Arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Kumar bağımlısı olanların bellirli kişilik özellikleri vardır..bu konuyla alakalı internetten çeşitli yazılar okuyabilirsiniz. Davranış bağımlılığı olduğundan dolayı...yani bir maddeyi tuketmiyor, bir eylem gerçekleştirmesi gerekiyor kumar oynayabilmek için...çok zor aşılabilecek bir bağımlılıktır. Mutlaka bununla alakalı yazılar okumalısınız.

yazık günah ya gerçekten kadınlarımızın böyle olmasına aşırı üzülüyorum ama bir yandan da bu durum beni sinir ediyor. yaşadıklarınız eşinizin kadar sizin de suçunuz kusura bakmayın. düşünülecek hiçbir şey yok hemen delilleri toplayıp boşanın

Desteğe tmm dedi Kur'an'a el basti sonra gelmedi

Kur'an_ı Kerim' e el basan insanlardan çok korkarım ben.
Böyle bir yemin şekli yoktur. Tüm yalancılar bunu yapar .

İlk 9 ayınız böyle geçtiyse çok daha ilerleyecektir. Canınız ve hayatınız kiymetliyse hemen dilekçe verip bosanmalisiniz.

Yoksa yarın kaza ile bir de bebeğiniz olur, ömür boyu kan bağımız kalır aranızda.

Kurtulmalisiniz.

Bir yerde " oysa bana bunu reva görüyor" gibi bir cümle kullanmışsınız. Onun size bi şey reva gördüğü yok. Siz kendinize bunu reva görüyorsunuz. Ben de size soramak istiyorum.
" bir insan neden kendine bunu reva görür"

Hayatınızı evlenmek üzerine mi kurdunuz, eskı sevgilimle evlenseydim ne alaka şimdi, babasız kız cocukları cümlenize de katılmıyorum, kendı ayaklarınız üzerinde durabılseniz bu cumleyi kullanmazdınız.. Ama siz. Kolay yolu secmıssınız, onunla evlenmeseydım keske bununla evlenseydım diye.
Hanımefendi ben çalışan üniversite mezunu bir kadınım.14 yaşından beri hem çalışıp hem okuyorum. O cumleyi o anlamda kullanmadım ben .

Bu nasil bir kafa yapisi?
Ayni şey kizlarinin başina gelse, görümce hanimin başina gelse yine de böyle söylerler mi?
Demekki ailelerinde ve çevrelerinde düzgün erkek yoksa...
Çalısıyorsunuz da, neden katlaniyorsunuz?
Ayrica babasiz oldugunuz için degil, eşiniz karaktersiz oldugu icin bu cürreti kendinde buluyor.
Ben üniversite mezunu 14 yaşından beri hem okuyup hem çalışan bir kadınım. Kimse evlenmemi istemediği halde evlendim onun etkisiyle de hep birşeyleri yoluna sokmaya çalıştım ve şunu öğrendim huylu huyundan vazgecmezmiş

Kumar çok büyük bir illet ben en son işten eve geldiğimde birçok mal değeri yüksek bütün eşyalarımın gittiğini gördüm kumar borcu ve bunu yapan kişide can ciğer arkadaşı evimde masamda ailece yemeğimi yemişlerdir … bian önce kurtul o adam müsfettesinden

Hanımefendi ben çalışan üniversite mezunu bir kadınım.14 yaşından beri hem çalışıp hem okuyorum. O cumleyi o anlamda kullanmadım ben .

Ben onu o anlamda kullanmadım hanımefendi ben zaten üniversite mezunu 14 yaşından beri hem çalışıp hem okuyan bir kadınım.

Ben üniversite mezunu 14 yaşından beri hem okuyup hem çalışan bir kadınım. Kimse evlenmemi istemediği halde evlendim onun etkisiyle de hep birşeyleri yoluna sokmaya çalıştım ve şunu öğrendim huylu huyundan vazgecmezmiş
Anladım

23 yaşında 9 aylık evliyim. Eşimle farklı dünyaların insanıyiz ve benim iyiniyetimi çok fazla su istimal etti. Kumar alışkanlığı vardı bileziklerim herşeyim gitti üstüne borçlandı söz vermesine rağmen kacinciya . En son ailesi öğrendi onunla konuşmuyor. Üç gün bu olaydan sokakta kaldı ben dayanamadım yardımcı oldum barıştım . Ailesine borçlandı yardımcı oluyorum ama bunun hali hal degil. Kur'an'a bastıgi halde ettiği sözleri tutmuyor. 4 ay önce bana karşı şiddet girişimindede bulundu . İstemediğim insanlarla takılıp ediyor ve ben artık çok yoruldum . Sırf arkadaşlarına hayır diyemedigi icin ben arkadaşlarıma söz verdim sen ablana gitme dedi ve çok kotu kavgaya tutuştuk iki gün önce yine seni döverim dikkafali tarzında laflar kullandı bana. Sosyal medyasında tarihimiz vardı onuda kaldırmış telefon şifresini sürekli değiştirir. Ben artık çok yoruldum ve çok pişmanım . Aile apartmanında oturuyorum bir yandan yaşlı ailesine ona bakıp çalışıyorum oysa bana bunu reva görüyor. İşyeri 40 gün izin verdi 40 günlük iş bulması gerekirken orda burda geziniyor. Gönlüm çok soğudu eski sevgilimle evlenmedigim için çok pişmanım . Ben artık ne yapicam kestiremiyorum çok yoruldum. İşte kız çocukları babasız olunca erkeklerde yapacaklarından hiçbir zaman çekinmiyor.
Arkadaşlar merhaba. Bugün ailemle konuşup boşanma davasını başlatacagim. Çok yoruldum . İnsanoglu ne yazikki değişmiyor. İki gündür işyerinden gece cikiyorum beni almaya bile gelmiyor susuyorum dün hicbisey demedim tmm dedim onun istediği bir yere gelmedigim için evde bana bu slağın biyerlerini (açık olarak o kelimeyi söyledi) ben kaldırıyorum dedi. Utanmazin borcunu ben ödüyorum ve susuyorum kullandığı kelimeye bak yazıklar olsun. Birde beni tehdit ediyor üstüne üstlük.
Bağırıyor evde yat zibar diye.

X