Söz Kesimi Arkadaşlar ne öyle ne böyle ben düzelemiyorum,napayım?

eesinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
320
93
Uzun ilişkim vardı,söz kescektik ailem kavga vs.birşey çıkmadı ama nedense hep soğuktu..Pat diye kestirdi ailem onlar aradı telefonları açmadı vermicez demedi beni cok utandırdılar..Bir de ben cok istiyordum,üzüntüden bitiğim ve 2 yıldır aileme agladım nolur annecigim güzelce olsun sevmesenizde yanımda olun,eğer kötü birşey olursa alın beni vermeyin dedim,hatta eve bağlayın dedim,ama söz takalım bir tanıyın ailesini de sevmeseniz çocuğu tanıyın dedim ortada sebep yok,annem çok çekti diye bir de bize çok bağlı kabullenmesi bile zor oldu,ya denerdik olurdu veya olmazdı ama ailecek dedim,annem çok agresif ne zaman açılsa konus bana bagırıyor diyor git evlen biz yokuz,hayır korkuyorum da ne aileme ne onlara birşey olmasın,bakın zayıfladım bir de 28 yaşındayım onla 1 yıldır ayrıl barış kafayı yedik o da 30 yaşında,evlensek coktan giderdik ama ailemi kırmak istemedim biliyorum bu dogru asla değil ama yapamıyoruz ayrı kalamadık,cocuk ev almaya calısıyor ailem belki sever diye anneme söyledim diyor banane bu sefer kavga cıkıyor evde,bazen diyor tehdit ediyor beni annem sana bak neler edicem varya aşırı bunaldım evde keyfim asla yok düzelemiyorum anne diyorum olan bana oluyor yapma etme,bak ölücem diyorum diyorki öl,Allahım diyorum napayım cocukla konustuk bi kere gidip evlencektik sadece kimseye birşey olmasın istiyoruz,tek korkumuz o şimdide plan yaptık gene dua ediyor ve ailemi iknaya ugrasıyorum ama olmazsa evden cıkıcam ben bir şekilde sonra bir zaman sonra evlenicez hatta anneme dedim o zaman evden gidicem kavgadan bıktım diyorum diyo git babanıda yollamıcam arkandan bi bilsem olmıcak birşey gidicem en azından kendim cıkmıs gibi yapıcam,arkadaslar ben okudum ettim meslegimi elime aldım 4 yıldır da evde sadece calısan benim kirayı o bu veren benim,aileme asla yanlısım olmadı ama bu kadar istedim üzüldüm denememe bile izin vermediler odamdan cıkmadım ölü gibi oldum demediler bana kızım nasılsın gel tamam konusalım,bana bu kadar gaddar olmaları beni cok acıtıyor..Bakın aile bu elbet iyi veya kötü ama söz var nişan var denenir olur veya olmazdı ben aileme bunları tam 2 yıldır söyledim..Şimdi araya bir sürü şey girdi cocukla birbirini yedik o daha cok öfkelendi ama ayrıl barış habire bi şekilde iletişimde olduk,ailesi istiyor beni ama ailemden korkuyor annesi de dedi cıkın gidin evlenin dedi ama napsam polisemi anlatsam babam gelmesin aileme de onlara da birşey olmasın istiyorum ama cok bunaldım gercekten artık evden de bıktım ve annem durmuyor bi tepki versem hemen diyor o mu sana birşey dedi gene başladın evde de olmuyor evlensemde evlenmesemde düzelemicem durumum cok kötü..Napayım sizce?Hatta cocukla dedik dua zikir ne varsa hep yapalım gene ailemdem dayıma dedim ilgilenmedi bizle büyük dayıma dedim o da ben halledicem diyor ama kimse karısmıyor,annemi arıyor dayım dayıma beni kötülüyor sürekli insanlara böyle anlatıyor ki kimse yanımda olmasın bana diyor ne var ilal evlencenmi ne buldun onda bilmem ne hayır annem tanısa birşey duysa dicem tamam sevmedi birşeyde yok ortada simdi oldu oldu olmadı evden cıkcam dedik ilk cunku onlara sarmasın ailem diye sonra sonra gidicez evlencez dedik,annemler bensen bıkmıs zaten git diyorbana evden,iyi oldum anlamadı yalvardım anlamadı denemek var ya denemek sonunu Allah bilir dedim,bir de söz takıcaz deyip ne adamlara vermicez diyorlar ne birşey telefonları açmadı annem cocuk gibi kaçtı ya,bir de onlara takıcaz söz dediler de cocuga bile annem dedi oglum ben seni arıcam sonra pat kaçtılar cok üzülüyorum..

Oğlan ne iş yapıyor, beğenmediler mi acaba işini falan? Bi de diğer ihtimalin evi geçindirenin sen olduğu gerçeği bunu kaybetmek istemiyor olabilir ailen. Ama yani 28 olmuşsun daha tam evlenme yaşın, belki sende aile kurmak istiyorsun bunu niye elinden alıyorlar ki...

Ailenin seni kimseyle evlendirmeye mi gönlü yok acaba? Yani diyorsun ya çalışan benim vs belki buna alışmışlardır senin mutlu mutsuz olmanı düşünemiyorlardır ne bileyim

Acaba sen eve baktığın için mi evlenmeni istemiyorlar?
Ya onu da düşündüm banam iknaydı 4 mayısda söz takarız dedi evde ya,ben biraz agresif davrandım diye bana diyor kardesim sen bozdun,iyide cocuk oyuncagı gibi yapıcaz diyorlar onları aramıyorlardı biraz erkek arkadasımda bana baskı yapınca eve yansıttım kızmıslar bana iyide uzattınız dedim herşeyi,ayrıldı biara aileme dedim evet haklısınız vs sonea barıstık annem diyor eee hani haklıydık diyorum ayrılamadık işte anne dedim gene annem yok da yok,ya dedim de anne evlenince ben destek olurum zaten gene durumumuz yok biliyorum zaten hazırlık altın ne yapsam ben yapcaktım ailemim durumu yok çünkü ama anlamadılar,şimdide diyorum gitsem ailem napcak kirayı nasıl vercek,ama ben nolucam ya deliriyorum kopamıyorum ondan,o da bazen yanlıs davrandı ama bugun yazdı tamam yanındayım biz dua edelim ama olmazsa bayramdan sonra plan yapıcaz dedi,çok kötüyüm ya işte ama nolursa olsun evdende cıkmak istiyorum artık annem beni cok bunalttı evde huzur kalmıyor böyle de bıktım

Oğlan ne iş yapıyor, beğenmediler mi acaba işini falan? Bi de diğer ihtimalin evi geçindirenin sen olduğu gerçeği bunu kaybetmek istemiyor olabilir ailen. Ama yani 28 olmuşsun daha tam evlenme yaşın, belki sende aile kurmak istiyorsun bunu niye elinden alıyorlar ki...
Ya cocukla annemi tanıstırmak istedim 1 yıl anmem ikna olmadı diyorım ya tanısana bak beni kesermi edermi nasıl cocuk bak dedim zor zor tanıstı ya,cocuga karsı iyiydi hatta cocuga dedi oglum seni arıcam kırmadı hiç ama bana dedi yok öyle böyle ama cocukda bişeyde yok çalışkan biri parasını tutan biri annem diyor sen rahatsın yapamazsın diyorum anne öğrenicem kimle evlensem sizin gibi bana davranmazki el öyle anne dedim,birine verirsin beni dedim sonradan yapcagını yapar bana dedim deneyelim dedim ya 2 yıldır baskası olsa coktan bin defa gider evlenirdi az gönlümü yapmaları zormuydu bide ölcek dedi dayım kızın üzüntüden diyor ölsün banane bana diyor kızınca sana acımıyorum git buyur evden dedim anne bak birine bişey olmıcak sizi sikayet ederim dedim ,bunuda diyorum ki ne aileme ne onlara bişey olmasın diye gercekten cok bunaldım evden de cıkmak istiyorum artık

Ailenin seni kimseyle evlendirmeye mi gönlü yok acaba? Yani diyorsun ya çalışan benim vs belki buna alışmışlardır senin mutlu mutsuz olmanı düşünemiyorlardır ne bileyim
Ama nereye kadar bu cocugu 4 yıldır tanıyorum sevdik cocukda haklı yerleride oldu haksızda ama kopamadık,bende vazgecmedim,şimdide karar aldık gene bi şekilde evlencez dedik artık cok bunaldık ,uzadıkca içine bişeyler giriyor ve ben cok acı cekiyorum aileme diyorım anlamıyor bende artık karar verdim evden cıkıcam ilk ona gittim demem bi yerde kalmamlazım sonra baktım ailemdem ses yok gidicrz evlencez bir yerde kalır evleniriz dedik yeterki kimseye bişey olmasın istiyorum kaale almadılar seni dedi ailen cocuk bana ne kadsr utandım varya o da cevresine karsı rezil oldı diye hazmedemi işte bana saydırdı bazen ama işte olan en cok bana oldu

annenizin psikolojisi mi bozuk peki? normal olmayan bir seyler var. herkes kizinin evlenip yuva kurdugunu mutlu oldugunu gormek ister.

Ya cocukla annemi tanıstırmak istedim 1 yıl anmem ikna olmadı diyorım ya tanısana bak beni kesermi edermi nasıl cocuk bak dedim zor zor tanıstı ya,cocuga karsı iyiydi hatta cocuga dedi oglum seni arıcam kırmadı hiç ama bana dedi yok öyle böyle ama cocukda bişeyde yok çalışkan biri parasını tutan biri annem diyor sen rahatsın yapamazsın diyorum anne öğrenicem kimle evlensem sizin gibi bana davranmazki el öyle anne dedim,birine verirsin beni dedim sonradan yapcagını yapar bana dedim deneyelim dedim ya 2 yıldır baskası olsa coktan bin defa gider evlenirdi az gönlümü yapmaları zormuydu bide ölcek dedi dayım kızın üzüntüden diyor ölsün banane bana diyor kızınca sana acımıyorum git buyur evden dedim anne bak birine bişey olmıcak sizi sikayet ederim dedim ,bunuda diyorum ki ne aileme ne onlara bişey olmasın diye gercekten cok bunaldım evden de cıkmak istiyorum artık
Yani bilemedim annen düşününce ne değişmiş olabilir... Daha iyilerine layık görüyordur belki de ama bu evlilik yani sen yaşayacaksın, senin istediğin biri olmalı. Al bunu sev bu daha iyi denebilecek bir durum değil, hadi yaşın 18 olsa derim ki kıyamıyor çok küçük diye.. ama 28im diyorsun kendi hayatına karar verme hakkın var. Ölmene gerek yok böyle laflar etmene de. Geç karşısına ya da babana söyle konuşalım de sert biriyse bile seni dinler. Baba benim anne olmaya hakkım yok mu de sakin ve üzgün bir ses tonuyla biraz düşündürür belki bu cümle onları.

Cok karisik bir durumdasin. Ailenin istememe sebebini sormussundur. Buna aciklama olarak ne söylüyorlar ? Yasin olgun bir yas bu yasta aileninde gönlünü yaparak evlenme istedigini cok iyi anliyorum. Babana ve annene is bulsaniz. Calissalar. Maddi bagimliliklari ortadan kalksa

annenizin psikolojisi mi bozuk peki? normal olmayan bir seyler var. herkes kizinin evlenip yuva kurdugunu mutlu oldugunu gormek ister.
Evet annem babamın tarafından cok cekti..Annem bizşm sevgilimiz olmasını istemiyor ya erkek kardeslerimede aynısını yapıyor,ya diyorum senin istedigim gibi biriylr olmak zorunda değiliz ailesini sevmezsin eyvallah dediö ama cocugu tanımadın diyor ne tanıcam banane,sonra ben kafayo yiyorum ya diyorum cocuk evlense ben kötü olucam biz ayrılamadık anne diyorum,ee cocugun da psikolojisi bitti öfke kustu bana yer yer ama ben hiç pes etmedim aileside dedi gidin evlenşn yeter dedim teyze kimseye bişey olmasın yeter,tek korkum bu babam toplr milleti gidr oraya bizimkilerede onlara bişey olur tek korkunuz bu bundan emin olmak istiyorum o yüzden ben cıkcam evden dicem işte,annem odama geliypr bana hakaretler savuruyor ara ara o kadar bunaldım ki bi kere ilaç içtim annem beni cok bunaltıyor cunku sonraa gittim kustum,olsun veya olmasın bir insanın üstüne bu kadar gelinirmi,kardesim sınava girdi kazanamadı bana diyorki senin yüzünden kazanamadı sen bozdun evi dedi,evde bişey olsa annem bana saldırıyor cok kötüyüm artık evdende bıktım cocuga bunları demiyorum ama cok kötüyüm artık bişey olursa kacıcam toptan ortadan yok olucam bunu dedim kardesime beni bulamıcksınız dedim bunaldım biri de demiyor yanında olalım ya bu kadarını kaldıramıyorum artık

Adına üzüldüm canım😕
Arkadaşlara katılıyorum sen bi nevi evi geçindiriyorsun sonuçta ama şöyle de bişi var nice insanlar daha kötü durumda olan ve kızını telli duvaklı gelin eden herkesin hayalidir bu bizim olduğu kadar ailemizinde sizden daha beter durumda olan insanlar da vardır belki bilemeyiz(ailemin durumu iyi değil demiştim sanırım🤔) ama bu şekilde tepki vermeleri çok yanlış özellikle annenin hersy güzelce olsun işte sonra kız kaçtı evden durumları oluyorlar siz ne güzel söylemişsnz ailenin haberi var gizli saklı olmamış aslında ailen bu konuda bile şanslı ama anlamıyorlar üzgünün insan hersey güzelce olsun istiyor sende iki arada bi deredesin yoksa şimdiye çoktan alıp başını gitmiştin ..

Evet annem babamın tarafından cok cekti..Annem bizşm sevgilimiz olmasını istemiyor ya erkek kardeslerimede aynısını yapıyor,ya diyorum senin istedigim gibi biriylr olmak zorunda değiliz ailesini sevmezsin eyvallah dediö ama cocugu tanımadın diyor ne tanıcam banane,sonra ben kafayo yiyorum ya diyorum cocuk evlense ben kötü olucam biz ayrılamadık anne diyorum,ee cocugun da psikolojisi bitti öfke kustu bana yer yer ama ben hiç pes etmedim aileside dedi gidin evlenşn yeter dedim teyze kimseye bişey olmasın yeter,tek korkum bu babam toplr milleti gidr oraya bizimkilerede onlara bişey olur tek korkunuz bu bundan emin olmak istiyorum o yüzden ben cıkcam evden dicem işte,annem odama geliypr bana hakaretler savuruyor ara ara o kadar bunaldım ki bi kere ilaç içtim annem beni cok bunaltıyor cunku sonraa gittim kustum,olsun veya olmasın bir insanın üstüne bu kadar gelinirmi,kardesim sınava girdi kazanamadı bana diyorki senin yüzünden kazanamadı sen bozdun evi dedi,evde bişey olsa annem bana saldırıyor cok kötüyüm artık evdende bıktım cocuga bunları demiyorum ama cok kötüyüm artık bişey olursa kacıcam toptan ortadan yok olucam bunu dedim kardesime beni bulamıcksınız dedim bunaldım biri de demiyor yanında olalım ya bu kadarını kaldıramıyorum artık
Allah yardimciniz olsun.. akrabalardan tanidigim bir kisi var oyle kizina sebep oldu. sevdigine vermedi. kiz da inat etti bir daha evlenmedi. cocuk veya ailesi hayirsiz olur. aileni cigneme derim o zaman. bir bildikleri vardir rizalarini al derim. ama sizin durumunuz anormal.. sebep yok.. kendi hayatinizin iplerini elinize almaniz gerekiyor. ya kacip evleneceksiniz. ya ailenize emrivaki yapacaksiniz geliyorlar istemeye diye..

Yani bilemedim annen düşününce ne değişmiş olabilir... Daha iyilerine layık görüyordur belki de ama bu evlilik yani sen yaşayacaksın, senin istediğin biri olmalı. Al bunu sev bu daha iyi denebilecek bir durum değil, hadi yaşın 18 olsa derim ki kıyamıyor çok küçük diye.. ama 28im diyorsun kendi hayatına karar verme hakkın var. Ölmene gerek yok böyle laflar etmene de. Geç karşısına ya da babana söyle konuşalım de sert biriyse bile seni dinler. Baba benim anne olmaya hakkım yok mu de sakin ve üzgün bir ses tonuyla biraz düşündürür belki bu cümle onları.
Babamla evet gene denicem konusmayı,banam bana kızdı etti ama dinledi ikna oldı söz takmaya gidiyorum dicem dedi babasına annem oturdu yere gitme gitme cocuk gibi agladı sonea babamı doldurdu kapıdan bi kere dinledim babama diyor onu iste bunu iste bilerek diyorki vazgecsinler diye,ya benim kararım iyi de yasasam kötüde dedim annem ben yasıcam bide denemekde ne var dedim bakalım seversin belki cocugu diyorum annem inada mı bindi anlamıyorumbana hakaretler beddualar neler neler kızınca evi kavurdun diyor sen çürüyosun bak evlenemiceksinde diyor kızınca aglıyorum bende odamdan cıkmıyorum bunları kimseyede anlatamıyorum anne elbet sever ama kızınca bunkarı demesi cok agır geliyor,okudum ettim calısıyorum daha ne istiyorlar evlenmem ben psikolojim bozuldu sevdigim de gider evlenirse ben biterim cunku cok savas verdim ben hem ailem için hem onun için

Adına üzüldüm canım😕
Arkadaşlara katılıyorum sen bi nevi evi geçindiriyorsun sonuçta ama şöyle de bişi var nice insanlar daha kötü durumda olan ve kızını telli duvaklı gelin eden herkesin hayalidir bu bizim olduğu kadar ailemizinde sizden daha beter durumda olan insanlar da vardır belki bilemeyiz(ailemin durumu iyi değil demiştim sanırım🤔) ama bu şekilde tepki vermeleri çok yanlış özellikle annenin hersy güzelce olsun işte sonra kız kaçtı evden durumları oluyorlar siz ne güzel söylemişsnz ailenin haberi var gizli saklı olmamış aslında ailen bu konuda bile şanslı ama anlamıyorlar üzgünün insan hersey güzelce olsun istiyor sende iki arada bi deredesin yoksa şimdiye çoktan alıp başını gitmiştin ..
Aynen öyle bana herkes diyor sen gibi baskası olsa giderdi gene iyi evlatsın yer yer üzdüm ailemi kavga ettim ama dayanamadım gittim yalvardım anneme nolur anne bu kadar katı olma dedim,birilerini araya sokup annemi aratıyorum hepsi diyor bak abla kızın sizi düşünüyor aileme yanlıs yapmak istemiyorum diypr ama cok katısınız diypr herkese bişeyler anlatıyor yada aglıyor bana destek olmasınlae diye sonra bana diyor herkesi niye aratıyorsun dedim anne çözemiyoruz senle kacıyosun bana bagırıyosun kavga cıkarıyosun dedim benim kararımı nasıl anlıcan öleyim diyprım diyor öl banane ,ailene tercih ediyosan git dyor kafayı yiyorım ya sonra,naptım size diyorum diyor ben vebal alamam onlar seni üzer,sen rahat büyüdün yapamazsın diyo ya hangi el evinde ailemde oldugum gihi olabilirim diyorım ya banada güvenmiypr ya bu sefer kendime hiç güvenim kalmıyor işte

Babamla evet gene denicem konusmayı,banam bana kızdı etti ama dinledi ikna oldı söz takmaya gidiyorum dicem dedi babasına annem oturdu yere gitme gitme cocuk gibi agladı sonea babamı doldurdu kapıdan bi kere dinledim babama diyor onu iste bunu iste bilerek diyorki vazgecsinler diye,ya benim kararım iyi de yasasam kötüde dedim annem ben yasıcam bide denemekde ne var dedim bakalım seversin belki cocugu diyorum annem inada mı bindi anlamıyorumbana hakaretler beddualar neler neler kızınca evi kavurdun diyor sen çürüyosun bak evlenemiceksinde diyor kızınca aglıyorum bende odamdan cıkmıyorum bunları kimseyede anlatamıyorum anne elbet sever ama kızınca bunkarı demesi cok agır geliyor,okudum ettim calısıyorum daha ne istiyorlar evlenmem ben psikolojim bozuldu sevdigim de gider evlenirse ben biterim cunku cok savas verdim ben hem ailem için hem onun için
Baban kilit noktası burda, onu iknâ edersen annen karışamaz. Babanın huyuna suyuna giderek bunu kabullendiler, hep ağlamaklı bak gözlerine. Babalar kızlarına kıyamazlar. İkna için babana odaklan, inşallah herşey gönlünce olur. Üzülme, eğer kaderinse ağız dil bağlanır kimseyi karıştırmaz Allah. Bi de eğer gerçekten istiyorsan dua et.

Durum normal değil asla
28 yaşındaki insana bu kadar baskı hiç normal değil siz de çocuk gıbı odadan çıkmıyormussunuz bu da çözüm değil
Kendi seçimlerinizi yaşayın
Sizi duygusal baskı altına alanların seçimlerini yaşamayın

ayrıc bu ay kira ve faturalar dışında eve bir şey yapmayın bir kaç ay bakalım ne diyecekler
Anne baba da olsa hayat sizin hayatınız
Sonra dersiniz ki yok bunu bunu yaptım onlar için pek çok şeyden vazgectım
İşte onlar bir şey yapmadı bla bla ben sert biçimde tepki koymaktan yanayım

çünkü ben bu konuda çok katıyım
En azından hatalarım benım kararım

Allah yardimciniz olsun.. akrabalardan tanidigim bir kisi var oyle kizina sebep oldu. sevdigine vermedi. kiz da inat etti bir daha evlenmedi. cocuk veya ailesi hayirsiz olur. aileni cigneme derim o zaman. bir bildikleri vardir rizalarini al derim. ama sizin durumunuz anormal.. sebep yok.. kendi hayatinizin iplerini elinize almaniz gerekiyor. ya kacip evleneceksiniz. ya ailenize emrivaki yapacaksiniz geliyorlar istemeye diye..
Aile önemli elbet annemim sebebi sadece sen onlara yapamazsın hissediyorum bu..Ama ne cocugu tanımaya calıstılae ne bişey yok memleketlerime taktılar bide daha bastan önyargıları vardı.Evet ama bişey olurmu birine sizce,önce planın evden gitmek ona gittim bilmicekler saldırmasınlar ailemede bişey olsun istemiyorum cunku nasıl yapsam sizce

Ben ne konuyu nede bu aile yapısını anladım... Anne çocukla düzgün konuşuyor kıza gelince istemiyorum beddualar filan havada uçuşuyor.. Ya konu sahibi bi konu uydurdunuz bizimle dalga geciyosunuz veya topluca psikolog terapi lazım size siz zaten bu durumda evlenmeyin sağlıklı bir evlilik olacağını düşünmüyorum çünkü yazdığınız konularda bir tutarsizlik var..

Aile önemli elbet annemim sebebi sadece sen onlara yapamazsın hissediyorum bu..Ama ne cocugu tanımaya calıstılae ne bişey yok memleketlerime taktılar bide daha bastan önyargıları vardı.Evet ama bişey olurmu birine sizce,önce planın evden gitmek ona gittim bilmicekler saldırmasınlar ailemede bişey olsun istemiyorum cunku nasıl yapsam sizce
bunun cevabi sizde.. doguda mi yasiyorsunuz? aileniz silahli mi belali mi? kan cikar mi? bilemiyorum ki..

cocugun tarafiyla cok mu buyuk kultur farki var? annenizin sozunu dinledigi bir buyugu ablasi varsa ona durumu izah edin o annenizle konussun. annenizle oturup sakin sakin konusun neden istemiyor.. tanimadan hayir demek olur mu hislerle bilmem ne..

X