arkadaşlar kaynanamla ilgili sıkıntıları merak edenler için açıyorum

caldion78

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
1.035
9
Öncelikle Eşimin abisi rahatsızlıgından dolayı intihar etmiş.Bunu evlendiği eşide rahatsızlıgını ilerletmiş.Eşim şuan evin tek çocugu.Bundan dolayı annesi eşimin üzerine titiriyor bunu belirtmem gerekiyor öncelikle...1 yıllık evliyim ve eşimide ailesini de çok seviodum açıkçası kendi anne ve babamı 2 haftada bi ararken kayınvalidemi hergün aramalar şakalaşmalar falan çok mutluyduk takii eşim beni 10 günlüğüne ailesinin yanına bırakana kadar kadınının karışmadığı şey kalmadı kılık kıytafetimden ( ayrıca kayınpederim ilahiyat mezunu ) hamile oldugum için hamile elbisesi giymemi söylemişti yapım gereği bende istemmeiştim.eteğimin boyuna her dışarı çıktıgımda da karışıyor ki diz altı etek giyiyorum) kimi arayıp aramayacagıma ( şunu demeye çalıştım.Eşim rahatsız olmuş benim anne ve babamı yanlızken aradıgımdan ve annesine söylemiş,kayınvalidemde oğlunun bundan rahatsız oldugu oğlumun yanında arayıver dedi ki eşimin bunu benimle paylaşması gerekmezmiydi?) kadar hadi onuda gectim bide eşim evimizdeki herşeyi ( cinsel ilişki hariç ) annesine anlatıyomuşş bilmediği şey yok oğlunada bi temiz akıl veriyomuş cıldırdım öğrenince bide o kadar saygısızki eşimle yattığım odaya kapı tıklama falan adeti yok cat girer konuşur çıkar sanki 10 yasındaki oğlunun odasına giriyoo....bide afedersiniz eşime aramızdaki ilişkiyi sorarken yakaladım ( ki şöle oldu eşim yoldan geldi gece 4 de.kayınvalidem errtesi sabahta gülerek çekmiş mutfağa oğluna oruçlumun değilmisin diye sorarken yakaladım..ki ramazan ayıydı. o kim ki benm yatak odasını sorabilio arkadaşlar bunlar çok özel şey deilmidir 2 kişinn arasındaki cinsellik hiç araştırılır mı hele bi anne oğluna nasıl sorar aklım almıyo öle bi soğudum ki anlatamam gözüm göresi yok aramakta istemiyorum konuşmakta artık ben bunlarla naıl bi ömür gecircem die düşünüom bunalımdayım resmen içim içimi yiyo eşime bile güvenimi yitirdm ben onu annemden babamdan hayatımdaki herseyden üstün görerken o nasıl oluyoda annesine bütün özelimizi anlatabiliyo sizce çok mu abartıyorum sinirlenmekte haksızmıyım ne dersinz
lütfen yorumlarınızı bekliyoruuum :KK43:((

2 günde bir konu açmaya başladım keşke benm yazacak bi konum olmasaydı :KK43: aile huzursuluğu kadar kötü bişi yok neyseeönceden hiç bi sıkıntımı kavgamız gürültümü yoktu bunu belirtmek isterm eşim beni ailesnn yanına bıraktığı zaman eşimn annesiyle ilgili problemler yaşamıştım 2 ay die gittim 10 günde geri geldm bi süre eşime bahsetmedm ama içim içimi yedi bahsetmeme nedenmde üzülmesin die .... dokuz aylık hamileyim bu arada baktm olmuo çok kafaya takıyorum sürekli kendimle kavga halindeym psikolojm bozulcak bebeğimnde sağlığını düşünerekten eşime açtm konuyu fazla bi tepki vermedi ama bozuldu anladım .... o günden beridir sürekli kavga halindeyiz ama ben kendi içim içimi yemesn eşimle paylaşıyım sıkıntım hafiflesn destek çıksın die düşünürken bana bu sabah gelmiş annem benm hayatımdaki tek insandır annem hakkında böyle düşünürsen sonumuz yok dedi (bu arada sunuda belirtmek isterm artık bende ön yargılı yaklaşmaya başladm herşeyi annesinden biliyorum)sonr pişman oldu özür diledi ama nafile artık kızlar saat 8den beri kahroldum ağlıyorum bu kadar stres çok fazla bana taşıyamıyorum acaba ben eşimn hayatında neresindeyim veya varmıyım bi köşesinde şimdi ne yapım ben boşanmak istesem surda 2 gün sonra doğurcam rabbim doğumda alsada canımı kurtulsam hiç olmazsa doğumda öldü derler arkamdan kötü konuşamazlar siz siz olun bekarlar anneye düşkün birisiyle aslaaaaaa evlenmeyin sevmekmiş aşkmış fasa fiso bak bende severek evlenmştm herkezden herşeyden üstün görmüştüm adam beni ailesi olarak bile görmemiş

ve bebeğim olduktan sonrasııı ...... kaynanam doğuma geldi sezeryanla çok güzel bi erkek bebek dünyaya getirdim eşim hastanede yanımda kaldı kaynanamlar geldi gitti nese eve çıktık bizde bebeği tuzlama adeti vardır ben tamamiyle karsıyım bu duruma batıl inanç nihayetinde ben istemiyorum tuzlamak tuzxlatmam dedim kendi annem babamda dahil olmak üzere hepsine karsı çıktım nese kaynanam dediki BEN İSTESEYDİM TUZLARDIM SEN HİÇ BİŞİ YAPAMAZDIN dedi ve GÜLDÜRME BENİ DEDİ BENİSTESEYDİ KARIŞAMAZDIN DEDİ benim bebeğime ben karışamazmısım bak sen şirret kadına nese bende hayır sen de dahil kimse benim bebeğime benden habersiz dokunamaz dedim aldım bebeğimi gitttim odama hemen oğluna fişekledi dediklerimi kulağımla duydum bağırdım çagırdım sınra geçmiş olsuna binadaki arklar geldi doğumdan 2 gün sonra 15 kişi tam geldiler bi kaç bişi yaptım gittiler saolsunlar mutfakta oturuom bana dediki sende ii gibisin ayy bende hasta gibiyim bu kadar bulaşığı nasıl yıkayacakmış ...... tühhh.... bende anne allah sağlık sıhat versin ben yıkarım bulaşığımı madem hastasın git yat sen dedim yine öle allah sağlık versin kimseye muhtaç etmesin ben yıkarım ama gücüme gitti daha doğumdan 3 gün olmuş çıkalı bide sezeryan 2 büklüm 15 kişişnin bulaşığınıu yıkadım sonra gittiler allah kavuşturmasın bir daha tel hiç kesilmez günde 2 kere oğlu nasılmış evimiz sıcakmıymış ve son bombası NASIL KORUNUYORMUŞUZ bende kızdım sorma bana öle sorular dedim bana ne cvp verdi dersiniz NE OLMUŞ BEN OĞLUMADA SORARIM BUNU NE VAR Kİİİİİİİİİİİ allah aşkına nasıl bir mantıktır ki bu oğluna nasıl korunduğunu nasıl sorabilir bir anne sizn babanız size nasıl korunuyorsunuz die sorabiliyor mu hiçççç .... iğreniyorum artık o kadındanm nese onu da kapattım sık görüşmedim haftada 2 falan anca
bi gece daha aradı memlekete gitcektik yok dedi bebeği bana bırakır siz gezersiniz hıhhhhh ben dört aylık bebişimi elin kadınına nasıl bırakırım anne kuzusu oo yok anne ben nereye bebeğim oraya dedim gece birdi konuştuğumuz sonra yarisi gün oldu eşimin tlf bakınırken r-arma kaydında saat gece 2 de annesi aramış hemen anladım benden aldığını yetiştirdiğini oğluna yine surat astım falan ne oldu nie böle yapıosunuz bunu bunu dedi annem bişi demediki dedi benm kocam ...... bombayı patlattııııı.....ewt yanılmamıştım yine yetiştirmişti o kaynana musubeti herseyi---- ve oğluna arayıp giriş cümle suydu......İŞTE OĞLUM İKİ KURAN OKUDUM ABİN AKLIMA GELDİ SESİNİ DUYMAK İSTEDİM sonra hemen ardından BUKETİ ARAMIŞTIM BANA BÖLE BÖLE DEDİ YALNIŞ ANLADI HERALDE BEN SİZ YENİ EVLİSİNİZ DİE ÖLE DEDİM sonuç eger sayet beni söylemeseydi ağzımı açmazdım tabiki oğludur istediği zaman arayabilir eğer sayet benim yalnış anladığım düşünüyossa bana tl söylemesi gerekmezmidi oğlunun sesini duymak istediysen konuş kapat arada bizim konuştuklarımızı nie anlatıyo öle deil mi çok büyük kavga ettik ve bana kabul edersen böle etmezsen sen bilirsin dedi tabiki kabul edemezdim böle bi durumu valizi tpladım nese anlaştık uzlaştık yine oturdum evimde ama hala konular acılıo ben deil eşim açıo yok sonumuzu göremiyomuş ...
sonunu görmediği kadınla her gece aynı yataga giriyor ama dimi
nese sonuç itibariyle sonumuzu göremeyen bi adamla ben artık aynı yatağı paylaşmıycam ne zaman sonumuzu görebilirse o zaman gelsin yatağıma çok bunaldım artık 3 maymunu oynuyorum eşimin yanına gidip moralini düzeltmekten hep onu düşünmekten bıktım beni kim düşünsünn

azimle baştan sona okudum, ha şimdi patlak verdi ha şimdi patlak verecek diye bekledim ama yok.
bana göre elle tutulur, bu kadar nefret beslenecek hiçbirşey yok ortada.
ufak tefek pürüzler her ailede olur.
siz kendi ağzınızla demişsiniz herşeyi kaynanamdan biliyorum diye; e sürekli annesi suçlanınca eşinizde tepki gösterir haliyle.
bir de bebeğinizi bırakma mevzusunda elin kadını diye bahsettiğiniz kişi kocanızın annesi; bana pek elmiş gibi gelmedi de.

kısacası bana göre aranızda sürtüşmeler olabilir ama "iğreniyorum o kadından" denecek kadar büyük sorunlar göremedim ben :nazar:

aynı dertler bendede var neseki benim eşim annesini dinlemio boşver tmm de yine kendi bildiini yap dio ama ben tmmda diyemiorum neden diimki onlar bana dioalrmı mesela sabah işe gidicem kalktım giyindim işim gereği klasik giyiniorum gömleğimi pantalonumu giydim çıkıcam yenimi o gömlek dedi evet dedim ayy daha uzunu yokmudu bunun daha uzunu olmuo ben böle giyorum dedim bak ben bulurum uzununu dedi alma boşuna giymem dedim benimi kırıosun dio ben giymiorum öle anne dedim eşimde anne o yakıştırıo kendine boşver sen dedi hımmm dedi gitti dün bende bir konu açmıştım aynı snein gibi sinirlidim ama bugün kendimi boşuna üzdüğümü anladım benimde bebeğim var herşeye karışıolar evet ama umursamazlığa vurmkatyan başka çaremiz yok eşininde dediği gibi ya çekicez yada boşanıcaaz çocukla boşanmakta kolay değil senin yapacağın tek şey onlarla aranda olanı eşine yansıtmamak ben artık öle yapıorum onlara laf sölüorum dediklierne karşılık veriorum eşim anlamıo bile napimm onlar öğrettiler bana bunu:KK70:

azimle baştan sona okudum, ha şimdi patlak verdi ha şimdi patlak verecek diye bekledim ama yok.
siz kendi ağzınızla demişsiniz herşeyi kaynanamdan biliyorum diye; e sürekli annesi suçlanınca eşinizde tepki gösterir haliyle.
bir de bebeğinizi bırakma mevzusunda elin kadını diye bahsettiğiniz kişi kocanızın annesi; bana pek elmiş gibi gelmedi de.

kısacası bana göre aranızda sürtüşmeler olabilir ama "iğreniyorum o kadından" denecek kadar büyük sorunlar göremedim ben :nazar:

sinekte mındar deil ama miğde bulandırmazmı ben kendi anne babama o şekilde taviz vermezken kocamın annesi de kim oluyormuş arkadsım başına gelmeyen bilemez o yüzden olayı bi nebze yaşamış insansanlardan yorum bekliyorum yine allah sizede yaşatmasın tşkr edrm yorumunuz için

valla canım sen eşinle zıtlaşırsan o annesine daha çok yakınlaşır daha çok herşeyi anlatır tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır bence bi süre hiçççç umursama yada öle görün eşin o zaman daha az paylaşır sorunlarını oda arada kalıyor bence annesi duygu sömürüsü yapıyor
bak gül gibi evladın yuvanın huzurunu kayınvliden için kaçırma derim ben
eşine güveniyo gibi davran güvenmesende o da oazaman sana yakınlaşır

Herkesin sabır eğişi farklıdır.
Bunlar kimilerine yetersiz sebepler olarak gelebilir ama..
Ben bunlardan bir tanasine bile dayanamam.
hepsi tek tek belki tahammül edilebilir ama hepsi birlikte ağır gerçekten.
Bence haklısın ve işi eşinle değil kayınvaliden ile çözmelisin.
adamı araya sokma beynini yeme.
kendi işin kendin gör
tatlılıkla umursamazlıkla hatta bazen onlar gibi yüzlerine gülüp yap.

sinekte mındar deil ama miğde bulandırmazmı ben kendi anne babama o şekilde taviz vermezken kocamın annesi de kim oluyormuş arkadsım başına gelmeyen bilemez o yüzden olayı bi nebze yaşamış insansanlardan yorum bekliyorum yine allah sizede yaşatmasın tşkr edrm yorumunuz için

ne yaşayıp yaşamadığımı bilmiyorsunuz. yorum yapmadan önce kendi hayatımdan bahsetmem gerektiğini bilmiyordum :nazar:

bu kocalarda süpriz yumurta gibi dereceleri farklı senin eşin tamamen ana kuzusu

hemen değişeceğini zannetmiyorum kaynana şirret sen ne yap et uzak ve soğuk ol

eşinde aklı başına gelmesi için epey bi zaman geçmesi gerek

artk bilmiyorum sen bu zamanı nasıl geçireceksin çalışarak mı ? sabır dileyerek mi?

ailenin desteğini alarakmı? kaydirigubbakcemile:kahve:

kayınvalideniz uyank bir kadın.. eşiniz abisi olmadığı için kendisini ondan sorumlu görüyor, ve daha yakınlık kuruyordur.. amma! yatak odasına kadar falan anlatılmaz.. bu kadarıda fazla..

kayınvalideniz size birşey söylediği zaman, mecburen tatlılıkla cevabını vereceksiniz.. kadın çok güzel oynuyor çünkü.. sık sık aramayın.. kendi ailenizide ihmal etmeyin bu arada..

biraz sizde yapmışsınız gibi geldi bana.. neden mi? kendi annemden babamdan daha sık arardım kayınvalidemi demişsiniz.. bu bir hata.. kadında size karışma hakkını böylelikle buldu kendisinde..

ama aşılmayacak sorunlar değil.. içinize atmayın, lakin kinle ve öfkeylede kusmayın olayları..

akıllı, olgun ve kısa cümlelerle istediklerini belirtin..

eşinizle ciddi bir konuşma yapın..

sana hak veriyorum canim

illaki büyük bir olay yasanmasina gerek yok ,bunlar birgün öyle hale gelir ki birike birike iste o zaman hersey dahada kötü olur

kimisine göre basit seylerdir yasadigin ama ne yasadigini sen bilirsin sahsen su yasadiklarini bende kaldiramazdim

giyimine karisilmis,cinsel yasamina karisilmis,telefonda ailenle münasebetine karisilmis,bebegine karisilmis vs vs uzar gider

he heee benim kaynanada geçen gün telde siz daha kuluçkaya yatmadınızmı dedi eşime
bende duydum şokk oldum resmen eşimde anne biz tavukmuyuz ki kuluçkaya yatalım dedi
hiç bişey söylemedim sadece nasıl normal bişeymiş gibi konuşuluyo bu tür olaylar hayret ediyorum kafamçokkarıştı
ama herhalde kaynanamın 5 oğlu var kızı yok ondan oğullarıyla bu kadar rahat die düşünmedende edemedim :nazar:

Kimileri araya eşini sokma diyorda, bence bu tür durumlarda uzlaşmacı "eş" olmalıdır.
Bu kadın içinde böyle,erkek içinde...

Bu arada bende esmeralda gibi tipik gelin-kaynana sorunu olarak değerlendiriyorum.
Çokta farklı aşılmayacak şey yok yani ortada.

Bu durumda eşiniz size yardımcı olmalı,bunu başka forum başlığında da aynı söylemde yazdım ama; eş, köprü görevi görmeli ikiniz arasında.

Ayrıca,evlendiyseniz ne yazık ki bazı şeyleri görmemezlikten geleceksiniz.
En azından sorun yaşamamak için.
Annesinin bir lafına bir cümlesi yüzünden direk aforoz etmeyin,karışamaz edemez diye...
Hoş görün,geçin. Herkesin görgüsüne,düşünce tarzına,yapısına verin.

pes diorum artık ben....

Kimileri araya eşini sokma diyorda, bence bu tür durumlarda uzlaşmacı "eş" olmalıdır.
Bu kadın içinde böyle,erkek içinde...

Bu arada bende esmeralda gibi tipik gelin-kaynana sorunu olarak değerlendiriyorum.
Çokta farklı aşılmayacak şey yok yani ortada.

Bu durumda eşiniz size yardımcı olmalı,bunu başka forum başlığında da aynı söylemde yazdım ama; eş, köprü görevi görmeli ikiniz arasında.

Ayrıca,evlendiyseniz ne yazık ki bazı şeyleri görmemezlikten geleceksiniz.
En azından sorun yaşamamak için.
Annesinin bir lafına bir cümlesi yüzünden direk aforoz etmeyin,karışamaz edemez diye...
Hoş görün,geçin. Herkesin görgüsüne,düşünce tarzına,yapısına verin.

Eşini araya sokma diyenlerdenim bende..
Bu yorumum olaya göre değişir aynı şey benim başıma gelse ben eşimi sokarım devreye özellikle kendim muhatap olmam.
ama burada durum başka,belli ki adam kayınvalidesini tutuyor.
bu durumda adama yüklenmek sadece işi daha da zora koşar.
adam anneci bu admala mantıklı konuşup bka inciniyorum bka annenin böyl böyle hatalaır var demek hata.
iş bu raddeye geldiyse eşi köprü yapmak adamı daraltır ve bu tip adamlar üzgünüm ama annelerini seçerler...

he heee benim kaynanada geçen gün telde siz daha kuluçkaya yatmadınızmı dedi eşime
bende duydum şokk oldum resmen eşimde anne biz tavukmuyuz ki kuluçkaya yatalım dedi
hiç bişey söylemedim sadece nasıl normal bişeymiş gibi konuşuluyo bu tür olaylar hayret ediyorum kafamçokkarıştı
ama herhalde kaynanamın 5 oğlu var kızı yok ondan oğullarıyla bu kadar rahat die düşünmedende edemedim :nazar:

bizim kinin kızıda var ama kadın arsız olunca kız erkek dinlemiyor böyle cıvık cıvık bu muhabbet çıkıyor ortaya işte ben siz gibi gülüp gecemiyorum keşke yapabilsem ben kendi annemle konuşmazken oda kim ya kocamın annesi olabilir ama bernim hiç bi şeyim deil sadece benm gözümde dış kapının mandalı o kadar

Eşini araya sokma diyenlerdenim bende..
Bu yorumum olaya göre değişir aynı şey benim başıma gelse ben eşimi sokarım devreye özellikle kendim muhatap olmam.
ama burada durum başka,belli ki adam kayınvalidesini tutuyor.
bu durumda adama yüklenmek sadece işi daha da zora koşar.
adam anneci bu admala mantıklı konuşup bka inciniyorum bka annenin böyl böyle hatalaır var demek hata.
iş bu raddeye geldiyse eşi köprü yapmak adamı daraltır ve bu tip adamlar üzgünüm ama annelerini seçerler...

peki sizce olması gereken ne öyleyse ?

peki sizce olması gereken ne öyleyse ?

Kayınvalidenizle aynı dili konuşacaksanız.
Şark kurnazı kayınvalideyi alt etmenin tek yolu bu..!
Kinlenip,eşinizle kavga etmek sorunu hiçbir zaman çözmez.
şahsi fikrim eşinizi kesinlikle devreden çıkartın.
bebeğini mi tuzlamak istiyor mesela..
bu da nasıl bir adettir ağzım açık kaldı..
neyse amann anne turşu mu bu neyi tuzluyoruz de gül,sinirlenme gerilme..
kahkaha at hatta umursamaz ol,iyi ki elinden kaçırdım yoksa tuzlyacaktın el kadar bebeği de..
hatta annecim bir tane daha doğur onu rahar rahat tuzla de..??
anlataibliyor muyum..?
şaka geyik espri..
seni üzdüğünü eşinle aranızı bozduğunu düşünmesin asla..!
buna izin verme..

birde bazı şeylere takılma arkadaşım.
ben eşimin köyüne gittim kayınvalidem tülbenet verdi tak dedi kibarca..
takamam dedim kusura bakma ben sana tülbentsiz ge desem nasıl rahatsız olursun bende taksam öyle olacağım dedim.
bozuldu ama konu orada kapandı..
sonra da dertlenmedim yani bana tülbnet takacaklardı vay efendim diye..
odamıza uyandırmak için patt diye girmeye kalktı:)
giremedi çünkü kitlemiştim,düşün çıplak olabiliriz,yakınlaşmış olabiliriz..
ama düşünemiyor..???
anne dedim sen böyle dalıyorsun da,bizi yakalasaydın ben çok üzülürdüm.
utandı.. çok iyi birisidir ama düşüncesiz ne yapayım yani..?
böyle.. rahat insanlar.. böyle görmüşler
..

Ben de katılıyorum.
"Böyle görmüşler" diyip bazı şeyleri alttan almak,büyütmemek gerek.
Herkesin kendi mantığımıza göre hareket etmesini bekleyemeyiz.

bizim kinin kızıda var ama kadın arsız olunca kız erkek dinlemiyor böyle cıvık cıvık bu muhabbet çıkıyor ortaya işte ben siz gibi gülüp gecemiyorum keşke yapabilsem ben kendi annemle konuşmazken oda kim ya kocamın annesi olabilir ama bernim hiç bi şeyim deil sadece benm gözümde dış kapının mandalı o kadar

valla canım kaynanamdan bana karşı yapılan hiç bi saygısızlık görmedim çok şükür severimde çok sabırlı çok düzgün bir insandır vesselam allah uzun ömür versin bende arar dertleşirim hiç bi zaman oğlunu tutmaz hep benim yanımdadır sağolsun olumunekankayizsmile
ama oğullarıylada arkadaş gibi napcan ufak şeylere sorun yaratmam gülüp geçiyorum yoksa bu hayaat hiç çekilmez be anacım :nazar:

X