba kız ulaşmaya çalışıyor mu, gerçekten benden daha mı güzel diye çok merak ediyorum.,? Eşim her şeyi anlattı bana gizli bir şeyi yok. Bazen istemsizce resimlerine bakıyorum. Aklıma geliyor ve beynimde düşünür oldum. Onu sokmak dahi istemiyorum hayatıma ama ne bileyim , öz güvenli, alımlı bir bayanım da. Kendime bu kötülüğü yapmak istemiyorum.Ne yapmalıyım nasıl aklımdan çıkar lütfen akıl verin arkadaşlar 🙏🏻🤒☹️

Evlenip boşandığı için babamın asla vermeyeceğini düşündüm.
Öncelikle bu bir hata. Okumuş etmiş bir kadınsınız bunun yanlış olduğunun bilincinde olmalıydınız. Her neyse. Sorunuza gelince, size ulaşabileceği her şeyi ortadan kaldırın. Ki dünyada tek kadın o değil. Bazen bakıyorum da ‘ulan ne güzel kadınlar var’ diyorum. Bu düşünce sistemiyle eşinizi dışarı çıkarmamanız gerekir. Yaşanmış şeyleri var ama diyeceksiniz, vardı önceden varmış yani.

Bir de onun diğer kadınla evli olduğu dönemde sizin hayatınıza biri girmedi mi mesela?

Öncelikle bu bir hata. Okumuş etmiş bir kadınsınız bunun yanlış olduğunun bilincinde olmalıydınız. Her neyse. Sorunuza gelince, size ulaşabileceği her şeyi ortadan kaldırın. Ki dünyada tek kadın o değil. Bazen bakıyorum da ‘ulan ne güzel kadınlar var’ diyorum. Bu düşünce sistemiyle eşinizi dışarı çıkarmamanız gerekir. Yaşanmış şeyleri var ama diyeceksiniz, vardı önceden varmış yani.

Bir de onun diğer kadınla evli olduğu dönemde sizin hayatınıza biri girmedi mi mesela?

Dolardaki

Adam evliyken neden onunla konustunuz? Neden para gondermesine izin verdiniz? O kadin hakli ona cok büyük haksizlik etmissiniz ikiniz de..
Biz sevgili olarak konuşmadık fakat, kaç yıllık geçmişimiz vardı. Kolay olmadı ki hep aradı farklı numaralardan. Ben o kadın hayatında iken ona yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Benim zor durumda kalmamı istemediği için yolluyordu. Ve göreve çıkmadan önce helallık isterdi o kadar.

Adamın evliyken size para YEEDİRMESİNE takıldım. İstediği kadar sevsin, istediğiniz kadar sevilin çok yanlış. Bence kızın güzel yada çirkin olma ihtimalini değilde nasıl helallik alırım kısmını düşünün.
Hayırdır ? Size kim veriyor bu yetkiyi de öyle bir cümle kuruyorsunuz? Para yedirmek çok çirkin bir söz. Ahlak bekçiliği yapmanız da çabası. Ben kötü bir şey yapsaydım emin olun, kavuşamazdık.

Hayırdır ? Size kim veriyor bu yetkiyi de öyle bir cümle kuruyorsunuz? Para yedirmek çok çirkin bir söz. Ahlak bekçiliği yapmanız da çabası. Ben kötü bir şey yapsaydım emin olun, kavuşamazdık.
Empati yapıyorum sende yap. Eşinle evlisiniz ve eski sevgilisine 'arkadaş' adı altında para gönderiyor. Bravo hayatım iyi düşünmüşsün, ihtiyacı vardır mı diyeceksiniz.?

Empati yapıyorum sende yap. Eşinle evlisiniz ve eski sevgilisine 'arkadaş' adı altında para gönderiyor. Bravo hayatım iyi düşünmüşsün, ihtiyacı vardır mı diyeceksiniz.?
O kişiyle ben aynı terazide değilim ama, o kızla farklı benle çok çok farklı geçmişi var.

Biz sevgili olarak konuşmadık fakat, kaç yıllık geçmişimiz vardı. Kolay olmadı ki hep aradı farklı numaralardan. Ben o kadın hayatında iken ona yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Benim zor durumda kalmamı istemediği için yolluyordu. Ve göreve çıkmadan önce helallık isterdi o kadar.
Senin ailen yok mu niye zor durumda kaliyormussun? O gonderdi diyip duruyorsun istemesen gondermez. Evli barkli adamin parasini yemissin baskasinin rizkiydi o. Baskasinin kocasiydi bunlari unutma ve yasadiklarinin basine neden geldigini anla..

Empati yap diyorum yapamıyorsun bak o ayrı ben ayrıyım diye. Sadece Bi anlık sen o ol.
O kadar şeyin arasında para göndermesine mi takılı kaldınız ? İnsanlar zor durumda iken yardımcı olabilir. Eğer bir gün olurda o kız da zorda kalırsa yardımcı olsun o zaman. Rahatladınız mı ?

Senin ailen yok mu niye zor durumda kaliyormussun? O gonderdi diyip duruyorsun istemesen gondermez. Evli barkli adamin parasini yemissin baskasinin rizkiydi o. Baskasinin kocasiydi bunlari unutma ve yasadiklarinin basine neden geldigini anla..
Çok şükür aşılmayacak şey yaşamıyorum, siz burda bana ahlak dersi vermeye kalkıyorsunuz.

Adamla konuşmasan umut vermesen boşanmazdı çok net ! O karısını eski sevgilisi için terketmiş, sen de babana sorma zahmetinde bile bulunmadan kaçmışsın. İkinizde suçlusunuz haksızsızsınız. Umarım bu düşünceler ömür boyu peşini bırakmaz hep gelit aklına o kadın

Ay benim kocam simdi eski sevgilisine para gonderecek vs.. ve eski sevgiliside utanmadan kabul etcek sonra benimki beni bosicak da onla evlencek😁 ben oyle adami bosamam surundururum oyle kadinida onunla beraber surundururum. Madem o zaman ağa paşa benle neden evlendide hayatimi hic etti. Yazik gunah baska bi sozum yok

O kadar şeyin arasında para göndermesine mi takılı kaldınız ? İnsanlar zor durumda iken yardımcı olabilir. Eğer bir gün olurda o kız da zorda kalırsa yardımcı olsun o zaman. Rahatladınız mı ?
Evett çünkü haksızlık bu. Yardımcı olsunda ozaman görelim sizi.

Çok şükür aşılmayacak şey yaşamıyorum, siz burda bana ahlak dersi vermeye kalkıyorsunuz.
Kimse sana ders veremez. Çünkü sen doğru olan şeyleri algılamaya kendini kapatmışsın. Kadının psikolojisini el birliğiyle bozup yuvasını yıkıp vebalini almişsınız...

X