Arkadaşlar lütfen bir el atın. Benim için Önemli bir konu.

ozy72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2017
67
62
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu açma sebebim bu forumda da karavan sahipleri ya da karavan sahibi olmayı düşünenler varsa ve bu tarz sorun yaşıyorlarsa, onlarında önerilerini almak ve karavanlarıyla ilgili sigorta sorunu yaşayıpta nasıl çözümledikleri konusunda bilgi alışverişinde bulunmak.

Eşimle uzun zamandır bir karavan hayalini kuruyorduk ve 1 yıl önce eski bir servis minübüsünün içini karavan olarak yaptırdık. Bizler memur insanlarız ve beş yıldızlı otellerde her daim tatil yapma şansımız yok. Bu yüzden karavan olması bizim için mutluluk vericiydi.
Ancak mutluluğumuz ve hevesimiz kursağımızda kaldı. Çünkü eğer uygun tatil yapayım diye bir karavan alırsanız, zorunlu trafik sigortası rakamları 5000 TL civarında çok yüksek rakamlarda çıkıyor.. Ve astarı yüzünden pahalıya geliyor. Çünkü Türkiye de ki Karavanları, Ambulanslar ve İtfaiye Araçları ile aynı statüde risk taşıyan araç olarak değerlendiriyorlar. Oysa ki Motokaravanlar, lüks vip araçlar değildir. Araçların içi düzenlenerek, kamp yapmaya yarayan ekonomik araçlardır. Ayrıca yolda yüksek sürat yapamazlar. Sürat yapamadıkları için risk grubunda ki araçlarla aynı kategoride değillerdir.

Bu yüzden change.org da bir imza kampanyası başlattım. Lütfen aşağıda ki başlığı imzalayın. 100 adet imza olduğunda konuyu dikkate alıyorlarmış. Sosyal medya gruplarınızla da paylaşabilirseniz müteşekkir olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve herkese huzurlu günler diliyorum.

Burda link paylaşmam yasak sanırım. O yüzden linki paylaşamıyorum. Ama söz konusu sitede Karavanların Zorunlu Trafik Sigortası adaletsizliğine, adil bir düzenleme getirilsin. başlıklı şikayeti imzalarsanız sevinirim :dua:

Son düzenleme:
İmzaladım . Bende karavan almayı çok istiyorum ama durumlar böyle ise zaten 5 yıldızlı bir otele giderim.
Malum benzin fiyatları da inanılmaz pahalı. Yani sizin düşündüğünüz gibi zaten ekonomik bir tatil olmaz ki tatiliniz.

Tamamdır. İmzaladım.Herşey bu kadar zor olmamalı. Birşeylerde kolaylaştırılmalı diye düşünüyorum. Hayatı her yönden pahalı yaşamak zorunda olmamalıyız.Karavanımız olsa diye hayalini kuranlardanım. Kim bilir belki birgün olur.

Facebooktaki karavan gruplarında da paylaşın herkes çok şikayetçi

İmzaladım . Bende karavan almayı çok istiyorum ama durumlar böyle ise zaten 5 yıldızlı bir otele giderim.
Malum benzin fiyatları da inanılmaz pahalı. Yani sizin düşündüğünüz gibi zaten ekonomik bir tatil olmaz ki tatiliniz.
Evet maalesef 5 yıldızlı otel fiyatı gibi :KK43:
Ama karavan bir tutku.. gerçekten o huzuru ve özgürlüğü hiç bir 5 yıldızlı otelde bulamıyor insan..

Tamamdır. İmzaladım.Herşey bu kadar zor olmamalı. Birşeylerde kolaylaştırılmalı diye düşünüyorum. Hayatı her yönden pahalı yaşamak zorunda olmamalıyız.Karavanımız olsa diye hayalini kuranlardanım. Kim bilir belki birgün olur.
İnşallah gönlünüzce olsun..

X