Arkadaşlar,ne olur bu konuda bir şey biliyorsanız yazın!!!

hllk82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
7
0
arkadaşlar,bugün doktora kontrole gittim.ben 10+3 diye gittim ama 9+5 imiş.tamam buraya kadar bir problem yok.doktor ense kalınlığını ölçtü normal dedi.kalp atışlarını dinledik.boyu 2,89 cm.dedi.sonunda da gayet sağlıklı bir bebeğin var dedi.ben de gelince internetteki gebelik sitelerine baktım.şimdi 9+5 demek 10 hafta demek değil mi?hemen hemen bütün sitelerde 10 haftalık bebek boyuna 5-5,5 cm olur yazıyo.benimki 2,89:KK43:(
acaba 9+5 olunca 9 hafta mı sayıyorlar yoksa benim bebeğim mi fazla küçük?
ne olur bu konuda bir şeyler biliyorsanız benimle paylaşın.:sm_confused:

Canım boşuna evham yapıyorsun seni o kadar iyi anlıyorum ki, dr normal demişse normaldir.. küçük değil bence

canım 9+5 9+5 tirrrr 9 haftalıktır 2. ayını doldurmussun 3. ayına baslamıssın demektir.. netteki her deger heerkeste bır olmazki ortalaması tutsun yeterli...doktorunda normal dedıyse panıklıcek bısey yok bence opuyorumnanaktan

canm bebeğin boyundan önemlisi kafa v.s. ölçümleridir.

dr.un normal dışı bişey olsa söylerdi, sıkma canını, üzme bebişini de.

her site dogru ölcüleri vermiyor cogu uydurma...10 haftalik bebek 5 bucuk cm olurmu ya...bende 10+1 iken gittim 3 bucuk dedi ve gayet normal dedi..korkma....

uyy ben napım benimki12 haftada 5.5. cm idi :)
hem benim boyum 170 eşim 185 yani

dr un kaç dediyse odur cnm hele birde son adet tarihine göre hesap yapmıştır ölçümleride ultrason ona göre yapıyor hiç boşuna evhamlanıcak bişey yok hele şöle bir 20 haftalık ol bebek kiolo almaya başlasın ondan sonra asıl ileri geri mevzurlarına düşersin şimdi çok düşünme keyfini çıkar

canım onun sebebi şu.dr lar baş popo mesafesini ölçüyorlar.amanettekiler bacak boyunuda katıyolar.oyüzden küçük çıkıyo.sanırım bacak boyunu ileriki zamanlarda bakılıyor...

şimdiden küçük büyük telaş etme canm. sağlıklı olmasını dile..
30lu haftalardan sonra anlarsın asıl gelişimini..
sağlıkla gelsin inşallah :KK66:

arkadaşım, doktorunun sana ultrasonda baktığı 2,89cm bebeğin boyu değil "baş popo" mesafesi. doktorlar bu haftalarda baş popo mesfesini ölçüp gebelik haftasını saptarlar. 14. haftadan sonra kafa karın ve uyluk kemiği uzunluğu gebelik haftasını belirler. sitelerde yazan bebeğinin boyu 5,5 cm olduğu doğru.eğer int.sitelerindede baş popo mesafesi olarak araştırırsan 2,89 cm değerinin gayet normal olduğunu görürsün. boşu boşuna kafana takıpta kendini üzme.

X