Arkadaşlar fikir verin lutfen ozellikle nişanlı ve evliler

Mutsu_zysy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2017
19
-1
28
Merhaba 2 senedir nisanliyim nisanlimla 6 yillik gecmisimiz var beraber universitede okuduk ilk seneden beri sevgiliydik ve ilk sevgilimdi okul bitincede nisanlandik nisanlanmayi ben istemedim cunku ben kpss ye hazirlanacaktim fakat ailesi cok baski yaptilar okadar aceleye geldi ki yok istemiyorum desem nişanlim onu sevmedigimi dusunecekti oyuzden tamam dedim.Fakat 2 senedir çekmedik çile kalmadi ozellikle sinavada hazirlanirken onun stresi de maffetti beni hala nisanliyiz ama basta nisanliyken calisiyordu isten ayrildi 6 ay bekledi boste bu surecte annemler cok soylendi isini begenmiyorsa neden nisanlandi bide kendiler istediler en basta diye bunun disinda nisanda zaten cok gelip gitme olmadi farkli sehirlerdeyiz diye .Hepsini gectim etrafimdaki arkadaslarimda nisanli fakat kayinvalideleri ariyorlar surekli ailesiyle konusuyorlar en son annem kadina cikisti bu ne basta hevesle geldiniz kizi istediniz istahiniz mi sondu vs diye biraz sert konustu kadin sanki kendi hakliymis gibi dahada aramaz oldu nisanlimda biran once iyi bir yerde is bulup evlenelim derdinde oda bunlari umursamiyor soylesemde ne yapim ben ne diyim anneme diyor zaten ailesine acayip duskun surekli ben bisey soylesem kendi ailesinin dogrulariyla yorumluyor kadinda sessiz sessiz duruyor benle hic kavga etmiyor ama ne ariyor nede annemi ariyor kendimi iyice degersiz hissettim simdiye kadar bu davranislarinin hepsine katlandim ama ben ailemi birakip onlarin sehrine gidicem ben aileme hep gurbet olacam hep hasret cekicem ne icin diyorum bunlar hicbirzqman benim ailem gibi olmayacaklar on kez susup bir kez konussam yemedigim trip kalmiyor ailesinden bide nisanlimda aileci tek basima ne yapicam orda ne yapacagimi bilemiyorum annem basindan beri istemiyor sen yapamasssin bunlar sana gore degil diyor bugun yine kavga ettik nisanlimla bana 30 bin butcesinin oldugunu bunla dugun yapacagini soyledi allah askina 2 senedir nisanliyiz ne hediye birsey alindi nede altin taki vs getirildi 30 bin le kim dugun yapar hayir lüks hastasi degil ama ekonomi berbat hersey ateş pahası bide bana paragoz muamelesi yapiyor artik kendimi anlatamamaktan yoruldum deliler icinde kendini ifade etmeye calisan tek akilli gibiyim ve suanda hala kpss calisiyorum ama inanin sirf gecen sene bu yuzden kazanamadim her gun ailesinin davranislari ve nisanlimin bunlari gormemesi yuzunden kavga ediyorduk bu senede az kaldi sinava ama artik boguluyorum arkadaslar ne yapmaliyim nasil davranmaliyim benmi yanlis goruyorum Bu arada nisanlimin ailesi cok dinine duskun abdestli namazli nisanlimda oyle ama kayinvalidem sanki yaptiklariyla iyi bir insan degilmis gibi geliyor

Basta istekli olup sonradan geri adım atmalwrinin sebebini hiç araştırdınız mi ? Hani size göre normal olan şey onlara göre hata gelmiş olabilir mi farklı aileler farklı yapılar sonuçta? Siz sürekli aradınız mı beni aramıyor cümlesini kullanmak için sizin sürekli aramanız lazım hem saygıdan hem müstakbel anneniz olacağı için ve kadının yapısı nasıl bazı insan telefon da konuşmayı sevmez benim kendi annem telefonda max 3 dk konuşur onu da konuşturursan çaba sarf edersen ama dünya tatlısıdır. Son olarak da sizin süreci sürekli erteliyor olmanıza bozulmuş olabilirler mi ? 30 ₺ nisanlinizin kendi bütçesi mi ailesi destek oluyor mu ? Bu soruları sizde sordunuz ve haklı çıktıysaniz erkek tarafında problem var zira durduk yere Bi insan neden acele edip sonra geri vites yapar ki ? Kpss ye çalışıp insallah atanirsiniz ki atandiginizda onun bunun memelekti olmaz direk el memleketine düşersiniz 😀 Siz tatlı bir dille kv ye sordunuz mu derdini sıkıntısını? Yok yok sıkıntım deyip surat asmayw devam ederse uzatmayın bence çünkü huysuz kvler evlilik bitiriyor mazallah

Bu siteyi takip ediyorsanız, anneci eşlerin kadınları nasıl üzdüğünü biliyor olmalısınız. Hiç değmez, bırakın derim. Kariyer hedefleriniz varmış. Onların peşinden koşun. Evlilik hiç de öyle cennet bahçelerinde yürümek gibi değil. Dogru insanla evli olsanız bile ailesi dogru olmuyor. Mutlaka bir şey çıkıyor. Gençliğinizi heba etmeye değmez. Ustelik gurbet, ustelik ilgisizler, eş adayı anneci, maddi sorunlar var... Bırakın kurtulun bence.

Bu siteyi takip ediyorsanız, anneci eşlerin kadınları nasıl üzdüğünü biliyor olmalısınız. Hiç değmez, bırakın derim. Kariyer hedefleriniz varmış. Onların peşinden koşun. Evlilik hiç de öyle cennet bahçelerinde yürümek gibi değil. Dogru insanla evli olsanız bile ailesi dogru olmuyor. Mutlaka bir şey çıkıyor. Gençliğinizi heba etmeye değmez. Ustelik gurbet, ustelik ilgisizler, eş adayı anneci, maddi sorunlar var... Bırakın kurtulun bence.
okqdar zor bir dönemeçteyim ki inan hep kendini haklı bulan bir insan ailen sunu yapti diyince her seferinde bana yanlis anlamissindir diyor ailen soyle diyince haklisin dedigini duymadim hiç hep sen abartıyorsun sen siylesin sen boylesin ama suanda bugunki tartismayi bile kaldiramadim ders calisamadim bide suanda ayrilmak kaldiramayabilirim sinavdan sonra kesinlikle konuşucam sadece koktugum sey acaba yanlis mi yapiyorum bitirirsem daha kotu biriyle birlikte olurmuyum acaba yanliş mi konusuyorum hakkinami giriyorum abartiyormuyum ama beni ruh hastasi etti kendimi taniyamiyorum artik ben onun yuzunden ve ailesine kotu seyler soyledikce benden uzaklasip annesine yaklasiyor

okqdar zor bir dönemeçteyim ki inan hep kendini haklı bulan bir insan ailen sunu yapti diyince her seferinde bana yanlis anlamissindir diyor ailen soyle diyince haklisin dedigini duymadim hiç hep sen abartıyorsun sen siylesin sen boylesin ama suanda bugunki tartismayi bile kaldiramadim ders calisamadim bide suanda ayrilmak kaldiramayabilirim sinavdan sonra kesinlikle konuşucam sadece koktugum sey acaba yanlis mi yapiyorum bitirirsem daha kotu biriyle birlikte olurmuyum acaba yanliş mi konusuyorum hakkinami giriyorum abartiyormuyum ama beni ruh hastasi etti kendimi taniyamiyorum artik ben onun yuzunden ve ailesine kotu seyler soyledikce benden uzaklasip annesine yaklasiyor
Net anneci biri. Asla degismez ve duzelmez. Sen şöylesin böylesin ne demek? Kimsenin hakkina girmiyorsunuz. Geleceğinizi yakmayin.

Çiflerde uyum cok onemli. Esimle sevgililik ve evlilik toplam 7 yilimiz var. 1 senelik evliyiz ve 4 5 ay nisanli kaldik. Cok israr ettiler banada nisan takalim adi olsun falan diye ama kabul etmedim. Cunku iliskinin icine aileler gidigi zaman hersey bambaska bir boyuta geciyor.
Esimle sevgililik donemimizde karar aldık. Aileleri hicbir seye katmak istemedik. Dugun nisan herseyi kendimiz yaptik imkanlarimizca. Ben calistim esim calisti derken bir birikim elde ettik. Herseyi planladık. Nisanla dugun arasinida fazla uzatmadikki aileler fazla kaynasmasın😅

Yani isin özü kimseden beklentimiz yoktu ve bu yuzden mutluyduk.

Siz en basindan kararinizin arkasinda durmamissiniz. Nisan doneminde ailelerin yapisi ve adetlerinin farkliliklari bile sorun oluyor. Empati kurmak bu donemde cok faydali.

Mutlu degilseniz evlenince hic mutlu olmazsiniz. Kararinizi verin ve arkasinda durun. Kimse size zorla birsey yaptirmamalı. Hayat sizin hayatiniz.

Merhaba 2 senedir nisanliyim nisanlimla 6 yillik gecmisimiz var beraber universitede okuduk ilk seneden beri sevgiliydik ve ilk sevgilimdi okul bitincede nisanlandik nisanlanmayi ben istemedim cunku ben kpss ye hazirlanacaktim fakat ailesi cok baski yaptilar okadar aceleye geldi ki yok istemiyorum desem nişanlim onu sevmedigimi dusunecekti oyuzden tamam dedim.Fakat 2 senedir çekmedik çile kalmadi ozellikle sinavada hazirlanirken onun stresi de maffetti beni hala nisanliyiz ama basta nisanliyken calisiyordu isten ayrildi 6 ay bekledi boste bu surecte annemler cok soylendi isini begenmiyorsa neden nisanlandi bide kendiler istediler en basta diye bunun disinda nisanda zaten cok gelip gitme olmadi farkli sehirlerdeyiz diye .Hepsini gectim etrafimdaki arkadaslarimda nisanli fakat kayinvalideleri ariyorlar surekli ailesiyle konusuyorlar en son annem kadina cikisti bu ne basta hevesle geldiniz kizi istediniz istahiniz mi sondu vs diye biraz sert konustu kadin sanki kendi hakliymis gibi dahada aramaz oldu nisanlimda biran once iyi bir yerde is bulup evlenelim derdinde oda bunlari umursamiyor soylesemde ne yapim ben ne diyim anneme diyor zaten ailesine acayip duskun surekli ben bisey soylesem kendi ailesinin dogrulariyla yorumluyor kadinda sessiz sessiz duruyor benle hic kavga etmiyor ama ne ariyor nede annemi ariyor kendimi iyice degersiz hissettim simdiye kadar bu davranislarinin hepsine katlandim ama ben ailemi birakip onlarin sehrine gidicem ben aileme hep gurbet olacam hep hasret cekicem ne icin diyorum bunlar hicbirzqman benim ailem gibi olmayacaklar on kez susup bir kez konussam yemedigim trip kalmiyor ailesinden bide nisanlimda aileci tek basima ne yapicam orda ne yapacagimi bilemiyorum annem basindan beri istemiyor sen yapamasssin bunlar sana gore degil diyor bugun yine kavga ettik nisanlimla bana 30 bin butcesinin oldugunu bunla dugun yapacagini soyledi allah askina 2 senedir nisanliyiz ne hediye birsey alindi nede altin taki vs getirildi 30 bin le kim dugun yapar hayir lüks hastasi degil ama ekonomi berbat hersey ateş pahası bide bana paragoz muamelesi yapiyor artik kendimi anlatamamaktan yoruldum deliler icinde kendini ifade etmeye calisan tek akilli gibiyim ve suanda hala kpss calisiyorum ama inanin sirf gecen sene bu yuzden kazanamadim her gun ailesinin davranislari ve nisanlimin bunlari gormemesi yuzunden kavga ediyorduk bu senede az kaldi sinava ama artik boguluyorum arkadaslar ne yapmaliyim nasil davranmaliyim benmi yanlis goruyorum Bu arada nisanlimin ailesi cok dinine duskun abdestli namazli nisanlimda oyle ama kayinvalidem sanki yaptiklariyla iyi bir insan degilmis gibi geliyor
Bu adamla bir gelecek düşünme derim, mutlu olamazsın..

İki taraf da olmamış. Hamsınız

İki tarafta bambaşka Birbirinizi taşıyacak kapasitede değilsiniz. İletişim kopukluğu var. Bir aradayken de herkes konuşacak ama hiçbiriniz birbirinizi anlamayacaksınız. Bence anneniz haklı olabilir

Noktalama işaretlerinden keşke sadece noktayı kullansaydiniz.
İkinizinde şartları yetersiz bu acele neden?
Önce kpss kazanın.
Diğeri de para biriktirsin belki bu kadar stres olmazdiniz.
Evlilik zaten zor sizin şimdiden birde maddiyat girmiş için içine.
Yaşlarıniz acele edilecek yaşlar da değil.

Ne aileler birbirine uygun, ne siz birbirinize uygunsunuz. Evlenirseniz mutsuzluk gorunuyor acik acik. Ben olsam koşarak uzaklasirdim, nisanlinizin aile duskunlugu bile tek basina bitirmeye neden zaten.

Ama şu arama meselesine ben uyuz oluyorum. Bizde de nişan oldu diye zirt pirt birileri aranmak zorunda değil mesela. Ben tek cocugum ama abim olsa annem gelini filan aramazdi yani.
Benim kaynanam da 7 senedir alişamadi "niye aramiyorsun, annen niye aramiyor" diyip duruyor, onlarda da kucukler ararmiş, bizden telefon bekliyor. :) Hala o sordukca ben daha cok aramiyorum daha dogrusu ozel bir sey yoksa hic aramiyorum.
Mecbur mu insanlar yahu? Arayinca noluyor? Bu kadar buyuk bekletileriniz varsa kendinizle birebir ayni aile yapisinda insanlari seçin, bir sizde yok kultur denen şey, herkes size uyacak değil.

bir süre hiçbir yorum yapmayın, kendinizi iş bulmaya odaklayın ve kesinlikle evlilik, aranma, ilgilenilme vs konularını açmayın. biraz geride durup izleyin. çok ama çok fazla yüzgöz olunmuş.. zaten nişanlılık denen şey max 6 ay sürmeliyken sizinkisi gereksiz olmuş.
kendi işinizi bulduğunuzda hala içinize sinmeyen şeyler devam ediyorsa da kesinlikle evlenmeyin.. ilk aşkımdı, yok bunca sene geçti vs gibi çocukluklara hatalara asla düşmeyin. her gün kalan hayatınızın ilk günüdür bunu unutmayın..

Yazdıklarınızı okuyunca açıkçası üzüldüm. Belli ki artık objektif bakmaya başlamışsınız hayatınıza. Benim fikrim bu evliliğin olsa yürümeyeceğine dair. Ne siz birbirinizle uyumlusunuz ne de aileleriniz uyumlu. Ve belli ki birkaç sürtüşme de olmuş telefonda. Çevremde nişan döneminde ailelerin böyle atışması yüzünden büyük sıkıntıların meydana geldiğini gördüm. Daha gençsiniz hayat çok başka yerlere evrilebilir. Lütfen iyi düşünün.

X