arkadaşlarımızla buluşmak kaynanama dert oldu

ama konu sahibi daha fazlasını istiyor gibi. Ama bence bu düzen de daha fazlası yok. Ya tamamen görüşmeyi kesicek ya da haklı oldugunun ve bu haklılığının esi tarafından hakli görünmesiyle yetinip sürdürülebilir bı ilişki düzeyine indirgeyecek.
Cok güzel bir yorum çok yerinde tespitler.
Ben konu sahibi istiyorum ki kayinvalidem kendisi olmadan aksam ciktik diye surat asıp tepki vermek yerine şunu düşünebilsin "bu insanlar evleneli 4 ay bile olmadi. Gecen sefer alacatiya hep birlikte gittik. Birakayim da bu kez başbaşa çıksınlar gençler 2 saat dışarıda eglensin." Veya "istanbula her zaman gitmiyorlar fırsat olmuşken arkadaşları da görsünler biz nasil olsa ayni şehirdeyiz. Gidince bir taşla iki kuş vursunlar"
Yani bir yaptik iki yaptik diye yuz verince astar istemesin. Kendi sınırını kendi bilsin. Hele hele karsisindakinin yetiskin insan olduğunu hic unutmasin. Cocuk azarlar gibi bagrinip cagrinmasin. Çünkü onun bağırdığı nokta benim kisisel alanima giris.
Cok mu sey istiyorum? Olgun ve uygar bireyler olarak olmasi gereken zaten bu degil mi?

Ben konu sahibi istiyorum ki kayinvalidem kendisi olmadan aksam ciktik diye surat asıp tepki vermek yerine şunu düşünebilsin "bu insanlar evleneli 4 ay bile olmadi. Gecen sefer alacatiya hep birlikte gittik. Birakayim da bu kez başbaşa çıksınlar gençler 2 saat dışarıda eglensin." Veya "istanbula her zaman gitmiyorlar fırsat olmuşken arkadaşları da görsünler biz nasil olsa ayni şehirdeyiz. Gidince bir taşla iki kuş vursunlar"
Yani bir yaptik iki yaptik diye yuz verince astar istemesin. Kendi sınırını kendi bilsin. Hele hele karsisindakinin yetiskin insan olduğunu hic unutmasin. Cocuk azarlar gibi bagrinip cagrinmasin. Çünkü onun bağırdığı nokta benim kisisel alanima giris.
Cok mu sey istiyorum? Olgun ve uygar bireyler olarak olmasi gereken zaten bu degil mi?
Hele kızın anne babası damada karışsın, ufak bir eleştiride bulunsun. Damadın annesi hemen ortalığı ayağa kaldırır. "Oğluşuna" kimse o şekilde davranamaz diye. Damat hemen görüşmeyi keser, üstüne karısının da görüşmesine izin vermez.

Peki niye kayınvalidenin gelinin hayatına müdahele etmesi bu kadar normal karşılanıyor?
Ben seni haklı buluyorum. Kadın olduğumuz için herkes hayatımıza müdahele etme hakkını buluyor kendinde.

'seni anlıyorum' sihirli bı kelimedir. Hangi durumda söylenirse söylensin hep mutlu eder bu kelimeyi duymak. Üstelik söylemesi çok basittir. Lakin bir insanı anlamak en zorudur. Bunu kabullenmek gerek. Yeterince iyi anlayamıyoruz birbirmizi ve hatayı 'anlaşılmayı' beklemekle yapıyoruz. Evet çok şey istiyosunuz. Siz anlaşılmak istiyosunuz ama öyle bir şey yok.

X